TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 84 / 91 İlkİlk ... 3474808182838485868788 ... SonSon
Toplam 1361 mesajın 1.246-1.260 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merdansanli Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @gül_se

Teşekkür ederim,size de sağlıklı günler dilerim.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Mrhbhyt
    Bende öbür gunbyada Çarşamba gidicen hayırlısıyla.insallah güzel haberler alırsın.yukske oturmayı yastığı falan unutma sor gerçi süre herkeste farklı ama.diz ve bilek agrilarnin sebebini de sorabilirsin

@merdansanli
    Bir soru da ben sorabilir miyim.uzun zaman olmuş ameliyat olalı omur boyu yasak olan hareketler olarak hangileri var.yani size omur boyu şunu yapmamalisin denildi mi.comelmek yada koşar adım yürümek gibi

Üye
    merdansanli Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bltylmz
    Benim ameliyat olduğum yıllarda doktorumun ilk iki ayda yükseltilmiş tuvalet kullanacaksın,hiç bir zaman bacak bacak üstüne atmayacaksın,yerde bağdaş kurup oturmayacaksın demişti.İlk iki yıl çok önemli bu hareketleri yapmamanın yanı sıra bir de vücudun protezi kabul edip etmeyeceği sorunu da olabilir dedi doktorum.Yani anlayacağınız ilk iki yıl çok önemli.Peki ben ne yaptım;ameliyatın ilk iki ayı emboli oluşmasın diye varış çorabı giydim,yatarken bacak arasına yastık koyup üç ay o şekilde yattım.Eve geldiğimde evdeki klozeti yükseltici koymadan ameliyatlı bacağımı ileri uzatarak kullandım.Fizik tedaviye hiç gitmedim,evde söylenen hareketleri kendim yaptım.Ömür boyu yapılmaması gereken hareketlerin yere çömelme,bacak bacak üstüne atmamak deseler de ben şimdi bu hareketleri yapmakta bir sıkıntı yaşamıyorum.Hatta bazen misafirlikte zorunlu durumlarda klozet olmayan diğer klasik tuvaletlere dahi oturabiliyorum.Şu an için bir sıkıntı yaşamıyorum.Ameliyat olduğumda protez ömürlerinin 15-20 yıl olduğu söyleniyordu şimdi ise 30-35 yıldan söz ediliyor.Revizyon ameliyatı için şimdilik daha erken ama ilerde daha zor bir ameliyat daha bizi bekliyor.Allah hepinize sağlıklı, sıhhatli bir yaşam nasip etsin.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@merdansanli

Çok teşekkürler amin cümlemize İnşallah.evet artık daha uzun protez ömründen bahsediliyor ama tabi kas kütlesi vücut ağırlığı dikkatsiz kullanım da ömrünü kisaltiyo diyorlar.benim yaşım 32 çok erken takıldı mecburiyetten.en azından 20 yıl idare etse diyorum inşallah daha uzun sürer tabi

Bende doğuştan kalça cikikligi vardı 9 yaşında platin takıldı.bu yaşıma kadar onu kullandım onu kullanırken de çoğu şeyi yapamazdım çorap giymek dahil.cok zor giyerdim alaturka WC yi kullanamazdm bağdaş kuramazdim comelemezdim uzun süre.

Benim için yasaklar çok önemli değil çorap giymek ve yere oturabilmek haricinde.teknustegim ağrısız rahat yuruyebilmek.benim 3 ay yürüme yasağım var Walker ile üzerine az yük vererek yürüdüm hep.yarin Allah'ın izniyle ilk adimlarimi aticam desteksiz olarak.tabi hersey yolundaysa

Üye
    merdansanli Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bltylmz
    Allah'ın izniyle inşallah birşey olmaz.Ben ameliyatın ikinci gününde üstüne basmaya başladım.Ama sizin 2. Ameliyat olduğu için basmamanız gerekiyo olabilir.Geçmiş olsun.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yarın ne güzel muayenem vardı Dr izindeymis daha 2 hafta basmadan yuruycem.bende ki şans bu kadar işte seviniydm yuruycem diye

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Mrhbhyt

Gittin mi Dr a.ne dedi Dr

Üye
    gül_se Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Hocam @merdansanli izninizle bir kaç soru daha soracaktım. Ötv indiriminden yararlanabiliyor uyuz bilginiz var mı?

Üye
    Mrhbhyt Avatarı

Son Giriş
    27.01-2020
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gittim şanşıma benim doktorumu tanıyan bir doktara denk geldim🙈şükür protez gevşememiş kaslarını zorlamışsın dedi kas gevşetici verdi.Ayagımda 1.5 cm uzunluk var dedi oturmaz dedi önceden olan uzunluk tabi eşitleme yapılmamış 3cmden sonrasında kısaltma yapıyoruz dedi tabanlıkla tolere edersin dedi.6 aya kadar yasak hareketleri yapma dikkat et dedi fizige devam edebilrsin dedi beldeki kayma ve legen kemigindeki egrilik düzelmez dedi engel raporu içnde %7 anca verilir dedi tek ayak için

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Mrhbhyt

Nasıl yani ayağın hep uzun mu kalacakmış.kendi Dr un hatasını kabul ediyor mu peki.ne saçma iş bu Dr larin yaptıkları ya tabanlikla tolereymis onu kullancak olsak ameliyata ne gerek varmış.legen kemignde çok mu eğrilik var.duzelir bence sıkma canını benim bile dulzediyse seninki de düzelir.fizik tedaviyi bırakma hic

Üye
    Mrhbhyt Avatarı

Son Giriş
    27.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bltylmz dokturam eşitleme yapcaksın demi dedigimde kaslarına baglı dedi geçiştirdi sanki bende o daha iyi bilie diye fazla üstelemedim arkadaşım çok methetmişti işinde mükemmel diye ama bana açıklama yapmamıştı sadece agrıdan kurturmak öncelikleri doktorun anladıgım kadarıyla burdaki doktorun dedigine göre belli bi cm üstündeki ayagı eşitliyolarmış ayagın kaslarını kesiyolar kısaltmak için zor bi durummuş artık yapcak bişey yok

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Mrhbhyt
    Normalde söylenen 3 4 cm e kadar garanti eşitleme.ama burda 7 cm e kadr sorunsuz esitleneni okudum.ya biz iyi bı Dr a denk gelmedik yada bizde sorun var.vallah bazen çok pişman oluyorum olduğuma.tamam olmasaydım ağrılardan mafolucaktim ama böyle de sorun üstüne sorun cikiyo.omur boyu da çoğu hareketten sakınmak çabası.bende cuma günü kesin gidicem Dr a artık.yurumeye yürüme ayağım tahta gibi oldu çok sıkıldım artık.

Üye
    Mrhbhyt Avatarı

Son Giriş
    27.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 cm fazla uzunlugu eşitliyolarmış ben öyle anladım benim az bi kısalık oldugundan eşitlememiş bide oturur dedi ama oturma diye bişey yok diyor başka doktorlar anlamadım o kadar yıl erteledim araştırdım sonuç böyle oldu

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Mrhbhyt
    Saçmalık resmen kısalık uzunluk olsa esitkeyemedi dersin ama olmayan uzunluğu kısalığı bile ayarlayamamis.ne bilim inşallah düzelir vücutun tolere etmesi gibi bişey varsa inşallah öyle olur

Üye
    Ugur bocegi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Mrhbhyt
    Insallah duzelir ve dahada iyiye gidersiniz, yazacam size yazamadim memlekette olduğumdan her zmn net cekmiyor buradan zor oluyor cektigi zmn elimden geldigince bildiklerimi ve yasadiklarimi aktarmaya calısıyorum, otururken ayaklariniz uzatin ve ayak boyunuza oyle bakin birde uzandiginiz zmn birisi baksin siz goremezsiniz cunku ve ikisi arasinda ne kadar fark oldugunu size soylesin mutlaka

Sayfa 84 / 91 İlkİlk ... 3474808182838485868788 ... SonSon