Sayfa 94 / 98 İlkİlk ... 4484909192939495969798 SonSon
Toplam 1459 mesajın 1.396-1.410 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba geçen sene tam bu Zamanlar smart correction adlı ilizarov cihazı ayağımdan çıkmıştı. Tam bir sene oldu eskiye göre iyiyim eğrilik gitti bacağımın görüntüsü diğer bacağım kadar iyi görünüyor kaslar güçlendi eski halini aldı, yalnız hala 2-3 cm kısalık var. Nedenini bilmiyorum ama bu durumdan dolayı doktoruma biraz kızgınım açıkcası çünkü zaten böyle zor bir ameliyatı olmaya göze almış biriyim belki smart correction takılıyken çok acele etmiş olabilirim ama keşke bana iki üç ay daha durması gerek iki-üç cm daha uzaması gerek deselerdi. Bilmiyorum belki yapı olarak o kadar uzamayacak olduğundan uzatmadılar ama yine de eskiye göre çok iyiyim. Artık uzun yürüyüşler koşmalar ve bahçede kazma kürek işleri yapabiliyorum.

Umarım sizde en yakın zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Yeter ki sabredin ve dua edin. Sağlıcakla...

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    Bakü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Engelsiz07 geçmiş olsun. Cihaz bacağınızdayken kısalığı hissetmiyor muydunuz?

Üye
    kayahak Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kısalık hissinin cihazla ilgisi yok, cihaz iki kemiğin arasını günden güne açarak uztıyo, açılan yer'de kemik oluşuyo.
    Cihazın yaptığı şey kırık 2 noktayı kıarşılklı tutarak arasını milim milim yavaş yavaş açmak.

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kayahak

Biliyorum. Benim sormak istediğim, cihaz bacağındayken yürüdüğünde kısalığı hissetmiyor muymuş? O zaman en azından biraz daha uzatma şansı olabilirdi.

Üye
    fatomaa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    03:15
    Yaşadığı Yer
    Sanane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba engelsiz senın doktorun muharrem inan degılmıydi kendısı bu konuda en güvenilir doktorlardan biriydi...uzatmanın yapılmadıgını farkedemedın mı ya da doktor demedi mi iki üc cm farkedelmyck gibi değil ki ben bacagımı uzatırken öyleki bir cm bile kısayken bacagm hala kısa diyordum kendi kendime ...amelyt olmak büyük mesele kesınlıkle doktora kızmakla haklısın

Bacagn uzatılmasa bile bunu bilmek hakkındı...

Ben amelyt olalı 10ay bitti nerdeyse hala ayağımın üzerine tam basamıyor aksıyorum süreç bekledgmdn düşündüğümden daha zor daha uzun sürdü...

Üye
    coskun5403 Avatarı

Gerçek Adı
    coskun
    Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamun aleykum formunuza yeni katıldım ben kemik uzatma operasyonu geçirdim yaklaşık kademeli olarak 2 yıl surdu diye bilirim tam iki yıl degil yanlız 1 ci kademede bu arada 17 santım sol bacakta kısalık vardı 1 cı kademede aparatlar takılıyor kemik içten kesiliyor uzatılıyor sonra kemigin birbirini yakalaması bekleniyor 2 kez daha giriyorsunuz operasyona yi ne aynı şekil uzatılıyor okadar agrılı bir operasyon degil yada bana oyle geldi ben baston falan kulanmadım ama biyerden sonra ayagımın ustune basamıyordum ayak iyice geriliyor yinede korkmayın enfeksiyona karsı dikatlı olun yeterlidir operasyonu Prof. Dr. Mehmet Kocaoğlu yaptı,

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@fatomaa

Hayır hiç hissetmedim, zaten daha sonra doktoruma sorduğumda 2 cm kısalık var evet diyip onayladılar. Maksimum uzatma yaptıkları için sanırım daha fazla uzatmak istemediler, nedeni ise farklı sorunlar çıkabileceğiydi sanırım. Çünkü sadece kemikler uzamıyor kaslar ve damarlarda uzuyor.
    Aslında çokta rahatsız değilim bu sorundan; çünkü eskiye göre çok çok rahat yürüyebiliyorum.
    Yalnız bu hafta Pazartesi günü kaygan bir zeminden kayıp az kalsın çok kötü bir şekilde düşüyordum son anda dengemi sağladım ve uzatılan bacağımın üstüne çok kötü bastım. Şimdi sanırım kasta bir sıkıntı var tam kapatamıyorum yavaş yavaş geçiyor geçmezse haftaya hastaneye gitmeyi düşünüyorum

Herkese dikkatli olmasını istiyorum, sakın ters bir hareket yapıp düşmeyin aksi takdirde kötü şeyler olabilir.

fatmayse
    Misafir Üye
    fatmayse Avatarı

Arkadaşım çok geçmiş olsun fiyatı nekadar acaba lütfen yazar mıısnız

fatmayse
    Misafir Üye
    fatmayse Avatarı

merhaba emre bey sizin dkç mı protez var mı kalçada lütfen yardımcı olun annem için

fatmayse
    Misafir Üye
    fatmayse Avatarı

merhaba arkadaşım kısalık dkç mıydı ve hala aksıyor msunuz aksamam az demişsinizde tş ederim

Yasaklı Üye
    yazaribrahim Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    08.09-2016
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar
    Benim de ameliyatimin ardindan yaklaşık 10 ay oldu.
    Holyfix yontemiyle 6 cm uzadim. 11. ayda cihazim cikar diye umit ediyorum. Kolay bir surec degilsi ama sukur zor kismini atlatali cok oldu. Ameliyat olmayi dusunen veya aklinda soru isaretleri olanlar ozelden yazabilirler daha ayrintili bilgi almak icin.

