Sayfa 64 / 97 İlkİlk ... 145460616263646566676874 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 946-960 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    clementine Avatarı

Son Giriş
    13.11-2012
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tamer2620;
    öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum hikayen çok değişik geldi nasıl kaynamadı kırığın nedeni neymiş bişey söylemedilermi ? açık kırıkmıydı bu tarz vakalarda görülebiliyomuş geç kaynama... hayır yani fiksatörde nasıl kaynama oldu peki , kafam karıştı çok belli ettim sanırım buarada bacağında kısalma oldumu 1/2 cm de olsa ...

zey_nep_;
    canım geçmiş olsun...benimde bacağımda kırık var tek değnekle yürümeye korkuyorum, senin son durumun ne halledebildinmi alıştınmı tek değneğe kısalığındamı kırıktan kaynaklıydı peki kaç cm uzatma yapılıcak .... ne şanssızlıkmış eğri kaynaması üzüldüm adına

Üye
    tamer2620 Avatarı

Son Giriş
    25.08-2012
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm kırıgım açık kırıl degil sol siz altı iki kemikte (fibia ve Tibia da) kırık vardı. Tıp ta kaynamama sebebi olarak hiç birşey denilmedi. Fiksatör ile tedavi eden doktorum da net bi şekilde bir şey demedi sadece bu tarz tranvalarda olabiliyor dedi. Ben fiksatörün takan doktor ve daha danıştıgıım diğer doktorların anlattıklarına göre kaynamanın nedeni şöyle anlamlı hale getire bildim. Benim kazada bir çok kemik kırığım vardı kazan 1 sene içinde tümü iyi oldu. Bacaktaki iyi olma sebebbi ise tiba kemiğe platin konulmuş ve bu biraz mesafeli yerleştirilmiş kemikler birbirine temas etmediği için kaynama gerçekleşmemiş fibula ince kemik daha çanuk kendiği toparladığı için onda katnama olmuş ve tüm vucuk arlığını bassab bile taşımaya başlamış. 2. operasyon ise tibia yani kaval kemiğinde ilk opersayondan sonra açılan ve gibi boşluğu dolgurarak kemik dokunun oluşması hedeflendi fakan bu grefinde belli bir süer sonra yük ile sıkışıp sertleşmesi gerekiyor. İnce keimk vucut yükünü taşıdıgından bu grefte sertleşme yani kaynama olmadı.

benim 3 opersayonun illizarov yönetmi uygulandıgında kaval kemiğindeki grefe hiç elllenmedi ama ince kemik fibula kesildi ve fiksatör takıldıktan ilk bir ay illizarovunda yönteminde tanımladığı Akordion işlemi yapıldı. Nedir bu akordion kırık bölgegin 10 gün sıkılarak 10 gun gevşetilerek kemiğin sertleştiren yöntem bunu yaptıktan sonra benim kaynamayan kaval kemiğimde gözle görülen kaynama değiime oldu sadece zayıf olan bir noktada açma kapamadan dolayı ince çatlak gibi bir aralık kalmıştı buda kemikte var ise yamıkluk onu düzeltme işlemi yapıldıktan sonra stattik yani duraan halde bırakıldıktan sonra kayna beklenerek bol bol yürümem istendi ve kayna oldu.

Bu akordiondan dolayı kısalma olmuş olabilir henüz fiksatör çıkla çok yeni doktorum dinlenmen içi süre verdi 1 ay sonra görüşerek bu ölçüm ve kontorlleri yapıcaz

Üye
    clementine Avatarı

Son Giriş
    13.11-2012
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamer2620;

çok geçmiş olsun .. kırık tedavisi baya zorlu bi süreçmiş bende yaşadım şuan hala yaşıyorum benim kırık femurda yavaş kaynıyo biraz, oyüzden merak ettim hikayeni. bu 1sene zarfında değnek kullandınmı peki , ben korkudan ayağımın üstüne basamıyorum doktrlarımda basmamı söylüyo bir türlü çözemedim bu problemimi. Sen kendinde kısalma hissediyomusun. bahsettiğin tekniği ilk defa duyuyorum iyi doktorlra denk gelmişsin negüzel , hangi hastane peki ?

Üye
    tamer2620 Avatarı

Son Giriş
    25.08-2012
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk bir senenin ilk 4 - 5 ayı iki deynek vardı ondan sonra tek deynege düştüm kırırıgın aksi tarafındaki deynek vardı. ikinci operayonun ilik iki ayında gref ezilmesin diye 2 deynek kullandım. sonra yıne kırık aksi yönünde tek deynege düştüm. 3. opersayonumun ilk 2 gunu doktor istemesede deynek kullandım korku ve operasyon yeniliğinden ama dokotrum bu yöntemde tüm ağırlığımla yükümü verip deyneksiz yürümemi istedi. Bence dokotorların deyneğini bırak yada tek e düş diyorlar ise düş cünkü bu kaynama yada kaynayan kısımın kemikleşmesi sertleşmesi için gerekli şimdiden çok geçimiş olsun. Benim hastaneme Eskişehir Asker Hastanesi ve doktorum Albay Ercan KÖSEOĞLU var ise şehirinde asker hastanesi görüş çünkü gatadan bu konuda tecrubeli oluyorlar

Üye
    haşhaş Avatarı

Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    02:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aranızda muharrem beyin hastası olan var mı? önerir misiniz acaba?

Üye
    naz_35 Avatarı

Gerçek Adı
    Naz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 10 yıl önce tepecik hast. geçirdim bu ameliyatı 5 cm uzattım bacağımı gayet başarılı oldu.Bu Tedavide iş hastaya düşüyor doktordan çok; bakımı uzatması egzersizsi muhakkak yapılmalı yoksa çok kötü sonuçlar doğurur.Yanımda yatan hastayı hatırlıyorumda ayağı yan dışa döndü ve diz bükülmedi bu olumsuzluk hastanın tamamen cahilliğinden kaynaklandı.Eğer bu ameliyatı olmaya karar verdiyseniz bu konuda çok iyi bilinçlenin ve doktorun söylediği aynen yerine getirilmeli ve çok sabırlı olunmalı ...

Üye
    haşhaş Avatarı

Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet tam 10 yıl önce olmuşsunuz.10 yılda çok şey değişmiştir ancak netice itibariyle kemik uzatma.ağrı acı aynı işte.bendeki teknik o kafes gibi olanlardan değil de şu bacağın kenarına takılanlardan olacak.muharrem inan ve mehmet kocaoğlu arasında kaldım.ama mehmet kocaoğlu fiyatı daha fazla söyledi.

Üye
    naz_35 Avatarı

Gerçek Adı
    Naz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Acımıyor görüntüsü kötü o kadar zamanla senin bir parçan oluyor.

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haşhaş;

Merhaba

Benimde sağ bacağım diz üzerinden uzatılacak, Metin Küçükkaya'ya muayene oldum ve şu anda fiyat vermesini bekliyorum mahsuru yoksa Mehmet Kocaoğlu'nun verdiği fiyatı söyleyebilirmisiniz?

Üye
    haşhaş Avatarı

Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaltintas;

ben mehmet kocaoğluna muayene olmadım olan bir arkadaş söylemişti.ancak sizinki zaten tek bacak uzatma olduğu için bağlı olduğunuz bi sağlık kuruluşu varsa o karşılar diye biliyorum.benim durum biraz farklı her iki bacak da uzatılacak.gövdem bacaklarıma oranla biraz uzun.vücudumda orantısızlık var bu yüzden kozmetiğe giriyo ve masrafları devlet karşılamıyo maalesef.

Üye
    nadir99 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2012
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

15yaşındayım sag kaval kemigimde ilizarov cihazı takılı bacagım 7cm kısalık ve yamukluk var.Ameliyat olalı 3ay oldu ve uzatma işleminin bitmesine 5gün kaldı.Şunu merak ediyorum acaba uzatma bittikten sonra ilizarov cihazı kalcak mı yoksa çıkarılıp kemigin donması için başka bir şey mi takılcak bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Üye
    kaltintas Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haşhaş

peki SGK neyi ne kadar (cihaz ücreti, hastane masrafları vs) karşılar?, ve özel hastanede karşılarmı? (mesela Avrupa Florance Nightingale) yoksa devlet hastanesinemi gitmek lazım?

Üye
    haşhaş Avatarı

Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tam olarak bilmiyorum da ameliyat masraflarının çok büyük bir kısmını karşılıyor.öyle çok büyük miktarlar ödemiyorsunuz.yalnız bu ameliyatı eğer şartlarınız el veriyorsa en iyi yerlerde ve alanında başarılı doktorlara olmak lazım.ne yazık ki devlet hastaneleri bu konuda pek güvenilir değil bana göre.bahsettiğiniz doktorlar metin küçükkaya olsun mehmet kocaoğlu olsun bu alanda çok başarılı.eğer bu ameliyatı olmaya karar verdiyseniz kendinizi rahat rahat bırakabilirsiniz bu doktorlara.tabii bunların hepsi benim fikrim..

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nadir99;

Uzatma bittikten sonra ilizarov cihazı bir süre kalıcaktır başka bir cihaz takmazlar ,
    Kemik oluşumu olduktan oluşan kemik sertleştikten sonra ilizarov cihazını çıkartırlar ; doktor gerek duyarsa ufak bi dönemde alçıda kalabilir cihaz alındıktan sonra ,
    Çok geçmiş olsun

Üye
    nadir99 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2012
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Polly;

Teşekkürler acaba kemigin ne kadar zaman sürer? ortalama

Sayfa 64 / 97 İlkİlk ... 145460616263646566676874 ... SonSon

Başlığın Etiketleri