TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 99 / 100 İlkİlk ... 49899596979899100 SonSon
Toplam 1489 mesajın 1.471-1.485 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Papatya 1981 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb mısra öncelikle geçmiş olsun, acaba nerde ve hangi doktora ameliyat oldun? Nasıl geçti, ağrı sızı nasil sakıncası yoksa bilgi alabilirmiyim?

Üye
    Gustavo Avatarı

Son Giriş
    21.04-2021
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle rabbim bu hastalığı olanlara şifa versin. Benimde uzun sureli cortizon kullanmaya bagli olarak kalcamda cureme meydana geldi ve bu curume malesef dizime kadar ilerledi. Oncelikle dizimden iki defa ameliyat gecirdim ve akabinde kalca protez ameliyati oldum. Suan ameliyat olali 4 hafta bitti. Agrilarim gitti, rahatca ayagimin üstüne basabiliyorum. Ameliyat olacak arkadaslara tavsiyem kesinlikle korkmayin cekinmeyin. Usta ellerde isini bilen DOKTORA ameliyat olursaniz korkulacak bir sey kalmiyor. Ben denizlide yasiyorum devlet hastanesi ve universite hastanesinde bu ameliyatla ilgili tecrubeli doktor malesef bulamadim daha dogrusu beni bilgi yonuyle doyuracak doktor yoktu. Herhangi bir saglik guvencem olmadigi icin son care olarak ozele gittim. Denipol hastenesi doc. Dr. Semih akkaya, muayene oldum, hastaligimla alakali doyurucu bilgi ve yapilmasi gereken ne varsa teferruatlariyla anlatti. Diz ameliyatlarim ve kalca protez ameliyatlarimi semih hocaya oldum ve iyiki olmusum. Tekrar tekrar belirtmek istiyorum doktorunuzu cok iyi arastirin.

Ameliyat sonrasini malum herkes biliyor, ben sunh tecrube ettim verilen 6 tane egzersiz hareketini surekli yaptim ve walker ile ev icinde surekli yurudum. Herkesin dert yandigi ameliyat bolgesinde ki sertlesme bende sadece 2 hafta surdu daha sonrasinda sertlesme olmadi. egzersizlerimi 3 saatte bir olarak duzenli sekilde yaptim. Forumda dikkat ettim beslenme ile alakali bilgi paylasan olmamis, doktorum ozellikle ilk 1 aylik donemde ilikli kemik suyu tuketmemi, collax (kolojen) kullanmami siddetle tavsiye etti. Malum kemikte islem yapildigi icin onariminin hizli sekilde olmasi icin. Bu arada yasim 38, aklima gelen hususlari paylasmak istedim. Sorulariniz olursa ictenlikle cevaplarim. Herkese gecmis olsun. Saglikla kali.

Üye
    Serdarİslam Avatarı

Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    04:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese sağlıklı günler dilerim yaşım 37 doğuştan kalça çıkıklığına bağlı femur başı ve kalça yuvası bozulmuş çok fazla kiriçleme yapmış idi ağrılarım dayanalımayacak boyutlara ulaşmıştı
    Bursa MedicalPark hastanesinde total kalça protezi ameliyatı oldum
    22-01-2021 günü 3 günde hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum
    Tedaviye evde devam ediyorum bacakta ilk günlere çok aşırı sertleşme oldu fakat gün geçtikçe bu sıkıntı gidiyor
    Benim gözlemlediğim problem ameliyatı genel anestezi oldum lakin tavsiyem belden uyuşturma (epidural) yaptırın sebebi narkozdan ayılmak çok güç oldu ve sonrasında bacak dolayısı İle yatağa bağımlı 1 ay geçireceneğizden psikolojik olarak bir darlanma söz konusu oluyor gece uyuyamıyorum ameliyat karar alacak arkadaşlar bu hususa dikkat etsin tabikide doktor ve kullanılan parçada çok önemli şükür ağrılardan kurtuluyorsunuz inşallah şimdilik bunları söylemek istiyorum daha sonra tekrar bilgi vereceğim şuan ameliyat sonrası 9. gündeyim selamlar

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    03.05-2021
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    308
    Verilen Beğeniler
    220

Merhaba arkadaşlar!
    Benim doğuştan kalça çıkığına bağlı sağ femur hasarlı; bir kaç yıldır ameliyat düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim. Benim öyle şiddetli ağrılarım yok, çok yorulursam biraz ağrı oluyor. Yürürken aksama oluyor, ben düzgün yürümek için ameliyat olmayı düşünüyorum.
    Benim merak ettiğim ameliyat sonrası hayatımıza ne tür sınırlamalar gerekecek. Mesela ben dağ taş geziyorum, bir insanın yapabileceği herşeyi yapabiliyorum fazla sıkıntım olmuyor. Ameliyattan sonra oturmaya, kalkmaya, yatmaya, yürümeye, sosyal aktiviteler, yüzme, araç kullanma, motora binme, hatta ata binme ömür boyu dikkat etmek mi gerekiyor. Yoksa ameliyattan sonra belli bir dönem dikkat edilip sonra normale mi dönülüyor. Ameliyatın üzerinden zaman geçmiş tamamen iyileşmiş arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    Herkese sağlıklı günler dilerim!

Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    2.100
    Verilen Beğeniler
    2.693

@mejnun b de ameliyat oldum yaşım çok küçüktü 12 yaşlarında platin takılmıştı ayağımda 6 yıl kaldı. Ama sonra çıkarıldı 18 yaşımda doktora her yıl kontrole giderim yine ameliyat olacakmışım bana şunu dedi sosyal hayatta seni zorluyorsa olman Lazın ağrın var ise mesela çok ayakta kaldığım zaman ağrım çok artıyor ayakta çalışmam yasaklandı mesela ama ameliyat olacaksın yinede dedi ve doktorum o kadar iyiki şuan onun sayesinde ki Allah razı olsun yürüyorum yoksa sakat kalacaktım yürüeyemecektim ayağım aksıyor ama oda çok ağrı yapınca kramplar giriyor ayağını aksaması birde kısalıktan oluyormuş zaten bu ameliyatı okuduktan sonra bile hareketlerin kısıtlanıyor mesela koşman yasak uzun süre yürüme yasak çömelme yasak ağır kaldırma yasak arkadaşım çok geçmiş olsun bu arada ama olacak isen ide iyi birhekim ile yola çık karar senin

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    03.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    308
    Verilen Beğeniler
    220

@tapasya

Bu kısıtlamalar ömür devam edecek mi?

Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    2.100
    Verilen Beğeniler
    2.693

Şöyle söyleyeyim ayağımdan çıkarıldığı halde bazı hareketleri yapamm yapmk istediğim zamn ise ya kramp girer tada canın yanar ama yapamazssın genelde denge kaybedersin düşersin o zamn daha kötü olursun @mejnun

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    03.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    308
    Verilen Beğeniler
    220

@tapasya

Geri çıkartıldığını göre seninki protez değil herhalde ameliyat videoları izledim femur başını kesiyorlar yerine protez yerleştiriyorlar geri dönüşü yok. Hekim araştırdım, Adana'da Emre Toğrul diye bir profösör çok iyiymiş. Ona ameliyat olan bir çocukla görüştüm benimki gibi tek taraflı ameliyat olmuş, doktor çok iyi çıkartmış yürürken hiç belli olmuyor, ona ne istersen yap demiş, şuradaki yorumlara bakınca biraz tırsıyorum, düşme riskin olan her eylemden uzak duracaksın, yüksekte oturacaksın eğilip kalkarken dikkat edeceksin, eğer bunlara sürekli dikkat etmek gerekiyorsa şimdilik kalsın böyle daha iyiyim, bir gün ağrılarım olursa o zaman düşünürüm. Ama mesela bir sene sonra bütün sınırlamar kalacaksa istediğim herşeyi yapabileceksem olurum.

Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    2.100
    Verilen Beğeniler
    2.693

Bnm platin idi @mejnun zaten doktor küçük olduğum için platin takılmıştı protezi büyüyünce olacaksın demişti ve zaten ayağında olsada olmasada dikkat etmek gerekiyor çünkü bnm hiç yürüyememe durumum vardı o yüzden platin takıldı belki yerine gelir diye ama gelmedi tabi 4 kre operasyon geçirdim yani geçmiyor heryıl fizik tedavi görüyorum ağrım dinmiyor ilaçta nafile tabi sen bilirsin inşallah sağlığına kavuşur sun bir an önce sağlık ☺️🙏

Bu arada benm çift ta

Bnm çift taraflı takıldı @mejnun

Üye
    Gustavo Avatarı

Son Giriş
    21.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba serdar bey, ben uzun sureli kortizon kullandigim icin sol kalcamda avuskuler nekroz teshisi konuldu. Ben uzun sure ameliyat olmadim galiba 2 yil kadar dayanabildim bu sekilde hayatimi devam ettirmeye ama gercekten hayatim tam bir kabustu agrilar uykusuz geceler vs vs.. Bu ameliyati olmak icin korkmaniza gerek yok, tek onemli nokta DOKTOR seçiminiz, doktorunuzu araştırıp sordugunuz sorulara cevap alabiliyorsaniz ve güveniyorsanız sorun yok. Ameliyat sonrasi soyle boyle demek bence yanlış. Cunku herkesin kemik yapisi kas yapisi hastaliginin cinsi doktorun uyguladigi tedavi yontemi...... Nedenlerden dolayi ameliyat sonrasi belki hic agri hissetmeyeceksiniz belki 1 hafta belki 2 hafta agrili hayatiniz olabilir dedigim gibi bu olasılıklar tamamen insandan insana degisen durumlar. Gelelim yurume evresine, eliyattan hemen sonra 2 hafta tam yuk VERMEDEN walker yardimi ile surekli yürüdüm ve 2 haftanin sonunda dikis alindi doktorum vucut agirlimin yarisi kadar yuk vererek 3 hafta daha walker ile yurumemi soyledi. 5 hafta sonunda film ve kontroller yapildi artik tam yuk vererek yuruyebikecegimi eger kendimi guvende hissetmezsem 1 hafta koltuk değneği yardimi ile yuruyebilecegimi tavsiye etti. Ben koltuk değneği kullanmadan direk yurumeye basladim. Desteksiz yürüdüğüm 1 ci hafta gerçekten zordu, ameliyatli bacağıniz ile bastiginiz zaman sanki sert bir zemine basiyormus gibi oluyor ister istemez yururken tedbirli basiyirsunuz ameliyatli bacaginiza dogal olarakta topallama degil ama sekerek yurumege devam ettim. Doktoruma gunluk ne kadar yuruyebilirim nelere dikkat etmem konusunda sordum, 1 saat boyunca yuruyebilirsiniz dik yokus olmayacak, mumkunse 1 ay daha merdivenleri sik kullanmayalim, ben hergun 1 saat yürüdüm ilk baslardaki sert zemine basma hissi ameliyatli bacagima agirlik verdigimde agri hissi azaldi yok denecek kadar az. Benim suan 2 ay oldu, 1 ay sonra kontrolum var. Benim suan tek sikintim ameliyatli bacagim daha uzun belki 2 cm kadar. Kontrolde doktoruma bunu dile getirdim film ile bacaklarimi kontrol etti olcum yapti, ayni boyda olduklarini vucudun protezi kaslar dokular ile sarip sarmalamasi icin toplamda 6 ay gibi sureye ihtiyac varmis bu sure sonunda bacaklarimin esitlenecegini soyledi. Aklima gelmisken bu ameliyatta olmazsa olmaz günlük egzersizler, ameliyattan sonra kaslarda deforme oldugu icin belki ilk 1 hafta ameliyatli bacaginizi yardim vasitasiyla harket ettireceksiniz. Bu kisiden kisiye degisir. Verilen egzersizleri duzenli yaparsaniz ayaga kalkma sureniz cok cok kisalacaktir. Benim doktorum beslenme noktasinda ozellikle (kemikte islem yapildigi icin) collax ve ilikli kemik suyu (migrosta satilir sadece) tuketmemi tavsiye etti. Ameliyat olacaksaniz Bunlari goz onunde bulundurun faydasini goreceksiniz. Dedigim gibi suan 2 ay oldu gunluk hayatima dondum (tabi egilmek,alcak yerde oturmak yasak, yerden birsey almak, ayakkabimi baglayamiyorum, bacak arama yastik koyarak uyuyorum, ameliyatli tarafima simdilik donerek yatmak yasak) agrilarim yok, eskiden 200 metre yuruyemezdim ama simdi rahatca sehir disina çıkıyorum, gun icinde yürüyüş yapıyorum kisacasi özgürlüğüme kavustum. Tek sikintim bacak boylarimin esitlenmesi bunun içinde zamana ihtiyac var. Sorduklariniza ins cevap olmustur.cok gecmis olsun saglikla kalin

Üye
    Serdarİslam Avatarı

Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim , geçmiş olsun sağlıklı günler dilerim

Üye
    Gustavo Avatarı

Son Giriş
    21.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba, daha önce foruma ameliyatımla alakali mesaj yazmıştım. Sol kalcamdan total kalca protez ameliyati olalı 3 ay oldu. Kontrollerim yapıldı. Dostlar yürüyüşümde çok bariz olmamak kaydıyla akşama var. Bu konu ile alakalı Doktorumla 2 kere görüştüm yetmedi başka hastaneye gidip kontrol oldum ve ameliyatli bacagimin 2 cm ' e yakın uzun oldugunu tespit etti. Cok fazla rahatsız etmesede insan kafayı takıyor. Tekrar kendi doktoruma muayene olduğumda, doktorum özellikle genç hastalara ameliyati yaparken çok hassas davrandığını protezi milimetrik yerleştirdiğini belirtmisti ve dediği gibi protez olması gerektiği yerde! O zaman neden bu boy farkı ortaya çıkıyor? Dostlar ben 2 yıla yakın hem hastalığın teşhisi hemde ameliyat olmayi erteledigim icin, sol kalcam artık dayanilmayacak seviyeye geldiğinde artık ameliyat olacağım dedim. Tabi ameliyat korkusu, maddi imkansızlıklar vs vs.. Bu gecen 2 yıllık sürede malesef SAĞ KALCAYA daha fazla yük bindiği için sağ kalcamdan da avuskuler nekroz başlamış. Simdi ki boy farkı bundan kaynaklanıyor. Bunu size neden anlatıyorum çünkü bu ameliyati ne kadar otelerseniz size zarar veriyor. Doktor bana hemen değil ama diğer kalcanda protez takılması gerekiyor dediğinde, YIKILDIM arkadaşlar, ayni süreçleri tekrar yaşamak, ameliyat masasına yatmak gözümde öyle hir büyüyor ki anlatamam...bu hastalığı olan arkadaşlar size tavsiyem kesinlikle ertelemeyin ben çok pişmanım. Saglikla kalin. Selamlar

Üye
    Serdarİslam Avatarı

Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli Arkadaşlar daha öncede bilgilendirme yapmıştım, Sol kalçadan doğuştan kalça çıkığı sebebi ile kalça protezi ameliyatı oldum şuan 65.gündeyim hiç bir destek almadan gayet ağrısız bir şekilde yürüyebiliyorum, kaslarımın güçlendirilmesine fizik tedavi sürecim devam ediyor. süreç öncesi 100 metre dahi yol yürüyemezken şuan günlük 4 km yol yürüyebiliyorum. kaslar eski formunu kazandıkça daha fazla hareket açıklığı ve yürüyüş yapabiliceğim. yerde bacaklarımı uzatıp şekilde oturabiliyorum, 60. günden sonra araç kullanabiliyorsunuz. Bazen neden bu kadar ağırları çektim ameliyat olmadım diye soruyorum kendime, burda dikkat edilmesi gereken ilk aşamada doktor, takılacak protezin kalitesi ve ameliyat sonrası ilk 45 gün çok önemli eğer bunları başarılı şekilde atlatırsanız korkmanızı gerektiren hiç bir şey yok, sadece tavsiyem benim yaşadığım bu ameliyatı muhakkak kış aylarında olun, ve belden uyuşturma apidural olmanızı tavsiye ederim. Şimdiden geçmiş olsun bu süreçte Allah yar ve yardımcımız olsun. Kalın sağlıcakla...

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    05:25
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese hayırlı ramazanlar arkadaşlar canımı sıkan kafama takılan bir sorun var umarım birisi görür cevaplar...yaklaşık 7 ay oldu total kalça protezi ameliyati oldum herşey gayet güzel geçti herşey yolunda ben normal yaşantıma döndüm benimkisi doğuştan kalça cikigiydi buna bağlı aşırı derecece kireçlenme ve kaa kaybim vardı.neyse lafi uzatmiyim benim yaklaşık 15 gündür tam kalçanın bitimi olan yer ağrıyor arkası yani özellikle dinlenmeye geçince yatarken oturur ken derinden bir ağrı canımı çok sıkıyor çok egzersiz yaptim geçen ay kum torbasi bağlayıp bilegime güçlendirme hareketleri esnetme felan acaba kaslarami zarar verdim diyorum yada bu ağrılar dami normal gececekmi neolur bana bisey diyin bu ameliyatı olan arkadaşlar sizdede oldumu şuan bile ağrıyor yani şimdiden çok teşekkür ederim herkese allaha emanet olun

Kimse yokmu arkadaşlar bu ağrılar sınır kas ağrılarımı boşuna mı telaslaniyorum çokmu aceleciyim acaba

Üye
    Sdtsdt Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yaşadığınız ağrılar bence normal doktora göründünuz mu

Benim sağ bacağımdan Ameliyat olalı beş buçuk ay oldu . Diğer bacağımı da yapmak zorundayım ama açıkçası ameliyat olduğuma pişman oldum çünkü çok fazla yasak verdiler çömelme yok felan . Yürüyorum ama yürürken sanki bacak benim değilmiş gibi hissediyorum sanki bir böyle bacağım odun da onun üstüne basıyormusun gibi hissediyorum. Yere oturabiliyirum zorlansamda merdiven çıkabiliyorum agrim dizimde oluyor bazen. Eskisi gibi değil ama eğilip yerden bir şeyler alabiliyorum acaba ne zaman her şey tam normale dönecek lütfen biri yardımcı olsun

Moralim gerçekten çok bozuk çünkü diğer bacağımı da kaybetmek istemiyorum ama düz yuruyemiyorum ameliyatli bacağım diğer bacağımdan bir bir buçuk cm uzun ama sanki bana 4 5 santimmus gibi geliyor

Sayfa 99 / 100 İlkİlk ... 49899596979899100 SonSon