Sayfa 54 / 97 İlkİlk ... 44450515253545556575864 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 796-810 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tekrardan selamlar, Nasibegül çok güzel konuşmussun ağzına sağlık moonlike arkadaşın durumu vahim psikolojik tamamen baska bi sorunu yok bence kafasına çok takıyor bu durumunu benimde tek bacakta 7 cm kısalık vardı 3 ameliyat geçirdim 1 sene içerisinde tıp yönünden bakarsak caresi var boy kısalığının bi çok kişide yaptırıyor ben bunda bi sakınca görmüyorum boyum kısa olmuş olsa yaptıırrımıydım bilmiyorum zor bi süreç gercekten

Güzelim38;
    Mrb arkadaşım hoşgeldin 15 cm kısalık zor gercekten senin için ameliyat olmaya karar verirsen iki aşamalı yaparlar gibime geliyor ilizarov yöntemi güzel doğru doktora gidersen ilizarov yöntemiyle ameliyat olan arkadaşlarım var hepside memlun oldugunu söylüyolar basarı oranıda % 80 lerdeymiş nasıl yapıldığı basit ayak kemiğini kırıyorlar oraya ilizarovu yerleştiriyorlar ayda 3cm uzama gerçekleşiyor uzama bittikten sonrada kemik oluşumunu bekliyorsun tek riskli tarafı çok iyi bakım lazım mikrop kapmaması için sorularınız olursa yardımcı olurum

Üye
    Güzelim38 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok Teşekkür ederim arkadaşım bilgilerin için. Evet söylediklerini aynen gittiğim doktorda söyledi. Düzeltebileceğini ama riskleri olduğunu,ama ben çok korkuyorum .Çünkü 2 yaşından 12 yaşına kadar her yıl ameliyat geçirdim. Ama çare bulamamışlardı yıllar önce, şimdi de yaş ilerleyince risk alamıyorsun. Bakalım hayırlısı araştırıyorum ben ne kadar çok bilgi edinirsem güvenim o kadar çok artıyor. O yüzden başından geçenlerin bana bilgi vermelerini rica ediyorum.Teşekkürler.

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güzelim38;

iyi araştır özellikle ilizarov yöntemiyle ameliyat olan arkadaşlarla görüş

Üye
    Güzelim38 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam Teşekkürler

Üye
    Güzelim38 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler arkadaşım ama ben Kayseri' de yaşıyorum İstanbul 'da olmam biraz zor gibi.

Üye
    zarbo17 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 14cm sağ ayağımı uzattım.Uzatma ameliyatı uzun zor bir süreç ama ameliyattan önemlisi iyi bir moral ve dengeli beslenme. Hangi şehirde yaşadığınızı söylememişsiniz.Eğer söyleseydiniz size yaşadığınız şehre göre dr tavsiye ederdim.Ben ameliyatlarımı Türkiyenin 4 bir yerinde yaptım.Biraz uzun sürdü ama şimdi eşime yardım edebiliyorum.Desteksiz yürüyorum kısa mesafede ama uzun mesafeyede yakında desteksiz yürüyüşe geçeceği.İlizaro denen cihaz ile uzatma yapılıyor ve yanlarını sürekli kuru olması gerekiyor.Islandığında hemen betadin ile temizleyip kuru spanç koymanız gerekiyor.Ben uzatma sonunda yağmurda ist. gezdim ve oraya dikkat etmedim. 8cm uzatmam bir gecede boşa gitti.Sabah kalktığımda bütün kemikler dışardaydı. Ohatam yüzünde 8 ay daha bekledi.Dr ismine gelincede şimdi sana 10-15 dr ismi verebilirim ama çoğu paracı 10 ile 50 milyar arası para alıyorlar ve sende para olduğunu bilsinler 2 günde bir ameliyat yaparlar.Onun için en iyi dr İzmir'de onu tavsiye ederim...Geçmiş olsun şimdiden ama ameliyat olmadan önce kendini kafa olarak hazırlaman gerekir.Sonra çok isyan eden gördüm 3. 4 günde çok pes eden gördüm..Önce karar ver...

Üye
    Güzelim38 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşım bilgilerin için teşekkürler. Ben Kayseri'de yaşıyorum merkezde .Benimde sağ ayağımda 15 cm kısalık var desteksiz yürüyorum Ama belim çok ağrıyor. Yaş ilerledikçe sorun olacağından korkuyorum. Çalışıyorum da, Ameliyat olduktan sonra normal yürüyebiliyor musun, yani alışverişe gibi dışarı çıkabiliyor musun çünkü yaşlı bir annemle yaşıyorum. Tek başıma bu yükü kaldırabilir miyim.Kendi kendime işlerimi halledebilir miyim. Devlet hastaneleri ve özeller ne kadar para alıyorlar acaba ben kısa sürede iyileşmek isterim. Ameliyat için hala karar vermedim Görüşlerinizi bekliyorum . Teşekkürler.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    19.03-2017
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Güzelim38 ben bu amaliyatı oldum. bu amaliyat sabır isteyen bisey 15 cm nekadar sürede uzatımlır uzatılırmı bilmiyorum. ama seni rahatsız etmiyorsa hiç olma derim. ben üniversite hastanesinde oldum

Üye
    gsli Avatarı

Gerçek Adı
    KÜRŞAD
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

bende ilizarov ameliyatı oldum ama uzatma ameliyatı değildi

Üye
    Güzelim38 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler arkadaşım hangi üniversite ve ilde oldun .Memnun musun?Niçin olma dersin.

Arkadaşım benimde aynı sorun sağ kalça ve bacakta var özrümüz aynı bende küçük yaşta ateşlenmişim, sonra bacakta yara çıkmış. Çok ameliyat geçirdim .İyileşemedim şuan bacağım 15 cm kısa.Bu yıl doktora gittim İlizarov la uzar dedi doktor, ama ben korkuyorum daha kötü olurum diye Kararsızım. Geçmiş Olsun.

Üye
    Kedicik Avatarı

Son Giriş
    03.05-2016
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

almanyada arkadasim bu ameliyati oldu arkadaslar, 48bin euro verdi (iki bacak icin toplam ucret, 14 gun hastanede konaklama), dunyanin en iyi ilizarov merkezi dr. betz, hemde dunyadaki son sistemi kullaniyor (betzbone) , icerden civi ve kumanda yontemi ile fizik tedavi merkezi varmis orda haftada 3 gun gidiyormus.

Üye
    zey_nep_ Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    00:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar haberlerde gördüm özel hastanelerin sgk lılardan alacağı fark ücreti %90 olmuş..bilen biri varsa açıklayabilirmi lütfen..ameliyatlar içinde geçerlimi bu oran

Üye
    denizince Avatarı

Son Giriş
    25.07-2013
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ilizarov ameliyatlarını yazılarımın başındada söylemişdim.İlizarov ameliyatları çok zor ve sabır isteyen ameliyatlarıdır bu ameliyatı yaparkende özenle korumak gerekli çünkü takılan çiviler dışarda olduğu için enfeksiyon riski çok fazla bulunmakdadır..evet ben hasan hocadan çok memnunum allah razı olsun.ama siz kardeşlerime şunu söleyim araştırıp ona göre hareket edin.ben hasan hocayı 2sene araştırmalarımdan sonra karar verdim.geçmiş olsun dileklerimle bilgi almak isteyen kardeşlerim mesaj atablirler....

Üye
    Güzelim38 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler bilgilerin için arkadaşım.

Üye
    catania Avatarı

Son Giriş
    19.06-2012
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese merhaba.. güzelim38 eğer ilizarov ameliyatı olacaksan doktor ve şehir çok önemlidir bence bana kalırsa istanbul dışında yapma sana iki doktor ismi verebilirim. Ben de ameliyat oldum ve şuan hala iki bacağımda ilizarov var ancak benimki tamamıyla kozmetik amaçlı. 8 - 10 cm uzama bekliyorum şuan 2,5 cm aşamasındayım. Bu ameliyat çok sabır gerektiren bir ameliyat uyku düzenin dahil birçok dengen bozulacak. Günde 1 mm uzuyorsun benim şuan 25 gün oldu ancak ağrılardan dolayı zor sabrediyorum. Yinede eğer ben kozmetik amaçlı olduysam senin mutlaka olman lazım. Pansumanı ben yapmıyorum yaptırıyorum 2 günde bir fizyoterapist geliyor. İlk 15 gün çok zor geçti..

Sayfa 54 / 97 İlkİlk ... 44450515253545556575864 ... SonSon

Başlığın Etiketleri