Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon
Toplam 121 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lefkoşa Avatarı

Gerçek Adı
    alev
    Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bence hiç düüşünme ameliyat ol. Hiç de anlattıkları kadar zor bir ameliyat değil. Daha doğrusu birkaç ay sıkıntı çekiyorsun ama sonra hayata yeniden doğmuş gibi oluyorsun. Yaşın henüz çok genç ve bu yıllarını ağrı sızı ile geçirme. Rahatça koş gez hareket et. Ayrıca güzel bir şekilde yürü. Bunları bu amelıyatı 2 yıl önce geçirmiş bir ablan olarak yazıyorum. Şimdi ameliyatlar geçmiş yıllara göre çok daha kolay geçiyor inan bana. Sağlık dolu günler diliyorum iyi akşamlar.

Üye
    sultan_20 Avatarı

Gerçek Adı
    sultan
    Son Giriş
    10.03-2016
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba semra hangi hastane ve hangi doktorda amaliyat olduğunu paylaşırmısın tekrar geçmiş olsun

Üye
    egalem34 Avatarı

Gerçek Adı
    esra sakman
    Son Giriş
    31.10-2014
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki buçuk ay önce protez ameliyatı oldum çift taraflı geçen gün fazla yürüdûm iki saat gbi hafif acıma hissettim bugün yer oldu acaba normal mi lütfen cevap yazarmisiniz

Üye
    lefkoşa Avatarı

Gerçek Adı
    alev
    Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence 2.5 ay sonra 2 saat yürümek biraz fazla. tabıkı biraz ağrı olması çok normal ama bence bukadar çok yürümek için biraz erken tabi yinede siz kendınızın dr olacaksınız.

Üye
    egalem34 Avatarı

Gerçek Adı
    esra sakman
    Son Giriş
    31.10-2014
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktrum fahri bey yasak koymadi kndimde iyiydm bndan snra ztn dkkt edcm iyilesnce ble okadar yurumucm ders oldu insllh bcgm dzlir .s

Üye
    galaksi Avatarı

Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiyenin baskenti Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorunuz kim ve nerde ameliyat oldunuz bu konuda aydinlatirsaniz cok sevinirim ayrica cok gecmis olsun .

Mutluyumm gecmis olsun hangi dr da ameliyat oldunuz

Üye
    mustafaea Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ezerarslan
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

12 gün önce Kalça protezi ameliyatı oldum. Önce her şey normaldi ve her gün bir önceki günden daha iyiydim. Eğzersizlerden biri (yatarken bacak kaldırma) bende kasığımda ve dizimde ağrıya neden oldu. Bende bu eğzersizi bıraktım. Onun yerine yürüme eğzersizini artırdım. Bu ağrılar normalmi ve geçermi? Aynı ağrıları çeken varmı? Başından geçen arkadaşın tavsiyesi lütfen. (Ayrıca yarın doktorumada soracağım)

Üye
    mustafaea Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ezerarslan
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kimseden cevap çıkmadı. Bir okuyan olurda faydalanır diye yazıyorum. 23. gündeyim ve yukarda yazdığım ağrım 2 gün içinde geçti. Bahsettiğim harekete tekrar başladım. Bir hareketi yaparken ağrı oluyorsa hemen bırakın ve o hareketin miktarını biraz azaltın veya bir iki gün sonra başlayın. Diğer hareketlere devam edin. Ben ameliyat olalı 23 gün oldu. 1. gün haricinde hemen hemen hiç ağrım olmadı. Çok başarılı bir ameliyatım oldu. Prof Dr süperdi. Olanlara acil şifalar dilerim.

Üye
    neri Avatarı

Gerçek Adı
    neriman temur
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa merhaba ben de ameliyat olalı yaklaşık 40 gün oldu ama ağrılarım geçmedi. senin nasıl geçti?

Üye
    mustafaea Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ezerarslan
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim 1.gün şiddetli ağrım oldu ve gittikçe azaldı. Hatırladığım kadarıyla 2 - 3 gün sonra pek ağrı kalmadı. Ameliyattan 18 saat sonra volker la yürüttüler ve hareketlere başlattılar. Düzenli olarak hareketlere ve yürüyüşlere devam ediyorum. Şu an 300 adıma çıktım.4 öğün. 4 x 300 =1200 adım atıyorum ve düzenli kas geliştirme hareketleri yapıyorum. Bu arada yaşım 55. Ağrı kesiciyide 10 gün kullandım. Artık kullanmıyorum. Sizde ağrı var ise doktora bir sorun. Neden. Ne zaman geçer. Allah şifalar versin.

Neriman kızım. Öbür tarafta yazını okudum. Bacak uzunluğu eşitleme işi de var ise belki ağrının geçmesi biraz zaman alabilir. Kaynama belki daha uzun zaman alabilir. Doktorunuza sorun. Yürüyüşleri ve hareketleri ihmal etmeyin. Ağrı olana kadar. Ağrı olduğunda bırakın. O hareket miktarı o ağrıya kadar olandır. Ağrı en önemli sinyaldir. Ağrının başlangıcı, hareketin bitim zamanını verir. Acil Şifalar Dilerim.

Üye
    neri Avatarı

Gerçek Adı
    neriman temur
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa bey çok teşekkürler. size de acil şifalar dilerim. daha fazla yürüyeceğim bundan sonra. umut oldunuz teşekkürler

Üye
    mustafaea Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ezerarslan
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belki Total kalça protezi ameliyatı olacak ve olmuş olanlara yardımcı olabilirim diye yazıyorum. Forumun paralel konusundaki 4 mesajımı burada özetliyorum.43 gün önce Total Kalça Protezi ameliyatı oldum. Her gün bir önceki günden daha iyiyim. 10. Gün Egzersizlerden biri (yatarken bacak kaldırma) bende kasığımda ve dizimde ağrıya neden oldu. Bende bu egzersizi bıraktım. Onun yerine yürüme egzersizini artırdım.
    Ağrım 2 gün içinde geçti. Bahsettiğim harekete tekrar başladım. Bir hareketi yaparken ağrı oluyorsa hemen bırakın ve o hareketin miktarını biraz azaltın veya bir iki gün sonra başlayın. Diğer hareketlere devam edin. Çok başarılı bir ameliyatım oldu. PROF DR SERCAN AKPINAR VE EKİBİ SÜPERDİ. HEPSİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.
    Benim 1.gün şiddetli ağrım oldu ve gittikçe azaldı. Hatırladığım kadarıyla 2 - 3 gün sonra pek ağrı kalmadı. Ameliyattan 18 saat sonra volker la yürüttüler ve hareketlere başlattılar. Düzenli olarak hareketlere ve yürüyüşlere devam ediyorum. Şu an 500 adıma çıktım.4 öğün. 4 x 500 =2000 adım atıyorum(Yalnız bir ayağı sayıyorum ikisi beraber 4*1000=4000 adım Dakika tuttum yalnız yürüyüşler 4*17=68 dakika/gün tutuyor) ve düzenli kas geliştirme hareketleri yapıyorum ve bu hareketleri yavaş yavaş miktarını artırıyorum. Bu arada yaşım 55. Ağrı kesiciyi de 10 gün kullandım. Artık kullanmıyorum. Yarın kontrola gideceğim tahminimce bastonu bırakabilirsin diyecek.
    Yürüyüşleri ve hareketleri ihmal etmeyin. Ağrı olana kadar. Ağrı olduğunda bırakın. O hareket miktarı o ağrıya kadar olandır. Ağrı en önemli sinyaldir. Ağrının başlangıcı, hareketin bitim zamanını verir. Herkese Allahtan acil şifalar dilerim.

Üye
    beyhann Avatarı

Son Giriş
    06.12-2014
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2.5 ay once kalca protezi ameliyati oldum ve suana kadar hic bi sorun cikmadi tabiki agrilarim var ama ufak ufak yuruyorum benim ameliyatim asiri zor bir ameliyatti hicbir doktor olmaz dedi sadece doktorum Fahri Erdoğan yapti ve basarili bi ameliyat oldu. İyilesme surecim uzun ama sonunda hersey guzel olacak. Dedigim doktor İstanbul Cerrahi Hastanesindedir. Onun iyiligi yakinligi beni hayata bagladi. Size boyle bir tavsiyede buluniyim dedim. Gecmis olsun.

Üye
    neri Avatarı

Gerçek Adı
    neriman temur
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tavsiyeniz için teşekkürler. kalçam çıktı tekrar ameliyat oldum. bu ameliyat daha başarılı ama açıkçası ben pişman oldum. eskiden rahat hareket ediyordum artık edemiyorum. şimdi herşeyimi annem yapıyor ama okula gittiğimde ne yapacağımı bilmiyorum. daha ne kadar süre eğilmeden yaşayacağım ben ya böyle olacağını bilsem hiç bulaşmazdım bu işe

Üye
    mustafaea Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ezerarslan
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence kalçanın çıkması. Kasları geliştirmemenden dolayıdır. Protezi tutacak olan kaslar. Verilen egzersizleri ve yürüyüşleri elinden geldiği kadar yapmaya çalış, yani kaslarını mümkün olduğunca geliştir. Günde bir avuç kuru siyah üzüm ve 3 ceviz ye. Her öğün bir kase yoğurt ye. Günde 1 Süpradin Allday yut. Her gün 30 Dk güneşlen. (Ben balkonda güneşleniyordum). Ek olarak ya paça çorbası yada kemik suyuna çorba iyi gelir. Sığır jelatinide aynı görevi görebilir. Kahvaltılarda tahin pekmez iyi gelir. Yürüyüş ve egzersizleri ihmal etme ve yavaş yavaş artır. Tabi bunları doktorunada sor. Kalça çıkığına neden olan bazı hareketleri doktorundan ve internetten öğren ve bu hareketleri yapmaktan kaçın. (Benim ameliyat olalı 50 gün oldu. Normal bastonsuz yürüyüşe başladım. Seninde aynı şekilde düzelip yürümeni Allahtan dilerim.) Allah acil şifalar versin.

Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon