Sayfa 62 / 97 İlkİlk ... 125258596061626364656672 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 916-930 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba geçmiş olsun öncelikle uzatma başladığında ağrıların olması genelde doğaldır kas ağrıları,kemik ağrıları uzatma esnasında çok olur 10 günde 1 cm filan uzatırlar günde 1 milim olarak çok kolay bi süreç degil hepimiz az çok biliyoruz onun harici pansumanlarına dikkat etmeli,kemik oluşumu kemik yapılanması icinde yediğimiz besinlere dikkat etmeli sonrası zamanla oluyor zaten

Üye
    deniz4444 Avatarı

Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    10:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

isez;

benim 6 yaşındaki oğlum 3 hafta önce uzatma ameliyatı oldu.Fakat sizinkinden farklı olarak fiksatör femur kemiğinde.Aynı anda kas gevşetmede yapıldı ve femur kemiğinde daha önce oluşan kırık nedeniyle eğrilik var.ayağını yere basınca ağrıdığını söylüyor.Birazda demirlerin ağırlığından yürümekte zorlanıyor.Ancak destekli yürüyebiliyor.Oğlumun diz ağrıları oluyor,doktor dizi çıkabilir -kalçası çıkabilir dedi .Bizde dikkatli bir şekilde pansumanlarımızı yapıp hergün 4 kez çevirme yapıyoruz.Babanızın ağrıları çok oluyorsa doktorunuza sorunuz.Biz doktora soracaklarımızı yazıp gidiyoruz böylece unutmadan hepsini soruyoruz.Sizede sorularınızı yazarak gitmenizi tavsiye ederim.

Üye
    1dolunay Avatarı

Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm önce Allah acil şifalar versin diyorum
    8cm az bir kısalık değil ewt bi takım riskler var ama önce doktor seçimini iyi yapmalısın ilizarovun piri Mehmet Kocaoğludur doktor olarakta insan olarakta gözükapalı güvenebilirsin aziz gece yüzü hürmetine herkesin işi yolunda gitsin kimseler darda zorda kalmasın

Üye
    beyt. Avatarı

Gerçek Adı
    beytullah şarlar
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 dolunay teşekkürlert mehmet koca oğlu doğru ama birde şunun maddi yönünden bi bahsetsek bilen varsa söylesin ne kadar para harcanıyor?????

Üye
    1dolunay Avatarı

Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşım Pröf MEHMET KOCAOĞLU şişli de memorial hastanesinde Çalıştığı Bölüme Göre Doktor Listesi | Memorial Sağlık Grubumehmet-kocaoglu/basinda buradan uluşubilirsin bilgilendirileceksindir acil şifalar

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    00:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar;
    en son doktor kontrolüne gittiğimde doktor bana eğrilik düzeldiğinde gel demişti şimdi eğriliği düzelttik randevu için aradığımda doktorun yurt dışında olduğunu ve en erken salı günü geleceği söylendi..
    4-5 gün bekleyeceğim yani..bu süre içinde eğrilik düzeldiği için çevirmeyeceğim..durumu benim gibi olan arkadaşlar varmı..bu süreç sıkıntıya yol açarmı?

Üye
    delikanlibankaci Avatarı

Gerçek Adı
    fazlı ayan
    Son Giriş
    30.11-2015
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiyede ilk ayak uzatma işlemi benim üzerimde oldu .Babamın gitmediği doktor kalmamış istanbulda. Doktorlar ona genç bir doktorun bu işlerde araştırma yaptığını söylemişler.Babam ankaraya götürmüş beni 1982 yılında 8 cm ayağım uzatıldı.ilk denek ben oldum.Gazetelere artık ayak sıkalığına son ana sayfa manşetleriyle verildi haber. 1982yılında SSK Ankara Numune Hastenesinde Dr.Orhan girgin tarafından yapıldı ameliyat.3 tane şiş dizden 3 tanede şiş bilek üstünden ayak delindi her gün 1 milim kıkırdakların arası açıldı.Çocuk olmama rağmen ben o acılara dayanabildim.6 ay hastanede yattım.8 cm uzatıldı ayağım.fakat zamanla felçli ayak daha az büyüdüğünden fark tekrar 9 cm oldu.çalıştığım kurumum tüm ameliyat ücretini karşılamasına rağmen bir daha o ameliyatı olmak istemiyorum açıkcası.uzun bacak yürüme cihazıyla yürüyebiliyorum.Ameliyat sonrası yürüyenlerin yürüyemez duruma düştüğünü görünce o riski almak istemedim şu an.Teknoloji gelişmesine rağmen 1982 yılındaki yöntem aynen devam ediyor.

