TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 62 / 63 İlkİlk ... 1252585960616263 SonSon
Toplam 934 mesajın 916-930 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gokcesydn Avatarı

Gerçek Adı
    gökçe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Umarim hersey yolunda gider.surec uzarsa is anlaminda ve psikolojik olarak beni cok yorar.yasadiklarinda cok hakli buluyorum seni.guzel haberlerini bekliyorum

Evet
    Konu gokcesydn tarafından değiştirilmiştir (30.06-2019 Saat 12:40 ).

Üye
    Nuray dede Avatarı

Son Giriş
    13.08-2019
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@gokcesydn inşallah güzel haberleri vermek nasip olurda bende yazarım buraya.

Üye
    mavi.tu.ana Avatarı

Son Giriş
    17.08-2019
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

@gokcesydn merhaba kaç cm kısalık vardı

Üye
    Longinglore Avatarı

Son Giriş
    26.07-2019
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Selamlar

1984 yılında geçirmiş olduğum kemik tüberkülozu sağ kalça eklemime zarar vermişti 2 yıldır ağrılarım artmıştı ağrı kesiciler eklem sıvıları son günlerde işe yaramaz olmuştu kısacası kalça protezi kaçınışmaz olmuştu bende son 1 yıldır doktor aramaya ve konuyla ilgili forum sitelerindeki yorumlara bakmaya bu konu hakkında her bilgiye ulaşmaya çalışmıştım
    son karar olarak bursa osmangazi aritmi hastanesinde dr kayhan turan hocaya robotik kalça protezi olmaya karar kıldım ama öncesinde başka hastalıklar yüzünden 1 ay kadar başka doktorlara git geller ilaçlar vs uzun sürer 1 temmuz 2019 pazartesi sabah 10 da hastanede oldum tahliller filmler kan almalar 3 boyutlu tomografi hepsi kısa zamanda doktorun asistanıyla beraber halloldu saat 4 te odama çıkarıldım o gece gerekli önlemler alındı ve sabah 8.00 da 2 temmuz 2019 salı günü ben ameliyat önlüğümü giyim yazın iyi olan soğuk ameliyathaneye girdim gerekli iğneler yapıldı ben gittim o anda
    eşim 4 saate yakın sürdü diyor normalde 1 saatlik ameliyat ama benim durum farklı zor daha önce bölümünde ünlü 5 doktora gitmiştim seni ameliyat edemeyiz demişlerdi
    neyse konuyu dağıtmadan odamda uyandığımda baya bi zaman geçmiş benim kafa bi dünya kollatımda 3 tane kelebekten çeşitli serum ve ilaçlar takılı bacağımda bi cihaz ve ameliyat yerinde buz vardı hemşireler sağolsular başımda pervane gibilerdi ilaçlarım iğnelerim vs vs herşey güzel benim kafada öyle
    3 temmuz 2019 çarşamba sabah 8.30 doktorum geldi tabi bn ayağa kaldırılacağımı biliyorum birazda deli cesaretim vardır walker yardımıyla ayağa kalktım basıyorum ilaçların etkisiyle ağrıda yok tabi biraz yürüdüm sonra biraz daha yattım tabi 2 gündür sigara ve kahve içemedim doktorda yürüyebilirsin dedi o gün farklı saatlerde başka kattaki balkonlu kafeye 4 defa yavaş yavaş gittim ağrımda olmadı
    ertesi gün 4 temmuz 2019 perşembe bugün sabahtan itibaren hastanenin diline dolandım her gören hemşire maşallah ilk defa senin gibi birini görüyoruz dediler doktorumunda kulağına gitmiş tabi taburcu etmek için odama geldi inanın çok samimi ve içten bir insan bana sarıldı aferini de kaptım ama bilinli şekilde walker olmadan yürüyordum önceden spor geçmişim olduğu için kaslarımda kuvvetli gerekli ilaçlarım yazıldı herkezle vedalaşıp otobüsle 2 saatlik yoldan sonra eve geldim
    çift deynekle eve çıktım tabi biraz yorulduğum merdiven çık biraz yürü ilaçlarında etkisi azalmıştı çok az bi ağım oldu ilaçlarımı temin etmiştim eve girmeden onları içtim
    şuan evin içinde balkon wc geziyorum tek deynek bazen deyneksiz bende şoktayım çünki burdaki yorumlarda 2 ay oldu ağrım var basamıyorum vs okuduğum için benimde terettüdüm vardı ama robotik olduğundan mı yoksa ben acıya dayanıklı ve deli cesatim var ondan mıdır şükürler olsun çok çok iyiyim sporla dahada iyi olup 10 gün içinde normale dönmeyi düşünüyorum eklem sorunu ileri derecede olanlara tek tavsiyem var boşa ağrı çekmeyin korkmayın robotik cerrahi ile protezinizi taktırın emin olun ve cesaretli olun önceki ağrılarınız kadar anca ağrınız oluyor ameliyat sonrası herkeze geçmiş olsun ALLAH tüm hastalara tez şifalar versin selamlar

bugün 3026 adım atmışım tek değnekle biraz ağrım oldu ama umrumda bile deyil biran önce iyileşmek için yürümeye ve spor yapmaya devam hedefime 6 gün kaldı sonra baston ve değneğimi engelliler derneğine bağışlıycam bütün eklem rahatsızlığı olanlara tavsiyem cesur olun sizden daha kötüsüne bakın hayat ağrıyla yaşamak için çok kısa

Üye
    Gülsüm__ Avatarı

Son Giriş
    17.08-2019
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben 50yasinda DKÇ bağlı protez oldum.10haft oldu sürekli hareket yapıyorum evde koltuk değneğini bıraktım dışarda destek hafif alıyorum ayakta şişlik oluyor ama sabah geçiyor bacaklar eşit gibi protez olan çok az uzun ben şuna inanıyorum kas güçlerden aksa gecmiyecek

Üye
    Aydun Avatarı

Gerçek Adı
    Aysun
    Son Giriş
    13.08-2019
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun rabbim herkese şifa versin sabır versin zor bir süreç. Bana tam 1yıl oldu. Ağrılarım azaldı tabi. Daha önce yazılarımda biraz daha karamsardım şimdi daha olumlu yorumlar yapacağım. Artık istediğim kadar yürüyebiliyorum. Çarşı pazar dolaşıyorum. Tatilime gittim. Deniz kum sıcak çok çok iyi geldi. Sıcak çok iyi geldi bana.Belki 5-6 saat ayakta AVM 'de gezdim. Yoruldum ama gece yatıp dinlenince sabah ağrısız uyandım. Hatta evde hareketsiz tembellik yapınca ağrım daha çok artıyor ayaklarımda uyuşma başlıyor o yüzden hep hareket halindeyim. Namazımı normal secde ederek kılabiliyorum yer sofrasına ağrılı olsa bile bir iki saat oturabiliyorum. Hareket çok önemli yürüyüş yapmak çok önemli. Şimdi olumsuz taraflarına geçeyim hala epilepsi hastalığında kullanılan sinir ağrısı ilaçları kullanıyorum bağımlılık yaptı bırakamıyorum. Bırakmak istediğimde aşırı sinirlilik kalp çarpıntısı yaptı. Bacaklarım eşitlenmedi hala ameliyatlı bacağım 2-3cm uzun. (Umudumu yitirmiyorum zamanla bununda düzeleceğine inanıyorum)Hala sağa sola yatamıyorum ağrım oluyor. Pişmanmıyım evet pişmanım keşke erteleyebildiğim kadar erteleyebilseydim diyorum. Ama erteleseydim de kas gevşetici ilaç kullanmaktan midem iflas edecekti.Bunun kararını vermek çok zor. Rabbim ameliyat olma kararını verene yardım etsin. Her iki durumdada ağrı var acı var sabretmek var. Hep daha beterini düşünüyorum. Acılarımız günahlarımıza kefaret olur inşallah. En azından kimseye muhtaç değilim şükürler olsun diyorum.

