Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 76 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Müzik_Adam Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    05:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba...
    3 Yıldır paranoid şizofreni hastasıyım. 28 yaşında yakalandım. 3 dil biliyorum. Üni mezunuyum. Aynı zamanda 60 ın üzerinde şarkım var. Müzisyenim. Tahmin bile
    edemeyeceğiniz başarılarım var. Solağım. ama bu hastalıkla mücadele etmek (savaşmak) çok zor. birde bu hastalığın en iyi dostu (alkol ve uyuşturucu)
    Uzak durun derim. 28 yaşında bundan 3 yıl once yakalandım 4-5 kere halisilasyon sayısız sesler duyuyordum. Doktor hastane yatış dedi.
    Zekam sayesinde yatmadım evde ilaç tedavisi. Kilo aldım kendimi iyi hissetmeye başladıktan sonra ilaçları bıraktım. Alkol gece hayatına kaldığım yerden devam ettim. Ve sonra 2. alevlenme şimdi ilaçlara geri döndüm. 2022 maaşının canı cehenneme ben çalışmak istiyorum dedim doktora hayallerim var dedim. Dünyaca ünlü bir müzisyen olmak istiyorum hayalim bu!! Ve buna zemin hazırlıyorum şu an. Bir yandan da bu hastalıkla mücadele ediyorum. Ama çok zor gerçekten
    Etrafında bulunduğum topluumun beni öldürmeye çalıştıklarını, zarar vermek, tuzak kurmak istediklerini düşünüyorum. Eve kapanıyorum. Çok mu zekiyim yoksa gerizekalı mıyım bilmiyorum. Bir çok ülkeden kız arkadaşım oldu. 5 yıldızlı çok güzel otellerde çalıştım. Tahmin edemeyeceğiniz başarılar yakaladım.
    ama bu hastalık işimi çok zorlaştırdı. Beynim sürekli akıl oyunları oynuyor bana kendimle savaşıyorum resmen. Cahil biri olsaydım intihar ederdim kesin.
    Bu halimle bile aklıma geliyor sürekli. Şu an bir kız arkadaşım var bilmiyor bu hastalığımı gizliyorum neden? Çünkü bir önceki kız arkadaşıma anlattım terk etti beni. ayakkabı topuklarında masaların altında dinleme cihazları aradığım dönemler oldu. Şu anda bu aralar yine eve kapandım. Gerçekten çok zor bir hastalık
    beyin kanseri gibi başka bir deyişle. saniyede 5-6 şey düşünüyorum. Beynim çok hızlı çalışıyor.
    Sizinde benim gibi hayalleriniz varsa paylaşın konuyu açalım. Saygılarımı sunuyorum.

Üye
    [musti] Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

artık yeni nesil ilaçlar kullanılıyor bu hastalık için yani eskiden olduğu gibi ilaçları kullananlar robot gibi dolaşmıyor ortalarda nerden biliyorum çünkü Bakırköy Ruh Sinirde abim yattı çok defa şizofreni olarak..
    Alevlenme çok oluyorsa ve ilaçlardan da fayda alamıyorsan Elektrokonvülsif Tedavi (EKT) yi dene derim..

Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

bende paranoid şizofreniyim ilaçları aksatmayın ömür boyu kullanacaksınız

Üye
    insanogluinsan Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    7

Bu tür hastalıklarda en önemlisi iyi bir doktor ve ilaç kullanmak. Ben de atipik psikoz hastasıyım. Bir yıldır iyi durumdayım ama kötü olduğum zamanlarda hayaller kurup inanıyordum. 4 yıldır hastayım. Bu hastalık yüzünden 2 tane üniversite bıraktım. Ben de imdiye kadar 300 den fazla şiir yazdım. Karamsarlığa ittiği için biraktim.

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş geçmiş olsun.. acil şifalar diliyorum kimisi böyle hastalıkla mücadele içinde kimisi havadan rapor almak için uğraşmakda..

bizde mücadele edenlerdeniz. birgün bu hastalığa galip geleceğime inanıyorum. doktorumun "hadi ilaçlarını kestim geçmiş olsun" diyeceği anı iple çekiyorum...

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bakırköyde son yattımda 8 tane şok oldum
    doktor o kadar iyiki 7 tane şokta hiç etki görmedim 8 incide kafam sola doğru eğildi kendimden geçtim

Üye
    Akinetoon Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Müzik_Adam

Muzik adam bende maden muhendisligi okuyordum senin rahatsizliklarinin benzeri seyler yasadim istersen konusabilecegimiz bi adres ver konusalim .beynimin okundugu dusuncesini bile tasiyorum ruhumda .zarar gorecegim dusunceside var. En degeer verdigim konularin tam tersi dusunceler de geliyor aklima . Takip ediliyor olma dusuncesi .hemen hemen yakin seyler yasiyoruz gibi . Konusmayi isterim seninle

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    06.02-2017
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Müzik_Adam
    ben de paronoid şizofreni hastasıyım.bende üniv mezunuyum.sadece ing biliyorum..zeka ile ilgili sorunumuz yok..ben ilaç kullanmıyorum..bıraktım hepsini..çok ilaç kullandım,doktor kullandığımı sanıyor şuan çalışıyorum ben..tavsiyem çalış derim sanada

@mirhat
    şok bende oldum adana adnan tok ruh hast hastanesinde..çok kötü şok

Üye
    Müzik_Adam Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuları konuşmak isteyen var mı benimle?

Üye
    Sizosalgun Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hemserım bende psikozumda ayrısmamıs benımkı tek ılac 10 mg kullanıyorum unıversıteyı hıc calısmadan kazandım 2 yıl okudum sonra aöfe basladım aöfdende yuksek onur belgesı kazandım sadece sınavdan once bırkez okumayla gırdıgım sınavlardan bu hastalık beynın bı bolumunun cok calısmasından kaynaklanan bı durum bız beynı degıl beyın bıze hukmedıyor ben halusınasyon gordum elımde sımgeler gordum ama ses duymadım hastayım tabı hastalıgımı kabul edıyom doktor ıyılesme olanagın var dedı bende savasıyom sacma dusuncelere kapılcak oldummu hemen mantıklı dusunmeye baslıyorum. Tabı bu hastalıga yakalanan zekası dusuk ınsanlar teslım oluyo ve gerceklerden uzaklasıyo zeka farklı bısey tabı benım allahtan ortalama bı zekam var ve fark ettım herseyı hıc fark etmeyıp kendını farklı sanıp o hayallere ınananıp kaybolup gıdenler var tabı ılaclarında fark etmende buyuk bı katkısı oluyo

Üye
    Müzik_Adam Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaş kaç hemşerim teşhisin ne? emeklimisin nerelisin?

Üye
    Sizosalgun Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Müzik_Adam

ızmırlıyım 25 yasındayım ılkkez gırdım ekpssye 218. oldum.

Üye
    Müzik_Adam Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende izmirliyim 32 yaşındayım. senin hastalığın ne? izmirin neresi? bu arada bravo

Üye
    Sizosalgun Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Müzik_Adam

ozelden yazdım ozelıne bak benım raporda surelı bu arada sürekli değil iyileşme olasılıgım oldugundan

Üye
    Müzik_Adam Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bir doktor f20 şizofreni koydu sonra tekrar gittim başka doktor vardı f29 organik olmayan psikotik bozukluklar diğer diye teşhiş koydu kafam karıştı lütfen yardım edin ne yapmalıyım?

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon