Sayfa 8 / 98 İlkİlk ... 4567891011121858 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    peki istanbul da önerilen hastane yok mu arkadaşlar..

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonunda ilk aşamayı geçtim ben ve ameliyatı oldum. gerçekden ağrısı çokmuş ama sonuç için değicek biliyorum doktor yönündende şanslıyım alanının en iyilerinden... eğer korkan varsa şunu söyliyim evet sancısı çok çok fazla ama iyileşebilme şansı varken neden değerlendirilmesin...

Üye
    memphis Avatarı

Son Giriş
    09.02-2010
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melikeee siz hangi doktora ve nerede ameliyat oldunuz birde kısalığınız kaç santim'di

Üye
    GAMZE YENYIL Avatarı

Son Giriş
    03.08-2009
    Saat
    23:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar ben gamze ben de ilizaro ameliyatı olmuştum hatta bunu bnde denemişlerdi ilk hiçte faydalı olmadı olan güzelim ayağımıda bozdular kısalık yarattılar ve özel ayakkabı kullanıyorum suan yeniden ameliyat olmak istiyorum ama cesaretim kalmadı

Üye
    selnda Avatarı

Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    10:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşlar,bende 21/07/2009 tarihinde ilizarov amliyatı oldum,sol bacağımda 7 cm kısalık var,femurda 4, tibiada 3 cm,hem baldır kemiğine hemde kaval kemiğime iliarov taktılar,ve dizimide sabitlediler doktorum bu aletin herşey yolunda giderse 4 ay sonra çıkarılacağını söylüyor,en çok korkum dizim hiç obükülmediği için kireçlenmesi,4 ayda kireçlenirmi,sizce?sorularıma yardımcı olursanız çok sevinirim ,saygılar hepinizee..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    458
    Verilen Beğeniler
    716

Kireçlenir
    Ama sonrasında bol bol fizik tedavi ile o kireçlenmeyi ve kas kısalmasını ortadan kaldırırsın. Zordur biraz ama, sonu güzeldir. Hiç dert etme...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    selnda Avatarı

Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim oturan boğa cevapların için, affına sığınarak birkaç şey daha sormak istiyorum,

bu ilizarov aleti ayakta en az kaç an fazla kaç ay kalıyor? alet çıkarıldıktan sonra hemen yürüyebiliyor muyuz, yoksa 1 ay yine alçıda mı kalıcak?
    dizim şu an demirlerle sabitlendiği ve hiç oynatamadığım için şu andan itibaren kireçleenmemesi için ne yapabilirim?

Üye
    cingenne Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun arkadaşım,benim mrk ettiğim amel,iyattan sonra çok ağrı oluyormu ve ne kadar yatman gerekiyormuş.arkadaşımda bu ameliyatı olacak ama korkuyor,şimdiden teşekkürler tekrar geçmiş olsun

Üye
    merovenj Avatarı

Gerçek Adı
    Alp
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaslar bu konuda size biraz yardimci olabilirim 3-4 cm den az kisaligi olanlara pek onerilmiyor bu ameliyat keza ben bu gruba dahilim ben diz gerdirme(acma veya sabitleme herneyse adi)operasyonu gecirdim 6 cm olan kisalik 3 cm civarina dustu ve doktorum ilizarov cihazini takmaktan vazgecti. (bu olay capa da oluyor)3 aylik alcidan sonra dizde kireclenme meydana geldi bunun tedavisi de omur boyu surucek haftada enaz iki gun mutlaka egzersiz sart diye dusunuyorum.en azindan saglimiz acisindan.

Üye
    selnda Avatarı

Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam çingene ameliyattan sonra sanırım 6 ila 8 ay ilizarov aleti kalıyor,yatma süresi kişiden kişiye değişir,ameliyatın ertesi günü kalkıp yürüyende varmış koltuk değneğiyle,10 gün sonrada,her şey kemiğin durumuna bağlı,kaynama potansiyeli,az kaynama, çok kaynama,enfeksiyon gibi sorunlar olabiliyor,zor ameliyt zor

Üye
    woooool Avatarı

Son Giriş
    03.08-2011
    Saat
    15:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle allah herkese sabır versin.bende de kısalık var ameliyat oldum şu an yataktayım 6cm uzadı benim doktorum asım kayaalp gerçekten işin ehli bir doktor ve babacan bi doktorherkese tavsiye ederim isteen olursa messengerimi verebilirim bu pazar kontrole gidiyorum.

Üye
    UMUDUN Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit..Timü
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    22:06
    Yaşadığı Yer
    Elazığ-Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bende ilizarov amelyatıla kemik düzeltme amelyatı oldum..bazı problemler nedeniyle demirlerin çıkarılması uzun sürünce belime kadar şidetli ağrılar oldu.. ama demirler çıkınca ağrılarım geçti..şimdi iyim..

Üye
    molfeus Avatarı

Gerçek Adı
    eren
    Son Giriş
    18.11-2009
    Saat
    13:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun bende 2005 te diyarbakır dicle ünüversitesinde amelyat oldum dizimde eğrilik vardı amelyat sonrası ayağım düzelmemişti ve dizimi bükemiyordum kntrole gittiğim zaman ikinci amelyatı olmam gerektiğini söyledi dr lar ama ben kabul etmedim ve istanbula geldim taksim ilk yardım hastanesinde ikinci amelyatı ıldum oda başarısız geçti 2 cm uzattılar çok zor bir süreç oldu benim için şimdi tekrar amelyat olmam gerekiyor acaba istanbul da bildiğiniz iyi bi doktor var mı varsa adını ve görev yaptığı yeri söylerseniz memnun olurum şu anda yağımda 6cm kısalık var ve şekil bozukluğu tavsiye edeceğiniz doktor varsa şimdiden teşekkür ederim...

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    12:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul da Çapa da ( istanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde ) İlizarovun en iyi doktorları var Prof.Mehmet Kocaoğlu ve Prof.Mehmet Çakmak . Ayrıca Şişli Etfal Hastenesinde Doç.Metin Küçükkaya var kardeş . Bunlar İstanbulda en fazla uzatma ameliyatını yapan doktorlar . Tavsiye ederim. İStersen isimleri internette bir de sen araştır.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nöbetçi abi senin tarih belli oldu mu?
    izmire ne zaman gideceksin.

Sayfa 8 / 98 İlkİlk ... 4567891011121858 ... SonSon

Başlığın Etiketleri