Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    matrak274 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2009
    Saat
    21:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    22 yaşındayım. kaza sonucu kalça kemiğim kırıldı ve 25 temmuz 2007'de platin takıldı. ameliyat yerimden akıntı (enfeksiyon) gelmeye başladı. ilaç tedavisi kullandım, akıntı geçmedi. ameliyatla yarayı tekrar açıp temizledi doktorum. ilaç kullanmayı bıraktım. 2-3 ay geçti aradan yaram kapandı. daha sonra hareket kısıtlığı olmaya, kalçam ve dizim sancımaya başladı. kırık olan kalça kemiğimden çok dizim acıyordu.
    bu dizim diğerinden hala biraz şiş. bunu araştırıyorum hala bulamadım nedenini? ağrı desem sürekli olmadığı için ağrı değil. hareket ettirince acıyordu. doktora gittim, tahlil ve film istedi. neticede enfeksiyonun artığını gözledi. 10 gün ilaçlı istirahat verdi. son gün kalçam sancımaya başladı. 10 günde hastahanade ilaçlı tedavi gördüm. vücudumun platini kabül etmediği kanısına vardık.
    şimdi günde 1 tane ilaç alıyorum. eskisi kadar olmasa da en azından sancım yok. ilaç bitince ne olacak ben de merak ediyorum. platin takılalı 7 ay oldu doktorum hemen çıkarmak istemiyor, tekrar kırılmasından endişe ediyoruz.
    enfeksiyon olduğu için mi bilmiyorum, dizimden dolayı tek deynek ile yürüyebilyoum. deyneksiz ise topallıyorum, bazen adım bile atamıyorum.

sorularınız, cevaplarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    FATOS Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende haziran 2007 de kalça protezi ekim 2007 diz protezi oldum. dizimdeki yaranın küçük bir bölümü aldıncı ay bittkten sonra ancak düştü ve henüz yeni yeni iyleşmeye başladı. bende değnek ile çok rahat yürüyorum ama değneksiz 50 metreden sonra yoruluyorum. doktor birkaç sene sürer bu durum dedi. ayrıca dizimde şişlik oluyor doktorum bu şişlik ödem 6 ay 1 sene civarı bu ayakta kalmaya bağlı olarak devam eder dedi. bakalım hayırlısı bekliyoruz. allah sanada şifa versin çok geçmiş olsun.

Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Enfeksiyon için iki antibiyotikte alabilirsin.Kültür antibiyogram yapıldımı.Enfeksiyonlarda hiperbarik oksijen tedaviside yararlı olabiliyor.SEDİMİN YÜKSEK OLMASI,CRPnin yüksek olması aktif enfeksiyonu gösterir geçmiş olsun.

Üye
    matrak274 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2009
    Saat
    21:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    enfeksiyonla baş edemeyince doktorum ameliyat etmeye karar verdi.
    ameliyatımı olalalı 1,5 ay oldu ve şimdi biraz aksıyorum ama yinede yürüyebiliyorum.
    netice şimdilik bana takılan platinin vücuduma uyum sağlamayışı oldu.
    allaha şükür şimdi iyiyim. çok yürüyünce biraz ağrıyor ama yinede yürümeye değer.
    saygılar.