Sayfa 50 / 98 İlkİlk ... 4046474849505152535460 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 736-750 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    narkozla kıvırmayı duydum ama onu doktoruma söylediğimde kesinlikle tavsiye etmedi. O yöntemi düşünme diyebilirim. Şöyle diyim 1 den 10 a kadar acıyı numaraldırsak benim en başta yani doktorum kızmadan kendimi zorlarken hissettiğim acı en fazla 3 dü. Eğer sen kıvırmazsan ben kıvırıcam dediği için o korkuyla uğraştığımda hissettiğim ve dayanmaya çalıştığım acı 8 di. Ağrı eşiği yüksek biriside değildim bu arada ama kendimi zorlaya zorlaya artık o da yükseldi.

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten kireçlenme dedikleri şey dizinin üst kısmında oluşuyo dizinle hiç bir alakası yok yaptıkları operasyonda çok basitmiş diz üstünü açıyorlar orada bulunun kasları neşter yardımıyla yarık atıyorlar bi nevi faça atar gibi kaslarda rahatlamış oluyor kireçlenme dedikleri bu dizle ilgisi yok yani

bu yöntemden olupta sonuç alan arkadaşlar var...

Üye
    Aslıbilge. Avatarı

Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende kıvırmak için her türlü yöntemi deniyorum. Ayrıca sadece ben değil fiziktede yapabildikleri kadar kıvırıyorlar bazen çok zor olsada
    kıvılması için tepki vermemeye çalışıyorum. veya tepki versemde onların devam etmesini istiyorum ama tam sonuç alamadım malesef

narkoz altında kıvrılması hakkında bende birkaç olumsuz şey duydum çok zorlanması nedeniyle kırıklar oluşanlar bile varmış galiba o nedenle onu olmak istemiyorum bende ama artık kıvırabilmekte istiyorum.

Belki ışınla kireçlemeyi kırmalarını düşünebilir demiştim ama bilemiyorum.

Ayrıca daha kolay yürüyebilmek için ne gibi yöntemlerle çalışıyorsunuz acaba sadece fizik hareketleri ve yürüyüş mü ?

Teşekür ediyorum paylaştıklarınız için hepinize

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslıbilge;
    sen şu an tam olarak ne kadar açabiliyosun? ve ne zaman ameliyat oldun? birşey daha egzersizlere ameliyatdan ne kadar sonra başladın?

Üye
    Aslıbilge. Avatarı

Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir seneyi biraz geçiyor hepsi dahil olarak ilizarovun çıkması alçının takılması benim alçım biraz uzun kaldı ama tutmaması nedeniyle sonra bir süre ara verdim ondan sonra başladım fiziğe birtanesini 90 dereceyi biraz geçiyor birtanesi diğeri de 40 derece

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kıvırmada kesin çözüm dediğim operasyon kireç kırma (kas rahatlatma)

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam gene ben haberler hep geliyor birarkadasın arkadası 165 erkek türkiyede iran asıllı bir doktora olmus 1,5 yıldır hala sorunları varmış.işşi bırakmak zorunda kalmış falan bilmiyorum.

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlike;
    Vazgeç bu sevdadan Aycan kardeşim...

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sende öyle diyorsun he emre cok sorun yasayan var dimi demek saglıklı insanda ondan tavsiye edilmiyror yaw peki gittigim 3 doktorda yapıyor direk ya nasıl olur bu???

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence de olma Aycan boşver bu yaşa kadar böyle yaşadın sağlığnı asla bozma huzur içinde insanların ne düşündüğü önemli değil kendinle barışık yaşa ,ben okadar çok pişman oldum ki aaah aaaah diyorum nasıl kendimi mahvettim nasıl böyle bir işin içine girdim kafamı duvarlara vurasım geliyor. üzülerekte kendini içkiye verme, o zaman daha berbat durumlara girersin. doktotoların böyle güzel güzel anlatmalarınada kanma.

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bilerek mi yapiyorsunuz saglik mi?siz ne hissediyorsaniz aynisiyim degisigim en kisayim bi nevi ozurlu sonucta ayni haklara sahip degilim anladim yazmiyim diye yapiyorsunuz bitti hayatim tek carem buydu.ama sizi dinlicem burayada yazmicam artik.

Pardon murat seni melike sandim ama sunu anlamiyorum kendinle barisik olma lafinin sacmalagini sen daha bilirsin dimi 163dun ben.156sence nasil hissediyorum neye hakkim var.sevmeye sevilmeye giyinmeye gezmeye.kupe taltim kizin teki neyine. Akiyorsun yazik dikkat cekmek icin dedi.gecen gun asker arkadasimi gordum bi arkadasini beni gordugunu soyle anlatti biseyin ustune baktim bizim arkadasmis.nedir buneyine barisiyim.benim doktor yapiyorim.diyor guzel konusmadiki.su bile yeter dalgali suda denize .acilicaz.sizce?senin basarisiz olman. yanliz olmak olabilir benom.doktor ve haci kutlu hoca kesinlikle aarin yada ailen gelmez ise yapmiyor.ya kendini ya cihaza zarar vwriyorlar demsti.ama cidden cok.tuhaf bi islem su var aksama olan arkadaslarda insan dimi kobay faresi degiliz oylede asarlar kendileriyle barisik olsalar.agri yapanlar haric peki ne diye bu tedavi var bu kadar berbat riskli ise onu anlamiyorum.ve capa hastanesi kozmetik uzatmayi nasil yapar?????katil mi kasap mi bunlar.

Pardon murat seni melike sandim ama sunu anlamiyorum kendinle barisik olma lafinin sacmalagini sen daha bilirsin dimi 163dun ben.156sence nasil hissediyorum neye hakkim var.sevmeye sevilmeye giyinmeye gezmeye.kupe taltim kizin teki neyine. Akiyorsun yazik dikkat cekmek icin dedi.gecen gun asker arkadasimi gordum bi arkadasini beni gordugunu soyle anlatti biseyin ustune baktim bizim arkadasmis.nedir buneyine barisiyim.benim doktor yapiyorim.diyor guzel konusmadiki.su bile yeter dalgali suda denize .acilicaz.sizce?senin basarisiz olman. yanliz olmak olabilir benom.doktor ve haci kutlu hoca kesinlikle aarin yada ailen gelmez ise yapmiyor.ya kendini ya cihaza zarar vwriyorlar demsti.ama cidden cok.tuhaf bi islem su var aksama olan arkadaslarda insan dimi kobay faresi degiliz oylede asarlar kendileriyle barisik olsalar.agri yapanlar haric peki ne diye bu tedavi var bu kadar berbat riskli ise onu anlamiyorum.ve capa hastanesi kozmetik uzatmayi nasil yapar?????katil mi kasap mi bunlar.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladığım kadarıyla diz kırmaya geç başlamışsın da nedeni o. ayrıca hala alçı yapılıyo mu ya? ben olalı 2 yıl oldu alçıya falan alınmadı hiç bacağım. Kemiğin içine platin yerleştirdi doktorum yamuk kaynamayı önlemek için bir sorunum da kalmadı. Ayrıca normalde herkes 15 gün sonra başlıyomuş egzersizlere benim dikişlerim olduğundan 1 ay onların alınması bekledim ki o zaman bile 20 derece kadar kırıyodum. Dikişler alınınca hemen başlattı zaten doktorum. 2 ay sonunda tembelliğimden hala 40 derece açıyodum doktorum kızınca 85 i görmüştüm. 2 ay sonunda 7. ayın sonunda cihaz çıktığında 110-120 falandı. sonra zamanla merdiven ine çıka falan 130 a kadar geldi. Bende 1 yıl öyle gezdim diyebilirim bacağımı açmaya çalıştığımda tam dizimin üstünde kaslarım yırtılcak gibi geliyodu. sonun da geçtiğimiz şubat ayında düşünce dizimin üstüne oturur vaziyetde bikaç gün basamadım ama sonra bi baktım dizimi daha fazla kırabiliyorum. Yani ben bacağım daha açılmaz derken daha da açabilirmişim aslında. Bunu da merak ediyodum hep öğrenmiş oldum acı da olsa