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    .
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    10

bende 2014 kasım ayında trafik kazası geçirdim sol femur sol tibia kırıldı tibiada parçalı kırk edremit devlet hastaensinde ikikez ameliyat oldum tibiada kaynaam olmadı bunun üzeri,ne balıkeisr ünüverstesinde prof.dr devrim aksekiye gitim ama hiç uğrasmadı çok basit bi ameliyat yaptı saidce fırefitleme yaptı yine kaynamadı ve beni kurula çıkardı 5 taen doktorun kararlastırdığı seyde su tekrar ameliyat olucma ama busefer baska dokotr yapıcka devrim akseki yapamadığı içn baska doktorun yapmasına karar veridler ama o doktorda ben yaparım ama sakt kalma ihitmalın çok yüksek dedi bacahını kıslaıtcaz deid bende orda olmak istemdim ve edremite özel körfez hastanesine giitm orda doç.dr abdulkadir akbaş hocayla görusutm oda aynı sekilde tibiadaki o kaynamayan bölgeyi kıslatırız ve sanra kaytanadıktan sonra diğer sağlam bacahınıda kısaltıırz ve eşitleirz dedi be nbunuda istemedim sağlam bacahımı niye kısaltırıym ve beni aydın ünüverstesinde prof.dr ŞEVKİ ÖNER ŞAVK hocaay gönderid o hoca diyerlerine göre daha iy daha tecrubeliydi o kısaltama yaparsam uzatmasıyıda yaaprım dedi ama kemiği bi görmem lazım deid yarına ameliyat gunum var normalde ama bi arkadasım ankarda prof.dr HUSEYİN HAKAN KINIK bu doktora mutlaka bi git dedi bende arstırdım ve yorumlarda hep kaynama olmuyan kırklar uzerine yapılmıs ve herkez çok memnun kalmıs bende yarın ameliyatı erteletip ankaraya gidicem hakan hocayı bilen varmı veya şevki hocayı aklım çok karısıt sizce hangisi daha iyi tada tecrubeli bu kaynama yan kemiklerde deformitede yani bilen varsa lütfen yazsın şimdiden tesekurler

Üye
    esramor1990 Avatarı

Gerçek Adı
    esra
    Son Giriş
    21.06-2016
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende 2015 sonlarında geciridigim bir kaza sonrasında sol ayagımda olusan cok parcalı bır kırık sebebiyle ilizarow ameliyatı olmak zorunda kaldım tabiki ameliyatlarda bazı sorunlar olma ihtimali var fakat bu tamamen sizle ilgilenen hekimle alakalı benim ameliyatımda hiçbir sıkıntı olmadı ve eski saglıgıma kavustum tabiki ayagımdaki izleri saymazsak doc dr mustafa gökhan bilgili ve ekibi sayesinde suan yürüyerek işime gidebiliyorum

size tavsiyem doc dr mustafa gökhan bilgiliyi bulmanız istanbulda sadi konuk egitim arastırma hastanesinde bendede kaza sonucu bi kısalık ve cok parcalı kırık sonucunda kaynamama ve kısalık söz konusuydu mustafa bey ve ekibi sayesinde saglıgıma kavustum

Üye
    ekafkase Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    Benimde 2013 yılında geçirdiğim trafik kazası sonucu her iki femur kemiklerimde parçalı kırıklar meydana gelmişti, bir çok kez çeşitli ameliyatlar geçirdim ve daha geçtiğimiz 2 ay kadar önce sağ (işler) bacağım sol bacağımdan 3 cm daha kısa olduğu tanısı kondu. Ancak femurlarımda parçalı kırıklar kaza anında çok fazla sayıda diye doktorum bacak uzatma operasyonunu sana tavsiye etmiyorum dedi ve bana topuktan yükseltme için 1,5 cm lik ayakkabı keçesi önerdi. Sizce bu 1,5 cm lik topuk yükseltme ile hayatıma devam mı etmeliyim yoksa sağ bacağımdaki bu 3 cm lik kısalık için operasyon olmalımıyım?

Tavsiyelerinizi beklemekteyim....

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ekafkase öncelikle geçmiş olsun. Bence bir-iki dr a daha görünün. Eğer onlar da ameliyatı tavsiye etmezlerse risk almayın. Bir kaç yıl beklersiniz, belki tıp ilerler, yada sizin kemiklerin durumu daha da iyileşir ve ameliyat olmanız mümkün olur. Allah yardımcınız olsun.

Başlığın Etiketleri