TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 97 / 98 İlkİlk ... 4787939495969798 SonSon
Toplam 1459 mesajın 1.441-1.455 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nuray dede Avatarı

Son Giriş
    16.10-2020
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bende 2 yıl önce kalça protezi amelşyatı oldm. Protezin etrafındaki bidalar beni rahatsız ediyo yürürken doktor vidaları alacağını söyledi. Daha önce bu ameliyatı olan varmı protez ameliyatı kadar zor mu

Üye
    Pakize_59 Avatarı

Son Giriş
    18.10-2020
    Saat
    02:54
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar, ben yurtdışında yaklaşık 4 ay önce sağ kalça protezi ameliyatı oldum. Benim de doğuştan iki taraflı yüksek kalça çıkığı vardı. 4cm bacak boyu kısaltılmasina rağmen, toplamda 6.5 cm bacak boyu uzadı. Çok riskli bir ameliyat başarılı geçti şükür.
    Ameliyattan 2 gün sonra bir kaç adım attım.
    16 gün hastane de kaldıktan sonra rehabilitasyon merkezinde 5 hafta kaldım.
    Su kasları güçlendirmekte çok iyi geliyor.
    Ben 50 yaşındayım, kaslarım o kadar güçsüzdü ki, ameliyat sonrası felçli gibiydim... şimdi bu kadar boy farkı olmasına rağmen, bastonsuz yürüyebiliyorum.
    Aralıkta diğer kalçadan da olacağım.

Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    1.480
    Verilen Beğeniler
    1.876

Arkadaşlar konu güncel bilgisi olan var mı😞

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:54
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Nuray dede geçmiş olsun nasil rahatsiz ediyor vidalar hissedilmez dedi doktor bana bendede var 2 tane vida bugün 6. Günüm amleyat olalı şuan abartılacak bir sıkıntı yok biraz yan yatmakta zorlaniyorum yana dönünce sanki protez i hissediyorum bi ağrı oluşuyor yan tarafta inşallah oda geçer

Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    1.480
    Verilen Beğeniler
    1.876

Arkadaşlar lütfen bilgi sahibi olan yok mu😞

Üye
    cigdemmmtyty Avatarı

Son Giriş
    22.10-2020
    Saat
    10:19
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar annem 7 ay önce kalça protezi ameliyatı oldu önce ayaklarında yanma uyuşma karıncalanma şikayeti oluştu sonrasında bu şikayetler dizine kadar ulaştı şuanda yanma kasıklarında kasılma şikayeti beline hatta karnına kadar çıkmış karnı bile davul gibi kasılmakta bir sürü ortopedici gezdik ameliyat ile ilgili değil diyorlar enfeksiyonda yokmuş beyin sinir cerrahı gezdik belkayması kanal daralması bu şikayetleri yaparlar diyorlar fakat o şikayetler de yok açıkçası biz proteden şüpheleniyoruz alerji yada enfeksiyon belirtisi olabilirmi bu şikayetler ile karşılaşan varmı aranızda acaba
    Konu cigdemmmtyty tarafından değiştirilmiştir (07.10-2020 Saat 01:11 ). Gerekçe: Yanlış yazım

Üye
    DKÇ Avatarı

Son Giriş
    09.10-2020
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@DKÇ
    Merhaba arkadaşlar bugün ameliyat sonrası 14. Günüm. Sürekli yatmaya bağlı kalçamda huzursuzluk var, sıcaklardan dolayı çok terliyorum ama ağrım yok. Bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Dizimi bükmeye kaslarımı sıkıp bırakmaya başladım ameliyatlı bacağımda, yatak içinde kendim kalkıp kendimi yukarı aşağı çekmekte de artık daha başarılıyım. Ameliyatlı bacağımı yukarı kaldıramıyorum yer çekimine yenik durumdayım şu an ancak her şeyin daha iyi olacağına inancım tam. Umuyorum her şey hepimiz için daha iyi olur. Sevgiler.

@Pakize_59
    Merhabalar aslında hemen hemen aynı ameliyatı olmuşuz. Şu an benim de bacak boyumda uzama oldu fakat ben ayağa kalkmadım sizin 2 gün sonra birkaç adım atmanız ne güzel. Ben de diğer kalçamdan ameliyat olmalıyım fakat doktorumuz bir sene beklememi söyledi. Normalde altı ayda olabileceğini söylemişti ameliyat öncesinde fakat ameliyat sonrası beklememin daha iyi olacağını söyledi. Şifanıza bir an evvel kavuşmanız, konforlu ve güzel bir hayat sürmeniz duasıyla.. Sevgiler.

