Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aLeejan Avatarı

Gerçek Adı
    ALİCAN ÖZTÜRK
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende kalça protezi ameliyatı olacam , 2 kalçadan birden önerileriniz var mı?

Üye
    funda_76 Avatarı

Gerçek Adı
    funda balyemez
    Son Giriş
    21.06-2013
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim 20 gün oldu ameliyat oldum sabaha karşı toğumda yanma hissediyorum kaldırınca geçiyo bu normalmi acaba fikriniz varmı ???

Üye
    xxaskim Avatarı

Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bende 6 hafta once cift tarafli kalca protex ameliyati oldum. Doktorum ikisini bir yapti. Ben 27 yasindayim ve ertesi gun ayaga kldirdi. Genc olmamin ve zayif olmamin avantajini kullandim.suan yek bastona gectim. Agrilarim cok oluyor. Onlarda gecerse rahatlicam insallah. Ameliyat olmak isteyenlere bir bilgi olsun istedim cunki bende cok arastirdim. Bir faydam olursa ne mutlu bana. Herkese acil sifalar.

Üye
    ayşenur karaboğa Avatarı

Gerçek Adı
    ayşenur
    Son Giriş
    11.10-2014
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    izmit kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb ben ayşenur , iki ve yedi yaşları arasında yedi kez ameliyat oldum . şu an yirmi beş yaşındayım ve ağrılarım var . Birden bir ağrı ile doktora gitme kararı aldım ve hiç beklemedğm bir şeyle karşılaştım. Doktor bana ameleyat olmam gerektiğini söylediğinde şok oldum ve çok üzüldüm üç aydır araştırıyorum ve kararsızım ......
    Doktorum protez ameleyattan önce çocukluğumda yapılan bir ameleyat gibi bir ameleyat daha yapabilirim dedi fakat risklerinin olduğunu belirtti ağrılarımın tamamen geçmeyeceği konusunda beni uyardı ve bunun kişiden kişiye değiştirğini bu ağrıların geçip veya geçmeyeceğini söyledi.....
    şu an aklım çok karışık hani ameleyat olan arkadışlarından yardım istiyorum . ve beni şaşırtan durum şu oldu doktor kararı tamamen bana bıraktı protez veya normal ameleyat ederim ama iyi olursun olmazsın orasını bilemem karar senin dedi ve ben şu anda ikilemde kaldm .....
    bir süre ameleyat olmak istemiyorum çünkü hazır değilim buna ve idare etmeye çalışıyorum fakat şimdiden ağırılarım artmaya başladı ne yapmam gerek kararsızım . önerdiğrinz bir doktor var mı ??

Yardımcı olursanız çook sevinirim .... ameleyat olan veya olmayı düşünen arkadaşlar bana bilgi versin .....

Üye
    neri Avatarı

Gerçek Adı
    neriman temur
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar. bir ay önce ameliyat oldum sol kalçamdan ama ağrısız tek bir günüm olmadı. ayağımdaki kısalık da henüz tam olarak geçmedi. doktorum zamanla iyileşecek diyor ama ben korkuyorum. bunca acıya katlanıp daha beter olmaktan çok korkuyorum. çok fazla egzersiz yapmıyorum ya da yürümüyorum o yüzden olabilir mi? cevap verirseniz sevinirim

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ayla Hanım, anlattıklarınızı şu anda aynen ben de yaşıyorum. 2 hafta önce bastonu bıraktım. Ancak dışarıdayken düşmemek için yine de baston kullanıyorum. Ameliyat olalı 4 aya yakın bir zaman oldu. Sağ bacakta 6,5 cm kısalık mevcuttu ve ameliyatla birlikte tamamen giderildi. Ancak vücudum halen sağa doğru aksıyor. Ama evdekilerin söylediğine göre günden güne daha iyi oluyormuşum. Sanıyorum bilgeadamın bahsettiği durum gerçek. Zaten doktorum da kalça tamamen ancak 1 senede oturur ve yürümen tamamen normal hale gelir demişti. Siz ilk mesajınızı 2012'de yazmışsınız. Eğer hala forumu takip ediyorsanız güncel durumunuzla ilgili bilgi verirseniz sevinirim. Tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimle...

Üye
    sultan_20 Avatarı

Gerçek Adı
    sultan
    Son Giriş
    10.03-2016
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ben birçk doktor araştırdım ve nerdeyse şehir sehir gezdim.izmirde vasfi karatosun adında bir prof. la tanıştım amaliyata karar verdim haftaya olacagım inşallah.eger memnun kalırsam tavsiye ederim artık daha önce amaliyat olan kişilerle görüştüm ve hepsi iyi olduklarını söylediler hepinize geeçmiş olsun

Forum Moderatörü
    -DORLİON- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    326

Babam buzlu balkonda düşüp kalçayı kırmıştı . amelıyat ıle platın türü kondu . bir süre yattı .sonra walker ıle yurudu .sonrası paredyen kullandı kısa süre . tamamen ıyılesıp kendı yürümüştü .. idaellerının ugrunda kaza gecırıp bı ayağı kısa kaldıydı o kısalığıda amelıyat ıle duzelttıler . kendısı uzun süre dinlendi yorgunluk yapmadı çabuk toparlandıydı

Üye
    glsh Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

slm msjlarınızı gördüm ve moralim bozuldu 4,5 aydır sağ kalça protezi oldum ve halen koltuk değneğiyle yürüyorum onu bırakınca aksıyorum ve fizik tedavi doktorum bırakma dedi yürüteçi 3 ay kullandım ne zmn geçiçek bu süreç şimdiden teşekkürler.

Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@glsh

Geçmiş olsun. Ben 12 haftadayım gayet normal yuruyorum. Arkadasım belki doktorun dogru soyluyor olabilir ancak bence baska iyi bir doktora daha görün. Hicte üzülme. Ne gerekiyorsa hemen yap. En güçlü olmamız gereken zamanlar. Doktorun başarısızlığını kabul etmiyor olabilir. Kafanda soru işareti kalmasın.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    glsh Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

slm beyaz 6 ay 9 gün oldu halen aksıyarak yürüyebiliyorum. kontrole gittim leğen kemiğim eğriymiş. egzersiz dedi geldim artık napıcağımı bilemiyorum.

Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyı bir doktora git hemen arkadaşım. Artık birçok şey düzeltilebiliyor. Önemli olan iyi doktoru bulmak. Üzülmeyin derhal çaresine bakın. Gerekiyorsa tekrar ameliyat olmak icin güclü olun. Benim doktorum Mersin üniversitesinde bölüm başkanı Volkan Aktuna. Teşhisleri cok iyi. Geçmiş olsun.

Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah bir tedavisi vardır

Üye
    Serwan_b Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    26.06-2016
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben diyarbakırda ameliyat oldum
    sol kalça protez ameliyatı
    2 sene oldu
    hala topallıyorum maalesef
    15 sene topalladım vucut böyle alışmış dedı
    sol bacagım hala ince biraz

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12