Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 117 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    MİHRİBAN AYŞE
    Misafir Üye
    MİHRİBAN AYŞE Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dkç olan var ise sakın amaliyat olmayın! ben oldum kısalık eşitlenecek dendi YALAN kobay olarak kullanıldım... bin pişmanım

Üye
    güloş Avatarı

Son Giriş
    13.01-2012
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sl ben 3 ay önce kalça protez ameliyatı oldum memnunum k değneksiz geziyorum

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb.mihriban ayşe öncelikle geçmiş olsun
    dkc dediğiniz nedir? bu ameliyatı tavsiye etmediğinizi, geçirmiş olduğunuz ameliyatınızdan memnun olmadığınızı yazmışsınız biraz daha açık yazarmısınız lütfen özelinize de yazdım okuyup yanıtlarsanız sevinirim. şimididen teşekkürler

Üye
    fgn Avatarı

Gerçek Adı
    Figen
    Son Giriş
    05.04-2012
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb benim de sizinle aynı sorunlrım var ve ameliyat söz konusu acaba ameliyat olduğunuz hastane adını ve doktor adını bana ulaştırır mısınız kardelen_19_45@hotmail.com msn adresim eğer cvp atarsanız çok sevinirim saygılar..

Üye
    b.g. Avatarı

Gerçek Adı
    bayram
    Son Giriş
    21.10-2016
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son birkaç gündür kalça ağrılarım arttı şimdiye kadar hissetmemiştim. mesajların tamamını okudum.aynı kaderi yaşadığım arkadaşlarım hepinizin başından geçenle aşağı yukarı aynı hayat çizgsiinden geçmişiz. demekki türkiyede nerede olursan ol bakışlar aynı...sosyal hayatının engellenmesi kadar insanın onurunu kırıcı başka birşey yok. hele ilk ergenlik döneminde insana batıyor kendisiyle ilgili olan bu eksikliği hep kendine dert eder özgüven yere batar gerçi sonraki yaşamında da farklı olamıyorsun da hele erkeksen daha çok imalara muhattap oluyorsun.askerlik meselesi açıldığında içim daralıyor muhabbeti kapatıyorum tyada konu değiştirtiyorum.cahilliklerle muhattap olmak o daha acayip bir mücadele.neyse kendimce bir araştırma yaptım ismi bayram yada soyadı bayram yada herhangi bir şekilde bayram geçen bir isme sahip olan kişiler kesinlikle aynı sorunu paylaşıyor sakın çocuklarınızın ismiini bayram koymayın bayram isiminden nefret ediyorum. burda bile isime dikkat ettim 2 tane bayram ismi var.

değerli kaderdaşlarım amilayt konusunda genel eğilimlerinizi okudum baana da dedi doktor amaliyatını sonra ol hareket imkanını kısıtlar geçiktir dedi ama ağrılar birkaçgündür inanılmaz şiddetli.sanki bıçak saplanıyor gibi diş sökülüyor gibi rahatsız ağrı var cuma günü tekrar randevu aldım doktorumla görüşecem dama dayanamıyorum.bi hhal çaresine bak diyecem sonuçları paylaşırım.sağ bacakta 4 cm kısalık vardı eğer kaymadıysa dahada yukarı. antalyada bir bayan vardı çıkıkçı bu işlere bakıyordu 1990 yılında gitmiştimozaman orta ikideydim kalçama balık sardırtmıştı ve gerçekten kadın kalçayı yerine takmıştı yürüdüm düzgün taktı çıktım dışarı yürüdüm uzun uzun baktım yürüyüşüme ne kadar hoşuma gitmişti sonra imkansızlık işte gelip gidemedik kadının yanına şimdi ne oldu bilmiyorum.

