Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    her aksham yataga gitmeden önce akilli uslu iciom walla semacim sütümü =)p
    hem de hic kimse zorlamadan... severim sütü, meyveyi de...

tam olarak olamasa da shimdi meseleyi birazcik daha anlar gibi oldum cidemcim, izah ettigin icin saol...

yanlish anlamadiysam diz üstündeki kemige yapilicak olan ters aci sayesinde dizini düzleshtirirken biraz daha az kasgücüne ihtiyac duyucan... daha kolay düzleshtirebilicen cünkü... dolaisiyla elinle verdiin destege gerek kalmicak... enerjiden de tasarruf yane... fena degilmish ... hem sigarayi birakip süt icmeye bashladigina sevindim... helal!

yinede kalici bi cözüm olmayabilir... önceleri elinle destek vermeden yürüyebildigini zamanla bacagin gücsüzleshtigi icin böle bi destege ihtiyac duydugunu yaziosun... kasgücünde eksilme var yane... umarim öle bishi olmas fakat ameliattan sonra da bu eksilme devam edebilir... verilen aci da zamanla yetmeyebilir... semanin dedigi gibi kara tablo cizmek istemiom yine de kaslarindaki zayiflamayi hafife almamalisin... ameliat olsan da olmasan da post-polio ile ilgili deneyimleri olan doktorlarla görüshsen, güzelce muayene olsan iyi olur... kaslarin dejenere olmasi ortopedi doktorlarinin alanina girmio pek... nörologlarla da görüsh bence... bizim durumumuz hem ortopedik hem de nörolojik... sade biri yetmio...

semacim haklisin, ortopedi doktorlarinin ishi mühendislik gibi bishi gercekten...
    bazen sana bakip sadece iskeletini görebiliolar... =)
    o kemikleri hareket ettiren ve ayakta tutan kaslari bile unutabiliolar...
    kemik ve kaslarin sahibi olan insani unutmalarini hic karishtirmicam bile... =)p

aslinda hem ortopedi doktoru hem nörolog hemde terapistler (fizioterapi falan) birlikte calishsa, yani bizimle ilgili kararlar icin birbirine danishsa cok daha güzel sonuclar elde edilebilir... yapilan bicok hata da önlenebilir... ama nerdeeeee?!...

neyse gecenin bu vaktinde uzatmiim gene, yatiim =)

sema.ya not: bi daha öle soru sormicam... cok biliomush gibi yazdim diye bi an utandigimdan sormushtum ama cevabin daha da cok utandirdi...teshekür ederim, o senin sevimliligindir

ciidem.e not: saol telefonun icin, ilk firsatta ariycam... hem ameliati anca o zaman tam anlarim belki...

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion
    önceleri elinle destek vermeden yürüyebildigini zamanla bacagin gücsüzleshtigi icin böle bi destege ihtiyac duydugunu yaziosun... kasgücünde eksilme var yane...
    Yok canım kas gücünde eksilme yok, tam tersi kemik uzatma ameliyatından sonra güçlenme oldu keza daha önce elimi tutmadan hiç yürüyemezdim, son ameliyatımdan sonra az da olsa (değişiyor genelde evde deniyorum ama yarım saati bulduğu oluyor dizime destek vermeden yürüme sürem) bunun ameliyatla nasıl bi ilgisi var anlamadım kemik uzatma ameliyatıydı sonuçta, ama oldu bi şekilde.

Sevgiler...

Üye
    FATOS Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çiğdem'cim canım geçmiş olsun ben daha yeni okudum bu sayfaları. Dilerim kararının sonucu iyi olur.... Ben de yazdıklarınızı okurken kendimi düşündüm bir yandan. Acaba benim dizim içinde öyle açı gerektiren bir ameliyatın faydası olurmu? Çünkü ben sağ dizimi bükemiyorum ve çok sıkıntı çekiyorum bu konuda... Asıl sorunum ve ameliyatım kalçadan ancak dizimde bir şekilde etkilendiği için dizimde bükülmüyor... En azından böyle bir şey bana da uygun olabilir mi? Benim gittiğim herhangi bir doktorum da yok çünkü bir kez gittim ve bana yapılacak tek şeyin protez olduğunu ancak bunun için 45-50 yaşlarını görmem gerektiğini söylediler....

Çiğdem'cim senin hakkında dilerim hayırlısı olur canım.

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Cigdemy
    Yok canım kas gücünde eksilme yok, tam tersi kemik uzatma ameliyatından sonra güçlenme oldu keza daha önce elimi tutmadan hiç yürüyemezdim, son ameliyatımdan sonra az da olsa (değişiyor genelde evde deniyorum ama yarım saati bulduğu oluyor dizime destek vermeden yürüme sürem)
    Sevgiler...
    tamam o zaman, boshuna telashlanmishim
    desteksis hic dinlenmeden yarim saat yürüebiliosan zaten bu cok ii...
    bakarsin ameliattan sonra bir saate cikar bu süre, belli mi olur?!...

hele bi ol bakalim ameliati...
    ishe yararsa ben de görüshürüm bi senin doktorunla...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: FATOS
    Benim gittiğim herhangi bir doktorum da yok çünkü bir kez gittim ve bana yapılacak tek şeyin protez olduğunu ancak bunun için 45-50 yaşlarını görmem gerektiğini söylediler....
    :shock: eneeee! bacagini mi kesiceklermish? niye ki? bükemedigin icin mi? bence sen bashka doktorlara bi görün... hepsi de onun gibi kasap degildir...