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@DKC merhaba çok geçmişler olsun benimde bugün 11.günüm fizik tedavim basladi buna bağlı kas agrilarim başladı hamliyorum sanirim ama genel durumum iyi kendi başıma yataktan iniyorum ama çıkamıyorum yatak içinde ameliyat li bacagimi dizden kırıp çekip itiyorum yana doğru daha rahat yatmaya başladım arada yastikla tabi çok şükür hergün daha iyiye gidiyor uzun bir süreç tabi iyileşme süreci 43 yıllık sıkıntı bir anda gecmiyor çok şükür kurtuldum inşallah ben herkese de tavsiye edicem ben çok korkuyodum hep erteledim yıllardır ama hiç korkulacak bisey yok önemli olan doğru doktoru bulmak ve tevekkül etmek pozitif enerji yüklenmek zaten gerisi çorap söküğü gibi geliyor herkese bol şans bol şifalar dilerim
    @DKÇ

Siz hangi hastanede hangi doktora oldunuz ogrenebilirmiyim başladinizmi sizde fizik tedaviye

Üye
    cigdemmmtyty Avatarı

Son Giriş
    22.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar annem 7 ay önce kalça protezi ameliyatı oldu önce ayaklarında yanma uyuşma karıncalanma şikayeti oluştu sonrasında bu şikayetler dizine kadar ulaştı şuanda yanma kasıklarında kasılma şikayeti beline hatta karnına kadar çıkmış karnı bile davul gibi kasılmakta bir sürü ortopedici gezdik ameliyat ile ilgili değil diyorlar enfeksiyonda yokmuş beyin sinir cerrahı gezdik belkayması kanal daralması bu şikayetleri yaparlar diyorlar fakat o şikayetler de yok açıkçası biz proteden şüpheleniyoruz alerji yada enfeksiyon belirtisi olabilirmi bu şikayetler ile karşılaşan varmı aranızda acaba

Üye
    Nuray dede Avatarı

Son Giriş
    16.10-2020
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Selma hanım ben çift taraflı ameliyat oldum difer bacımda hissetmiyorum vidaları ama sag bacagımda yürürken bana battıgını resmen hissediyorum. Doktor alacaganı söyledi ocakda yapacak ameliyatı bakalım

Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    1.480
    Verilen Beğeniler
    1.876

Protez takılanlar deneyim lütfen paylaşım yapabilir misiniz 😔

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

29 eylülde oldum 3.haftamdayim genel durumum iyi şuan volkirdan ve coraptan kurtulmayi bekliyorum bide aksamadan yürüyeceğim günü bekliyorum ameliyat yerimde sertlik den düzgün yürüyemiyorum şuan sanki uzunmuş gibi hissediyorum ama çok şükür iki bacak ta eşit bakalım zamanla herşey düzelecek inşallah bugünüme hergün şükrediyorum eski ağrımdan eser yok şimdi

Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    1.480
    Verilen Beğeniler
    1.876

@Selma hanım çokk geçmiş olsun Bnde platin vardı çıkarıldı ama önümüzdeki yıllarda kalça protezi takılacak Allah nasip ederse günlük aktivitemi etkiliyor ağrılarım uyuşmalrm arttı tabi 😞 kaç ay sonra yürüme oluyor peki

Ve doktorumla konuştum yaşın genç şuan yapamm dedi ama günlük aktivitemi düşürdü rapora ekleçem tabi kireçlenme de arttı ama platin yok şuan oran ne olur bilgisi olan var mı @Selma hanım doktoraum bunlar eklenmemiş dedi ilk raporuna dedi tabi bazı hareketlerim kısıtlı mesela yer tuvaleti kullanmama çömelme yok

En önemlisi ağrılarım arttı ayakta fazla kalamıyor hemen yoruluyorum

Üye
    cigdemmmtyty Avatarı

Son Giriş
    22.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar daha öncede yazmıştım ama hiç cevap veren olmamış güncel olatak tekrardan derdimi anlatıyım ve bu şikayetleri yaşamış ve sonrasında neler olduğu ile ilgili cigemnamli@gmail.com mail adresime yazsın lütfen ben pek anlamadım bu forumu daha önce bir kaç kişi bu şikayetlerden bahsetmiş mesaj attım ama doğru yapamamış olabilirim ve ulaşmamış olabilir şikayetlerimizden kasıt daha öncede yazdığım gibi > >annem 7 ay önce kalça protezi ameliyatı oldu önce ayaklarında yanma uyuşma karıncalanma şikayeti oluştu sonrasında bu şikayetler dizine kadar ulaştı şuanda yanma kasıklarında kasılma şikayeti beline hatta karnına kadar çıkmış karnı bile davul gibi kasılmakta bir sürü ortopedici gezdik ameliyat ile ilgili değil diyorlar enfeksiyonda yokmuş beyin sinir cerrahı gezdik belkayması kanal daralması bu şikayetleri yaparlar diyorlar fakat o şikayetler de yok açıkçası biz proteden şüpheleniyoruz alerji yada enfeksiyon belirtisi olabilirmi bu şikayetler ile karşılaşan varmı aranızda acaba

Üye
    Selma hanım Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @cigdemmmtyty

Öncelikle çok geçmiş olsun inanın hiç bir bilgim yok bu konu hakkinda bende daha yeni ameliyatliyim bende yeni tecrübe ediyorum herşeyi daha önce 'de hicbir yakınım olmadi bu ameliyatı yani çok acemiyiz bende böyle forumlardan felan detaylari öğreniyorum acil şifalar dilerim annenize umarım geçici bir durumdur 🤲

Sayfa 97 / 98 İlkİlk ... 4787939495969798 SonSon