Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    magıc50 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar.Öncelıkle hepinize geçmiş olsun.Artı bütün sorunları gerıde bırakarak güzel günler dılerim.

Ben de bırçoğunuz gibi kalça prot. amelıyatı oldum. Bırınden tek, diğerınden 3 kez. Şimdi protezde gevşeme durumu var.
    İkinci görüş olarak Prof.Dr.Fahri Erdoğan 'ı veya Prof.Dr. Abdullah Göğüş'ü araştırıyorum.

Bu doktorlardan bırıne amelıyat olanlar varsa bilgılerini benimle paylaşırsa çok sevıneceğim.
    Benim için bu amelıyat 4.cü kez olacağından çok rısklı ve önemli

Bılgilerınız için çok teşekkür ederim.Esen kalın.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Bu doktorları tanımıyorum ama ben şuna inanıyorum,
    Ben derimki git bi uzman doktor bul ona ameliyat ol tecrübeli birisi olarak benden tavsiye profmuş doçentmiş fasa fusa.

Üye
    magıc50 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam. Nasılsınız.Sıze de geçmiş olsun.Cevabınız için teşekkürler. Ben yazdığım gıbı toplam 4 protez amelıyatı geçırdım.12 senedır zaten 2 amelıyatımı yapan uzman doktorumun kontrolündeyım. revızyon amelıyatı ki benımki 3.cü olacak.O nedenle revızyonda uzman olan başka bır dr.da görüşünü almak istiyorum.Ancak bu sıteye yenı gırdım ve Dr fahrı Erdoğan'a amelıyat olana rastladım ve dr.hakkındakı bılgıyı benımle paylaşması adına bu konu başlığını açtım.Yıne de cevabınız için teşekkür ederim. sevgıler.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Neden 3 kere revizyon ameliyatı oldunuz acaba? Protezde mi sorun vardı 3 değişimde de?

Bahsettiğiniz doktorları tanımıyorum ama bir internet sitesinin anketine göre en iyi ortopedi doktorları sıralamasında Fahri Erdoğan birinci sırada yer alıyor.

Ortopedi ve travmatoloji - 10iyi.net

Üye
    magıc50 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam A_Geyık ;
    Öncelıkle sıze de geçmış olsun ve cevap verdığın için de teşekkür ederım.
    Bahsettığim Dr Fahrı Erdoğan'ı ben de sızın gbı ınt.de bıyografısını okudum vE 10 ıyı nıyet anketındekı puanlamayı gördüm.Bunun harıcınde hakkında hıç bılgım yok.Amelıyatını yaptığı hastalarla görüşmek ,onların fıkırlerını almak benım için daha önemlı. O nedenle bu sıtede ona amelıyat olan asu1967 arkadaşımız ıle hocasıyla beraber çalışan dr.Nejat Güney'e randevüalıp onu araştıran arkadaşa rastladım.Dedığım gıbı bılgılerını paylaşmak adına mesaj yolladım ama bana henüz dönmedıler. Dönerlerse çok sevınırım.

Protezlerın gevseme nedenı, ılk amelıyatım 986 da yarım protez yani sadece baş tıraşlanarak üzerıne cup geçırıldı.Yaşla prot.ömrünü orantılayarak genç olduğum için erken totala gırış yapmamak adına bu operasyon yapıldı. İşte bu amelıyatın rehabılıtesınde ayağı açmak için bayağı zorladılar ve sonunda sınsı sınsı gevşedı.Yapılan tetkıklerde de hıçbırsey anlaşılmadı. bu 4.5 sene gıtt. 2.cı amelıyat 990 da Total prot. Bunun üst parçası gevşedı revızyon yapıldı.2001 de. Sebebı benım acelemden.Kapıya gıderken ayak koltukla halı arasına gırdı ve üst parçayı kanırttım.Şimdı gıdeceğım 3.cü revızyonun sebebı ise sokaktaki yürüyüşlerımde ufacık taş çıkıntılarına kösteklenıp 2 kez kötü düştüm.2005 ve2007 de.şimdi o düşmelerın acısını çekıyorum. 2008 de 2009 da sırayla dızde menüsküs yırtığı ve belde de grade 1 (hafıf)derecede bel kayması çıktı.

Yanı ılkı hariç dığerlerı düşmedır.O nedenle acele hareket etmemek,ağır olmak ve de rehebılıtede fazla zorlamamak.Çünkü hemen tetkıklerde hemen ortaya çıkmıyor sınsı sınsı gevşıyor.Kendınıze ıyı bakın,sağlıcakla kalın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Prof.Dr.Fahri Erdoğan ismini ben de internette gördüm. İşini de iyi yapıyor olmalı ama soğrusu internet tanıtımını kim yapıyorsa, o da baya iyi iş çıkartıyor

Şaka bir yana, ben de bir yakınım için Prof.Dr.Fahri Erdoğan'a dair tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum...

Bizim hastamızın durumu enteresan: Kalça kemiğinde kırıkm mı var yoksa ödem mi var, anlamaya çalışıyoruz! İki ayrı doktora göründü, biri kırık dedi, diğeri ödem! Şimdi bi üçüncü doktora görünmek ve teşhis konusundan emin olmak istiyor...

Üye
    magıc50 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelıkle merhaba

Size de geçmiş olsun. Mesajınızda siz de Dr.Fahri Erdoğan'ı soruyorsunuz.
    Ben dizimdeki menüsküs yırtığından ve yanında oluşan kireçlenmeden dolayı ona gıttım. Dizime ilaç enjekte etti ve ıyı geldi . Ayrıca kıkırdak harabıyetını önlemek için ılaç da verdi ve sonra kontrole çağırdı.
    Evet, araştırdığım konu gereği ,kalça çıkığı olanlara kalça protez amelıyatı (ilk müdahale olduğu için, ama genelde artık başarı oranı yüksek) başarılı imiş. Bir ikisini duydum.
    Bır de bır beye özel hastenedeki tedavısınde sağlığına kavuşturmuş ( Konuyu tam hatırlamıyorum araştıranlar ınt.te bulur.). Hakkında başka hiç bilgım yok. Siz de bilgi edinip bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Ancak görüştüğüm 3 kişi, Dr.Nejat Güney hocanın tanısının iyi olduğunu belırtti. Bunun harıcınde Fizik tedavide tanıştığım bir hasta ki sanırım kemiği problemli idi ve kemiğe takılan plaka amelıyatından sonra oluşan ağrıları anlaşılmayınca Dr.Işık Akgün'egitmiş ve hoca plakanın takıldığı kemıkteki çatlağı teşhis etmiş. Amelıyatı yapan dr.çatlağı nasıl anlamamış anlamadım..!!!!!.
    Dr.Işık hoca da cerrahpaşanın doktorudur.Hastanız kaç yaşında? durup dururken mı şikayeti belırdı.X-ray lerde kırık,çatlak belli olur ancak çok ince çatlak bir uzmanın işidir gerçekten.

Size aktaracaklarım bu kadar.Tekrar geçmiş olsun.Sağlıklı günler dilerim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Çok teşekkürler bilgi için.

Rontgen de çekildi MR da, ama hala ne olduğunu net olarak söyleyemiyorlar...
    Bacakta ağrı üzerine doktora gitme gereği duydu hastamız. Biz bel fıtığından ya da siyatik gibi bir şeyden şüphelendik başta. Bunları da içeren teşhisler koyuldu, ama sonra kırık var dendi. Geçenlerde gittikleri doktor ise ödem var demiş!
    Böyle belirsiz teşhisler olunca, üçüncü bir doktora gitme kararı aldık...

Şimdi prof.dr. nejan güney'i araştıracağım.
    Bir gelişme olursa buraya yazacağım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hastamız prof.dr. nejat Güney'e gitti dün. Evet, kırık denilen şey ödemmiş! MR'a baktı ve hemen bunu söyledi. Ödem için bir de ilaç verdi. 3 ay sonra yeni bir MR ile kontrole gidecek hastamız.

