Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    -DORLİON- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    326

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    insan tepkı verıyor ıster ıstemez .. şizofren komsudan şikayetcıysen taşınırsın .. o kişi bi kere bile kapısını çalmamıştır selam vermemıştır .. cüzzamlı hastamı var şizofrenı deyınce .. tamam medya abartıyo vukuatları amma hangı ınsan tahrik karsında cevap vermez savunmaya geçmez .bakalım hapishanede suçlu sağlık durumlarına ya psıkopat ya taklıt yapıyo .bır ıkı kışı şizofren cıktı suçlularda dıye tüm şizofrenılerı suclamak yanlış .şizofren kişi kendi iç dünyası ile uğrasır kıyamet kopsa umurunda olmaz bırak kişileri huzursuz etmeyi görmez bile .. toplumdur onu tahrik eden ve dışlayan ..

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Rengler;

Hastanın ailesi vardır Doktoru vardır ilacı vardır. TASASI SANAMI DÜŞTÜ.. Tabiki yargılyorsunuz. Şizofreni kelimesini kafanıza göre kullanıyorsunuz. Bazıları birbirine ŞİZO musun diyerek aklınca insanların hastalığına farklı anlamlar yüklüyor. Ötekileştiriyor, Küfür gibi kullanıyorsunuz. Biz bunu haketmiyoruz.. Şizofrenler tedavi oluyormu olmuyormu ilaçlarını kullanıyormu atakmı geçirdi atakizi mi geçirdi çık dolaş o zaman memleketi. Dolaşamıyorsan boş boş tartışma... Bizim Şizofreniden yana bi sıkıntımız yok Amacımız bilgi paylaşımı. hadi bi git başımızdan...TroLL müsün nesin..

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

bende 12 yıldır şizofreni tanısıyla kontrol oluyorum. askerlik filanda yapmadım. hiç bir vukaatta işlemedim. vasi tayinimde yok. şurda şu olayı anlatayım kişi tedavi olur düzenli kontrolleri yapar ve düzenli hekimin yazdığı ilacı alırsa şifayı buluyor lakin bazı paranoid hastalar ilaçta kabul etmiyor ve hastalığı ret edip hekimede gitmiyorlar. bu durumda ilgili kaymakamlığa başvuru yapıp tam ekipmanlı bir ambulans arkasında polis ekibi gelip iyne yapıp uyuşturup hastanenin psikiyatri servisine tedaviye alıyorlar. komşunda bir zararı yoksa korkma lakin tedavisini oluyordur. yoksa her gün patırdı kütürdü ses duyardın. bu hastalık uzun tedavi veya ömür boyu ilaç kullanımı gerekiyor. korkmayın her psikiyatrik hastalar bişi yapar demeyin. lakin tedavi almıyorsa bazı hastalar ses duyar emir alır. şeytanla konuşur, banyo yapmaz üstünü değiştirmez sıkıntı çok olur. bu insanlarıda tedavi etmek lazım. kolay gelsin. bak ben hem şizofreni hastasıyım hemde 45 raporum var. dört yıllık fakülte mezunuyum, ve mesleğimde mali müşavir muhasebecilik yapıyorum. mesleğim zor olsada çalışıyorum. kendine bir eğlence ve uğraş bulmakta önemli iyi günler.

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

Valla söyleyecek bir şey bile bulamadım...
    Komşuyu savunan tüm arkadaşlara katılıyorum
    Konuyu açan arkadaşın yazısının yarısını ancak okudum o kadar sinirlendim yani
    Gerçi size zararı mı var neyinden korkuyorsun ne yapsınlar istiyorsun ne demek istiyorsun
    Şikayetin varsa gidip polise şikayet et artık ne yapıyorsa sana..
    Engelliye bakmıyorlar diye mi şikayet edeceksin ?
    Köpek mi bu ?

Üye
    Nafe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zaferim Mesajı Gör
    Rengler; Hastanın ailesi vardır Doktoru vardır ilacı vardır. TASASI SANAMI DÜŞTÜ.. Tabiki yargılyorsunuz. Şizofreni kelimesini kafanıza göre kullanıyorsunuz. Bazıları birbirine ŞİZO musun diyerek aklınca insanların hastalığına farklı anlamlar yüklüyor. Ötekileştiriyor, Küfür gibi kullanıyorsunuz. Biz bunu haketmiyoruz.. Şizofrenler tedavi oluyormu olmuyormu ilaçlarını kullanıyormu atakmı geçirdi atakizi mi geçirdi çık dolaş o zaman memleketi. Dolaşamıyorsan boş boş tartışma... Bizim Şizofreniden yana bi sıkıntımız yok Amacımız bilgi paylaşımı. hadi bi git başımızdan...TroLL müsün nesin..
    .. Bizim de Şizofreniden yana bi sıkıntımız yok! ama tum hastaliklar tedavi edilmezse,kontrol almazsa tehlikeli...bu ne öfke ya?? bi hastanin tedavi olub olmadigi ile iygilenmek kotu bi sey mi? Ailesi,doktoru yanindaysa o ayri ama adam yalniz yasiyor o yuzden en azindan bunu arastirmaq gerekir bence

Üye
    polo42 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şizofreniden bu kadar korkuyorsan taşın o evden arkadaşım.

