TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 107 / 107 İlkİlk ... 75797103104105106107
Toplam 1604 mesajın 1.591-1.604 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hataylinur Avatarı

Son Giriş
    29.06-2022
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @sezil

Rica ederim

Üye
    justbitter Avatarı

Son Giriş
    17.06-2022
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bie buçuk ay oldu kısaltmalı protez ameliyatıma bugün ilk kontrole gittim, doktorum tam basmama, yan ve yüzüstü yatmama, klozet yükselticisini kaldırmama, bacak arası yastığı bırakmama izin verdi. Üstelik bu güne kadar hiç ayağıma basmamama rağmen.basınca şükür hiç ağrım yok ama bacağımda hiç derman da yok egzersiz de verdi doktor kaslarım güçlenince daha iyi olacak umarım.

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    324
    Verilen Beğeniler
    205

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    7 ay oldu şimdi biraz daha iyi ama tam istediğim gibi değil, böyle olmasının en büyük sorumlusu da benim 3. ayda boşverdim ekzersizleri diyetleri herşeyi bıraktım. Ekzersizleri 10 gün yapınca bile çok büyük farklar oluyor. Ama iyiye gidiyor, daha iyi olacak.

Üye
    kardelenn Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    316
    Verilen Beğeniler
    98
    Blog Mesajları
    7

@mejnun
    sende polio var mıydı

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    324
    Verilen Beğeniler
    205

@kardelenn
    Yok, benimki tek taraflı kalça çıkığından kaynaklıydı.

Üye
    Kedi40 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2022
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese geçmiş olsun . Bende 34 yaşındayım bir yıldır ağrı çekiyordum bir ay önce iki femur başı çürümesi olduğunu ilerledigini söyledi doktorlar . Ameliyat için beklememi ne kadar geç olursa o kadar iyi olur senin için dediler ama ağrılar bazen dayanılmaz oluyor . Ameliyat olmalı mıyım beklemelimiyim. Ağır sayılabilecek bir işte çalışıyorum bazen oturup kalıyorum iş hayatimi. Etkiliyor. Ne yapmalıyım?

Üye
    sezil Avatarı

Son Giriş
    01.07-2022
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba annem kalça kırığından ameliyat oldu protez takıldı 2 ayı geçtik ara ara kasıkta ve bacağa inen ağrı oluyo doktor ve fizyoterapist normal olduğunu söyledi bu durumu yaşayanlar bu ağrı tamamen ne zaman geçiyo ve tam anlamıyla yürüme ne zaman sağlanıyo ameliyat ve yatmadan kaynaklı bacakta güç kaybı var fizik tedavi alıyo bunun için cevap verirseniz sevinirim geçmiş olsun hepinize

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    324
    Verilen Beğeniler
    205

@Kedi40
    Hasar çok ileri derecede değilse altarnatif tedavi yöntemlerini araştır; Kök hücre, belki platin çivi bir zaman daha götürür. Ameliyatı geciktirmende fayda var. Ama ağır sayılabilecek işte çalışığını söylemişsin. Ağır iş hasarı artıracak süreci hızlandıracaktır. Mümkün olursa iş değiştir. Geçmiş olsun, Allah şifalar versin.

Üye
    justbitter Avatarı

Son Giriş
    17.06-2022
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 5 ay olmak üzere çömelmek ve bağdaş dışında herşeyi yapıyorum, ama 1 haftadır bel ağrısı, diğer ayakta ve bacakta uyuşma başladı, protezden önce bel fıtığı ameliyatı da oldum. Protezle mi ilgili olabilir yoksa bel fıtığı mı nüksetti bilemiyorum, protez ameliyatından sonra bel ağrısı yaşayan oldu mu?

