TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 68 / 69 İlkİlk ... 1858646566676869 SonSon
Toplam 1032 mesajın 1.006-1.020 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MrvAkgl Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Bltylmz

Evet bende Walker kullanıuorum bana bol bol yürüki eklemin etrafı sertleşmesin dedi 1 ay sonra kontrolüm var ozaman el değneklerine geçicem bi kaç ayda onlarla yüriceksin dedi iyileşme süren 5/6 ay sürebilir dedi doktorum bana.bacak bacak üstüne atmak otururken kalkarken 90 derecelik açıyı aşmak eğilmek bacağını içe doğru ve arkaya doğru kırmak çömelmek yasak ağrısız yürüyüp her işimizi/yapalımda bunlarada dikkat ederiz.Bazen banada sanki bu zamanlar hiç geçmeyecek gibi geliyo ama sonra ameliyatımın ilk günleri ile şimdiki halimi karşılaştırıyorum zaman ver kendine diyorum sizde acele etmeyin doktorunuzun verdiği egzersizleri bol bol yapın en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde yürürüz inşaallah.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Demek ki bizim desteksiz yurunenize daha çok var yani.yandik desene.
    Aynılarını bana da söyledi eskiden de bacab bacak üstüne atamiydm tam comelemiydm tamam ama iyice kısıtlamasına 2 yaşında oğlum varbona yeteyim yeter bana

Üye
    MrvAkgl Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bltylmz

Geç olsun güç olmasın protezler ömür boyu gitsin inşaallah.benimde iki kızım var küçüğü 5 yaşında sizinki daha küçükmüş ama biraz daha sabır bugünler geçicek.Siz ameliyatsız tarafınıza dönüp yatabiliyormusunuz peki beni ençok zorlayan sırt üstü bacak arasında yastık varken yatmak oluyor sabah kalktığımda ameliyatsız bacağımda kalça eklemim ağrımış oluyo.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni gördüm kusura bakma geç yazdım.ben araya yastık koyarak ameliyatsız tarafıma yatabiliyrm.ama çok uzun yataniyrm tabi.sabah kalktgmda benimde belim cok ağrıyı ağlayarak kalkiyrm.en çok ondan şikayetim var zaten.yuz üstü yatmayı çok özledim.az önce burda okuydm bı yerde ameliyatlı tarafına yatan var o dereceler hemde ameliyatın 8.gunu.bizde mi sorun var anlamadım gitti hiç mi hiç iyileşrmicrm gibi geliyo.bugun fizik tedavim bitti ama bı 15 gün daha eklediler.
    Seninde arada ağrıların oluyor mu kalçada yada komple bacakta

@MrvAkgl
    Ya bide sanki arada benim protezden ses geliyo gibi oluyo yatarken yada çok yatınca duyuyorm o sesi.takirti gibi sende oldu mu hiç.kemik sesi değilde sanki kas katlaniyoms gibi tarif edemiyorum ama.her zaman olmuyo ama çok yatınca yürürken falan ses yok anlamadım gitti

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:43
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9

Arkadaşlar çarsmsba günü sabah kalça protezi ameliyatı olacağım . dualarınızı bekliyorum.

Üye
    MrvAkgl Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktor bana fizik tedavi vermedi belli hareket gösterdiler bunları evde kendin yap dedi ben hatta evde bakım hizmeti/alsammı diye danıştım tavsiye etmem dedi egzersiz önemli ama daha çok bol bol yürü dedi.bacak arama yastık koyarak ameliyatsız tarafıma yatıyorum ama tek başıma dönemiyorum birinin ayağımı tutması gerekiyo aynı şekilde tek başıma sırt üstü düzelemiyorumda kas ağrısı gibi/bşr ağrı oluyo ama çok fazla oluyo ilk günler ameliyatlı tarafa yatabilmek için çelik gibi kaslara sahip olmak gerek sanırım benim daha dikişlerin etrafındaki şişliklerim bile tam geçmedi/elimle dokununca bile sızlıyor.o tıkırtı sesi bi kaç/sefer bende duydum bana doktorum protezinden ses gelebilir demişti eğer size takıla protez seramik ve karşılığı metalse bu tip protezlerde olabiliyomuş.birde her protez hastası bir olmuyor kimi/insanlarda sadece kalça başı kireçlenmiş oluuo protezin yuvasın takılacağı ywer sağlam/oluyo o tarz rahatsızlığı olan insanların iyileşme süreci daha kısa oluyor.Zor bir süreç sabr etmek lazım bende hergün farklı bir ağrım oluyor çok evham yapıyorum avaba protez çıktımı yoksa gevşedimi diye hele/ilk zamanlar hareket etmeye korkuyodum bana doktorum ilk 2 ay çok ağrın çok acın olucak demişti.sizinde öncesinden geçirmiş olduğunuz ameliyat var hiç tahribat görmemiş kemikle 2.3 ameliyatı olan kemik bir olmuyor iyileşme süreci daha uzun oluyo haliyle

[QUOTE=ergincengiz;2258624]Arkadaşlar çarsmsba günü sabah kalça protezi ameliyatı olacağım . dualarınızı bekliyorum.

İnşaallah Ameliyatınız/başarılı bir/şekilde gerçekleşir
    şimdiden çok geçmiş olsun.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde ilk başta eşim ayağımı tutuyodu ben donuydm ama sonra kendim denedim becerebildm.artik donebiliyrm.zaten fizik tedaviye gidince mecbur donduruyolr.kalcaya tens cihazıyla elektrik akımı veriyolar.yan dönmen gerekiyor öle öle alıştım bende.fizik tedaviyi baştan benim Dr m da korktu bişey olur diye ama ayak hiç aktif değildi eskiden kalma da güçsüzlük olduğu için gönderdi.ama daha iyi geliyor günden güne iyi oluyo.
    Ay o tikirtilarfn bende çok korkuyrm ya arada duyuyorm normalmis demekki seramik benimkide.

@ergincengiz
    Geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun inşallah

Üye
    Batman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@MrvAkgl
    Allah razı olsun. Sizede geçmiş olsun benim çok fazla ağrım yok ama ayakta fazla duramıyorum sırtım ağrıyor ve gittikçe sırtım aksadigim yöne doğru egriliyor egrildikce kısalık artıyor zamanında ne kadar geç olsan okadar iyidir diyordu doktorlar şimdi hem teknoloji gelişti hemde artık sırtımda skolyoz ortaya çıktı kısalığı bağlı araştırdım sordum olmam gerekiyor olmasam skolyoz dan da bir amaliyat olmam gerekecek Allahın izniyle 20sine randevu aldık dualarınızı bekliyoruz Allah herkese sifa versin

Teşekkürler verdiğiniz bilgilerden dolayı inşallah hersey güzel geçer çok stresliyim hayırlısı bakalim

Üye
    MrvAkgl Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elinizden geldiğince stres yapmamaya çalışın pozitif düşünün inşaallah güzel geçer ameliyatınız.
    @Bltylmz birdahaki randevumda/bende danışıcam/doktoruma belki iyileşme sürecini hızlandırır bu elektrik verme olayını ilk defa duydum bunu mutlaka sorucam.

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@MrvAkgl

Tens cihazı diyolar.bende ilk gorduhmde şaşırmıştım ama 1 haftada faydasını gördüm.ayagimi kendime cekebikiyirm daha rahat donebiliyrm tabi egzersizlernde faydası var.daha Cook yolumuz var kısaca.ben en az 1 ay daha fiziğe gitmeyi dusunuyrm.cunku çocukken yapılan ameliyatimda en büyük eksiklikti tekrar aynı hatayı yapmıycm.sende bı fizik tedavi Dr ile görüş bence bı fikir al.ortapedisttende bir yazı işte uyarsn mesela fizik Dr unu dikkatli olması için daha iyi olur

Üye
    Mrhbhyt Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese geçmiş olsun bende 1ay oldu ameliyat olalı korktugum gibi olmadı şükür agrım hiç olmadı doktorum saga sola dönebilirsin dedi güçsüzlük oldugu için fizik görüyorum faydası oluyo gibi 1hafta oldu başlayalı kısalık uzunluk hala var oturur umarım herkesin bünyesi farklı sanırım bende çok korktum ama şükür kolay geçti ameliyat sürecim sadece kalçamda bişey var kasılıyo oda zamanla geçer inşallah rabbim herkese acil şifalar diliyorum

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ameliyatlı tarafa yatınca acimiyo mu.benimde iki ay oluyor.fixik tedavi çok önemli.benim kaslarım niramel dönmeye başladı.bugun ayağımı düz yukarı kaldırdım kaldırıp kendime çektim baya baya ilerleme var.uzunluga gelince tam olarak ta duruş ile alakalı .istenilen duruşu yakaladigimda ayaklar eşit yakalayamzsam uzun gibi duruyo.simdi güç vermek yasak bana üstüne basamiyrm ama basınca duzelicek inanıyorum inşallah.gecmis olsun

Kesinlikle hizlandiriuo bugün ayağımı düz kaldırıp çektim ilk defa hemde çok rahat bı şekilde.ve elektrik olayını zaten kalça protezlernde falan büyük önem veriyorlar dediğin gibi hızlandırması içinmiş

Üye
    Mrhbhyt Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ameliyatlı tarafa yatmıyorum henüz korkuyorum diger tarafa yatıyorum bende fizik görüyorum faydası var gibi daha 1hafta oldu uzunluk var hala inşalllah düzelir

Üye
    Bltylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O uzunluk muhabbeti nasıl olcak bilmiyrm.burda bazılarında varmış sonra geçmiş inşallah bizimde öyle olur

Üye
    Mrhbhyt Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Inşallah düzelir sizinde ameliyatda bacagınızı çekip asıldılar mı doktorlar çekip sonra yerine oturktuk dedi doktor ben kısa zannedip uzatmak için yanlışlıkla yaptılar zannettim taburcu kagıdımda kısa yazıyodu ameliyatlı ayagım bende sorunca yanlış yazılmış dedi legen kemiginde egrilik oldugu için uzun zannediyosun aksayarak yürümekden sizinde öyle oldu mu ameliyat esnasında kafamda hala soru işareti yanlışlıkmı var diye

Sayfa 68 / 69 İlkİlk ... 1858646566676869 SonSon