Sayfa 56 / 98 İlkİlk ... 64652535455565758596066 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 826-840 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    00:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    deniz4444 çok teşükkür ederim verdiğin bilgiler için..çok geçmiş olsun..demirler çıktıktan sonra ne olduda kemik kırıldı? ters bi hareket mi yaptı oğlun?
    umarım sizde bu süreci sorunsuz atlatırsınız..

arkadaşlar çivi dibi pansumanında izotonik kullanan yokmu hiç ya?

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba..evet demir çıktıktan sonra ters hareket edilmemesi çok çok önemli...Demir varken korkmanıza hiç gerek yok o zaten bi çok ters hareketten koruyor...Pansumanı da anlatıyım..Ellerimizi yıkayıp eldiven kesinlikle takmalıyız hijyen çok önemli..Oksijenli suyla ilk olarak yıkıyoruz demir diplerine bol bol döküyoruz zaten o çok rahatlatır...Biraz köpürme olabilir oksijenli suda ama rahatlatır korkmayın..Ondan sonra izotonik serumu dökeriz..döktükten sonra demir diplerini temizliyoruz..Eğer iltihap gibi bişey hissettiğinizdede demir diplerine batikon sürebilirsiniz..İltihabın derecesine de bağlıdır hafif hissettiğinizde batikon sürebilirsiniz ama kesinlikle doktora danışılmalı enfeksiyon giderici antibiyotiklerle de halledebilirler..

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 8 ay taşıdım ilizarovu. pansumanı şöyle yapıyordum. önce gazlı bezi izotonikle ıslatıyordum. izotoniklediğim gazlı bezle çivi diplerindeki kuruyan sıvıyı ve önceki pansumandan kalan batikonu iyice temizliyordum. bu işlemi yaparken yaklaşık 3 veya 4 gazlı bez harcıyordum. Temizledikten sonra çivi diplerine tektek kulak çöpü ile batikon sürüyordum. banyo yaparken ilizarovlu bacağımı da yıkıyor, fön makinesi ile ilizarovu çivi diplerine kadar kuruttuktan sonra pansuman işlemine geçiyordum. her gün pansuman yapmazdım. iki gün üç gün hatta haftada bir yaptığım bile oluyordu. bana taktıkları ilizarov yıkamaya müsaitti. ama hepsi yıkamaya müsait olmayabilir bu size taktıkları ilizarovun yapılış maddesi ile ilgili bir durum.. benimki pirinçten yapılmış bilgisayar destekli yeni çıkan bir ilizarovdu. 8 aylık süre içerisinde sadece iki kere ince çivilerin birinde iltihap oldu. onda da doktorumun önerdiği antibiyotiği kullandım, iki üç günde geçti.

Üye
    catania Avatarı

Son Giriş
    19.06-2012
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zeynep ben pansumancıyı bekliyorum bana sürdüğü alkolmü izotonikmi diye sorcam tereddütte kaldım çnkü yarın gelecek. Arkadaşların bütün tavsiyelerini uygula. Enfeksiyon konusunda o kadar korkmaya gerek yok antibiyotik desteğiyle geçiyormuş ama ben daha karşılaşmadım. Demir çıktıktan sonra kaynama düzeyi iyi olana kadar çok dikkatli olmak gerek bana sadece tuvalet ihtiyaçları gidermem için ayağa kalkmama müsade ediyorlar. 40 gün yatacaksın dediler.

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

catania;

catania 40 gün yatıracaklar ise emboliye karşı tedbir almaları gerek. emboli hareketsizliğe bağlı kanın akciğere veya kalbe pıhtı atmasıdır ve eğer olursa ya felç ya kalp krizi oluyor. sana ayağa kalkıp bastonlarla azda olsa yürür hale gelinceye kadar ki bu da sana dedikleri gibi 40 güne tekabül ediyor kan sulandırıcı vursunlar. sakın emboli binde bir olur hele gençlerde olmaz demesinler ben 26 yaşındayım ve ilk 30 gün tuvalet ihtiyacı dışında kalkmadığım için emboli oldum ancak pıhtı ana damarı değilde kılcal damarı tıkatığı için ucuz kurtuldum. sen de aynı şeyi yaşama dikkatli ol. birde acısada diz bükme bacağı düz kaldırıp indirme hareketlerini şimdiden yap. hareket çok önemli sakın aksatma

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

catania neden 40 gün yatacaksın..senin demirler çıktımı?
    Demir çıktıktan sonra kaynama düzeyi iyi olana kadar çok dikkatli olmak gerek bana sadece tuvalet ihtiyaçları gidermem için ayağa kalkmama müsade ediyorlar. 40 gün yatacaksın dediler. diye yazmışsınya.

