Sayfa 88 / 98 İlkİlk ... 3878848586878889909192 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 1.306-1.320 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zarbo17 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 12.5cm uzattım. Uzatma ameliyatları biraz uzun ve zahmetli birde sürekli psikolojik olarak kendini iiiyi durumda tutacaksın.6.5 cm için yaklaşık 1 yıl uzatma ve kemik dolması beklenir. 3-4 ayda kaynaması için beklenir... Ben 2*3 yıldır dr gitmiyorum iyi dr izmir de var ama maddiyatta biraz seni zorlar.. İzmir de dr sorarsan söylerim ist hepsi acemi ve çömez üzerinde staj yaparlar... Tabi birazda paranı yedirirsin...

Üye
    uğurerd Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    31.07-2016
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler zarbo17 kaç yaşında ameliyat olmuştun? şu anki durumun nasıl yaşamında aksaklıklar oluyor mu?
    kardeşim balta limanı kemik hastanesinde ameliyat olacak kemik uzatma doktoru sami sökücü bu sayfada bir kaç kez ismini okumuştum
    Konu uğurerd tarafından değiştirilmiştir (31.01-2015 Saat 14:58 ).

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba bende ikibuçuk ay önce ameliyat oldum ve smart correction takıldı. Yaklaşık bir ay önce uzatma bitti bir aydır kemiklerin kaynamasını bekliyorum. Sanırım bir ay daha beklerim gibi görünüyor.
    Şimdi ameliyat olmayı Düşünen Arkadaşlara sesleniyorum; eğer sabrınız yoksa kendinizi motive edemiyorsanız sakın bu işlere kalkışmayın. Bu düzeltme ve uzatma işleri yani kemik Ameliyatları sabır isteyen bir süreç. Ben yaklaşık ikibuçuk aydır kendimi motive etmekten yoruldum kilo verdim zayıfladım. Ama umudumu hiçbir zaman kaybetmedim. Sürekli sabır ettim, sabır etmesem zaten işler tersine gider ve enfeksiyon vb. Gibi durumlarla kritik bir süreç başlayabilir. Iyi bir bakım çok önemli. Ailenizden bir kaç kişinin sizinle ilgilenmesi gerekli. Yalnızsanız biraz zorluk çekebilirsiniz. Bu durumları düşünün diye söylüyorum.
    Şimdi son olarak doktorum üç hafta dedi size üç hafta sonra tekrar durumu yazıp bilgi veririm. Görüşmek üzere iyi günler...

Üye
    hilaldastan Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ortopedi ile ilgili size bir doktor tavsiye edeceğim. Ortapedi uzmani HALİL İBRAHİM BEKLER çok iyi bir hekimdir. Önümüzdeki hafta ameliyat olacağım. Sevcan , isinde başarılı biridir,

Üye
    uğurerd Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    31.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelsiz07 verdiğin bilgiler için çok teşekür ederim tedavi sürecini yaşadıklarını anlatmışsın. önceki yorumlarını okudum Allah yardımcın olsun kardeşim.
    istanbul balta limanı kemik hastanesinde ameliyat olan var mı? hastane hakkında bilgileri olan veya o hastanede kemik uzatma ameliyatı olanlar görüşlerinizi yaşadıklarınızı yazabilirmisiniz? kardeşim ameliyat olacak ailecek kafamız biraz karışık yardımcı olabilirmisiniz?

Üye
    hilaldastan Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba ,
    Sizlere tavsiye edeceğim doktor Halil İbrahim BEKLER kendisi çok iyi bir doktordur. Babacan bir adamdır. İşinde usatadır.

Üye
    uğurerd Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    31.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler hilaldastan önerdiğin doktor halil ibrahim bekler hangi hastanede çalışıyor?

Üye
    hikmet2534 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben 1978 kaza geçirdim sağ bacağım biraz kısa ve katlanmiyor 1968 doğumluyum 1985 de ssklı oldum şu an 3560 günüm var %40 rapor alabilirmiyim acaba emekli olmak için askerlikde yapmadım şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Üye
    uğurerd Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    31.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek bacak kısalığı ileride başka bir sorun çıkarır mı? kısalık 6.5 cm çok kararsızız ameliyat olacak ama hala karar veremedik. bilgisi olan varsa ya da bu durumu yaşayan varsa aramızda bilgi verebilirmi?

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@uğurerd öncelikle bir doktora muayene olmanız gerekir, kısalığın birsürü nedeni olabilir, her kısalık problemsiz düzelecek diye bir durum yok, mesela benimki uzadı uzamasına ama dizim ancak 90derece bükülüyor 2 sene oldu ameliyat olalı, benim bacağım gençken geçirdiğim bir kaza sonucu kısa kaldı ve eğrilik düzeltmede olduğu için uzatılan kısım dize yakın bir bölgeden oldu mecburen, bu seferde eklem açısında problem oldu belki kalçaya yakın bir bölgeden uzatma olsaydı dizde bu kadar problem olmazdı anlatabiliyormuyum bir sürü etken/olasılık var, mesela daha önceki mesajlarımda paylaştığım bir video vardı nette bulduğum, adam kozmetik uzatma yaptırmış 2 bacağınada hemde 9cm ama gayet güzel çömelebiliyor gibi...

Üye
    uğurerd Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    31.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaltintaş benim kardeşimde trafik kazası geçirdi ama kısalık ondan mıdır bilemiyoruz. kocaeli üni. ortopediye gitmiştik orada sol diz büyüme kıkırdakları erken durmuş olduğunda kısalık meydana gelmiş dediler. istanbul balta limanına gittik oradada uzatabiliriz dediler. ama işte uzun süren tedavi iyileşme dönemi varmış sağlığı için katlanırız artık. şimdi bir problemi yok ama 6.5cm kısalık ilerde ister istemez problem çıkarır mı diye düşünüyorum. problem çıkarırsa bunları yaşamasın diye ameliyat düşünüyoruz kısalık az olsa hiç kalkışmayacağız da azda değil. yaptırmayın diyenler var ondan yukarıdaki soruyu sordum acaba yaptırmazsak ilerde ne gibi problemler çıkar?

Üye
    Ufukyılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    10.09-2016
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikler herkese selamlar. Boy uzatma konusunda tanıdığım ve alanında iyi hatta kendine has yöntemler geliştirip kabul bulmuş bi doktor var. İsim veremiyorum reklam olur diye yardımcı olmayı isterim mail yoluyla bana ulaşabilirsiniz. Ben kendisind kalça problemi yüzünden gitmiştim çok memnun kaldım

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@uğurerd

kazada kırık filan oldumu? mesela benim geçirdiğim kaza ağır bir kazaydı, sağ bacağım dizin 5-6 cm üzerinde parçalı kırık oldu tabiri caizse bacak un ufak oldu, kaslar dokularda hasar gördü, özellikle o zaman yapılan ameliyatlarda, buna rağmen 37 yaşında uzatma ameliyatı oldum kemik açısından problem yok 6cm uzadı ve kaynadı, ama yumuşak doku olarak eski formuna kavuşamadı henüz

Üye
    uğurerd Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    31.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun kaltintas. kırılma olmadı ama şu anda tek sorunu sol bacağında 6.5 cm kısalık ve bu kısalık yürürken çok belli olmuyor.
    yani uzun bacak zamanla kısa bacağı dengelemeye çalışmış mesela düz bir şeklide ayakta dururken kısalık belli ama yürürken belli olmuyor. şuanda 20 yaşında bacağından şikayetçi değil ama ben araştırdım biraz ilerde sorun çıkartabilirmiş onun için uzatma düşünüyoruz yani kafa biraz karışık

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ugurerd

kardeşiniz daha gençmiş yani kafanız rahat olsun düşünecek/araştıracak bol vaktiniz var, maddi durumunuz nasıldır bilmiyorum ama 1-2 bu işin uzmanı profesöre muayene olup danışmak isteseniz bu bile size 1000TL civarına patlar, profesör muayene ücretleri (istanbulda) 400-600 civarı, ama sonuçta sağlık gerekirse harcanacak yapılacak bişey yok

bu işte hemen acele karar verip birşey yapmayın ama gençkende iyileşme daha kolay olur o da ayrı mesele

6.5cm kısalık bendede 20'li yaşlarda sıkıntı çıkarmıyordu ama 32-33 yaşlardan itibaren hissettirmeye başladı, bel ağrısı vs.

Sayfa 88 / 98 İlkİlk ... 3878848586878889909192 ... SonSon

Başlığın Etiketleri