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zey_nep_;

4-5 günden bişey olmaz zaten hemen kemik oluşmadıgı için o kadar,gene geldiginde doktorunuz istedigi bi işlem olursa uygulayabilir, 4-5 gün ara olması sorun yaratmaz

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki polly. teşekkür ederim

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende iilizarov yaptırmak istiyorum yaşım 31 engelli maaşı alıyorum genel sağlık sigortasından yararlanıyorum illizarov yaptırırsam çok büyük mebla ödermiyim yoksa gss sayesinde ücret ödemeden ameliyat olurmuyum .

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sigortalı olan kişilerin engelli maaşı alamadığını duymuştum yanlışmı?

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli maaşı bağlanan herkes gss den yararlanır

Üye
    zarbo17 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim sağ ayağımda 15 cm kısalık ve bel ağrılarım vardı.Bende uzatma ameliyatı oldum.Ancak bu ameliyat öyle kolay bir şey değil.Çok uzun ve zaman isteyen bir tedavi süreci gerekiyor.Ben ilk uzatmamı ist samatyada oldum.Gayet başarılı geçti vede şuanda desteksiz ve cihazsız yürüyebiliyorum.Ameliyat olmak isteyen öncelikle karar verecek.Ben bunun bütün zorluklarına katlanırım diyorsanız, ameliyat olun yok ben 3 gün sonra sıkıldım diyorsanız bu iş zor geçer.Hem siz hemde aileniz ve sevdiklerinizi kırarsınız.Ameliyat içinde hiç bir dr sizi ameliyat etmem demez.Türkiyenin dört bir yanına gidin söyleyin hemen herkes sizi yarın gel ameliyatını ol git der ama bu iş o kadar kolay değil.Ben çok yoruldum.Şimdi en azından rahat yürüyorum.Dr için de en güzel ve iyi dr İzmir'de var.Ama hastane biraz yoğun onun için biraz beklemenizde gerekebilir.Ama maddi gücünüz varsa o dediğiniz dr bir sürü para verir durursunuz ve sonuçta alamazsınız.Bende çok dr para verdim ama çoğu maalesef vakit kaybından öte geçmedi.Keşke daha önce izmir'e gitseydim.Ama çok şükür artık yürüyorum ve eşime ve aileme yardımcı olabiliyorum.Benim engelli bay ve bayanlara bir ricam var evlenmek ve kendi ayaklarnız üzerinde durmak istiyorsanız tedavilerinizi önce tamamlayın.Yoksa pek çok arkadaşımız gibi boşanma ve ayrılma durumuna gelirsiniz.Herkese geçmiş olsun...

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar tekrar merhaba.Şu an 25 gün oldu uzatmaya başlayalı ve herşey yolunda gidiyor.Hatta bir 3-4 gün 2mm açtım günde.Tek sıkıntı kırılan iki kemik arasında yaklaşık 12 derecelik bir açı oluşmuş ama beklenen bir durummuş.Yarın tekrar kontrolüm var bakalım.Kas ağrısı çeken arkadaşlara tavsiyem; bir kaç gün çift değnekle yürüyün.Ağırlık bağlayıp kaslarınızı güçlendirin.Sonra kısa mesefalerde tek değnekle zorlayın kendinizi.Bir müddet sonra tek değnekle hiç acı çekmeden yürürsünüz zaten.Ağrımıyor, bunalmıyor değilsiniz ama uzadığını gördükçe keyfiniz yerine geliyor.Ayrıca bir arkadaş sormuş renksiz akıntı oluyor diye.Bende de oldu aynısı, doktora söyledim rifosin kullan dedi, şimdi akıntı yok çok şükür mis gibin.

zey_nep_;
    4-5 gün önemli değil, gerekirse bir kaç gün fazla uzatırsınız.
    Eğrilik derken sizde nasıl bir eğrilik oluştu? İki kemik arasında açılı bir eğrilik mi?

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tek değnekle yürümeye korkuyorum ben..bende uzatma yapılmadı sadece eğrilik düzeltildi..daha önce bacağım kırılmıştı, neden olduysa artık eğri kaynadı.. işte onu düzelttik..uzatmada yapılacak ama dizimin yukarısına yani femur kemiğine..bu kısım bittikten sonra..sizin uzatmalar dizin üst kısmına mı yoksa alt kısmına mı yapılıyor?

Sayfa 62 / 97 İlkİlk ... 125258596061626364656672 ... SonSon

Başlığın Etiketleri