Sayfa 9 / 98 İlkİlk ... 56789101112131959 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merlot Avatarı

Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    16:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Prof.Dr. Mehmet Kocaoğlu'nun başarısız vak'alarıda var. Örneğin bana uzatma ameliyatı yapmıştı. Ama ameliyattan önceki vaadettiği gibi olmadı. Tekrar ameliyat edelim diye haber gönderdi. Hem güvenemediğim için doktora hemde meşakkatini göze alamadığım için kabul etmedim.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadşalar açıkçası benim aklım 9 eylül üniversitesinde takıldı. oraya gitmeyi düşünüyorum. nöbetçi arkaşımızın dediği gibi ameliyet olmasam da bir görüşmeye gitmem lazım. yeni başladığım işimde daha 2,5 ay oldu onun için izin hakkım yok. yoksa ilk fırsatta izmir 9 eylül ünivetsitesine giderdim.

teşekkürler...

Üye
    gokhanyuncu Avatarı

Son Giriş
    05.10-2009
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul/küçükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim ayağımdada doğuştan olan kısalık söz konusuydu hiç bir işlem yapılmasaydı şuan 25 cm kısalık olacaktı ama 8 cm e kadar düşürüldü bu ameliyat çok sabır gerektiren birşey günde 1mm uzatılıyor ağrıları ve bakımı bayağı ağırdır mikrop kapmaması gerekmektedir doktorum baltalimanı kemik hastanesinden opr.dr. melih boyacıoğlu şuan emekli fakat hala ameliyatlara katılıyor ve opr.dr.burhan can

Üye
    molfeus Avatarı

Gerçek Adı
    eren
    Son Giriş
    18.11-2009
    Saat
    13:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar herkes mehmet kocaoğlu diyorda adam çok yüksek mevlada para istiyor

Üye
    molfeus Avatarı

Gerçek Adı
    eren
    Son Giriş
    18.11-2009
    Saat
    13:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

woooool mesnger adresini bekliyorum ve hangi doktorun yanında oldun hangi hastanede bende bu günlerde olacam erken cvp yazarsan sevinirim

Üye
    cimbomaryum Avatarı

Son Giriş
    02.11-2009
    Saat
    19:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 24 nisan2009 tarihinde Çapa TIp Fakültesinde sol bacak uzatma ve düzeltme için ameliyat oldum.Prof. Dr. Mehmet Çakmak ve Dr. Ata Can Atalar Bey ameliyatımı gerçekleştirdiler. Şu an 5,5 cm uzadım.Yarın taburcu oluyorum. Bu operasyonu olmadan önce fazla tereddütlerim yoktu.Çünkü doktoruma çok güveniyordum. Daha önce 2 yaşımdayken yine uzatma ameliyatı geçirmiştim. Doktorum yine Prof. Dr. Mehmet Çakmak idi.O zaman da iki ayağım tam olarak eşitlenmişti.Şimdide aynı boya ulaştılar,ve ben sanki hiç ameliyat geçirmemiş gibiyim.Tabi ameliyat öncesindeki kadar hareketli olamıyorum.Ama ayağımdaki aletler çıkarılalı sadece 1 hafta oldu.Verilen fizik-tedavi hareketlerini düzenli olarak yaptığım takdirde 1 aya kadar rahat bir şekilde hareket edebileceğim söylendi.Şu anda koltuk değneği kullanmadan rahatlıkla yürüyebiliyorum.Size önerebileceğim kendi doktorum olan Prof.Dr. Mehmet Çakmak'tır.Hastalarla da fazlasıyla ilgilendiğini söyleyebilirim.
    Uzatma evresi çok rahat geçti.

----------

elif_kız;

KAs uzamamış diyorsun ama o kası doktorlar ameliyatta uzatmayacaklardı ki sen fizik-tedavi hareketleriyle gerdirerek uzatacaktın.Ben 2 yaşındakyken uzatma ameliyatı geçirmiştim sonrasında fizik tedavi görmeyi reddetmişim o yüzden bACAk arka kasları kısa kalmış kas açma ameliyatı oldum Şimdi 16 yaşındayım ve bu ameliyatımda fizik tedavi hareketlerimi aksatmadım artık bacağım 180de 100 derece kadar açılıyor
    Ama en az 6 ay daha fizik tedavi yapmam gerekiyormuş sanırım geri kalan 80 derece de o 6 ay içerisinde açılacak

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cimbomaryum bilgilerin için teşekkürler... bir arkadaş protez takılmadan da uzatılıyor demişti diye hatırlıyorum. o nasıl oluyor ilginç gibime geldi...

teşekkürler...

Üye
    RHAPSODY70 Avatarı

Gerçek Adı
    Kurt
    Son Giriş
    18.03-2011
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkese selam,
    Ben de Polio sekeline bağlı olarak 3 cm kadar kısalık ve incelik var sol bacak da.Son 2 yıldır sol kolumdada hafif ağrılar çıkmaya başladı tahmin ediyorum Post polio gelişmek te zaten Ankara fatih hastanesinde Prof.dr.Atilla İlhan bunu doğruladı ancak bir iki doktora daha gitmek istiyorum bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi...
    Herkese selam

Üye
    denizince Avatarı

Son Giriş
    25.07-2013
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam selam ve ben arkadaşlar ben nöbetcininde bahsettiği kişiyim ben 27nisan 2009da ameliyatımı oldum ilk zamanlarda hafif ağrılarım oldu ama ameliyatımda tek seferde uzatılarak eski haline geldi ben tam 25günde bastonları attım şuan eskisinden çok dah daha iyiyim çook derin ve dikkatli bakıldıgında belli oluyor..bence yani hiç orda burada ugrasnmadan gitmenizi tavsiye ederim ben dizimden en son hariç en az 8/9kere ameliyat oldum skolyozla birlikde 18 oldu neyse arkadaşlar şuan birçok arkadaşımız benden bilgi alarak muayeneye gitti ve olumlu ve mutlu cevap aldılar ameliyat gününü bekliyorlar bunlardan biri nöbetci kardeşim.ve şunu da söyleyeyim kendinizi oyuncak ettrmeyin deneme taktasına döndürmeyin araştırın öyle karar verin...ben şuan bu ameliyatı gerçekleştiren 2,kişiyim doktorum hasan havuccuoğludanda çook memnunum gerçekden çok iyi ve ilgileniyor...k.bakmayın uzun zaman oldu ama sonunda yazabildim..bilgi almak isteyen nöbetciden nomu alabilir...saygılarımla g.olsun.........darısı başınıza

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazı arkadaşlar soru sormuş ama internete yeni girebildm benim kısalığım femurda 6 cm di ve eğrilik vardı biz uzatmayı tamamladık 4 cm uzattım zaten doktorum fazlasına da gerek olmadığını söyledi ameliyatdan önce 3 cm yükseltici kullandığımda da kimse kısalığı anlamıyodu bende yeterli gördüm ve kilitledik şimdi cihazın çıkmasını bekliyorum ameliyat olalı yaklaşık 2.5 ay oldu kemik gelişimim yavaş olduğundan cihazın çıkartılma süresi uzadı malesef. ameliyat olmayı düşünenlere tavsiyem kesinlikle kaslarını ve kemiklerini güçlendirici bol proteinli besinlere ağırlık vermeleri ve kendilerini ciddi acılarada hazırlamaları ben en çok ameliyatdan sonra dizimi kırarken zorlandım 2 saatde bir diz kırma çalıştık ve 5 günde 90 derece kırabildim tabi bu insanların acı eşiğine göre de değişir. şu an tek dileğim cihazın çıkması geriye sadece kemiğin kaynaması kalıcak. ve doktorumda prof. dr. sefa müezzinoğlu.

Üye
    .ufuk. Avatarı

Son Giriş
    04.03-2010
    Saat
    23:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ist üniversitesi çapa tıp fakültesinde prof. dr levent eralp

Üye
    pınar cavlak Avatarı

Son Giriş
    18.12-2009
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba derya bende bundan 5 sene önce senin hissettiklerini hissettim oğlumun mutsuz yaşamaya mahkum olduğunu düşündüm bunların neden benim çocuğumun başına geldiğini düşünüp isyan ettim ama zamanla insan her şeyin üstesinden geliyor.benim oğlumun sol kol ulna kemiğindeki bir timör bütün kol gelişimini durdurdu,sol kol eğri ve kısa kalıyo.yarın ilk müdahala ilizarovla kol uzatma ameliyaı olcak duygularım karma karışık çok acı çekiyorum belli edemiyorum.oğlum şu anda 5 yaşında hr şeyin farkında onunla konuşuyorum anlatıyorum ve beni anlıyor üzüldüğümü hissettirme şansım bile yok.umarım evlatlarımız önce allah sonrada doğru hekimlerle sağliğna kavşur geçmiş lsun.

Üye
    okan41 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2010
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar arkadaşlar hepinizin yağdığınızı okumuş bulunuyorum herkes haline şükretsin bundan kötüleride var.Benimde ayağım15 cm kısalık var ben 3 yaşında iken bir ameliyat olmuşum kemik intabı var diye ama hiçbirşeyim yokmuş boşu boşuna ameliyat oldum ve şerefsiz doktorun yüzün ayağım bidaha uzamadı şuanda 16 yaşımdayım ayağım 15 cm kısalık var ve ben 70 gün önce bir ameliyat oldum KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNDE doktorum doç. dr. cumhur cevdet kesemenli uzatma ameliyatların bir numara adammış ve şu anda ayağım 7 cm uzadı ve hala uzatıyorum benim ayağım fikstatör var ve onu akşam sabah çeviriyorum yarım tur yarım tur ve benim ayağım 10 cm uzayacak 15 cm deri müsade etmiyormuş.20 yaşında falan aynı ameliyatı birdaha olcam.Şimdi uzatma bittikten sonra benim diz kapağımda baya bi eğrilik var onuda düzeltirecğim bu ameliyatların hiçbirinden korkmayın sadece ameliyattan çıktıktan sonra biraz ağrı oluyo sonra uzatırken yanma falan sakın korkmayın

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    5

KIMI, bir akupunktur yöntemi olan refloxology’i kullanır.
    Refloxology, ayak tabanlarından vücudun diğer bölgelerini uyarmasını sağlayan basınç (acupress) yöntemi ile sinir sistemine sinyaller gönderir. Bu sinyaller beynimize ulaşır. Beyin ona iletilen sinyaller doğrultusunda vücudunuzun düzenli çalışmasını sağlar. Sinir sistemi merkezi olan beyin, büyüme hormonlarını (hipofiz) da tetikleyerek, boyunuzun 5 ile 12 cm arasında uzamasına yardımcı olur. KIMI, Tokyo Üniversitesi Bilim adamları tarafından pek çok bilimsel araştırma ve testler sonucunda geliştirilmiş bir üründür.

Doğal olarak uzamak için ihtiyaç duyduğunuz en gerekli üründür. Bir uzama ürünü aynı anda 4 işlevi yerine getirmelidir: hipofiz bezini uyararak daha çok hormon salgılatmak; metabolizmayı hareketlendirmek, doğal büyüme sürecini tekrar etkinleştirmektir. Bu nedenden ki uzamak istiyorsanız mutlaka kullanmanız gereken en gerekli uzama ürünüdür. Bir çok farklı uzama ürününün üzerinde yapılan kapsamlı denemelerden sonra diğer ürünlerin tümünün bu dört işlevden biri veya ikisini gerçekleştirebilmesine karşın; bu ürün bunların hepsini aynı anda sizin için başarabilen tek üründür.
    Dünyaca kanıtlanmış ve denenmiş bir uzama ürünüdür Bu ürün aslında Akapunktur ile aynı ilkeyi kullanır ki bu Refleksoloji olarak bilinir. Refleksoloji’ nin bilimsel olarak tastiklendiğini ve hastalıkları iyileştirmede ve insanların fiziksel şartlarını geliştirmede doğal yollardan biri olarak bu sürekli olarak boylarını uzatmayı da kapsar genel olarak kabul edildiğini gösteren binlerce bilimsel ve tıbbi kanıtlar vardır.

İnsan büyümesi doğal olarak 17- 20 yaşları arasında zirve yapar ve sonrasında durur. Fakat bu son değildir. Araştırmalar göstermiştir ki insan büyümesi beyindeki hipofiz bezinin tekrar aktif hale gelmesinden teşviklenebilir. Bu ürün ayaklarda kullanılması için tasarlanmıştır ki bu da hipofiz bezini büyüme hormonlarını vücut sistemine salması için uyarır. Refleksoloji-eski bir ayak masajı sanatı- sağlığı geliştirmek için en doğal ve en iyi yollardan biri olarak kurulmuştur. Ve bu yöntemin kullanımı boyun artmasına yardım edecektir.

Yoğun bilimsel araştırmalarda da ispatlandığı üzere birçok genç erişkinin boyu, gövdelerinin alt kısmındaki kemikler katılaştıktan (genelde buna kemik plakasının kaynaşması denir) sonra bile, birkaç cm daha uzatılabilir. Bunun nedeni, femur kemiği (uyluk kemiği) incik kemiği ve gövdenin alt kısmındaki diğer kemiklerin uzunluklarının yanı sıra gövdenin üst kısmında yer alan omurga uzunluğunun (toplam vücut uzunluğunun yaklaşık %35 i), insan boyuna önemli derecede katkı yapmasıdır.
    ARKADAŞLAR BU ÜRÜN İÇİN YORUM YAPARMISINIZ.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cumhur beye bende muayene olmuştum ama bana 6-7 ay sonrasına gün vermişti prof. sefa müezzinoğluna olmak istediğmde 2 yıl sonraya verilmişti bende özelde oldum. Biraz maliyeti fazla oluyor ama adam işinde bir numara. Kocaelide sefa müezzinoğlunun en iyisi olduğunu herkes bilir ve kabul eder hatta tüm doktorlarda. Hatta türkiyenin birçok yerinden gelen hastası var sadece maliyetli ama bu işi bilen ellerde olmak isteniyorsa sefa müezzinoğlu bir numara

Sayfa 9 / 98 İlkİlk ... 56789101112131959 ... SonSon

Başlığın Etiketleri