Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 80 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 14 yıl önce kalçama eklem protezi yani total eklem protezi takıldı. şimdi gevşeme yaptı ve değişmesi gerekiyor. Riskli olduğu söyleniyor. Benim gibi olan var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    732

Bundan 33 yıl önce Ankara Hacettepe'de teyzemin sol kalçasına protez takılmıştı. 26 yıl kullandı, sonra protezin dış yüzeyinde bir çatlama oldu ve protezin o dış yüzeyi bir ameliyatla değiştirildi. Fakat 1-2 sene sonra bir doku uyumu sorunu oluştu ve protezin vidaları (sanırım bir kere de düşmüştü teyzem) gevşedi. Sonra yeniden ameliyat oldu ve bu sefer tamamen protez değiştirildi. Şimdi hiç bir sorun yaşamadan kullanıyor.
    Biraz önce aradım konuştum teyzemle. Özetle dedi ki:
    1- Varolan protezin çıkarılıp yenisinin takılması işlemi, ilk protez takılma işleminden kolaymış. Sonuçta kemikler hazır; sadece protez çıkarıpıp yenisi takılacak. Velev ki kemiklerde bi deformasyon olmuşsa ve protez vidaları için sorun olursa, o zaman o hasarlı alanı kesip protezin boyunu biraz daha uzatırlar ve sorunu çözerlermiş.
    2- Bu ameliyatlar en iyi Hacettepe'de yapılıyormuş. Mümtaz hoca ve onun yetiştirdiği profesörler bu konuda çok iyiymiş.

Üye

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa beni hemen bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. bugün moralim çok bozuktu.gittiğim doktor bu ameliyatın riskli olduğunu,kemikte çatlama olduğunu ve eklemi yerine bir daha takamama ihtimali olduğunu bana yüzüme karşı söyledi.inanın ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.boş eklem bırakabilirlermiş!.. bu olacak şey mi?kimsede duymadım böyle şey. Allah ım bana dayanma gücü ver aklıma sahip çıkayım diye öğlenden beri dua ediyorum....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    732

Eklemi takamamak da ne demekmiş yahu? Yoktan eklemler, uzuvlar yapılan bir dönemde eklemin takılamaması da ne demekmiş? Eğer kemik protezin takılamayacağı derecede deforme olmuşsa, önce o kemiğe bi doku takviyesi yapar ve sağplamlaştırılar, daha sonra ikinci bir ameliyatla protezi takarlar...
    Hangi doktora gittin ve bu cevabı aldın? Hacettepe'de bir profesöre gitmeden sakın karar verme. Ve sakın moralini bozma. İnan eziyet çekilse de artık o kadar zor değil bu ameliyatlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet aynen bana dediği buydu : eklemi takamayabiliriz içinden ne çıkacağı belli değil kemik kırık gözüküyor hepten kırılırabilir.ağlamaktan gözlerim şişti.ilgin için çok teşekkür ediyorum sayın yöneticim. doktorun ismini yazmayım buradan şimdi.

Üye
    gülsen Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    xxxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gecmis olsun ilknur hanim benimde ilk protez kalcaya 15 yil oldu sükür simdilik sikayetim yok, ama gevseme yapinca ne gibi sikayetleriniz oluyor benimde hep korkum yine ameliyat olmaktan korkuyorum ama her seyin hayirlisi
    sizede Allah yardim etsin umutsuzluga kapilmayin benimde sag kalcam icin gittigimde doktor bana imkansiz bacagin üzerindeki damar zarar görür felc kalirsin dediler sizin gibi üzülmüstüm baskasina gittigimde hic düsünmeden ameliyat etti onun icin dert etmeyin.

Üye
    suna Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    kapadokya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ilknur arkadasim gecmis olsun oncelikle...Bende kalca protezi ameliyati oldum ve bazi sorunlar yuzunden protezi cikartip tekrar taktilar...bence kotu seyler dusunme guzel dusun ki guzel olsun hersey...OturanBoga arkadasimizin soyledigi gibi doktor cok onemli bence onerdigi doktora git.

Üye
    AriNna Avatarı

Son Giriş
    29.06-2009
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bense Mümtaz hocadan hiç memnun kalmadım. Bana zarar verdiğini düşünüyorum.

Üye
    suna Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    kapadokya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba simdi yazdiklarimizi okdum tekrar...Ilknur arkadasim yukardaki yazdigim msj dan sonra yani agustos ayinin ortalarinda bacagimda siddetli agrilarim odu doktor platinde gevseme oldugunu soyledi ve hic hesapta yokken hemen ameliyat olmam gerekti... sanirim tip dilinde (revisyon)diyorlar... gevsemden dolayi kemigim cok hasar gormus simdi ustunden 45 gun gecti ameliyatimin cok sukur artik yuruyebiliyorum

Üye
    medid Avatarı

Son Giriş
    16.11-2008
    Saat
    19:05
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam:)
    kalça protezi ameliyatı oldum 21 gün oldu.doğuştan kalça çıkığı vardı tabiki doğal olarak kireçlenme oldu. yaşım 32 ama kısıtlı yaşamaktansa genç yaşda rahat edeceğimi umut ederek ameliyatı seçtim.şu an çok iyiyim..bacağımda 3cm lik kısalık vardı o yokoldu..bu ameliyatta tek önemli şeyin doktor seçimi olduğunu sanıyorum.ege ünv.prof.akın kapubağlı yaptı ameliyatımı..çok iyiyim ve de mutluyum şimdilk...soru sormak isteerseniz ben burdayım..herkese allah yardım etsin..

Üye
    gul_gonca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde dogustan kalca cıkıgım var. ameliyatlar oldum lakin biraz aksama var gecenlerde doktoruma gittim kireclenme var ilerde protez konulur konulmamasini istemiyorsan egzersiz etmelisin dedi görüyorumda teyzemi protez var ayaginda egilemiyor. ya egzersizlerle iyilesmesse protezmi konulur diye üzülüyorm.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:42
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    5

arkadaşlar protezin sakıncaları neler.ben buprotez hakkında bilgi edinmk istiyorum.bende kalça çıkığı yok ama.arkadaşımda var.kalça çıkığı protez konmuş bir bacağı yanlış amalıyattan kısa kalmış.ama ilerii nasıl olur bilgi veririseniz sevinirim.

Üye
    gnsclk Avatarı

Son Giriş
    18.01-2009
    Saat
    21:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    ben de 2 ay evvet kalca protezi ameliyati gecirdim. 28 yasindayim. cok ileri derece kireclenme vardi bende. simdi gayet iyiyim. ayni sorun olan arkadaslara tavsiyem hic korkmasinlar ameliyat gunleri ve sonrasi o kadar da zor degil. ben gule oynaya gecirdim.
    ozel hastanelere gidecegiz diye de dusunmeyin, istanbul taksim egitim arastirma hastanesi'nde oldum. atilla hoca ve tum ekip gercekten cok iyi.
    gozunuzde buyutmeyin, hersey oluyor geciyor...

selam ve sevgiler.

gunes

Üye
    nazif Avatarı

Gerçek Adı
    Nazif
    Son Giriş
    30.10-2013
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sağ ayğında kalça protezi bulunan birisine % kaç rapor veriliyor bilgisi olan var mı?

Üye
    adiloş Avatarı

Son Giriş
    27.07-2009
    Saat
    12:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    öncelikle geçmiş olsun.ameliyatına ilişkin birkaç sorum olacaktı
    -kullanılan protezin malzeme yapısına ilişkin bilgi verebilirmisin?
    -sosyal güvenlik kurumları yapılan sağlık harcamalarını belli oranda karşılasa da yeterli olmayabiliyor.bunda dolayı protez bedelinin ne kadar olduğu, devletin % kaçını ödediği ve hastaneye ödenen diğer giderler toplamına ilişkin bilgi verirseniz sevinirim.
    sağlıkla kalın

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 25.08-2010, 14:59