TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 98 / 98 İlkİlk ... 48889495969798
Toplam 1468 mesajın 1.456-1.468 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cigdemmmtyty Avatarı

Son Giriş
    05.11-2020
    Saat
    09:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Selma hanım

Çok teşekkürler selma hanım sanırım çok sık karlılaşılan bir durum değil çaresini arıyoruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor hakkında bilgi sahibi değilim inanin yaşınız kaç madem olmanız gerekiyor protez ameliyatını olun kurtulun hergün ağrı cekmektense bir ay çekersiniz şuan benim agrım yok ufak-tefek oluyor oda normal daha çok yeniyim

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar saat geç oldu şimdi doktorumu rahatsiz etmiyim dedim siz bilirsiniz şimdi tesadufen elim değdi dikişlerimde bir ısınma farkettim normal cilt isimidan daha sıcak yani 3 hafta oldu amleyat olalı bu neden kaynakli olir acaba çok panik oldum enfeksiyon belirtisi değildir inşallah 🥺🤲

Üye
    MISRA Avatarı

Gerçek Adı
    Neslihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    17

@Selma hanım çok teşekkür ederim inşallah

Arkadaşlar merhaba kalça eklem protezinde enfeksiyon olduğu için antibiyotik specar olan var mı? Varsa olduktan sonra kl ve çıkınca ki deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Üye
    Pakize_59 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:13
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba Selma hanım nasıl oldunuz?
    Ben de ameliyat olalı 4.5 ay oldu... yüksek kalça çıkığı vardı, iki taraflı
    Bacak boyum 6.5 cm uzatıldı.
    Yurtdışında ameliyat oldum. Isterseniz fikir alış-verişi yapabiliriz...

Üye
    gokcesydn Avatarı

Gerçek Adı
    gökçe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Ben amaliyat olalı bir kalcamdan bir yıl oldu,diğerine daha yılın dolmasina bir üç ay var.arkadaslar ilk bir yıl geçmeden kendinizden performans beklemeyin.bir yıl bı tamamlansin,daha iyi olacaksınız.o ağırlık batma hissi azalacak ,tabi ki yıllar boyunca mevcut dkç bir günde vücuda uyum saglayamaz,sakin olmaktan başka yol yok,spor yaptıkça gucleneceksiniz,ben de öle oldu,ömrümce sporu birakacagimi sanmıyorum...benim çift taraflı yüksek ve çok riskli çok zor bı amaliyatti geçirdiğim.ben iyi olmaya başladımsa herkez bı şekilde toparlar korkmayin

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Pakize_59
    Teşekkür ederim pakize hanım iyiyim çok şükür bugün tam bir ay oldu yavaş yavaş yürüyorum ama aksama devam ediyo sol taraf ameliyatli yerlerimdeki sertlik ten dolayi tam acısız üstünde duramıyorum daha tabi daha çok yeniyim sabır işi bu ameliyat sonrası proteze bisey olmasında herşey gelir geçer tek korkum o okadar eziyet meşakkat boşa gidecek diye ödüm kopuyor..yanlış bir hareket yapicam diye hep temkinliyim 2 hafta sonra ilk kontrolume gidicem bakalım doktorum neler diyecek...evde durmaktan aşırı sıkıldım psikolojim alt üst allahım ferahlık versin bugünleri atlatmam için yardim etsin......herkese sağlıklı günler diliyorum......siz nasılsınız pakize hanım 3 ay sonra nasil oluyor durumlar bu ameliyatta....

@gokcesydn
    Sizede çok geçmiş olsun rabbim gormemise çevirsin sizin ki daha zor bir ameliyat diye biliyorum benimki tek taraflı dkc.idi.4 cm kısalık vardı...Evet dediğiniz gibi iskelet tamamem sola doğru bir şekil almış herşey sola cekiyodu...bacagimin şekli bile bozukmus şimdi simdi anlıyorum bunu fizik tedavim devam ediyor 2 seansim kaldi ondan sonrada heralde ben devam edicem..spor derken siz ne gibi hareketler yapiyosunuz artik bütün hareketler serbest mi..ameliyatli tarafa ne zmn dönüp yatıcam acaba yada yüzüstü yatmak yere eğilmek bacak arası yastik bunlar ne kadar devam edicek tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim hepimize çok geçmiş olsun...

Üye
    Pakize_59 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Selma Hanım ben ameliyat sonrası, kaslarımda hiç güç yoktu. 2 hafta sonra 5 haftalık rehabiltasyon sonucu bastonla merdiven çıkacak kadar oldum. Eve geldikten sonra hergün yürüdüm. 10m, 20m derken 3. Ayıma kadar 2km kadar yürüdüm. 3. Aydan sonra bastonsuz evde yürümeye başladım. Şu an bir hareket hariç herşey serbest. Bacaklarımı ağırlık takarak kuvvetlendiriyorum, ergometre kullaniyorum...
    Kas ağrılarım oluyor, o da gayet doğal...
    Ameliyat yerim sertlik bende de var, onu yavaş yavaş yağlı kremle ovmaniz gerekir mutlaka. Yoksa sertlik kendiliğinden gitmiyor. Ameliyatlı tarafta daha yeni yatmaya başladım.
    Çok riskli bir ameliyat sonucundan gayet mutluyum. Ayrıca ben de bacagimda kesilerek kısaltıldı.
    Siz çok daha çabuk ayaklanirsiniz. Bol bol hareket ve kuvvetlendirmeyi unutmayin

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Pakize_59 hanim bana 10 günlük ken fizik tedavi başladı.3 hafta olunca yürüteci biraktirdi doktor ve asla eline baston almayacaksin dedi bende şaşırdım açıkçası arastirmalarim da hep yürüteç den bastona geçildiğini biliyordum sordum fizyoterapostime her ameliyat farklidir sende gerek yok dedi düzgün yürümeyi öğrenmem için destek kullanmaman lazimmis şuan bir haftadir evde yürüyorum ufak tefek işler yapıyorum ama tabiki kaplumbağa gibi usul usul çok şükür şimdiye kadar herşey güzel ilerledi....arada kemik ağrılarım oluyo eski ağrılara benzeyen herhalde onlarda normaldir dışardan yara kurudu kapandı ama kimbilir içerde neler oluyor 🤗

Üye
    Pakize_59 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Günaydınlar, bu kadar çabuk ayaklanmaniza çok sevindim.
    Dışarda yürüyüş yaparken baston tavsiye ederim. Kaslar nasıl güçlenecek? Bastonlada düzgün yürüme olur. Almanya da rehabilitasyon merkezi doktorun söylediği. Ya çift baston ya da hiç kullanmayın. Tek baston kullanmayı tavsiye etmedi
    Tekrar geçmiş olsun

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Pakize_59

Biraz önce fizyoterapiste tekrar sordum dışarı çıktığımda elime baston alsam o şekilde daha düzgün yürüyorum yoksa topalliyorum dedim yok dedi sen tamamen kendini güvende hissettigin için oluyo dedi...3 ay egzersizlere devam edicem hala güçsüz kaslar var.. birde bugün ameliyat yerinden sıvı akmis açma hareketini yaparken normal şu gibi bir sıvı kokusuz sizlerdede oluyormuydu doktora sorduk olir normal dedi kabuğun altinda hala iyilesme sürdüğü içinmiş...

Üye
    Pakize_59 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Şaşırdım, ama doğrudur. Bilgili olan onlardır. Ben de bu tür bir akıntı olmadı.
    Ama o bölgeye çok dikkat edin enfeksiyon kapmasın 🤗

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Pakize_59
    Daha dışardan enfeksiyon kapmaz diyo doktor yara kurudu kabuklar var yer yer dökülmeler başladı nasil bir dikkat ediyim üstü açık napabilirimki evden dışarı çıkmıyorum zaten pijama patik oturuyoz 🤗😁

Sayfa 98 / 98 İlkİlk ... 48889495969798