Sayfa 73 / 98 İlkİlk ... 236369707172737475767783 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 1.081-1.095 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selma özen Avatarı

Gerçek Adı
    mükerrem ayhan
    Son Giriş
    18.04-2014
    Saat
    03:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aynı ameliyatı geçirdim eğridir kemik hastalıkları hastanesi bu konuda uzman

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    00:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@umudum25 senin ksalık ne kadardı peki? benim demirlerde seninkiler gibi halka..o yüzden yürümek de egzersizler de daha zor..benimde sizler gibi uzatma femur kemiğime yapılıyor..doktorumun dediğine göre kemiğimin kaynaması normalden daha geç oluyormuş..egzersizleri elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum fakat halkalar hem egzersizleri hemde yürüyüş yapmamı zorlaştırıyor..umudum25 senin artık bittimi tedavin birde toplamda kaç cm uzatma yapıldı? hepimize Allah acil şifalar versin.

Üye
    selma özen Avatarı

Gerçek Adı
    mükerrem ayhan
    Son Giriş
    18.04-2014
    Saat
    03:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım kısalıklarımız farklı benim demir falan takılmadı bacak arkasındab açılarak uzatıldı topuk yere değmiyordu herhangibir cihaz takılmadı doktor tavsiyem yok benim doktorum şimdi yoktur bir ara başhekimdi ama yaşlanmıştır emeklidir

Üye
    rots61 Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    19.09-2013
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6 şubatta sağ femurdan uzatma ameliyatı oldum. Exernal fixatör denilen cihaz ile uzatmam biteli yaklaşık 10 gün kadar oldu. Doktorum Ankara gazi hastanesinde doç.dr. ali turgay çavuşoğlu işinde uzman bir insan uzatma ameliyatları konusunda birçok hastası var ve memnun olmayan görmedim iyi bir araştırmanın sonucunda bende kendisine ulaştım ve şuanlık halimden memnunum.. bu sıkıntıda olan arkadaşlara tavsiyem tedavinizi geciktirmeyin biran önce olun. burada yazan herşeye kafanızı takmayın bazı arkadaşlar çok olumsuz konuşmuş, tabi birçok komplikasyon mevcut ama siz elinizden geleni yapıp gerisini Allaha havale edeceksiniz. 45 gun uzatma yaptım günde 1mm'den toplam 4.5 cm. uzatmaya başlamadan önce 15 gün bekledim. şimdi de kemikleşme aşamasındayız bekliyoruz yaklaşık 3-4 ay süreceği söylendi. hakkımızda hayırlısı.. herkese geçmiş olsun.

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zeynep; benim uzatma bitti ilizarov çıkalı çok oldu 5 cm kısalık vardı ama ağrılara dayanamayınca dr.uma da danışarak sonlara doğru çevirmeyi yani uzatmayı bıraktım dayanılacak gibi değildi o ağrılar benim kısalık 1.5 cm kadar kaldı onuda göze alarak bıraktım

6 ay ilizarov kaldı o çıkarıldıktan sonra alçıya alındı bu elastik amerikan alçı denen alçı o bildiğimiz ağır beton alçıdan değil koruma amaçlı kemiğin daha sertlerşmesi ve kaynaması için alınıyor bende 45-50 gün kadar kaldı alçı çıkarıldıktan sonra başlayabildim ancak fizik tedaviye yani geç başladım ben

kemik oluşumu ve kaynamayla ilgili sorun yaşamadım şükür erken kaynadı kontrollerde dr.un görünce hızlı kaynıyor demişti bunu tabi bol yürüyüşüme ve beslenmeme borçluyum kanımca çünkü özellikle de yürüyüş çok çok önemli daha öncede söylediğim gibi günlük yürüyüş ortalama 2-3 saatten aşağı olmaması gerek ağrılara rağmen aksatmadım hiç evde çıkamadım yinede yürüdüm bol bol bunu herkese tavsiye ederim kesinlikle yürüyüş şart yoksa kaynamada zorluk yaşarsınız ama o dönemde dizimi bükmek için ne kadar uğraştıysamda olmadı o ayrı mesele bükemediğim için şu an onun zorluğunu çekiyorum hala bükmemk içi ayrı bir çaba sarf ediyorum dediğim gibi 15 derece açılıyordu sadece şimdi 75 -80 dereceye doğru ilerliyorum daha çok uğraşmam gerek
    sen dizini şu an kaç derece bükebiliyorsun zeynep;

Üye
    zarbo17 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

7-8cm uzatma en az iki ameliyatta olur diz altı ve diz üstünden ameliyat olman gerekir. İzmir sağlık yönünden şanslı İstanbul hem pahalı hemde ameliyat ve tedavi zor. Ben ist Samatyada oldum. Ama benim dr emekli oldu onun için orda iyi dr var diyemem ama izmirde çok başarılı dr var. Şimdiden geçmiş olsun ameliyat uzun ve yorucu.. Amelliyat olmadan önce hastaneler biraz araştır. Birde senin için neresi daha yakın ve kolaysa orda ameliyat ol bol şans.. Ben 13cm uzattım gayet memnunum hayatımdannn..

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selim cok sagol kardesim, gec cevap verebildim afedersin.Maliyet doktordan doktora ve yontemden yonteme cok buyuk farklilik gosteriyor. Kurgan, Rusya'da 10 bin dolara yapan da var, Amerika'da 100 bin dolara yapan da var. Onemli olan maliyetten ziyade sagligin, ve guvendigin bir doktorla bu ameliyati olabilmek.

ddmerve;
    Ben estetik amacli olacagim

Üye
    ddmerve Avatarı

Gerçek Adı
    merve
    Son Giriş
    20.06-2013
    Saat
    20:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rayc;

kararınızı verdiniz mi peki doktor yönünde ? birde maliyeti ne kadar bir fikriniz var mı ?

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    00:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@umudum25; bende senin gibi 75-80 derece bükebiliyorum yani 90'a ulaşamadım..çabalıyorum ama olmuyor..zaten dizimi bükerken bacağımı aşağıdaki halkaya değdirebilirsem 90 derece olmuş olacak ama değdiremiyorum malesef..çabalıyorum ağrılarım oluyor dizimde..birde bacağımın üst taraflarında..yürüyüş malesef senin kadar yapamıyorum çünkü 10 dk falan yürüdükten sonra çok ağrılarım oluyor devam edemiyorum.

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Henuz kararimi vermedim. Turkiye, Almanya veya Amerika'da olacagim. Fiyatlar cok degiskenlik gosteriyor. Amerika'da PRECISE internal cihazinin fiyati 100 bin dolardan fazla. Almanya'da Betzbone internal cihazinin fiyati 60-70 bin dolar civarinda olmasi lazim. Turkiye'de LON (civi ile uzatma) oldugu icin tahminimce cok daha hesapli olacaktir.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ddmerve Mesajı Gör
    rayc;kararınızı verdiniz mi peki doktor yönünde ? birde maliyeti ne kadar bir fikriniz var mı ?

Üye
    yakisikliama_1.69 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2013
    Saat
    17:43
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, öncelikle herkesten özür dilerim. Sebebi ; benimgibi sırf kompleksi yüzündendegil sağlık sorunu yüzünden boyundan rahatsızhayata küsmüş arkadaşların sayfasını meşgul ettiğim için.1.69 boyum var artık özgüven sıfır evden dışarı çıkmak istemiyorum. Yaş 23 boy 1.69. Kesin sonuç risksiz 178-180 olmak istiyorum.lütfen mesaj ve tecrübelyerinizi bekliyorum

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlayamıyorummmmm, 1.69 nasıl sizi tatmin etmiyor anlayamıyorum, bir sürü dünya starları var milyonlarca dolar servetleri var sizden kısa boyları var, böyle bir işe girişmiyorlar

dışardan bakınca çok kolay geliyor galiba bu işler?

sizde giyin Tom Cruise gibi gizli topuk ayakkabı keyfinize bakın yaw

bacak eşitsizliğinden mecburen ameliyat oldum (bel ağrıları vs) hemde en iyi doktorlardan birine (Prof. Metin Küçükkaya) yaşadıklarımdan sonra neredeyse hatamı yaptım diyecem, belki herkesin durumu zor geçmiyordur, ama çok zor bir süreçte yaşayabilirsiniz, pişman olursanızda geri dönüşü yok, hayatta en önemli şey sağlık yaşadıkça sözde değil özde öğreniyorum bu lafı

bence önce bir süre psikoloğa gidin ve vücudunuzla barışık yaşamayı öğrenin, ha desenizki erkeğim ve boyum 1.55 felan anlayacamda, 1.69 bu ne be abi

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hem seftali istiyorsun hem de tuysuz olsun diyorsun Olmaz kardesim. 23 yasinda ameliyattan baska cozum yok, uzgunum. Ameliyatta da her zaman risk var. Benim gibi her turlu riski alirim diyorsan, iyice arastirmani yap, defalarca dusun ve hala olmak istiyorsan yap.

Üye
    i.z.m.i.r Avatarı

Son Giriş
    27.07-2014
    Saat
    04:46
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar arkadaşlar . ben 20 yaşındayım sol bacağımda doğuştan 9 cm femur kısalığı vardı izmirde mikroelcerrahi hastanesinde bundan 7 ay önce amaliyat oldum doktorum alanında bir numara bu tür amaliyatlarda doktor çok önemli . ben doktorumdan son derece memnunum herşey çok şükür çok güzel gitti hiçbir sorun yaşamadım amaliyatımdan sonra tabikide acı çektim hemde çok acılar çektim . doktorum 4 ay içersinde cihazı çıkarırız dedi ve çıkardı . fiksatürüm bacağımın yan tarafındaydı yuvarlak değildi o yüzden yatmakta sıkıntı çekmedim pansumanı hergün günde 3 kere yaptım haftada bir gün kontrole ve fizik tedaviye gittim amaliyat olduktan 3 gün sonra ayağa kalktım ve fizik tedavim başladı 4 ayda cihazım çıktı cihazım çıktığında dizimi 40 derece bükebiliyordum cihazım çıktıktan sonra çok kolaylaştı herşey fizik tedavinin çok faydasını gördüm 15 gün içinde hareketlerim normalleşti şu anda 65 derece bükebiliyorum dizimi koltuk değneksizde yürüyebiliyorum ama genelde tek değnek kullanıyorum yürürken dizimi bükemediğim için yüremem biraz zor oluyor doktorum dizim yumuşadıkca sorun olmayacağını söyledi bunları burada anlatması çok kolay ama 7 ayda neler yaşadığımı anlayabilirsiniz bu sayfada yazılanları okuduktan sonra kendimi çok şanslı görüyorum çünkü hiç bir sorun olmadan bacak uzamam gerçekleşti kemiklerim çok çabuk kaynadı doktorum çok memnun . benim şu anda tek sorunum dizimin bükülememesi doktorum acele etme diyor ama ben sabırsız biriyim . 7 aydır fiziktedaviyi hiç bırakmadım ama pasif 65 aktif 55 derece bükebiliyorum bazı arkadaşlar 4-5 günde 90 derece büktüm demiş nasıl olduğunu merak ettim . ben genelde ayağımı aşağı sarkıtarak oturuyorum 3,5 kilo ağırlık bağlıyorum 40-45 dakika ağırlıkla oturdukdan sonra çıkarıyorum ağırlığı sonra dizim çok ağrıyor birden düzelmiyor ama kaslarım yorulduğu için salıyorlar kendisini sizede önerebilirim sürekli ağırlıkla çalışıyorum ben . sıcak su koyuyorum dizime 15 dk tutuyorum sonra annemin yardımıyla bükmeye çalışıyorum . yüzüstü uzanıp ayağıma çarşaf bağlıyorum çekiyorum onunda çok faydası olduğunu düşünüyorum benim söyleyeceklerim bukadar herkese geçmiş olsun iyi akşamlar

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    izmir, cok gecmis olsun. Sabret, zaman gectikce cok daha iyi olacaksin insallah. Doktorun kimdi, sorabilir miyim acaba?

Sayfa 73 / 98 İlkİlk ... 236369707172737475767783 ... SonSon

Başlığın Etiketleri