TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 80 / 81 İlkİlk ... 3070767778798081 SonSon
Toplam 1210 mesajın 1.186-1.200 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:04
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar.desteksiz yürüyenlere sorum var.ilk desteksiz yurudugunzde ayaklarınız eşit gibi miydi yani eşit olduğunu hissediyo muydunuz.yoksa üzerine basınca yukarı doğru hoplama isteği gibi bişey oluyo muydu.
    Ben hala Walker ile yürüyorum ama ameliyatli olan ayağın üzerine basınca sanki istemsiz olarak yukarı doğru atiyrm kendimi.ayak mi hala uzun ebn mi fatkina varamiuorm anlamadım

Üye
    Ugur bocegi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bltylmz
    Bnm 6. Ayda hatta ve hatta 8.ayda anca esitlenmisti bacagim, snn bacaginin simdiden esitlenmesine cok sevindim, hoplama oluyor bir kac ay, kaslar zayif oluyor yuk verdim zannedilse bile tam verilmiyor,bnm 10.ay bitti kalcadaki kaslar tam esneklesmedi ama cok şükür hareketlerimde sikinti yok beton gibi olan kaslar yumuşayinca hersey duzene giriyor

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Ugur bocegi
    Benim eşit gibi ama yarım cm falan sanki yine fark var yada tam duruşu bulamadgm için bana fark varmış gibi geliyo bilmiyrm.ben yaza kadar tam anlamıyla duzelemem zaten.sen dümdüz yuruyosn şimdi dimi sekme hoplama yoktur sanırım sende

Üye
    MrvAkgl Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

bende uzunluk yok 1 cm kadar kısa gibide ama o hoplama bende de var arkadaşın dediği gibi kasların zayıflığından sanırım hergün düzenli yürüyorum ama hoplama geçmiyor tüm yükümü veriyorum biraz azalır gibi/oluyor ama ozamanda amliyatlı tarafıma doğru yamuluyorum.
    sizdede yürüdüğünüz zaman amliyat bölgenizde kaslarınız çok sertleşiyormu öyle olduğu için ayağımı rahat adım atamıyorum sanki ağırlık kaldırıyormuş gibi hissediyorum kendimi.
    sol kalçamdan ameliyat oldum şuan tek değnekle yürüyorum ama onuda sağ tarafımda kullanabiliyorum aol elime alınca tek değnek yine hopluyorum bu kaslar ne zaman iyileşicek 💁

Üye
    Ugur bocegi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@btlylmz
    Kalcadaki kaslar bnmde henuz tam esneklik kazanmadi dümdüz yuruyemiyorum cok hafif bir aksama oluyor o yüzden
    @MrvAkgl
    Sertlesme bnm artik ilk aylara oranla azaldi ama soylediginiz gibi fazla yürüyüş yapınca yada ayakta kalinca setlesme oluyor o zmnda yururken bisey asiliyormusta yurumeye engel oluyormus gibi oluyor yuruyusten daha etkili birsey var oda egzersiz demisti doktorum, gercektende egzersiz yapip yuruyunce gözle gorulur fark oluyor
    @MrvAkgl
    Kaslarin iyilesme süreci brz zmn aliyor ne yazikki bu tabi yapilan egzersizlere ve kisiye göre degiskenlik gösteriyor su zmn olur diyemem belki doktorunuz bu konuda aydinlatabilir sizi

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yürümeye baslayincafa fizik tedaviye gitmeyi dusunuyrm.ameliyat olmadan öncede kaşlar zayıftı benim şimdi hepten zayıfladı en az 1 ay giderim bari çabuk ilerleme kaydederim diye düşünüyorum.
    Ben şimdiden böle kafaya takiysam yürümeye başlayınca ne olur bilmiyrm.
    Bı tane daha sorayım 😊 yan yatarken ayaklarınızı toplayıp karnınıza doğru çekebiliyo musunuz ben cekebiliyrm yanlış mı yapiyrom acaba.oyle cekebiliyosam ileri doğru comelebilirim diyede dusunuyrm doktora da sorucam dizede sorayim dedim 🤣

@MrvAkgl
    Sertleşme nasıl oluyor bilmiyrm.ben yürürken sağ tarafa yük verince sanki kazığın üstüne basıyorum gibi 😊 böyle ayağımı bukeyim mi düz mü basayim bı tuhaf oluyor.resmen yeniden yürümeyi ogrenicex kısaca sanırım

Üye
    Ugur bocegi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@btlylmz
    Doktor bana herhangi bir hareket kisitliligi vermedigi icin bende oyle yatiyorum dumduz yatamiyorum zaten tabi sen doktoruna danis fizik tedaviye gitmen daha tabi iyilesme surecini hizlandirir yerinde karar

Üye
    MrvAkgl Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Anladım bi rahat rahat serbest yürüyebilsek hayırlısıyla

@Bltylmz bana yatarken dikkat et sakın ayağını kendine doğru çekme demişti ama benim epey hareket kısıtlılığım var ben yan yatarken belden çok hafif eğiliyorum öne doğru onda bile aşırı evham oluyorum zaten ayak arası yastıkla yatmak işkence.geçen gün ilk defa ameliyatlı tarafıma yattım kalça hiç ağrımadı ama kaslarım acıdı biraz dikişleriin aşağısında

@ugurbocegi banada doktorum bol bol yürü dedi egzersizleri evde ben kendim yapıyorum.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@MrvAkgl

Ben hiç denemedim ameliyatlı tarafa korkuyrm.hatta Dr serbest demişti daha ilk günden ama yatmadım hiç.ben sola dönüp cekebiliyrm ayağımı rahatsızlık vermiyo.hatta düz ayaklarımı uzatıp ayak parmaklarıma değme çalışmaları bile yapiyrm 😊 çorabı giyiyrm arada her zaman giymiyrm abartmadn alistrma yapiyrm yani

@Ugur bocegi

Aynen gidicem ya çünkü benim eskiden kalma çok sorunlarm var daha da uzar gitmezsem diye düşünüyorum.yeniden yürümeyi ogrenicem.hani bebekelr ilk yuruynce adım çöreği yaparlar ya kendime de yaparım artık 😊😊

Üye
    Ugur bocegi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@MrvAkgl
    Doktorlarda snrim kisinin durumuna gore yürü yada egzersiz diyor bende evde kendim yapmaya calisiyorum elimden geldiğince 10 seanslik fizik gordum orada zaten tum hareketleri ogrendim

Üye
    MrvAkgl Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Benim ameliyattan sonra protezimin tutması hemen ayağa kalkmam bile/mucize ameliyat önceside doktorum bu hareket kısıtlılılığını söylediği için çok kafama takmıuorum çünkü bundan daha kötüsünü bekliyodum.1 dahaki kontrolde doktoruma sorucam 6 aydan sonra bazı hareketlerde serbestlik olurmu diye kıyafetlerimi kendim giysem kimseye muhtaç/olmadan bana yeter.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Senin durumun farklı evet daha ağır geçmiş.benimde ağır ama 3.ay doldu nerdeyse daha rahat hareket ediyrm bide Walker yük gibi geliyo bana artk.1 hafta daha dayanicam tamam yün kullan diycek ama en azından yurume alıştırmalari yaorim diyorum.
    Ben 30 gün gittim ama çok ağır seyelr yaptırmadı yurumedgm için sindibyuru derse daha farklı egzersiz yaptircaklar sanırım

Üye
    Ugur bocegi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@btlylmz
    Düzgün yürüyüş odakli ve kaslari daha cabuk iyilestirme egzersizleri yaptirirlar büyük olasilikla

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Ugur bocegi
    Yaptirsnlar artk vallah çok sıkıldım bu walkerdan.
    Normal klozete ne zaman oturabiliyrz yükseltici olmadn acaba o da 6 ay mi

Üye
    Ugur bocegi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @btlylmz
    ben hic yukseltici kullanmadim boyum 1,57 oldugundan hastanedeki fizikci sana gerek yok uzun boylular icin o dedi o yuzden herhangi bir fikrim yok o konuda

Sayfa 80 / 81 İlkİlk ... 3070767778798081 SonSon