Sayfa 77 / 98 İlkİlk ... 276773747576777879808187 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 1.141-1.155 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SonundaKostu Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Aralı
    Son Giriş
    01.07-2015
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kaltintas
    ben şimdi görebildim resimleri. bu ameliyatı kim yaptı? şimdi nasılsın?
    sanırım biraz sıkıntıların devam ediyordur bu görüntü ile.
    geçmiş olsun

bende de eğrilik ve kısalıkda vardı.
    devlet hastanesinde iki ayaktan birden ameliyat oldum ve neredeyse hiç harcamadım.
    bir sürü malzemeler kullanıldı ve hepsini hastane aldı. kullanılan malzeme smart correction diye ödüllü bir ürün.
    şuan model gibi oldum diyebilirim
    sana da geçmiş olsun

rots61;
    benim iki bacağımda eğrilik düzeldi ve birazda uzadı.
    özel için gücün varsa muharrem inan hocaya yoksa baltalimanında sami sökücü hocaya gitmeni tavsiye ederim
    benim tedavim bitti ve şuan çok mutluyum. bu bilgisayarlı fiksatör smart correction ile tedavi oldum ve herşey çok iyi gitti.
    sana da bol şans şimdiden

Metin küçükkaya hocaya bende gitmiştim. çok pahalı geldiği için olamamıştım ameliyatımı orada. şimdi yazdıklarını görünce kendimi şanslı hissettim.
    ben çok iyi durumdayım şuan. muharrem inan ve sami sökücü hocalarla görüşerek tedavi olmuştum. ikisindende Allah razı olsun. inanılmaz ilgilendiler ve doğru yönlendirdiler beni.

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@SonundaKostu

Benim ameliyatları Metin Küçükkaya yaptı, hocadan değilde benim bacağımın önceki durumundan dolayı çektiğim sıkıntılar biraz fazla iyileşme sürecimde normale göre uzun olacak sanırım, yaş 36 şu anda, 16 yaşında geçirdiğim kaza sonucu parçalı kırık neticesinde 6.5cm kısa kaldı bacağım, ozamanki teknolojiylede doktor öyle bir ameliyat yapmışki bacağıma içten dıştan 20-30cm kesik atmış kaslar hacamat tabi, şimdi kemik uzadı uzamasınada kaslar tam adapte olamadı henüz, oda ne kadar sürer bilmiyorum, zaten eskidende bacağım diğeri kadar güçlü değildi ama normal yürüyebiliyordum, eski formuna kavuşsa bacak başkada bişiy istemiyom

Üye
    Extacy Avatarı

Son Giriş
    30.09-2013
    Saat
    02:58
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende de yanlış müdahale ihmal sonucu sol bacakta 3 cm kısalık oluştu araştırdığım kadarı ile İlizarov sistemiçok zahmetli ama araştırdım ve internet'de yeni bir yöntem buldum Almanlar geliştirmiş kemik içine uzaktan kumandalı platin takıyorlar Almanya'da platini üreten firmayı aradım bilgi istedim bana bu operasyonu sadece İstanbul'da bir kaç doktorun yapabildiğini söylediler ve cihazla ilgili fiyat vermek istemediler ...!!!
    Bu yeni sistemin youtube'daki videosunun linkini buraya atıyorum isteyen izleyebilir

https://www.youtube.com/watch?v=I6qFbZfFW1Q)başka

sorusu olan bana buradan yazabilir Allah herkese şifa versin...

Üye
    hataylısabri Avatarı

Gerçek Adı
    sabri Atalay
    Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    13:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba yazdıklarınızı heyecanla okudum,son derece mutluluk ve heyecan verici olaylar ne yalan söyleyimben ilk defa duydum evet benimde bacağım 6cm kısa hiç düşünmedim böyle bir ameliyatı sonuçlarını bilemediğim için fakat şurada yazdıklarınızı okuyunca acaba demek geçti içimden...benim asıl öğrenmek istediğim hem kısa ve hemde zayıf olunca aynı sonuç olurmu yani uzama olayı şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz için...