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim demirler çıkalı üç ay oldu. bu üç ayılık dönemin 45 günlük yani bir buçuk aylık bölümü alçıda geçti ki bacağımı dizi de içine alacak şekilde alçıya almışlardı. haliyle zaten yürümeye imkan yok. çok çok çift baston kullanıp kalkıyor insan. onun dışında bacak dümdüz. basamıyorsun zaten. alçı çıktıktan sonra fizik tedavi süreci başlıyor ki bu süreç çok sancılı geçiyor. kireçlenen diz ve bilek hatta ayak parmaklarını fizyoterapistler hareket ettiriyorlar. kireçlenmenin tek çözümü bolca hareket. eğer ilizarov takıldıktan sonra çıkarılıncaya kadar geçen sürede size verilen hareketleri düzenli bir şekilde yaparsanız fizik tedavi süreci daha kolay geçebilir. benim ayak bileğimde şu an ameliyata bağlı gelişen kısıtlılık devam ediyor. bakalım açabilecek miyim

Üye
    catania Avatarı

Son Giriş
    19.06-2012
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ceycey

tavsiyen için çook teşekkür ederim. Dediğin hareketleri fizyoterapistle beraber yapıyorum. Benim şişmeye bağlı ağrı şikayetlerm var bunun içinde ayağımı düz bi şekilde yukarda tutup parmaklarımı oynatıyorum daha sonra buz jel koyuyorum sen ne yapıyordun? Birde ceycey senin kaç cm uzatma oldu? Ve hangi kısımdan?

zeynep

Benim demirler daha iki - iki buçuk ay sonra çıkcak çıktıktan sonra 40-45 gün sadece tuvalete gitme iznin var geri kalan sürede sürekli yatış vereceklermiş.

Üye
    bahar88 Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Zeynep, 2 bacagımdan çivi üzerinden ilizavor ameliyatı olacagım.6 cm uzatma yapılacak.
    Ankaradayım.Ameliyat günün 26 Mayıs.Merak ediyorum.Ameliyat olduktan sonra neler yaşadıgını.Doktor çok zor bir dönem oldugunu söyledi.

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bahar88 ;
    Geçmiş olsun arkadaşım hakkında hayırlısı olur inşallah ben de çok araştırdım ameliyat olanlarla çok konuştum
    konuştuğum herkesin ortak konusu zor ve uzun süreç gerektiren bir ameliyat olduğu ve sabır gerektirdiği.
    Bunun için moralmen ve beslenme konusunda çok dikkatli olmak gerek birde en önemli konu tabi iyi bir doktora
    bu ameliyatı olmak hepimizin tek edişesi bu. Eminim Sen bunun araştırmasını yapmış doğru kararını oan göre vermişsin
    hangi hastanede ve hangi dr.a ameliyat olacaksın acama?

Allah şimdiden acil şifalar versin arkadaş.

Üye
    bahar88 Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkür edrim.Akay hastanesinde Prof.Dr.Hakan Bey'e olacagım.Sen oldun mu.

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bahar88; umudum25'in söylediklerine katılıyorum..henüz yolun başındayım bende..burdaki diğer arkadaşlara göre daha tecrübesizim..
    şimdilik sadece pansumanları ve egzersizleri yapıyorum ağrılar oluyor tabi ama dayanılmayacak kadar değil zaten ağrı kesicilerde yardımcı oluyor..zor süreç dedikleri sürenin uzun olması..uzatmanın ne kadar olmasına bağlı ama her türlü en aşağı 6 ay tedavinle uğraşıyosun..bende doktorun söylediklerine ve burdaki arkadaşların tavsiyelerine uyuyorum..böyle işte hepimiz hakkında hayırlısı olsun..

Üye
    bahar88 Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zeynep;geçmiş olsun.Ameliyat olduktan ne kadar sürede ayaga kalktın.Benim uzatma ameliyatım civi üzerinden iliazarov olcak.ameliyat olalı ne kadar oldu.Kusuruma bakma çok soru sordum.Biraz bahsedebilir misin.Teşekkür ederim.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    5

Bahar arkadasım uzatma amaliyatını bende geçirdim. Herkesin bünyesi farklı onun için ayağa kalkması ve iyilesmesi kişiden kişiye değişir. Ama uzun bir süreç tabiki sabır isteyen bir iş sendemi amaliyat olacaksın bilmiyorum ama inan zor bir süreç.

Üye
    bahar88 Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Elif,

Ne zaman oldun.Problem oldu mu?Biraz anlatabilir misin?Teşekkür ederim.

Sayfa 56 / 98 İlkİlk ... 64652535455565758596066 ... SonSon

Başlığın Etiketleri