TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 91 / 91 İlkİlk ... 41818788899091
Toplam 1358 mesajın 1.351-1.358 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sdfkaya Avatarı

Son Giriş
    07.01-2020
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @mytuncer
    Konuya yeterince vakıf değilsiniz. Yüzey yenileme farklı total kalça protezi farklı. İsimlerinden bile ne olduğunu anlamak mümkün. Total protezin sapı vardır, buradaki arkadaşların değişiyle kuyruğu. Yüzey yenilemede bu yok. Kemik kesilmez, üstü törpülenir ve protezin sadece başı konur. Uzun yıllardır kullanılıyor demişsiniz, ne alakası var yahu geçen sene uygulandı ilk kez. Google’a yüzey kaplama protez ve total kalça protezi yazarsanız birbirinden farklı olduğunu görürsünüz.

@Bltylmz
    Sizinki ondan falan değil. Sizinki “seramik total kalça protezi” Bahsettiğim “seramik kalça yüzey kaplama”. Adından da anlaşılacağı üzere kemiğin yüzeyini kaplıyor. Kesmiyor. Amerika’da 2027’den önce kullanılmayacak bu protez.

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    20.01-2020
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısınız, aydınlattığınız için teşekkürler...

Üye
    Nuray dede Avatarı

Son Giriş
    20.01-2020
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben yaklaşık 1.5 yıl önce çift taraflı dkç ameliyatı oldm sag taraım 2 kere yerinden cıktı yani 3 kere ameliyat oldm toplamda. Aradan 1.5 yıl gecmesibe ragmen ayaktayken dizimi bükemiyorum. Nükmek istedigim anda dikişimin altında bir acı oluşuyor. Yada ayagımı bi yere carptım diyelim yine aynı acı olusuyo. Dha yeni muayne oldum protezde hiç bi sıkıntı yok doktor zamanla gecer diyo ama 1.5 yıl oldu gecmiyo

Üye
    Mrl9093 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2020
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@gokcesydn bende çift taraflı yüksekte kalça çıkığı var. Son zamanlarda dayanılmayacak seviyede ağrılarım çoğaldı fakat o kadar çok araştırma yaptım ki bu alan iyi bir doktora denk gelemedim siz nerede ameliyat oldunuz. Bide doktorunuz iki kalçanın ameliyatını beraber mi yaptı ?

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Mrl9093

Eğer İstanbuldaysaniz deniz algun e gidin başkada bı yere gitmeye derjm.zamaninda arastrp görseydim tek tercihim olurdu.instagramda hesabı var girin bakın