Üye
    gokcesydn Avatarı

Gerçek Adı
    gökçe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Gercekten cok gecmis olsun.tam amaliyat surecine girecekken gercekten cok panikletiyor bu yorumlar insani... anlamak mumkun degil,herkez farkli durumlar yasiyor,bunun bir standarti malesef yok sanirim.Artik Allaha siginip ,ne olacaksa gormek lazim...yoksa insanin karar vermesi kadar zor bisi yok bu konuda...hele olumsuz yorumlar cok korkutuyor...Allah herkezin yardimcisi olsun...

Üye
    Nuray dede Avatarı

Son Giriş
    13.08-2019
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benden iyi haber.😊 ameliyattan sonra düşük ayak gelişmişti bende 5 ay oldu cok şükür ki dün akşam parmaklarımı cok ufak da olsa kaldırabildim. Eminim devamı da gelecek..🙏🙏

Üye
    Aydun Avatarı

Gerçek Adı
    Aysun
    Son Giriş
    13.08-2019
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ameliyat olmak isteyen arkadaşlar robotik ameliyat yapan doktorları tercih edin. Çünkü hem ayak boyunu daha önceden bilgisayarla ayarlıyorlar hem ameliyat sırasında kaslar daha az hasar görüyor. Ben Kayseri hastanesi Ali Baktır tarafından ameliyat oldum. Tamam alanında uzman ve tecrubeli taktığı protezde çok sağlam ama ayak boyumu tahminen yaptığı için ayarlayamadı zamanla alışırsın bir iki cm bişey değil herkeste olur diyor. kaslarda aşırı hasar var bu yüzden 1 yıl olmasına rağmen hala sinir ağrıları çekiyorum. Bu tecrubemide sizinle paylaşmak istedim.

Üye
    Umut salcıoğlu Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 7 sene önce oldum protez ameliyatını 10 gün hastanede yattım 1 ay wolker ile gezdim 1 ayda kanadyen ile sonra bıraktım ameliyat sonrası hiç ağrı çekmedim ama arada sesler geliyordu

Üye
    Longinglore Avatarı

Son Giriş
    26.07-2019
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar bugün tam 15 gün oldu robotik kalça protezi ameliyatını olalı bugün toplam tek bastonla 6795 adım atmışım şükürler olsun ağrısız yürümek ne kadar güzel evde 5 gündür desteksiz yürüyorum korkanlara tavsiyem robotik cerrahî çok iyi imkanınız varsa boşa ağrı çekmeyin ALLAH dert verip derman aratmasın yeterki çaresi var şükür

Üye
    Umut salcıoğlu Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Robotik cerrahi kalça protezi ameliyatını hangi hastanede oldunuz ogrenebilirmiyi

Üye
    haticek15 Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende kalça protezi olmam gereken durumdayım bulunduğum ildeki dr larıma güveniyorum ama herkes bişey diyo kafam allak bullak 40 yaşındayım ve bundan sonrasını rahat geçirmek istiyorum tabi protezle yaşamak ne kadar rahatlık bilmiyorum

Üye
    Umut salcıoğlu Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım bende 40 yaşınyım ve protez çok rahat ben o ağrıları cekmeseydim daha once olsaydım diyorum şimdi solda protez var sağ tarafta da olacak ama şu anda bir ağrısı yok ağrımaya başladı zaman onu da en kısa zamanda olurum hiç düşünmem sadece ameliyat sonrası Bir hafta on gün bir kesik yerlerin ağrısını acısını çekiyorsunuz ondan başka bir sorunu yok bir an önce olun o ağrıları çekmeyi hiç gerek yok normal hayatınıza devam ediyorsun sonrasında tam iyileşme 2 ay buluyor
    Konu Umut salcıoğlu tarafından değiştirilmiştir (19.07-2019 Saat 13:47 ). Gerekçe: Ekleme yaptım

Üye
    haticek15 Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim

Sayfa 62 / 63 İlkİlk ... 1252585960616263 SonSon