moonlike;

sonunda doğru bi karar almışsın evet. bence de buraya 'gereksiz' takıntılarını yazma artık. Ayrıca sen hangi eşit haklardan bahsediyosun. imkanın varsa olmak istiyosan olursun olur biter. riskleri belli, garantisi belli. Sen hergün bişeye takıyosun bi narkoz, bi emboli, bi sakatlık, sonra yok ağrısı yok bacak şişerse dayanamazmışın yok morarma olursa bakamazmışın kaç yaşındasın sen 30 mu 10 mu? sen ne istediğini bilmedikten sonra kimse sana yardımcı olamaz.. ona rağmen burda herkes elinden geleni yaptı ama sen insanları bıktırıcak kadar zorladın sabrını. sana anlatılanın yarısı bana anlatılmadı ben emboliyi ilk sende duydum mesela. Riskse risk olucam geçicek dedim oldum geçti. hayatımda senin kadar olumsuz birine rastlamadım umarım hiçbi zaman rastlamam. Gereksiz korkularını içinde yaşa artık hatta yaşamana bile gerek yok çünkü sen bu ameliyatı olmıcaksın bu belli boşuna insanları yorma artık.

Üye
    Aslıbilge. Avatarı

Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 18 yaşında oldum ameliyatımı eksersizlere tam olarak geç başladım denemez ama alçımın olması nedeniyle biraz geçikti. Alçı herkese takılmaya biliyor galiba ama benim dizimde kaynamanın tam manasıyla olması için alçı takıldı. Sonra bir aydan sonra hemen fiziğe başladım.
    dizleri demirleri çıktıktan sonra çabuk kıvrılanlar varmış ama benim gibi oldukça zorlananlarda fiziğe gittiğimde beni zorlayabileceklerini en zorunu yaptıklarını söylüyorlar bende bunu acı şekilde olarak hissediyorum zaten ama kıvrılması için tepki vermemeye çalışıyorum ama pek sonuç alamadım malesef çünkü artık bunun hareketle olmayacağını düşünmeye başladım. Sizinkiler mesala 4 gün çok zorlayarak çalışmayla bile açılmış ama ben ne zamandır en çok zorlayacı şekilde çalışıyorum bunun dışında tabi bir çok hareketlerim ve çalışmalarımda var kıvırma dışında.

Bana bunun benim çalışıp çalışmamla alakası olmadığını yoksa bu kadar çalışmaya açılması gerektiğini söylediler. Bende sizlere benzer birşey yaşayıp yaşamadığını veya bilginizin olup olmadığını sormak istedim.

Narkozla açma ve ışınla kireçleri kırma yöntemi dışında varmı bildikleriniz

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklisin melike

Haklisin melike ama su var sen bu operasyonu gecirmis biri olarak.omur boyu huzunlu bitr hayat mi suan yasli biri gibiyim hicbir sekilde kabul gormuyor.iste bu riski alip omur boyu mutlu yasamak mi?yoksa uzul bu risk alinmaz mi dersin

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yarin mehmet hocaya sonkez gidicem arkadaslar son yardiminiz zaten bu is saglikli biri icin imkansiz mi?olum haric bu doktorlar salliyor mu yani 10 cm 5ayda bitiririz diyor uzamasini sonrasi kolay dedi hoca.bilmyorum ya omur boyu sizi cekicem yada dedigi gibi bi kac ay.tabi yalan soylemiyrlarsa

Sayfa 50 / 98 İlkİlk ... 4046474849505152535460 ... SonSon

Başlığın Etiketleri