Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bakın arkadaşlar burada yanlış bilgi verip bilgi sahibi olmak isteyen üyelerin aklını karıştırmayın, burada kimse doktor değil hekim değil ama tavsiye verebilir (yanlış olmamak kaydıyla)
    kimisine göre depresyon ilaç kullanmakla,kimisine göre farklı yollarla geçer,ama en doğrusu benim kanaatimce önce psikolog ile görüşmektir. direk olarak psikiyatriste giderseniz tabiki de size ilaç verecektir, bunun en tipik örneği lustraldır (mutluluk ilacı olarak geçer) ki bildiğim kadarıyla lustralın ana maddesi tükenmek üzere bunun yerine misol verebilir doktor.
    Ben 10 yıldan beri tedavi görüyorum,elbette ki hiçbir ilaç tek başına kurtuluş çaresi değildir, ama depresif durumlar çoğu ciddi hastalığın tetikleyicisidir. Bu yüzden geç olmadan önlem almak gerekir.
    Mesela depresif olan veyahut depresyonda olan birisi tedavi görmezse bu rahatsızlık Allah korusun şizofreni ya da paronoyak ve şizofrenin görüldüğü bir duruma dönüşebilir. Bu yüzden ilaç tedavisi alınmalıdır (zorunlu oldukça).

Üye
    CEREN16 Avatarı

Gerçek Adı
    gamze
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Psikiyatride hiç birşey değiştirmiyor ben 3 psikiyatri değiştirdim yine aynı yine aynı...En sonunda deliriceğim ...

Üye
    also Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

depresyon tedavisinde biz danışanları sorunla yüzleştiriyoruz. kesinlikle oral yoldan ilaç alımı yerine psikolog desteğini tavsiye ederim.
    Konu also tarafından değiştirilmiştir (14.08-2014 Saat 11:39 ). Gerekçe: deneme

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Hangi yolda ilaç alınmalı,sizce ? Depresyonda ilaç desteği önemlidir.Hatta Terapiyle birlikte ilaç desteği çok önemlidir.İntihar riski en yüksek bir rahatsızlık olan depresyonda ,ilaç kullanmayın demek çok doğru değil. İlaç kullanıp kullanmamasına psikiyatristler karar verir.böyle bir yanlış yönlendirme sağlıklı değildir.Böyle yanlış bir yönlendirme bir riskini ve sorumluluğunu Rehberlik ve danışmanlık mezunları alamazlar..

Üye
    also Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilaç kullanımı mevcut sorunu ortadan kaldırmaz. danışanın mevcut sorunları ile yüzleştirilmesi ve sorunu kafasında çözebilmesi gerekir. bunun için de psikiyatrist yerine psikolog desteği alınması kanaatindeyim.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Psikologlar hekim değil,tıbbi hatalar yapabilirler.Herkes sınırını bilmeli,etik olmaz psikoloğun buna karar vermesi.Ağır depresyonlarda ilaç desteği olmadan tedavi çok zor.Bazen de serotenin gibi kimyasal eksikliklerden kaynaklı olabiliyor,guatr gibi rahatsızlıklar bile depresyona neden olabiliyor.Her depresyon terapi ile iyileşmez.Onun için bilmediğimiz konularda yanlış bilgi vermek yerine hekime yönlendirmek daha doğru bir karar olur..
    Ayrıca Rehberlik ve psikolojik danışmanların, klinik bilgileri çok az olmasına rağmen,psikoloğum diye insanları yanlış yönlendirmesi etik değil..Mesleki ilkelere yanlış bir durumdur...

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesajım yanlış anlaşıldı yada ben anlatamadım özür dilerim..
    Konu mtunc52 tarafından değiştirilmiştir (15.08-2014 Saat 01:23 ).

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

dertli insan yoktur halay çekmeyen insan vardır

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

hakanaca;

En iyisi sizinki oldu

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakanaca;

İyide adam benim gibi fiziksel engelli olup halay çekemiyorsa nolcak

Üye
    dogruluk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1-Tabi ki her hastalıkta doktora gidilmeli, ne diyorsa yapılmalı. Burada doktor tavsiyesi vermiyoruz.

2-Deep Blue sen söylediğin hataya düşmüşsün " bunun en tipik örneği lustraldır (mutluluk ilacı olarak geçer) ki bildiğim kadarıyla lustralın ana maddesi tükenmek üzere bunun yerine misol verebilir doktor. " bu çok yanlış, doktorun işini doktora bırakmak gerek. Okuyan biri gidip eczaneden alıp içmeye kalkabilir.

3- "depresif olan veyahut depresyonda olan birisi tedavi görmezse bu rahatsızlık Allah korusun şizofreni ya da paronoyak ve şizofrenin görüldüğü bir duruma dönüşebilir. " Yine aynı hata. Hem ne alakası var şizofreniyle? şizofreninin genetik kökeni olduğu düşünülüyor. Paranoyaklık daha da farklı bir konu. Bu tip yaklaşımlarla insanı daha da korkutuyorsun.

4-Benim önerim gülmekle ilgili, bunun ne zararı olabilir ki? Depresyonda olan arkadaşım, sen beni dinle, bir gülmeyi dene, bak ne kadar zor olacağını göreceksin, ondan diyorum, dene , başarılı olmaya başlarsan beni bul diye.

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

dogruluk;

1-) Tabiki doktorun işi doktorun olmalıdır.Farazi bilgilerle hareket edilmemelidir.

2-) Ben burada lustral ilacından bahsetsem de bahsetmesem de değişen pek bir şey olmaz zira tüm psikotik ilaçların etki alanları bellidir.Kişi eczaneden gidip ilacını alamaz çünkü bu tür ilaçlar için reçete istenir.İnternetten bile bulunabilir ilaç özellikleri ne işe yaradığı.Doktorun yapacağı iş hastalık düzeyine göre bunlardan birisini vermektir.

3-) Ben tedavi olmazsa kesin olarak şizofren olur dediğimi sanmıyorum.Yukarıda ''Olabilir'' demişim bu durum olmayadabilir.Kişi kendi kendisine de atlatabilir.Psikoloji çok geniş bir dal,sonuçta hem bedensel,hem fiziksel,hem ruhani,hem de beyinsel bir yaklaşımdır psikiyatri.

4-) Gülmek her şeyin pozitife dönmesi olarak algılanmamalı,çoğu şeyin pozitife dönmesi olarak algılanmalı sonuçta ruh ve sinir hastanesindeki çoğu insan da gülme krizine girebilir.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mtunc52 Mesajı Gör
    Bence Depresif ,şizofrenik vb.. sıkıntıların çoğunun temelinde veya başlangıcında, görünmeyen varlıkların(3harfli) insan beynine yaptıkları hasardan kaynaklanıyor.Ama detaya girmek istemiyorum.
    Bu hasar size yapılmış olabilir mi acaba?Bizim gibi ruhani açıdan rahatsızlık çeken insanlarla alay edercesine davranışınız yakışık alıyor mu? Bizim yaşadıklarımızı,yaşamakta olduklarımızı siz kaldırabilir misiniz?10 yıldan beri ilaç tedavisi görüp(zorunlu olarak) toplum tarafından yadırgandınız mı?Sinir krizleri,nöbetler geçirdiniz mi?Son soru 3 harfli dediğiniz varlıklar da Allah kontrolünde değil mi?Sonuçta bu rahatsızlıklar da Allahın takdiri.Ne yapalım bizim de sınavımız buymuş arkadaşım.Dilerim bizim çektiğimizin binde birini çekmezsin bu dünyada.

Üye
    ö.z.g.r Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    17.09-2014
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir rahatsızlığınız varsa önce doktora gidelmelidir . gerekmedikçe antidepresanların kullanılmasını tavsiye etmiyorum. buna doktr karar verecektir. ufak tefek yanetkileri vardır 1/2 haftada geçer bunlar bu ilaçlar en az 6 ay kullanılmalıdr. aniden kesinlikle bırakmayın doktr gözetimnde doz azaltılarak bırakılır. bağımlılık yapmazlar. bırakılmasıda kolydır korkmayn yani. başlarken bırakırken yanetkiler olur .

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    10

Bende vakti zamanında böyle cebelleşmiştim sizlere ilaçsız psikologsuz nacizane çözümlerimi paylaşmak isterim
    1- kesinlikle evde olmayın (TV Asla)
    2-İmkanınız varsa Spor yapın Koşabiliyorsanız koşun (Koşmak bedava)
    3-Spor salonuna kayıt yaptırın (Çok kız arkadaş edindim)
    4-Var ise imkanınız web tasarımı,Grafik,ofis programları kurslarına yazılın mutlaka çevre edinirsiniz
    5-Sigara Alkol hayatınızdan çıkarın (Alkol içerseniz kız arkadaşınızla istisna (:
    6-Varsa imkanınız Tur programlarına katılın (Çok arkadaş ve aile tanıştım samimi dostluklar kurdum)
    7-hedef belirleyin ve bu hedeflere odaklanın (ev,araba,eğitim,kariyer)

ve herşeyden önce Gülümseyin gülün etrafınızdaki olumsuzlukları göz ardı edin hayatta kimse için üzülmeye ve kimse içinde göz yaşı dökmeye değmez zaman kısa ve yapabileceğimiz çok şey var ve hala da devam ediyor yaşamımız

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence bu psikiyatrik ilaçların tamamı değil ama bir kısmı beyinde ki mutluluk hormonu salgılayan yerleri uyarmak. gel gelelim ben psikiyatriye defalarca gittim saati saatine ilaçlarımı aldım aç/tok çok dikkat ettim fakat sonuç alamadım.
    birde şu var dr sizi önemsemiyor beni önemsemedi başdan sallıyor seni, başımdan gitsin bende paramı alayım yeter ki diyor. 4 sene boyunca çok dr tanıdım sadece gerçekten insanlara yardım eden 3 tane dr tanıdım. ALLAH insanlara yardım etsin zor durumlar. geçmiş olsun.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon