Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrhba adiloş arkadaşım.. Adana da, Başkent yüreğir araştırma hastanesinde 1.600 lira istediler özel hastanede ise; 4.000 lira istediler kurumumuz ssk.. diğer kurumlarda bu fiyat değişiyr mu bilmiyorum.. 4.000 liranın içinde yatış tedavi ameliyat herşey içinde.. umarım yardmcı olmuşumdur.. Allah cümlemize şifa versin..

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ilk protez için bunu biliorum değiştirmek için pek bi bilgim yok ama bu civrlarda olması lazım bence

Üye
    salihtuncay Avatarı

Son Giriş
    19.11-2014
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Samsun Alaçam
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burçin ameliyat oldunmu benim sol kalçama protez takıldı 18 gün oluyor

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewet oldum benmde sol kalçama protez takıldı 28gün oluyor bendede.. ama ağrım oluyor yürürken dizime şiddetli bir ağri giriyo sizde de oluyo mu.. we aksıyorum

Üye
    salihtuncay Avatarı

Son Giriş
    19.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun Alaçam
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde ağrım oluyor ama aşırı değil devamlı yürüyorum 3 gündür koltuk değneği olmadan yürüyorum ayaklarım hergün daha iyiye gidiyor ve bendede aksama var

Üye
    dilek deniz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    08.07-2016
    Saat
    16:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İTALYAN uzmanlar, tahtadan yapılmış kemik protez maddesi geliştirdi
    Faenza kentinde bulunan Seramik Teknolojisi ve Bilimi Enstitüsü’nde görevli uzmanlar tahtadan elde edilen beyaz maddenin kimyasal olarak kemikten bir farkının olmadığını açıkladı. Uzmanlar, gözenekler ve kanallar sebebiyle tahtanın vücuda titanyumdan daha kolay entegre olabilme özelliğine dikkat çektiler. Kemikle benzer yapıda olmasına rağmen, aşınma ve çürüme riskinden dolayı protez için elverişli bir madde olmayan tahtanın, gözenekli yapısı muhafaza edilerek temel elementlerinin kemik yapısına dönüştürüldüğü kaydedildi

alıntıdır

Üye
    alargada Avatarı

Son Giriş
    03.07-2009
    Saat
    10:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkeze merhaba adım ceyhun 43 yasındayım 30 sene evel 1989 yılında sol kalcamda iltaplanmadan dolayı 2 kere amelıyat oldum 1. amelyatım bır turkıye klasıgı yanlıs operasyon kalça kemigim deforme oldugundan dolayı 2. amelıyatı olmam gerektı ve tamamen temızlenıp kalca eklemım fıxlendı yanı hareket yok ozamanlar 2 cm olan kısalık 4 cm kadar ulastı dogal olarak cunku ozman 13 yasındaydım buarada son zamnalarda asırı agrı sıkayetlerım oldu dr gıttım kan tahlılımde sorun yok 7 temmuzda mr flımımden sonra kara vermek zorundayım cunku dr. protez onerıyor tabı zemın musaıtse fakat daha öncede arastırdıgımda amelıyatımın rısklı oldugu soylendı bu arada 23 yıldır denızde calısmaktayım anlatmak istedım hayatımın kararını vermek zorundayım ya bu rıskı alıcam ıyı olursa tombala olmazsa hayatımın akısı degısecek tabı amelıyat olazsamda ılerde daha fazla sorun cıkacagıda malum cunku dengesız yurudugumden dolayı belıme ordanda kalcama ve kasıgıma asırı agrı yapıyor bazen gecelerı uyamıyorum acıkcası korkuyorum ve cok endıselenıyorum bu konuda deneyımı veya bilgisi olan arkadaslar beni aydınlatırsanız sevinirim kendınıze ıyı bakın ceyhun özkan sevensea_34@hotmail.com

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhba salih abi.. bende yaklaşık 10gündür yürüteç kullanmadan yürüyorum.. bi önceki yazdığmda yürürken, dizimde şiddetli ağrı oluyordu ve aksıyordum.. ama 3gündür allahıma binlerce şükürler olsun ki, daha düzgün yürüyorum aksama war ama çok az denecek şeklde ve dizimde ağırmıyor.. egzersizlerimi yaparken kasık ağıryor ve dizim ağırıyor inşallah bunlarda geçer.. ve kalçam hala şiş ameliyat bölgesi şiş ve biraz çıkıntılı.. sizinde öyle mi? ama bunada çok şükür.. günden güne iyiye gidiyorum.. allah herkese sağlık şifa wersn..

Üye
    salihtuncay Avatarı

Son Giriş
    19.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun Alaçam
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende koltuk değneklerini bıraktım.15 gün oluyor.benimde dizimde ve kasıkta ağrılarım oluyor.herhalde onlar kas ağrısı.hastanede benim yanımda ameliyat olan bir arkadaş daha vardı onunla telefonda görüşüyoruz ağrıları devam ediyormuş ve koltuk değneklerini daha bırakamamış doktoru onu fizik tedaviye gönderecekmiş allaha şükür iyiyim anladığım kadarıyla sende iyisin devamlı yürüyüp egzersiz yapmamız lazım.ameliyatlı tarafa dönüp yatabiliyorum.benimde hafif şişlik var ve sanki dokununca o bölgeyi hissetmiyormuşum gibi geliyor bana.merdiven çıkabiliyorum.araba kullanabiliyorum.sadece merdiven inerken zorlanıyorum oda dizlerimin acısından.inşallah daha iyi oluruz.Allah(c.c) herkesin yardımcısı olsun.hoşçakal

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende merdiven inip çıkabiliyorum bi sorun yok çok şükür.. ama henüz ameliyatlı tarafa yatmadım.. haklısınz egzersizi devamlı yapmalıyız.. Allah hepimize sağlık şifa versin aminn.. hoşçakalın..

Üye
    tekin_sezen Avatarı

Son Giriş
    28.04-2011
    Saat
    17:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 25 yaşındayım avn hastasıyım 4,5 ay önce kanlandırma ameliyatı oldum ama işe yaramadı ağrılarım eskisinden de fazla.şimdi protez olmam gerekiyor.20 temmuzda her iki kalçama aynı anda protez takacaklar. fazlasıyla korkuyorum.ameliyat sonrası hemen kaldırıyorlarmış ilk basmada çok ağrı oluyor mu? sizlerin ameliyatları nasıl yapıldı genel anestezi ile mi yoksa lokal anesteziyle mi? protezlerden sonra yüz güldürücü sonuçlar alınıyormuş inşallah bende onlardan biri olurum. bide doktorlarınız size ömür boyu yapamayacağınız bir şeyler söyledimi ben sitenin birinde böyle şeyler gördüm nekadar doğru.BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM!!!!ALLAH hepimize şifalar versin !!!!!!!!!!!!

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb tekin_sezen; öncelikle çok geçmiş olsun.. bende avn hastasıyım.. Benimde yaklaşık 1buçuk ay önce sol kalçama protez takıldı.. ameliyat başarılı oldu çok şükür.. epidural anestezi uygulandı bana. Yani belden aşağısını uyuşturdular ama önce bana uyutucu iğne yaptılar uyudum sonrasını hatırlamıyorum.. odama getirldiğimde gözlerim açıktı sadece belden aşağısı karıncalı ve uyuşmuştu.. ameliyat olduğum bölge biraz ağirdı ama uzun sürmeden geçti. zaten ağrı olduğu sürece ağrı kesici yapıyorlar.. ama benim dizim çok ağırdi.. ben akdeniz anemisi olduğum için benim durumum sizden farklı dizimdeki ağrılarım yani.. diyeceğim şu ki korkmayın ameliyat olmakta bişi yok.. ertesi gün yürüttüklerindede öyle çok şiddetli ağrıda yok sadece 3adım yürütüyorlar.. sadece ayağa kalktığımızda mide bulantısı, baş dönmesi oda haliyle oluyo yani benim baş dönmelerim bulantı hislerim 10gün sürdü.. Her bünye farklı ben akdeniz anemisi olmama rağmen bünyem direndi ve iyileştim.. Şimdi yürüyüşümde düzeldi çok şükür.. sadece kasıkta hafif ağrım dewam ediyor. önümüzdeki gün kontrole gideceğim inş doktor bununda geçeceğini söyler..Sizde iyi olacaksınız lütfen korkmayın iyi olacağınıza inanın..Allah şifa versin çok geçmiş olsun..