Forum Moderatörü
    -DORLİON- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    326

ben 6 yıldır yalnız yasıyorum . ıhtıyaclarımı gerekenlerı kendım yapıyorum . kımse gelıpte napıyon demedı .şuana kadar selam vermeyı esırgeyen vatandaslar benı zorla bakım evine yatıramazlar . önce bı gel çay iç yemek ye sohbet et sonra beni düşün . korkuyo dıye kımsekalkıp benı bakımevıne yerlestıremez . ( az korku ıyıdır dinsizin hakkından imansız gelirmiş .) önce komsu ilişkilerini düzelt sonra yardım etmeye kalkış .

Üye
    Sselma Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Dorlion ; kullan sen bunu sal korkuyu hizaya gelsinler

Forum Moderatörü
    -DORLİON- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    326

ne demiş hadis i şerifte ... komsusu aç iken tok yatan bizden değildir ...hal hatır sorma sen kalk bana yardım edın de . önce vıcdanını değerlendır sonra toplum ahlak anlayışını değiştir .. laf aramızda tırsıyolarmış komsular ..illa imandan mı çıkalım dinsiz var dıyee

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@fenomen61

neden korkuyorsunuz? bende şizofreni hastasıyım..katil,manyak v.s değilim..siz o basından takip ettiğiniz yalan yalnış haberlerin etkisi altında kalmışsınız..önce bir şizofreni nedir? tehlikelimidir v.s bunları öğrenin bence..iyi valla oldu olacak hayvanat bahçelerine kapatın bizi.

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sizofrenim arkadas kimi astik kestik tv den etkileniyorsun mahaaleden tasinmayi birak dunyayi terket sizin gibiler yuzunden ne is bulabiliyoruz ne evlenebiliyoruz sagda solda komsuyu sikayet ediyosunuz sonra ailesini colugunu cocugunu perisan ediyorsunuz miletin hastalar bilrine zarar veriyorsa bilki sizin gibiler yuzunden

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

şizofrenlerin üstüne çok geliyorlar bizim burda bakım evi var yatalak falan yok hepsi şizofren taş gibi adamları bakım evine kapatmışlar böyle şerefsizlik olmaz adam sapasaglam sadece şizofreni yazık valla bende paranoid şizofreni hastasıyım eskiden daha iyiydi bakım evi falan yoktu şimdi günümüzde çogaldı buda ranttan başka bişey degil hasta başı 2000 bin küsür para alıyorlar devletten bu bir sektör olmuş ticari sektör ...

Üye
    bipo Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: deep_blue85 Mesajı Gör
    zaferim;

Katılıyorum ben de 12 yıldır şizofreni hastasıyım ne gibi bir kötülüğü dokunabilir ki?Yoksa sizde mi şizofreni hastaları cinayet işlemeye daha yatkındır diye zırvalayan kısımdasınız?Eğer öyleyseniz derhal cevabı vereyim normal olan insanlarda bu ülkede cinayet işliyor hem de şizofreni gibi üst bir rahatsızlığı olanlardan daha kötü ve kat be kat daha çok şekilde işliyorlar.Merak etmeyin normalim diye dolanan insanlar ''karpuz'' kesmiyor onlar da adam kesiyor,onlar da cana kıyıyor.Hassas bir hastayım eğer düşünceniz bu yöndeyse sizi en şiddetli şekilde kınıyorum.Bu arada şizofreni hastaları evde veyahut sokakta tek başına dolaşamaz diye bir kaide mi var,varsa ben neden bilmiyorum?Benim de vasim babam olarak gözüküyor ama ben dilediğim gibi sokakta da dolaşıyorum evlerde de kalıyorum.Kimseye (karıncaya bile) zararımın olduğunu düşünmüyorum.Bir psikiyatristin dediği gibi bize gerçek hastalar gelmez,hasta insanların hasta ettikleri gelir.Bu sorularınızdan ben şizofreni hastalarının aptalca şeyler yaptığı düşüncesinde olduğunuzu da çıkarıyorum.Bakınız biz aptal filan değiliz aramızda hiper zekaya sahip olanlar da mevcut misal akıl oyunları filmini seyretmişseniz oradaki profesör dehşet bir zekaya sahiptir,ama hastadır.Düşüceniz eğer şizofreni hastalarını yargılama boyutundaysa veyahut içinizden öyle bir düşünce geçmişse sizi şiddetle kınıyorum.Ama şunu da diyorum Allah bize verdiği rahatsızlığın binde birini size vermesin zira kaldıramayabilirsiniz.
    süper yorum,özellikle şu kısmına bayıldım:"Bir psikiyatristin dediği gibi bize gerçek hastalar gelmez,hasta insanların hasta ettikleri gelir."
    ayrıca dediğiniz gibi yine süperzekalılarda var aramızda.diğer ekpss lisans soru paylaşımı kısmında da biri yazmış 60 soruda 50 net yapan sağlamdır diye hastalık çeşitlerinin ne olduğunu bilip etmeden,ben hasetliğine ve cahilliğine verdim.Dediğin gibi @deep_blue85 çeken bilir...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12