Üye
    yaseminkuzey1 Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin şahin
    Son Giriş
    29.06-2022
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

herkese merhaba ,sağlıklı günler dilerim
    yaşım 43 sol kalcamda kalça cıkığına bağlı oluşan kirceçlenme ve ağrılar yürüme kaybı var ,2 hafta sonrası için amelıyat günü aldım .ama hala kararsız ve korku içindeyim.amelıyat kararı almamda en buyuk etken solda sorun olmasına rağmen sağda da ağrılarımın başlamış olması.
    bu son bır sene de solda 1,5 cm kısalık oluştu ve hafif aksıyorum. solu kullanırken acıma hıssetiğimden sapa yük verdiğimi ondan bu ağrıların olduğunu soyledıler ama ben soldan daha cok sağda ağrı hıssedıyorum,bu durumu yaşayan oldu mu aranızda ? uc dort doktora gıttım ıkısı sağda da baslamış kıreclenme dedı ıkısi ağırlık o tarafa verildiği için dedi ,kafam cok karışık bu ameliyatı olduğumda daha kötü olursam ve sağ tarafıda kaybedersem cok korkuyorum -istanbul da yaşıyorum.doktor vücudun dengesi bozulunca bu durumlar oluyor diyor, sağ ayal başparmağımda da kemık cıkıntısı oluşmaya basladı oda ayrı ağrı yapıyor ? bu normal mi ,cok kısalığım yok ve son bır yıldır ağrılarım şiddetlendi.sol artık ağrımıyor acıyor ağrıyan taraf sağ artık

cevap verirsenız cok sevınırım.

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    324
    Verilen Beğeniler
    205

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @yaseminkuzey1
    Merhaba! Ağrılarınız varsa ameliyat zamanınız gelmiş sanırım. Ama bu kararı doktorlar değil kendiniz vereceksiniz. Sorun sol tarafta ve sağ tarafınız da ağrıyorsa sağ tarafınız da da hasar başlamış olabilir. Dokktorların söyledikleri hepsi doğru bence, vücut dengesi, sağ taraf da kireçlenme başlamış falan filan, hatta dizinizde ve ve belinizde de bozulma olabilir. Sağlam tarafa daha fazla yük bindiği için o
    arafta da sıkıntı başlamış olabilir. Korkmanızı gerektirecek bir durum da yok. Ameliyat gerçekten ızdıraplı bir süreç, ama siz biraz daha şanslısınız; Kısalığınız az olduğu için ya da sonradan oluştuğu için muhtemelen nöropati ile hiç tanışmayacaksınız. Ameliyat ızdıraplı ama ilk dört gün sonra azalmaya başlıyor. Nöropati biraz daha uzun.sürüyor. Benim dokuz ay oldu hala arada kendini hatırlatıyor. Korkmayın ağrınız varsa olun. Sizin toparlanmanızın daha kısa süreceğini düşünüyorum. En büyük risk enfeksiyon, bu da iyi bir hastane ve ekiple % 1'in altında bir ihtimal. İyi bir doktor ve hastane de karar kıldıysanız kullanacakları implantta da siz karar verin. Yerli imlant kesinlikle kullanmayın. Süreci not tutup geçmiş sayfalarda özetlemiştim. Benzeri bir süreçten geçeceksiniz ama sizinki daha kolay olacak. Geçmiş olsun. Allah şifalar versin.
    Konu mejnun tarafından değiştirilmiştir (26.06-2022 Saat 10:59 ).

Üye
    yaseminkuzey1 Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin şahin
    Son Giriş
    29.06-2022
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@mejnun
    şuan buna sözleri duymaya cok ıhtıyacım vardı Allah razı olsun desteğiniz ve sahip olduğunuz bilgileri detaylı paylaştığınız için size minnettarım

Üye
    gül_se Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Herkese geçmiş olsun. Bende ameliyat olmayı düşünüyorum. Dr ameliyat riskleri arasında kemik çıkarabiliriz, sinirlere hasar oluşabilir bu nedenle düşük ayak olabilir dedi. Ameliyat sonrası bu sıkıntıyı yaşayan var mı?

Üye
    sezil Avatarı

Son Giriş
    01.07-2022
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba geçmiş olsun herkese kalça protez ameliyatı gecirenlere bisey sormak istiyorum annem kalca protez ameliyatı oldu 4 ayı gectik kontrolde bi sknti yok gayet iyi korkmayin artik dediler benim sormak istedigim kasik bolgesinde agri oluyo bacakta agri oluyo bu agrilar tam olarak nekadar zamanda geciyo tam rahat yurume nekadar zaman sonra oluyo 6 ay sonra diyolar agrinin gecmesi tam iylesme bi sene sonra diyolar cevap veren olursa cok sevinirim