Üye
    rıza eroğlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2009
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende kalça kırığı var ameliyat olmam lazım. antalyada oturuyorum. 47 yaşındayım iyi bir doktor tavsiye edin

Üye
    tekin_sezen Avatarı

Son Giriş
    28.04-2011
    Saat
    17:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.4 gün önce ameliyat oldum sol kalçamdan.bide ameliyat lduktan sonra okuyayım dedim yazdıklarınızı.ankarada hastanesinde oldum özel oda masrafı dışında herhangi bir masraf ödemedim ben kurumum emekli sandığı belki ondandır bilemiyorum.çok ağrım oluyor yatamıyorum hala sağa doğru
    henüz dönemedim.erkendir belki bilmiyorum.ameliyat olan arkadaşlara bir kaç sorum olacah hepsini cevaplarlarsa sevinirim.
    1-sizlerde ameliyattan sonra variz çorabı giydiniz mi?
    2-evde de bacağınızın arasında yastıkla yattınız mı?
    3-ben oturunca uyuyabiliyorum ayağımı uzatınca kalçam çkiliyomoş gibi oluyor belim falan ağrıyor sizde de oldu mu?
    4-en çok oturunca rahat ediyorum ya da yürüyünce sizde de öyle miydi?
    5-doktoruma fizik tedavi sordum gerek yok dedi internet sitesinin birinde bu ameliyattan sonra yapılacak bir kaç hareket buldum onları yapmayı planlıyorum sizlere nasıl hareketler verdiler bunları yapmaya ne zaman başladınız?
    6-ameliyatsız tarafınıza ne zaman dönebildiniz?
    7-yürüteci nezaman bırakacağımı söylemediler 1 ay sonra kontrole gideceğim bu sürede normal hayatınıza dönersiniz dediler sizde nasıl oldu yürüteci kaçıncı günlerde bıraktınız?
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Üye
    salihtuncay Avatarı

Son Giriş
    19.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun Alaçam
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun tekin kardeş.ben bu ameliyatı olalı 45 gün oluyor.ilk zamanlarda insan biraz zorlanıyor.sağa sola dönmen için henüz erken.ama sağ tarafına araya yastık koyarak yatabilirsin.ben hastanede yatarken 3. gün yapmıştım.insan bir adım attığında vücutta 200 tane kas çalışırmış.onun için bol bol yürümen lazım.benim ağrım fazla olmadı sadece ameliyat olduğum gün 2tane iğne yapıldı yani sadece sabretmek lazım.varis çorabını bende kullandım yaklaşık 10 gün kadar.yastığı ise sadece sağıma dönüp yattığım zaman kullandım.yatınca ayak çekilmesi bendede oldu ama ben yinede yattım.benim doktorumda fizik tedaviye gerek yok dedi canın yansada bol bol yürüyeceksin dedi.bende internetten hareketleri buldum ve ancak dikişlerim alındıktan sonra o hareketleri yapmaya başladım.zaten şimdi istesende yapamazsın çünkü ayağına gücün yetmez.ben dikişlerimi 15 gün sonra aldırdım ve ondan sonra ayağım biraz daha rahatladı zaten 3 gün sonrada koltuk değneklerini bıraktım.her geçen gün biraz daha iyileştiğini göreceksin bize sadece sabretmek kalıyor.bende yarın akşam diğer bacağımdanda ameliyat olmak için ankaraya gidicem.size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.ALLAH yardımcımız olsun.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

LinkBacks (?)

1. 25.08-2010, 14:59