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Eylül Hüznü , Bende aynı hocamızda ameliyat olmayı düşündüm. Geçen sene araştırdım ve Ankara'da bu işi yapan en iyi proflardan biri olduğuna kanaat getirdim. Evet
    ameliyat için (...) ücret istiyor. Bu üç aşağı beş yukarı farklı. Net olarak bende karar veremedim. Olsam mı . Olmasam mı diye. Olanların bir çoğu ameliyattan sonra iyileşme süreci çok uzun olduğu için hayır olmayın diyorlar. Ne yapmam gerektiğini bende bilemedim bir türlü.

Bu rahatsızlığı yaşayan tüm arkaşlarıma şimdiden geçmiş olsun.

Üye
    karabasann Avatarı

Gerçek Adı
    tc alaattin aydoğmuş
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben uzatma ameliyatı oldum bilgi verebilirim ama estetik amaçlı soranlar yazmasın cvp vermem burdan söyleym kesinlikle estetik için ameliyata izin vermiyorlar özel hastanelerde olabilirsiniz belki oda çok para ister ve 2,5 yılınıza mal olur zararını söyleym dizler tam bükülmez wc ihtiyacını sadece klozete yapabilirsiniz koşamazsınız hayatınız kısıtlanır tşkrler ben TC ALaattin Aydoğmuş

ne sorunun varda amelyt olmak istiyosun bence olma

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karabasann;

Arkadaşım ben trafik kazası geçirdim.Sol bacağım dizden aşağı olmak üzere kopmuştu.Bacak yerine dikildi ve ameliyatların sonunda bacağımda 9 cm kısalık oluştu.Bunun 7cm ini uzattılar.Üstelik mayıs 15 inde takılan ilizarov tam olarak yine aynı yılın sonunda ufak bir operasyonla sökülmüştü.Yalan yanlış bilgi vermeyelim.üstelik bastonsuz yürüyüp işime gidip gelebilmiştim.oldukça rahattım.ayrıca uzatma ameliyatıyla estetiği bağdaştıramadım? hı dersin ki boyu kısa olanları bahsettim, sen o arkadaşların psikolojisini bilemezsin.herkesin derdi farklı.burada herkese yardımcı olmak vazifemiz.benim yaşım 27.ilizarovu 1 sene önce takmışlardı.Belki yaşla da ilgisi olabilir tedavi sürecinin.Ama sonuç itibariyle ayağınızın üstüne bastığınız için daha çabuk bir kaynama oluyor.

Kartal araştırma hastanesinde murat hoca var.halil hocanın öğrencisi.o yapmıştı benim ameliyatımı gayet de memnunum.
    ilizarov ve ayak bileği dondurma (artrodez) ameliyatı ile ilgili çekinceleriniz varsa bana sorabilirsiniz.öcü değil bunlar, hayatımızı daha kolay devam ettirebilmemiz için varlar duruma göre.gerçi daha dondurma ameliyatını yeni oldum ama iyi olacak gibi duruyor inşallah.

not:3 cm uzatacak arkadaşlar, bir müddet sonra çökme oluyor.yani 3 cm uzuyor ama kemik tam sertleşmediğinden 1-1.5 cm tekrar kısalıyor üstüne basarken.bunları doktorunuza sorun.ben de 4 cm kısalık kaldı.ama bacağımda artık çarşamba pazarına döndüğü için bir ameliyatı daha kaldırmayabilir.sanırım artık ben de sıkıldım ameliyatlardan.

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kişiden kişiye değişir bu durumlar, bazı kişilerde çok başarılı sonuçlar olabiliyor mesela aşağıdaki linklere bakarsanız kozmetik olmuş iki bacaktan 9cm hemde sonuç gayet güzel, kimisi ise tek bacaktan 2-3cm uzatır yinede istediği sonucu alamayıp pişman olabilir

http://www.leglengthening.blogspot.com/
    http://www.youtube.com/watch?v=vCuQecNui9g

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kisiden kisiye gore elbet degisir.yasina ve sagligina bagli olarak.her ameliyatin ve tedavinin elbette bir riski vardir.iyi bir doktora gidip bu riski minimalize edebilirsiniz.buraya gelip korkutur gibi yorumlar yazmak yanlis.ben de ameliyatlarimi olmadan once gelip buradaki yorumlari okuyorum.diger okuyacak olan arkadaslari en iyi sekilde bilgilendirecek ve en cesaretlendirici sekilde yazmak gerekiyor.korkutarak degil.saygilar.

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Mümkün olduğu kadar derdini anlatabileceğin iyi bir doktora git ve ameliyatın artı ve eksilerini öğren derim, en basit bir tedavide bile her zaman risk vardır.

Üye
    karabasann Avatarı

Gerçek Adı
    tc alaattin aydoğmuş
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüzde 98 başarı verilmez çünkü enfeksiyon fln filan derken en az yüzde 10 15 tehlikesi var dünyada yüzde 98 başarı sözü verebilecek doktor yok ben 1 ay önce oldum ağrım fazla yokşuan iyi gidiyo sayılır

Üye
    eylul huznu Avatarı

Son Giriş
    18.01-2014
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

songul sevinc: ben amelıyatı oldum ıkı ay ılırazov takılı kaldı gecen hafta cıktı ıcınde cıvı var daha kemık sertlesınce de cıvı cekılecek hakan hoca gercekten ısın ustası cok memnunum ınsallah zaman gectıkce dahada ıyı olur 3 cm uzatıldı sag bacagım olacak arkadaslardan tavsıye ederım hakan kınık hocamızı allah razı olsun ondan bıde arkadasın bırı yazmıs cokme oluyor dıye neden oluyo cokme kemık tam sertlesmıyormu kı???

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    21:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm eski üyelerden biriyim ameliyattan önce sonra cok yazdım buraya ne zamndır girmiyordum baya çogalmısız 2011 yılında oldum 7 cm uzatma yapıldı hersey cok güzel gitti içeriden ooldu zaten fazla acı agrı cekmedim ameliyat yaralarım oldu sadece 9 eylül üniversitesi prof doktor hasan havıtcıoglu harika bi insan işini cok iyi yapıyor cihaz hala kemigimin içinde çıkartmayı düsünmüyorum rahatım hiç bir zararı yok bana

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@emre2535
    seni buralarda tekrar görmek güzel, takip ettiğim kadarıyla 3 sene olmuş ameliyatını olalı, şu anda nasılsın dizini eskisi kadar bükebiliyormusun, yürüyüşünde herhangi bir aksama vs var mı?
    benim ameliyatımı olalı tam 1 sene oldu, 6cm uzattık, şu anda dizim zorlamayla ancak 70-80 derece bükülüyor ve bacak dış taraftaki kaslarda eski formuna kavuşamadığından yürürken aksama yapıyor

Üye
    dynner Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam arkadaşlar bir dier ilizarov konusuna yazmıştım burayada yazayım. 3 ay önce münih te fitbone un mucidi prof. baumgart a ameliyat oldum sol bacagım femur artı tibia toplamda 7 cm uzatıldı. şu an tek değnek yürüyebiliorum artık şubat gibi değneksiz yurumeye baslayacagımı öngörüyoruz. Fitbone hakkında yardım isteyenlere yardımcı olabilirim. Ama şunu bilin ameliyat çok basit önemli olan ameliyat sonrası egzersizlerinizde elinizden geldiği kadar bacak hareketi yapcaksınız ve yürümeye çalışcaksınız ki kaslarınız gelişsin dayanıklılaşsın eğer yeterli ilgiyi bacak kaslarınıza göstermesseniz ameliyatı unutun. Uzayan bacagınız tam acılmyabiliyor.

Sayfa 77 / 98 İlkİlk ... 276773747576777879808187 ... SonSon

Başlığın Etiketleri