Üye
    sevemedimbenbugünü Avatarı

Son Giriş
    28.09-2013
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar . ben 16 yasında bir genc kızım . 2 ayağımda kalça çıkıklığı var 2 cm kadar fark yapıyor . Küçüklükten maddi sıkıntılar yüzünden tedavim yapılamamış . Sonrasında ise 16 yasıma kadar tedavinin olamaycağını çok riskli olabilceğini felç bile kalabilceğimi söylediler . Ancak ileriki yaşlarda (20-25) tedavim olabilicekmiş . Ama inanın insanin en güzel dönemlerini bu sekilde dışlanarak, çekinerek hep ürkek yaşaması çok kötü ... tedavim var mı bilmiyorum eger tedavim varsa hangi doktoru tavsiye ediyorsunuz bu arada istanbulda yaşıyorum cevaplarsanız cok sevinicem sevgilerimle...

Üye
    dsanem Avatarı

Gerçek Adı
    sanem
    Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gecmis olsun, ağrıların ne durumda su anda yada ağrıların varmı diye sorayım?ben yeni geçirdim bu ameliyatı sana tecrubelerimi ve tavsiyelerimi aktarabilirim çünkü daha Yasin çok genc yanlış bir karar verme. Acil şifalar dilerim...

Üye

Son Giriş
    28.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ağrılarım çok yol yürümediğim sürece olmuyor . Yaşım genc ama ben bu yasta ameliyat olmazsam yaşlanınca mı olacağım? su an böyle yürümek istemiyorum yaşlanınca böyle yürüsemde olur . Bu arada tecrübelerini paylaşırsan gercekten sevinirim

Üye
    dsanem Avatarı

Gerçek Adı
    sanem
    Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Suanda kendine göre doğru mantık kuruyorsun ama söyle birşeyi var "protezin süresi". Ben tamam artik ameliyat olumam dediğimde 30-40 metre yürüyemiyordum gerisini sen duşun. İst.da gitmediğim Prof kalmadı en tecrubelerine ama sadece birine güvendim ve onada ameliyat oldum ve cokda memnunum. Şuraya yazan ameliyatı geçiren tüm arkadaslardan daha kısa zamanda iyileşir toparlandım diyebilirim çok şükür ağrısizda yasamaya başladım ama icim hala buruk keske 5sene daha idare edebilseydim diye. Kaldıki ben 35 yaşındayım. Söyle bir gercek var doktora gittiğin zaman hemen hemen hepsi gel yarın ameliyat ol seklinde teşvik ediyorlar, kaliteli yasamdan sosyal hayatından yasının gençliğinden falan bahsediyorlar...ama proteze en uzun ömürde 25 yıl biçiyorlar, sanada tahminim seramik yuzlu kullanilir.fakat daha yer yüzünde bu protezi taktiran ve üzerinde 20 yıl yaşayan bir hasta yok yani tahminleri bu. Sana nacizane tavsiyem son raddeye kadar bekle ve bu surecde bacağınızda sakin yorma ve zorlama seni ne kadar idare edebilirse kardir. Biliyorum uzun yürüyüşler yapmak istiyorsun hareketlerini sosyal yaşantını kısıtlamak istemiyorsun, kaliteli yasamak istiyorsun, ağrı istemiyorsun.yuruyusunde bozukluk varsa bundan çekiniyorsun ama Allah kimine kanser, kimine körlük, kimine cocuk sahibi olamama vs.vermisse Buda bizim derdimiz ve bununla yasamayı öğrenmek ve buna göre çareler aramak, yasamak zorundayız canım kardesim hiç moralini bozma sabırlı ol isyan etme ve uzatabildigin kadar bu süreci uzatma çabasına hemen yarından itibaren gir. Bu ameliyatın 2.ameliyati revizyonu var ama çok daha riskli duşun ilk ameliyata bunları diyor tip..ZAten bu ameliyati sana hiç bir doktor aa evet zamanı gelmiş artik olmak zorundasınız demiyor buna sen karar veriyorsun ağrılarının şiddetine göre ayrıca ameliyat olunca ağrıların bitiyor ama bu seferde protezi korumaya odaklanıyorsun yani kötü bir süreç bitiyor ama yeni ve sıkıntılı bir süreç başlıyor. Allah korusun çok kötü bir sekilde düştün veya bir kaza geçirdin diyelim protezinin yerinden oynama çıkma riski var. Bunların hepsini hesaplamak zorundasın anlayacağın. Çok çok geçmiş olsun tekrar Allah herkesin acil şifasını versin...

Üye

Son Giriş
    28.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet söyledikleriniz cok mantıklı doğru seyler.. Fakat ben bunların hepsine razıyım yeter ki su çağımda rahat sıkıntısız günler gecireyim ilerde de tıp gelişir ne olacağı belli mi ? benim bu güzel günlerim gittikten sonra yaşlanınca ameliyat olsam ne olur . illa ameliyat olmak zorunda değilim yani bacağı eşitleme felan bir yöntem yok mu düzgün yürümemin bir yöntemi yokmudur yani .Hem siz kaç yaşında ameliyat oldunuz? sıkıntılı oluyor mu o günler birde benim okulum var Bu arada cok tesekkur ederim yazdıklarınız için

Üye
    dsanem Avatarı

Gerçek Adı
    sanem
    Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki anlaşılan sen ameliyat olmaya karar vermişsin.Önemli olan İlk protez takılacağı zaman ilerlemiş tıbba denk gelebilmek. Ama seni demotive etmek istemeyerek sunu soylemek ıstıyorum bu ameliyat oldukça maaliyetli dolayısı ile suanda doktorlarda hastanelerde tıpta gayet mutlu. Ben 1 mart ta ameliyat oldum simdi çok sukur iyiyim. Yukarıdada belirttim 35 yasındayım sıkıntılı oluyormu diye sormussun evet gayet sıkıntılı oluyor. En az 2-3 aya ihtiyacın oldugu için herseyin yoluna girmesini istersen okulların tatil oldugu zamanı tercih etmen yararına olacaktır.Sana cok gecmiş olsun..

Üye

Son Giriş
    28.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok tesekkurler bilgileriniz için ama bunlar sadece benim düşüncelerim, biraz da ümidimi kırdınız acıkcası. Hangi doktora gitsekde yaşımın küçük olduğunu söyleyip geri gönderiyorlar . Büyük ihtimal zaten olamıycam . İyi günler tesekkurler tekrar...Sizede cok gecmiş olsun

Üye
    dsanem Avatarı

Gerçek Adı
    sanem
    Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabi bu senin kararın..Amacım ümidini kırmak değil, yasadıklarımız hakikatler, senin ve bizimle ortak sorunu olanlar için bilgi ve tecrübe paylaşımları diyelim.Yoksa ben yasadım bitti iyileştim ama hala bu sitede dolaşmamın tek sebebi tecrübelerimi aktarmak ve benim gibi tecrübe sahibi olanların gidişatlarını öğrenmek. Kolay gelsin..

Üye
    GoGo Avatarı

Son Giriş
    13.01-2015
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende artık ameliyat olmam gerektiğini düşünüyorum.. istanbul'da bu ameliyat için en iyi hastane ve doktor hangisidir? tavsiyesi olan gogounsel@yandex.com adresine gönderebilir mi?

teşekkürler..

Üye
    havaylmaz Avatarı

Son Giriş
    12.10-2012
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba, doktor seçimi çok çok önemli bu türden büyük ameliyatlarda. Bülent Erdemli'yi tavsiye ederim bu konuda. Hem doktorluğu hem de insanlığı çok iyi. Annemin daha önce 2 kez yanlış yapılan kalça protezi ameliyatı sonrası revizyon ameliyatını yaptı ve çok memnun kaldık. Akay hastanesinde yapıyor özel ameliyatlarını. hastaneden de çok memnun kaldık. Hastanede Fizyoterapist olması da çok büyük avantaj. Çankaya hastanesinde kesinlikle olmayın ameliyatı. Annemin daha önceki ameliyatları Çankaya hastanesinde yapıldı ve devlet hastanesinden bile daha kötü bir hastane.

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon