Sayfa 2 / 9 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 121 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serıfe Avatarı

Gerçek Adı
    şerife can
    Son Giriş
    22.01-2015
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    geçmiş olsun..herkeze bende 2 taraflı kalça protez amelyatlıyım yaklaşık 10 yıldır...2011 haziranında düşme sonucu protezim çıktı...kapalı redikziyon yapıldı...çok şükür iyim ve çok memnunum..bende ilk olduğum dönemlerde aynı ağrıları yaşıyordum...ağrının nedeni kalçadan dizlere bağlı kaslardan ve damarlardan geliyor....doktorunuz daha iyi bilir...ama benim dr.amelyat sonrası butür ağrıların normal olduğunu belirmişti elif hnm....sakıncası yoksa neden protez olmaya karar verdiniz?iyi günler...

slm.yaşının uygun olup olmadığını ancak biz uzman dr. karar verebilir...bende senin yaşlarında erciyes üni.oldum tam 10 yıl oldu..çok memnunum allaha binlerce şükür...hamilekte kilo almadığın taktirde iii dr.takibi gerek.1,5 yaşında bir oğlum var benim..

Üye
    fenusa Avatarı

Son Giriş
    27.12-2012
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktorlara göre daha erken diolar ama benim ağrılarım artmaya başladı ayaklarım oturunca uyuşuyo falan sen kendi isteğinle mi ameliyat olsun senin şikayetin neydi?

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaslar ...bnde 1998 yılında böbrek yetmezliğiinden komaya girip acil hastaneye götürüldüğümde sedyeden düşüürülüp sağ kalça kemiğim kırılmış (tabi bunu kimseye ispat edemedik orası ayrı bir konu) neyse ben 5gün sonra komadan çıktıgımda diyalize girmeye başladıgımı ve kalça kemiğimin kırıldıgını söylediler oysa 5 gün önce sapasaglamdım??. ve kalça kemiğine 3 adet platin takıldı 3 ay hiç kalkmadan yatalak yattım kalca kemiği tutsun diye... 3 ay sonra taburcu oldum ve yawas yavaş koltuk degnekleriyle yürümeye başladım..8inci aya girmiştim artık koltuk değneklerınden kurtulmak isterken doktor bana "kalça kemiği ameliyatlarına müdahale 24 saat içinde olmalıydı,seninkini şansa ameliyat ettik ama tutmamış " dedi ..hastane başıma yıkıldı..aylarca yatalak yatmamamı yoksa koltuk degneğiyle dolaşacam diye çektıgım onca ağrıyamı... hastaneye geri yatırdılar beni..yaşım o zaman henüz 19 olmuş üniversitede okuyordum...ve devam etmemde gerekiyordu okuluma tabi bir yandanda haftada 3 gün diyalize giriyordum...diyaliz çıkışı normal insanlar ayakta zor dururken ben koltuk degneklerıyle perişan oluyordum..ve protez takılmasına karar verildi..ve ameliyat oldum... yaklaşık 3hafta sonra ayaklanmaya basladım ve walker denilen aletide bıraktıktan sonra 1 ay içinde kendimi topladım..ama kendımı zorladıgımda protezın bittiği yerde dıze yakın yerde acayıp bir ağrı oluyordu ilk zamanlar merve hanım aynı sizin tarifinizdeki gibi...sonra düzeldim bir sorun yoktu oturma seviyesinin altına oturmak yada bisiklet sürmek gibi seyler yasaktı...istesenizde yapamıyorsunuz...ama ben en büyük sorunu klozet tuvalet olmayan yerlerde yaşadım ..bunun için yurt bile değiştirdim okurken.... 3 sene sonra otobüsten inerken hiç birsey yokken dizlerimin üzerine yığışdım ayaga kalktıgımda protezım çok ağrıyordu...doktoruma gittimm...protezin ucunda kemik çimentosu varmış o kırıldıgı için düşmüşüm ve protezin değişmesi gerek dedi..yine başlıyordu eziyetler tabi kırılmadan dolayı protezın etrafında enfeksıyon olabılır dıye protezi çıkarıp antibiyotikli kemik çimentosu koyacaklarmış ve ameliyatı oldum..diger ameliyatlar solda sıfır bu çok kötuydu çünkü kalcadan dize kadar kemik yerine kemik şeklinde sert çimento koydular..o antibiyotik orayı temizliyecekmiş..6 hafta kalacak dediler bnde 3aya yakın kaldı ve hiç hareket edemıyorsunuz çünkü kırılır diye korkuyor insan sonra protez ameliyatına geri aldılar dayanıklı we ucunda çimento olmayan 40 yıl ömürlü titanyum protezim sonunda takıldı..sonrasındada 1 ay gibi kullandım koltuk degneklerını ve attım ..şimdi merak ediyorsunuz demi nasılım diye

şimdi şükür protezimle ilgili büyük sorunlarım yok..soguklarda ağrıması dışında ve herhangi bir yere yatılı gitmem için alafranga tuvalet olmak zorunda...1 sene 3 aydır böbrek nakilliyim ve zorluklarla bitirdiğim üniverste yıllarımın meyvesi mesleğimede başladım..ögretmenim ve sürekli ayaktayım çok ayakta durunca agrıyor ama onada alışıyor insan...merve hanım korkmayın bir süre sonra protez aklınıza dahi gelmiyor

Üye
    MERVECE Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    23:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

CDİSCİ hacattepe doktorlarından Prof.Bülent Atilla'ya oldum.Hacettepe Üniversitesi'nin sitesinden girip bulabilirsiniz.Ben öyle yaptım.(Daha önce ameliyat olan birkaç kişiyle görüştüm.İkna olunca ameliyat olmaya karar verdim.)
    SERIFE Şerife hanım bende doğuştan kalça tek taraflı kalça çıkığı vardı.3 yaşımdayken Cerrahpaşa'da 2 kez ameliyat oldum.Çok başarılı geçti ameliyatlarım.2 kilolu doğum arkasından da yaşımın ilerlemesiyle kalçalarımın ikiside kireçlendi.ameliyatlı olan bacağımın over başı tamamen bitmiş,kireçlenmiş ve kistleşmişti.Resmen sol bacağımı sürüklüyordum.Çocuklarımın büyümesini beklerken sağ kalçamda yük verme vesilesiyle o da kireçlendi.Sonunda geçen yıl başarılı bir ameliyatla sağlığıma kavuştum çok şükür.İleride de sağ kalçamdan protez ameliyatı geçirmem gerekiyor.Ben yine aynı doktorumu tercih edeceğim.
    HEX06 Hülya hanımcım azminizden dolayı sizi tebrik ediyor ve kucaklıyorum.Allah hayatı size ve bizim gibilere kolaylaştırsın.Hepinizle gurur duyuyorum.

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merve hanımcım çok teşekkür ediyorum ve şimdiden allah kolaylık versin diyorum...zaten tıppın gelişmesiyle bu amelıyatlar daha iyi merak etmeyin..gecmiş olsun Allahım yar ve yardımcımız olsun..

Üye
    tsstc Avatarı

Son Giriş
    19.05-2012
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Medikalpark göztepe hastanesi

Nasıl hareket edilecek

Önder ofluoğlu ortopedi ve travmatoloji tavsiye ederim

sayın c disci

Üye
    saka1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    18:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar geçmiş olsun yaşım 39 doğuştan sağ kalça çıkığım vardı amaliyatı oldum 7-8 yaşlarımda ama şimdi iyiyim arada sırada dayanılmnz sızılar geliyor antalya merkezde olduğum için yüzme ve çeşitli vücut egzersizleri yapıyorum sağ ayağım 5 cm kısa arada düşünüyorum bende kalça protezi olacakmıyım diye düşünüyorum yazılanları okuuynca açıkcası bu amaliyat eskisinden daha kötü olacakmış gibi bir düşünce içinie giriyorum ayrıca tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum antalyadaki özürlü arkadaşlarla görüşmek isterim 05334469074 geçmiş olsun herkese

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    mert. Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    18:38
    Yaşadığı Yer
    antalya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elif hanım size en doğru bilgiyi konunun uzmanı bir doktor verebilir

Üye
    mtelli Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    05.06-2013
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar bende anadan doğma kalça çıkıklığı vardı. 6-7 yaşlarında her ikisinden de ameliyat oldum. gayet iyi geldi ameliyatlar. okadar ki futbol maçları yaptım. ufak bir sorun olduğunu hatırlamıyorum. taki 3 sene önce iltihaplı romatizma hastaşığına yakalanana kadar. yaklaşık 20 sene gayet iyiydim. bu hastalık sonrası ağrılarım kalça kemiğine vurdu ama ağrı kesiciyle idare ediyordum. şimdilerde aynı anda 2 tane ağrı kesici kullanmama rağmen yine üzerine basamıyorum. sanki tüm ortopedistler ağız birliği etmişler aynı teşhisi koyuyorlar. hepsi de kalça protezi olacaksın diyorlar. yaklaşık 6-7 doktora göründüm. önceden 3 kere kalça ameliyatı olduğum için o süreçlerin tamamını bilirim. fakat korkum o ki iltihaplı romatizmayla beraber bir protez ameliyatı nasıl olacak iltihaplar ameliyat olduğum yerlere başka sıkıntılar açar mı bilemiyorum.
    biraz da iç dökmek aslında şimdiden herkese acil şifalar.

Üye
    samsun necla Avatarı

Gerçek Adı
    necla
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben samsundan necla 2011 in mart ayında sol kalçadan amelyt oldum protez vrdı ki benim kalça kemiğimi belimden aldılar 2 ay hiç kalkmadan yattım 2012 nin şubat ayındada sağ kalçamdan oldum şuan çok rhatım allha şkür bazı hareketlrim sınırlı ama eski ağrılrm yok çok şkür allhıma doktoprumdan allh razı olsun şimdi 2 ayağmda total protez var ve sakat raporu almk için 7 kez başvurdum ama hp yzde 5 yda 10 aldım şimdi yeniden deneyeceğim 2 kalçamdan oldğm için yzde 50 alırsın dediler kısmet oğuz sende zamnla üstüne basarsın ama ilk 3 ay dkktli olmn grkyor

sağ ayğmdan amlyt olmadan önce bendede vrdı intihaplı romtzma ol korkma ben çok rhtım

Üye
    lefkoşa Avatarı

Gerçek Adı
    alev
    Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

25 gün önce Ankara 29 Mayıs hastanesinde ameliyat oldun tek taraflı total kalça protez ameliyatı üzerine basabılıyorum pek ağrım var sayılmaz.Ben de otururken rahat olmuyorum devamlı pozisyon değiştirmek ıstıyorum
    kalçamın üstü bel bolgesinin yanında ağrım oluyor normal mı

Üye
    MERVECE Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    23:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba lefkoşa(alev),bende 1.5 yıl önce dikmen özel 29 mayıs hastanesinde Prof.Dr.Bülent Atilla'ya ameliyat oldum.Kendisi Hacettepe'de öğretim üyesi.
    Sizin hangi nedenden dolayı ameliyat olduğunuzu bilemediğim için doğru bir bilgi veremeyeceğim.kalçanız mı kırıldıda ameliyat oldunuz,trafik kazası mı geçirdiniz yoksa benim gibi kalça kireçlenmesinden dolayı protez mi taktırdınız? bunlar çok önemli,kimisinde normal olabiliyor bu ağrılar.Yani kalça kapalı bir kutu.Acil şifalar diliyorum canım.Ağrılarınızın geçmesi dileğiyle...

Üye
    lefkoşa Avatarı

Gerçek Adı
    alev
    Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim doğuştan tek taraflı kalça çıkığı vardı birbuçuk yaşında bir tedavi uygulandı yıllarca böyle bir problemim olduğunu dahi bilmedim . Son yıllarda hem ayağımda kısalma oldu hem de bacağım tüm fonksıyonlarını kaybetti o beni değil benonu taşıdım. Bugün ameliyatımın 35 günü tek koltuk değneği ile yürüyorum. çok şükür iyiyim tabi yürüyorum derken kısa mesafe ev içindekı yürüyüşlerden bahsediyorum. Kalçamda ara ara ağırlık ve ağrı oluyor ama normal diye düşünüyorum yata kalka bu günlerin geçmesini bekliyorum.

Üye
    xxaskim Avatarı

Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    neler yaşadıklarınızı ve nasıl olduğunuzu anlatıp bizide bilgilendirirseniz seviniriz lütfennnnn

Sayfa 2 / 9 İlkİlk 123456 ... SonSon