TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 101 / 101 İlkİlk ... 5191979899100101
Toplam 1510 mesajın 1.501-1.510 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sdtsdt Avatarı

Son Giriş
    06.07-2021
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İnşallah çok teşekkür ederim

Üye
    Ataseher Avatarı

Son Giriş
    07.07-2021
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ameliyatlı bacağı kaslandirma için ne gibi egzersiz ve sporlar yapıyorsunuz ? Çünkü ben yürüyüş bisiklet (düşerim korkusuyla kondisyon bisikleti) ağırlık biçok şey yaptım ayni zamanda calisiyorum hala ikisi birbirine eşit olmadi 2018 ekimde oldum amaliyatı

Ne yapmak lazım bilgisi deneyimi olan varmi?

Üye
    Sdtsdt Avatarı

Son Giriş
    06.07-2021
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ataseher
    İki bacağınız birbirine eşit değil mi boy olarak

@Sdtsdt
    Ayrıca ameliyat olalı çok uzun süre olmuş bu zamana kadae bacak kaslarınızın yeterince kuvvetlenmis olması gerekmezmiydi

Üye
    Ataseher Avatarı

Son Giriş
    07.07-2021
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Boyda sıkıntı yok eşit en olarak daha zayıf.

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    13.10-2021
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    368
    Verilen Beğeniler
    247

@Gustavo Mümkünse seninle görüşmek isterim kardeş! Özelden bir iletişim numarası verebilir misin?

Yorumların çoğunu okudum. Karar verdim ameliyat olacağım. Belki yıllar önce olmalıydım. Hayatta birçok şeyi ıskalamamıza sebep oldu. Altı yıl önce Burdurdan Emre TOĞRUL tarafından ameliyat edilen bir çocuğu gidip görmüştüm. Çok iyi iş çıkartmışlar. Yürüyüşü çok düzgün bakınca kimsenin bilme ihtimali yok. Geçenlerde çocukla telefonla tekrar görüştüm 10 yıl olmuş. Keşke 10 yıl daha önce olsaydım diyor. Ona doktor hiç bir kısıtlama önermemiş, ne istiyorsan yap, istediğin gibi yaşa bu senin ömrünü tamamlar demiş. Adana Özel ortopedi hastanesi ayın 23'üne Prof. Emre TOĞRUL için randevu aldım. Korkularım da var ama karar verdim artık. İnşallah istediğim gibi sonuçlanır. Doktor ve hastane araştırmalarımda Emre TOĞRUL ve Deniz ALGUN arasında gidip geldim, ama Emre hocada kalbim kanaat etti. Bu hastane ve doktora ameliyat olan arkadaşlar varsa yorum yapabilir mi? Hatta iletişim kurmak da isterim.

Üye
    Umitcan066 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2021
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2019’da bir trafik kazası geçirdim femur boynu paramparça olmuş ve ameliyata alındığım devlet hastanesinde sağ kalçama platin ve 4 vida takıldı yaklaşık 2 ay hiç kalkmadan yattım sol ayak bileğim parçalı kırıktı diz kapağıma kadar alçıdaydı iç kanamalarım vardı 13 yerim kırıktı ve 2 ayın sonunda ayağa kalkmaya başladım yavaş yavaş kendimi toparladım 1 sene içinde tam herşey yoluna girdi demişken 1 sene sonra femur başında çökme oldu bacağım 4 cm kısaldı avasküler nekrozu olmuş ve 1 sene dayanabildim sosyal hayatın sıfıra indi yürüyemez hale geldim bacağımı acıdan kaldıramıyordum ayakta fazla duramıyordum kalçama takılan platin femur başını parçalamış ve en sonunda 19 yaşında kalça protezi ameliyatı olmaya karar verdim ameliyatımı özel hastanede oldum iki ameliyat birden geçirdim platin söküldü ve protez takıldı ve ankaranın önde gelen isimlerinden SAYIN: PROF MUSTAFA BAŞBOZKURT - ERCAN KÖSEOĞLU hocalarım yaptı ve şuan ameliyat olalı 2 ay oldu bacaklarım eşitlendi seramik kalça protezi takıldı bacak uzatıldığı için ayağımda kasılmalar uyuşmalar oluyor eskisine göre çok çok azaldı 15 gün fizik tedaviye gittim ve şuan hala ağrılarım tam anlamıyla geçmiş değil tam herşeyin geçmesi için 1 yılı atlatmam gerekiyormuş herşey güzel olucak inşAllah siz siz olun umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin yaşınız kaç olursa olsun mecbur kaldıkca her yaşta olunabilicek bir ameliyat

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    13.10-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    368
    Verilen Beğeniler
    247

Onlarca başlık, yüzlerce sayfa açımış; herkes bir ucundan tutmuş, işi biten de çekip gitmiş. Bütün ayrıntılar bir yerde derli toplu bir bilgi kaynağı yok. Benim kafamda soru işareti kalmadı, bütün sorularımın cevabını buldum, ama çok emek ve zaman harcadım. Benim de zamanım geliyor ve yaklaştıkça tedirginlik de artıyor. İşler yolunda giderse belki ben bütün ayrıntılarıyla sonrakiler için bir kaynak, arşiv bilgisi oluştururum. İyi ettim mi derim, iyi halt ettim mi derim bilmiyorum. Allah herkesin hakkında hayırlısını versin.

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    13.10-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    368
    Verilen Beğeniler
    247

Bu gün oldum, saat ikiden sonra acı baya arttı, uyutmuyor, ama dayanılmaz da değil.

Üye
    Nilek Avatarı

Gerçek Adı
    Nilgün
    Son Giriş
    16.10-2021
    Saat
    06:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam, herkese geçmiş olsun öncelikle.
    Ben de 1 hafta sonra tek taraflı olacağım. Ameliyat günü yaklaştıkça endişesi artanları şuan çok iyi anlıyorum.

Üye
    Metebey55 Avatarı

Gerçek Adı
    Metehan
    Son Giriş
    12.10-2021
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selamlar, öncelikle herkese geçmiş olsun benimde babam yaklaşık kalça kırılması nedeniyle kalça protezi ameliyatı olalı 10. gününü doldurdu kendisi 83 yaşında ve benim yardımım ile yataktan kalkıyor benimle birlikte yürüyor bu walker denilen aparata tutunarak yürüyebiliyor ancak ben yinede destek oluyorum kollarından herhangi düşme sorunu olmasın diye. Ameliyatını sol kalçasından oldu ve çok fazla hareket halinde tutamıyor, ayağını kaldıramıyor çok az kaldırıyor 2-3 cm civarlarında (yürürken) pansumanlarını 2 günde bir yapıyorum taburcu olalı 6. günümüze girdik yürürken ameliyatlı bacağına çok az bir baskı uyguluyor. Ben ona bas biraz korkma gibisinden telkinde bulunuyorum çünkü gün içerisinde yaşından kaynaklı çok fazla hareket edemediğinden sadece 70-80 adım civarlarında adım atıyor odadan yatağına yatağından oturma odasına gün içerisinde genellikle hep uzanık halde benim sormak istediğim bazı sorular var.
    1. sorum Ameliyat olalı 10 gün olmasına rağmen ilk zamanlar olmayan üşüme sendromu bu aralar sıkça geliyor ve üşüyor bunun nedeni neyden kaynaklı acaba narkoz mu diye düşünüyorum
    2. sorum yine aynı şekilde 10 gün olmasına rağmen ayağını bu kadar az hareket ettirmesi normal mi yani kendi başına hareket ettiremiyor ayağını benim desteğim ile kaldırabiliyor şişleri var ve ayağı şişlerinden kaynaklı ağırlaşıyor bundan dolayıda olabilir mi ayağı ağır mı geliyor
    3. sorum ayağına ne kadar kuvvette basmalı tam ağırlığını vermeli mi yoksa şu an az kuvvet ile yürümesi normal mi
    4. sorum gün içerisinde ne kadar adım atmalı çünkü oturmaktan kaynaklı popo kısmı yavaş yavaş acımaya başladı ama yatınca bu sorun ortadan kalkıyor.

bu sorularıma cevap alabilirsem ne mutlu aklıma geldikçe tekrardan soracağım herkese geçmiş olsun

Sayfa 101 / 101 İlkİlk ... 5191979899100101