Üye
    gokcesydn Avatarı

Gerçek Adı
    gökçe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Üye

@Mrl9093 merhabalar.oncelikle gecmis olsun.o dayanilmayacak agrilarinizi inanin cok iyi anliyorum.ben 21 ekim 2019 da sag ,22 ocak 2020 de sol kalcadan amaliyat oldum.onceki mesajlarimi incelerseniz heralde bu konuda en kritik tedavisi zor olan hastalarin basinda geldigimi belirtmistim.evet doktorum iki kalcayi birden ayni anda amaliyat yapiyor,hatta sizin gibi arastirma doneminde ben de ayni anda olayim kurtulayim tarzi hayallerdeydim.herseyden once sunu soyluyum ,benim su 3 ayda cektigimi bir ben bir Allah bilir.benim hocam prof dr. Fahri erdogan.herhalde onun disinda baska bir hocaya gitmis olsaydim suanki durumum cok daha kotu olabilirdi.ilk amaliyatim cok cok zordu.ama hocam bile 2.amaliyatta cok ama cok zorlandigini ,gercekten cok riskli bir amaliyat yaptigini ve ilkindeki fizyolojik yapimdan (sag taraf) , 2.sindeki (sol taraf) alakanin olmadigini,kemiklerimin peynir gibi ufalandigini 5 saatte ancak legen kemigine yuvayi takabildiklerini soyledi.asla seni umutsuzlastirmak icin soylemiyorum bunlari ama bak cok zor bir surec .ole dugun bayram,hoop ikisini olayim ,bir ayda ayaklanirim 3 ayda turp gibiyim diye ben de cok duydum ,şahitte oldum evet iyilesmisler ama BEN IYILESEMEDIM! Yuksek kalca cikigi tedavisi zor arkadaslar,cunku biz yillarca o kalcayi ,o legen kemiginin oyuntusunu kullanmiyoruz ve kemiklerimiz gucsuz kaliyor,kemigi yukardan asagiya cekiyorlar,sinirler,kaslar,damarlar hersey geriliyor.amaliyat sonrasi ölücem saniyosun ama ölmuyosun ama sürünuyosun!cok agrin var evet geciyor ama goze alcaksin eger kalcan yuksekteyse riskleri.gelelim suanki durumuma.son amaliyatim cok zor oldugu icin hocam 45 gun basmicaksin dedi ve ben kaldim 3 ay once taze protezli bacagima,(dusun ki ayni anda iki kalcasindan olan biri ki doktorum beni ayni anda tedavi etmenin mumkun olmayacagini ölebilecegimi soyledi ve yapmadi zaten)2.amaliyat zorlu oldugundan malesef sinir hasari olustu,dusuk ayak meydana geldi!suan gercekten cok zor bir surecten geciyorum,ama dusuk ayagimin seviyesi oldukca az ve iyilesecegini hissediyorum,bendeki umut zaten beni hep tutuyor.suan tekerlekli sandalyede ,mecbur kaldikca 3 aylik taze protezli bacagima tum yuku vererek bu 45 gunu gecirmeye calisiyorum.cok zor bir surec altini ciziyorum,doktorlar amaliyati gercekten cok basarili yapiyor ama kimse seni canim cicim asla nazlamiyor,cok fazla bisi bekleme sakin,olay sende bitiyor.mutlaka sana bir bebek gibi bakacak bir refakatcin olsun ve fahri hocayi felan tercih edeceksen cebinde kendini guvende hissedecek paran olsun.aciyla yasanmadigini en iyi bilenlerdenim.ama ben burda cabucak iyilesip hersey harika diye yazan arkadaslara masallah diyorum,ben ole olmadim,hep dedim burda gene diyorum isin icine girmeden duydugun hersey sadece bir masal bir tavsiye .ama bu surecte bence aci ve gerceklerle yuzlesen agir hastalardan biri benim,benim dediklerimin inanki eksigi var,fazlasi yok.mecbur olacaksin agrin basladiysa,dedigim kosullari saglarsan cok da aci ile yasamanin anlami yok malesef,umarim yardimci olabilmisimdir.

Üye
    Egece Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar 55 gün önce sol kalça protezi ameliyatı oldum 3-4 cm kadarda kısalığım vardı şimdi bacaklarım eşit fakat yatarken bacağım sürekli yana yatıyor yastıkla destek vererek düz tutuyoruz yoksa çok kasılıyor ama yürürken düz basabiliyorum.hastaneden taburcu olurken doktorum ilk kontrolün 45 gün sonra olduğunu bol bol yürüteçle yürümemi oturmamam gerektiğini bacaklarımı birleştirmememi ve eğilmememi söylemişti onun dışında hiç hareket vermemişti geçen hafta kontrole giderken kısıtlamaların azalacağını hayal ederek gitmiştim fakat bi 45 gün daha aynı şekilde devam etmem gerektiğini proteziminde gayet iyi olduğunu söyledi kontole gideceğim sıralar dizimin arka tarafı çok şişti kızardı son birkaçgünde rengi morarmaya başlamıştı onun içinde kan pıhtılaşması için iğne verdi fakat yine hiç hareket vermedi.amaliyat sonrası süreç gerçekten çok zor ve sabır gerektiriyormuş allah hepimizin yardımcısı olsun
    Konu Egece tarafından değiştirilmiştir (Bugün Saat 02:10 ).

Üye
    Mrhbhyt Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba doktorum kontrole gittimde internetten harris kalça skorlamasına SF36 bak dedi bilgisi olan varmı baktım ama

Sayfa 91 / 91 İlkİlk ... 41818788899091