Memnun kaldık kendisinden

Üye
    magıc50 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Bülent Bey ;Hastanızın sıkıntısına teşhısın konmasına sevındim.Ama,hastanızın kalçasındaki ödemin neden olduğu? kaç yaşında, düşme olup olmadığı, kortızon kullanıp kullanmadığına daır bilgıyı bızımle paylaşırsanız, böyle bır durumla karşılaşanlar sızın tecrübelerınızden yararlanırlar.

Örneğın;Bızım yan komşumuz tedavı merkezıne hergün yürüyerek gıdıp eve dönmesı toplam 4 km vardır sanırım. netıcesınde ayağın üzerıne tam basamaz oldu ve kasıktan çekme yaptıydı.Y aşı da 67_68 fılan. Onun durumu da hemen aydınlanamadı. Kalçada ödem denıldı ve oraya sanırım 2 kez kortızon yapıldı. Beldekı sorunlarına bağladılar vs.
    Bayağı uğraştıydı fakat sonunda kortizon hastayı kalça protezıne götürdü . O nedenle bızlerı de aydınlatırsanız sevınırım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hastamız 65 yaşında. Bir düşme söz konusu değil. Kendisine sorduğumuzda çarğmanın da olmadığını söyledi. Nitekim çarpma olsaydı ağrılar başladığında az da olsa bir morarma olurdu diye düşünüyoruz. Kortizon da kullanmadı. Hasılı neden olduğuna dair en küçük bir fikrimiz dahi yok.

Şimdilik aşırı zorlamalardan kaçınarak günlük aktivitelerine devam etmesi ve kortizon içermeyen o ilacı alması söylendi. Bu şekilde devam ediyoruz...

Üye
    hilmi tr20 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2010
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben nejat güneyden ameliyat olmuş bir hastayım yaklaşık 3 ay önce ameliyat oldum ameliya olmadan önce doktor bütün ameliyatlarım güzel gecti dedi ve 12 bin 300 liraya aemliyat oldum (bağkurlu olmama rağmen) istanbula gelip gitmemzaten bin ikiyüz lira tuttu bukadar para harcamama rağmen hayal kırıklığına uğradım pamukkale üniversitesindeki kalça uzmanı semih bey ve fizyoterapi uzmanları ameliyatı başarısız buldu ve bendekalça protezimin belli olmayan aralıklarla yerinden çıktığını hissediyorum

Üye
    *semra* Avatarı

Son Giriş
    21.12-2014
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

prof.dr Abdullah göğüş dünya çapında bir doktordur.yurt dışından da çok gelirler kendisine ameliyat olmak için. benim ameliyatlarımı kendisi yaptı.memnunum.doktorluğundan da ,insanlığından da..

Üye
    emine80 Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    08.04-2011
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben emine denizliliyim. benim de doğuştan kalça çıkıklığı problemim var sizin amelyat olduğunuz doktorun ortağı olan fahri erdoğandan randevü aldım muayene olmak için ama sizin burda yazdıklarınız dikkatimi çekti. eğer sizin içinde uygunsa sizinle konuşmak isterim.tşk ederim şimdiden iyi akşamlar.

Üye
    MERVECE Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    23:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emine hanım selamlar.Ben de 2 ay önce Ankara'da Hacettepenin profesörü Bülent Atilla'ya ameliyat oldum.Şimdilik çok iyiyim.İstanbul'da BaltaLimanı Hastanesi ve Cerrahpaşa Hastanesinde iyi doktorlar olduğunu duydum.Siz yeni üyesiniz sanırım.Bu forumda kalça çıkıklığı ameliyatı geçiren arkadaşların tecrübeleri yazılıyor.Sayfaları okuya okuya tecrübe edinebilirsiniz.Acil şifalar diliyorum.

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon