Sayfa 82 / 97 İlkİlk ... 327278798081828384858692 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 1.216-1.230 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karabasann Avatarı

Gerçek Adı
    tc alaattin aydoğmuş
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaş sınırı yok gibi ben 40 yaşında olanları gördüm, hastanede 100 gün yattım, çok karşılaştım, kendimde 6 ay önce ameliyat oldum faceden ulaşanlara yardımcı oluyorum TC ALAATTİN AYDOĞMUŞ

ben tc alaattin aydoğmuş faceden msj atarsanız yardımcı olurum arkdşlar ben ameliyat oldum 6 ay önce

estetik amaçlı olanlara devlette yasak bile ne ssk karşılaması, ssk sadece sorunu olanları karşılar tek ayak kısa olur veya doğuştan kalça çıkıgı, felç, kaza vs. ben tc alaattin aydoğmuş faceden msj atarsanız yardımcı olurum arkdşlar ben ameliyat oldum 6 ay önce

herkesi bırakcak diye bişey yok ben ankarada oldum iyiki muharreme olmadım (TC Alaattin AYDOĞMUŞ)

sigorta estetik amaçlı olanları karşılamaz sadece, bayanlarda 1,50 erkeklerde 1,55 altı olanları ssk karşılayabilir (TC ALAATTİN AYDOĞMUŞ)

türkiyenin en iyi doktoru mehmet kocaoğlu arkaşlar haberiniz olsun muharrem inan onun asistanıydı zamanında metin küçükkaya, fahrettin bey ve hacı kutluda dier iyi doktorlar, doktor seçimi çok önemli bazıları çok kötü sonuçlar alabiliyo

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Karabasann Neden iyiki Muharrem Beyde ameliyat olmadın?

Üye
    MCagdas35 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2015
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelsiz07 görüşmen nasıl gitti anlatıcaktın ama unuttun yada fırsat bulamadın sanırım

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ancak fırsat bulabildim.
    Yaklaşık tam bir ay önce Muharrem Bey'den muayene oldum. Beni sekreterleri ve asistanları dahil hepsi güzel karşıladı. Muharrem bey ilgi ve alaka gösterip titizlikle muayene etti. Benim sol bacağımdan 5-6 cm kısalığım vardı. Bu kısalık sağ bacağımı da etkilemeye başladı ve Muharrem bey sol bacağımı smart correction denilen bir yöntemle 3 cm kadar uzatıp diğer sağ bacağımdan da 2-3 cm de kısaltıp fitbone çivisi takacak. Ameliyattan 3 gün sonra yürüyerek hastaneden çıkacaksın dedi. 2-3 ay smart correction sol dizimde takılı kalacakmış. Daha sonra uzayınca çıkartılacak. Ve bol yürüyüş ve spor dedi. Zaman olarak 3 ay verdiler. En kötü halde 5-6 ay dedi. Bakalım kendimi hazır hissettiğim bir anda ameliyat olacağım.

Aranızda smart correction ile ameliyat olan var mı ? Varsa bilgilerini almak istiyorum.

Kafama takılı olan bir diğer nokta ise de sağ bacağımdan 2-3 cm kısaltma yapması beni biraz korkutuyor. Daha önce böyle bi ameliyat olan var mı ? Aranızda varsa ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelsiz07

neden sol bacağı 5-6 cm uzatmıyor? benimde sağ bacağım kısaydı 6cm uzatıldı
    gerçi düşününce senin yöntem daha mantıklımı acaba diye düşünüyorum, bende diz bükülme sıkıntısı var mesela, 3cm uzatılmış olsaydı sıkıntı daha az olurdu
    muharrem bey bu şekilde olmasının sebebini açıkladımı?

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi benim sağ bacakta da sıkıntı var. Sadece solu uzatmak istese hem zaman hem de dizin eski halini alması biraz zaman alacak gibi. Zaten sağ bacaktan ameliyat olacakmışım olmuşken 2-3 cm kısaltmak daha mantıklı ve daha sağlıklı olacak dedi ama yine de biraz tırsıyorum açıkcası.

Kaltintaş Sen kime ameliyat oldun?

Üye
    MCagdas35 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allaha çok şükür herhangi bir sorunum yok ama bende de boy inanılmaz derecede komplex durumunda kendimi bildim bileli bende parayı bi şekilde çalışıp kazanırım sıkıntı değil ağrılara da zorluklara da sonuna kadar göğüs gererim ama sakat kalma riski nedir acaba bu ameliyatlarda tek korkum bu

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@MCagdas35

Erkekseniz ve boyunuz 165cm den kısa değilse benim görüşüm hiç bulaşmayın bu işe

@Engelsiz07

Metin Küçükkaya yaptı ameliyatımı

Üye
    MCagdas35 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaltintas;

Abi değilim boyum 1.71 ama bilmiyorum belki yapıcağım şey çok saçma ama hayattaki en büyük hedeflerimden biri çok güzel bi hayatım var çok sağlam bir işim olucak üniversite bitince çok sevdiğim ve beni çok seven bir ailem var ama inanılmaz derecede takıntı bendeki bu konu ve ne yaparsam yapıyım yenemiyorum sporlada uzamayı denedim olmadı en son başvuracagım şeydi bu ama artık korkunun ecele faydası yok benim açından bunu aşmam çok önemli her türlü fedakarlığa ve özveriye katlanabilirim ve artık çok ilerlediğini düşünüyorum tıpın bu konuda mezun olur olmaz ilk işim olucak maalesef

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@MCagdas35

kişiden kişiye değişebilen durumlar var, mesela herşey yolunda gitti diyelim kemik gelişimi açısından enfeksiyonda yaşamadın vs. yinede herşey bitmiş demek değil bu, kemiği uzatmak işin basit kısmı çünkü kemiği kırıyorlar sonrada günde yarım milim bir milim neyse uzatıyorsun zamanlada açılan yer kemik doluyor (mesela benim 6cm uzadı şu anda yürüyorum ama kemiğin tam eski halini alması 3 seneyi bulur dedi doktor)
    işin zor kısmı (benim durumumda en azından) kasların dokuların uzaması olayı, benim kaslar henüz yeterince uzamadığından dizim zorlamayla ancak 90 dereceye yaklaşıyor ve bu merdiven inerken özellikle çok sıkıntı yapıyor (basamaklar yüksek ise teker teker inmek zorundayım) koşmak yok, bisiklet yok, alaturka wc yok hayatı çok kısıtlıyor ve doktorun demesi kişiye göre 3-12 ayda diz bükülür diyor benimki 12 ayda bükülse kendimi şanslı hissedeceğim
    birde ben bukadar sıkıntıyı tek bacakta yaşadım belirteyim, ama nette bir video gördüm mesela adam 9cm uzatma yapmış kozmetik, çömelip kalkabiliyor vs. yani kişinin fizyolojik durumuna bakıyor birazda bu işler, sende sonuç iyimi olur yoksa pişmanmı olursun bunu doktorun bile bilemez ! ! !

benim sana tavsiyem 1.71 boy ile bu işe kalkışma derim (%5 sonuçtan memnun kalmama ihtimalin bile varsa nereden bileceksin piyangonun sana çıkmayacağını) geri donüşüde olmayan birşey sonuçta
    diyelimki 9cm uzattın 1.80 oldun çok mu fark var Allah aşkına değmez bence riske girmeye
    bence psikoloğa git ve bu takıntıdan kurtul, olmadı içten topuklu ayakkabılar var giy onlardan anında 6-7cm uza

Üye
    MCagdas35 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayakkabı olayını denedim olmuyor öyle neticede hep ayakkabıyla dolaşmıyorum ve onu tekrar cıkarttıgım da eski ben oluyorum bu konuda kendime güvenim tam sporcu bir kişiliğim vücudumun buna çok daha rahat uyum sağlayabileceğini düşünüyorum diğer kişilere göre yaş olarak da sağlamım o kadar şiddetli darbeler almama rağmen şu ana kadar hiç bir kemiğim de kırılmadı bu yaşa kadar ve doktor zaten bu iş için kemik dokusunu inceliyor olması lazım yeterli olup olmadığı konusunda ki hem atletik bir vucuda sahibim hem de bacaklarım kalındır okul takımında basket oynamamdan dolayı sanırım zamanında şuanda vücut geliştirmeyle haşır neşirim açıkcası bunu atlatabileceğimi düşünüyorum

Üye
    melike01ılızarov Avatarı

Gerçek Adı
    ayse
    Son Giriş
    23.04-2014
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adana ortopedia hastanesınde ameliyat olan var mı

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben orda olmayı düşünüyordum ama ilizarovdan başka yöntem yokmuş. O yüzden vazgeçtim.

Üye
    melike01ılızarov Avatarı

Gerçek Adı
    ayse
    Son Giriş
    23.04-2014
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    adana ortopedıa mahir Gülşen yaptı amelıyatımı sonucu henuz bılmıyorum ıkı ay oldu gerıye kaldı 4 ay

Sayfa 82 / 97 İlkİlk ... 327278798081828384858692 ... SonSon

Başlığın Etiketleri