Üye
    FATOS Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YOK GÜZELİM BACAĞIMI NİYE KESSİNLER YANLIŞ ANLAMIŞSIN...BELKİ DE YAPILACAK İŞLEMİN ADINI BEN YANLIŞ SÖYLEDİM BİLMİYORUM. KALÇADAKİ VE DİZDEKİ YUVARLAK KEMİK KISMINI DEĞİŞTİRİP ÇELİK Mİ METAL Mİ NEDİR BİLMİYORUM ONU TAKICAKLAR. HEPSİ BU..

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

yok fatos yok, sen yanlish söylememishin ben yanlish anlamishim...

"protez" diye okuyunca aklima "takma bacak" geldi hemen =)...
    ameliatla yerleshtirilen yapay kemik kisimlarina da "protez" denilebiliceni düshünemedim...

iyi de, eger ishe yaricaksa o ameliat neden 45-50 yashlarini beklemen gerekiomush? daha önce yapilmasinin sakincasi neymish?

Üye
    BARTO Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cigdemy sana şöyle açıklıya bilirim... Benim sol ayağımda felçten dolayı bütün gittiğim doktorlar 3 cm kısalık var derlerdi taki Dr. Bülent Dilaver oğluna rastlayana kadar. Kendisi benim merdiven çıkma hariç yolda yürürken zorlanmayacağımı eskisi gibi elimi diz kapağıma koyarak yürüme problemini ortadan kaldıracağını belirtti. Şu anda sadece merdiven çıkarken sadece zorlanıyorum... Sormak istediğn başka birşey varsa yardımcı olurum...

benim seningibi düşünme vaktim olmadı ben 3 günde karar verdim

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Teşekkür ederim Barto, peki senin ameliyatın benim bahsettigim gibi mi yapıldı, yani kemiğe açı verilerek, yoksa başka bi ameliyat daha mı var bu durumda yapılan.
    Ameliyat öncesi sonrası ağrı durumun nasıl (yani bu son ameliyat sana ektra ağrı yapıyor mu)

Üye
    BARTO Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şöyle açıklamak isterim. Öncelikle diz kapağımın üstünden ayağım kırılıp düzeltildi herangi bir pilatin falan konulmadı. Evet düz ayağın düz durması için dışarıdan baskı yapan ikitane pilatin konuldu bu daha sonradan amaliyatsız çıkartıldı. Ayağım alçıya alınıp 3 ay boyunca alçı ve deyneklerle hayata devam ettimu. Bu dönemden sonra fizik tedavi dönemi başladı ve 2 ay da o sürdü. Zaten ayağımda ki kısalık kasılmadan dolayı yani diğer doktorlar ölçme işini beçerememişler. Problemli ayağım diğer ayağımdan 1cm uzun çıktı
    Evet amaliyat öncesi çok yürüdüğüm zaman bel ağrılarım oluyordu ( 5 -10 dakika) ama şimdi eser kalmadı. Sadece iyi koşamıyorum zaten onada gerekyok.
    Bunada şükürler olsun.

Üye
    BARTO Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AYRICA ŞUNUDA BELİRTİM BEN 10 AYLIKEN ÇOCUK FELCI ( POLIASEKELİ )FELCİ GEÇİRDİĞİM İÇİN AYAĞIMDA PROBLEM OLUŞMUŞ. İKİ AYAĞIMDA VARMIŞ AMA SAĞ AYAĞIM O TARİHLERDE YOĞUN TEDAVİYLE NORMAL DURUMA GELMİŞ AMA SAĞ AYAĞIMDA KALMIŞ

yeditepe
    Misafir Üye
    yeditepe Avatarı

çiğdem ben de burayı yeni gordum canım...çok çooook geçmiş olsun.. arkadaşlara katılıyorum. iyice araştır oyle ameliyat ol. inş. hakkında en hayırlı sonuçla sonuçlanır iyileşirsin canım. bizi ayrıca lutfen gelişmelerden haberdar et. dualarım seninle..öpuyorum seni canım...

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Evett bir süredir buraya ugramamışım, tabi bi nedeni vardı,
    başka bir hastane (çapa) maceramın ilk etabını bugün tamamladım (çok şükür)
    Arkadaşlarımın uyarılarını da dikkate alarak şöyle kapsamlı
    bi hastane olsun iyice bi didik didik etsinler ve öyle karar vereyim istedim.
    İstediğim de oldu
    Sonuç: Çapa'da ameliyat olacağım
    Henüz net bi tarih yok ameliyat olacak hastalar sırasına girdim bile (bugün)
    Bi kaç ay içinde olurum,
    Gelişmeleri yazacağım elbette burda, bakalım hayırlısı olsun.
    İlginize ve tüm iyi dileklerinize yürekten teşekkür ederim arkadaşlarım.
    2. maratonda görüşmek üzere : )

Üye
    muzox5 Avatarı

Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    03:21
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba çiğdem ben izmirden muzaffer. bu siteye yeni girdim. tesadüfende seninle ilgili bu sayfaya takıldım. ameliyatın her türlüsü risktir, öncelikle bunu kabul etmelisin. beş metreden düşersin birşey olmaz am çekyattan düşersin beyninde kanama oluşur. onun için eğer sonuçta senin hayatını şu halinden daha çok rahatlatacaksa
    ameliyatını ol derim.doktoruna da güvenmelisin. eğer ameliyatla ilgili kafanda sorunlar hala varsa aynı ameliyatları olmuş bir arkadaşımla seni görüştürebilirim.
    bu arkadaşımada önceden ilizarov ile uzatma yapıldı.sonra sana yapılacak olan açı verme ameliyatı yapıldı. diz kapağının yaklaşık dört beş parmak üst tarafında kemiğin ön yüzünden 2 cm arka taraf 0 olarak üçgen bir parça çıkarılıyor ve kemik yüzleri karşı karşıya getirilerek sabitleniyor. arkadaşım bu ameliyattan sonra alçıya alınmadı. diz kilitli bir ortezle bu dönemi geçirdi. ameliyatın yapılış amacı hem ağırlık merkezini değiştirmek hemde yürürken topuğun birazdaha yere yakın olmasını sağlamaktı. umarım ameliyatın iyi geçer. sevgiyle kal.

Terapist
    Misafir Üye
    Terapist Avatarı

Rekursion, Merhabalar..Siz Sanırım Ameliyata Doydurdunuz..Arkadaşınızı..MaşaLLah..Ya Beya BiLgilisiniz..Şu ALtını Cizerek Soyledıyım Ameliyatta RiskLer FELAN ..Ya Keşke AmeliYat Olmadan Bu TeraPiyi BanaDa YapsaYdınızŞaka Şaka)..BİlgiLisiniz..Sanırtım Bu KonuLarda Kalın SağLıCaqLa.!!

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    muzox5, ameliati cok güzel anlatmishin... shimdi nasi bishi oldugunu daha ii düshünebiliom, teshekkürler...

oh, ii yaptin ciidemcim... didik didik didildigine sevindim =)p... ne gibi muaeneler yapildigini, nelere dikkat edildigini buraya yazarsan sevinirim... biz okuyanlarin da ishine yariabilir...

terapis, sölediklerini pek anliamadim, ama neyse... cok ameliat olup hic bi problem yashamadigini mi sölemek istedin?... "ameliatta riskler falan" sadece benim kuruntum olduunu mu sölemek istedin... cikaramadim pek... =)

alman polio birliginin (bundesverband polio) düzenli olarak cikardigi dergirlerdeki yazilara dayanarak yazmishtim onlari... walla da ben uydurmadim bak ... genelde doktorlarin yazdigi yazilardi bunlar... yoksa shahsen öle bishi yashamadim, ameliat olmadim cünkü hic hayatimda... kolay kolay da olmaya nietim yok (shimdilik ortez/tekerlekli sandalye kullanmayi tercih ediom)...

yanlish anlashilmasin kimseyi zor-güc aldigi karardan vazgecirmek istemem... herkes dogru bildigini yapmali, yapio ve yapicaktir da zaten... ama biraz dikkatli olup o "dogrulari" dogru örenmekte fayda vardir her zaman ...

doktorlara sorgusus, shartsiz güvenmeyi "coktan" biraktim... basit bi fizioterapiyle bile geri cevrilemeyen yanlishlar yapilabilicegini yashadim... bu yüzden de artik, nasi bi "tedavi" olursa olsun, en ince noktasina kadar örenmeden el sürdürtmüom bedenime... doktorlara olsun, ortez yapan teknisienlere olsun iice anlayincaya kadar anlattiriom hersheyi, aklima ve kalbime %100 (%90, %80 de olabilir ) yatarsa kabul ediom... bu durum onlarin pek hoshuna gitmese de söz konusu benim bedenim, benim yashama kalitem olunca otomatikmen hakkim oluo buna...

mesela bi dahakine doktoruma gittigimde bu ameliati sorucam, bakalim ne diicek... eger benim de ishime yariabiliceni sölerse bugüne kadar bahsetmedigi icin kizicam ona =)

mutlu günler...

not: alman doktorlarina nazaran türkie.deki doktorlar polio hakkinda daha
    bilgili daha denegimlidir kesin... burda poliolularin nesli tükenmek üzere
    cünkü... belki de almanya.da en genc poliolu benimdir =)p

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon