Sayfa 44 / 97 İlkİlk ... 344041424344454647485494 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 646-660 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Murat bence mosmor olmamasi gerekiyor bi kac gun normalde hareket et bence devamli ama emre melikeye soralim ben ozelikle benim doktorun muahanede baktim mosmor ayak gormedim.

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muratkardeş;

murat benimki de öyleydi. şuan rengi bi ton açılmış zamanla damarlar ve kaslar da kemiğe uyum sağlayarak uzarsa geçer sanırım. zaten o düzelmeden ayağını sarkıtarak uzun süre oturmakta mümkün olmuyor. ya uzatıcaksın yada yürüyeceksin. ancak öyle rahat ediyor bacak.

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat momarması normal kardeşim benimde öyleydi ilk zamanlar sonradan düzeliyor merak etme valla benim 7 cm uzatmam 9 ay sürdü bastonuda atarım çok yakında iyileşmen ise kemiğin arası dolduğunda bitiyor Umudum parasız olmuyor bu ameliyatlar malesef bende çok karşıyım ama napabiliriz sen söyle bedavaya yapacak olan bi doktor varsa söyleyin ona gitsinler

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emre; benim hala 1.5 cm kısalığım mevcut onu da ben istedim yani 3 cm e kadar belli olmuyo aksama olursa da o 1 cmden kısa olduğundan değil tamamen beyinle alakalı olucak merak etme bazı hastalarda oluyomuş böyle uzama tam olsa da hasta aksıyomuş ki dediğim gibi ben 3 cm tabanlık kullandım 1 yıl 3 cm kısalık hala vardı ama hiç aksamadım ameliyatdan sonra başladı aksamalarım. bugün annem gene uyardı aksama diye
    murat benim cihaz çıktıkdan sonra bile ayakda durmaya alışana kadar bacağım renk değiştirdi halen de olur ara ara uzatınca geçer birde bacak o kadar işlemden geçmiş ağırlık var çok normal

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar selam doktorun asistani mesai atti 15eylul dedi.suan fenayim cidden lutfen yardim iyice.fenalstim girmeden gidicem zaten narkoz yada emboli onu gec iltihap dedi ameliyat hepsi hayati risk demistibama risk lacaz da dedi nedir bu is sansim yuzde 20 mi bu kadar saydi ameliuat sirasindada emboli oluyormus kemigi oydugu icin narkoz zaten korkulu ruyam.ne yapacam lutfen siz nasil sakin oldunuz kozmetik yada degil ayni heimizinki can.ne yapicam ben nerde hata yapiyorum ve cokta istioyrum doktor.dalgali suda.denize acilicaz.demisti lutfen hatam nedir

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlike dürüst olarak bişey dicem doktorum bana aynı ameliyatı olmayı düşünen bi hastayla görüşür müsün demişti kabul etmiştim ve elimden geldiğince de yardımcı olmuştum ama o da senin gibi tepkiler verince görüşmeyi kesmiştim. Senin gibi biriyle de görüşürüm üçüncüye görüşmem çünkü boşa konuşuyoruz. Herkes anlattı birşeyler elinden geldiğince hala yok emboli yok narkoz diyosun yok riskmiş yok bilmem neymiş. 30 yaşındayım diyosun ben bu kararı 19 yaşında verdim. zorunlu ama sizinki dersen de zorunlu olması bizde de aynı riskler olmıcağı anlamına gelmiyo aynı işlem sonuçta. Kaç kere narkoz aldım söyliyim en kısası 15 dakikalık olmak üzere 5 kere. bazıları epiduraldı bazıları genel bazıları da epidural olmama rağmen sonradan uyutularak sonlandırıldı. bütün bu ameliyatları 1-1.5 yıl içerisinde oldum. bel ağrılarım, ayakda uzun süre duramam da etkiliydi ama istediğim şeyleri giyememek çok da önemli oldu bu kararı vermemde. Etrafındaki herkes sakat kalıcan mı diyo olabilir işlem bitince de iyiki olmuşsun diyo o insanların hepsi. Korkmadım mı belki senden çok daha fazla korktum ama kimseye çok korkuyorum demedim kendime bile sadece iyi olucam şunu giyicem bunu yapıcam diyip durdum. Ben bunları o yaşta başarabilmişken sen bu yaşda nasıl başaramıyosun? bu kadar korkuyosan olma o zaman yanlış anlaşılmasın ama senin bu yazdıkalrını okuduğumda yeter ama diyorum sana benim diyebileceklerim bu kadar. korkma diyen yok tabiki korkucaksın ama seninki hastalıklı bir korku etrafındakilere de böyle diyosan tabiki olma derler. Ameliyat sonrası çok daha kötü olursun baştan böyle olursan o kadar acıya, zorluğa karşı hemen pes edersin en iyisi olma.

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Moonlike bak kardeşim ben gözü kapalı gittim doktora konuştum 1 ay sonrada ameliyatımı oldum senin gibi kimseden hiç bi akıl almadım bu sayfayada ameliyatı olduktan sonra üye oldum, diyeceğim o ki sizler sanslısınız gene hiç olmazsa nasıl olacak süreç nasıl gececek diye bilgi aldınız sana bişey söyliyeyim bu yasıma kadar 9 defa ameliyat oldum bu sonuncuydu hepsindede narkoz aldım kendi isteğimde belden aşarıya oldumu ağrı oluyormuş belde emboli dediğiiz nedir yaa tutturmuşsunuz emboli emboli ilk defa sizlerden duyuyorum akıl vermekten gına geldi artık bana herkes jerşeyi anlattı sana ne diyelim başka bilemedim Allah yardımcın olsun sağ salim çıkarsın inşallah ameliyattan

melikeee;
    İnşallah olmaz aksama olursada az olsun bu halimizede şükür 7 cm kısalıktan geldik dizde benim biraz eğrilik var o ameliyatta belki düzelir ama doktorun 1 2 cm kısa bırakması normal dimi benim ayak taragım düşük bacaklar eşit oldumu yürürken takılırım diye düşünmüştür belki Melikeee

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlikenin ayni aycan nın durumu çok zor ameliyat konsantre olamıyor. beyindeöncedenyıpratıyor kendini

ben birşe y sorcam diz altı kemik mi daha erken iyleşir yoksa diz üstü uyluk kemiği mi , veya hangisinde daha kolay kaynama, yürüme erken olur.

emre ameliyattan 1,2 ay sonra hoca seni kontrollere en geç ne kadar sürede çağırdı.

bir çivi dibinde hap içtiğim halde yine akıntı var.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emre; benimde eğrilik düzeltme ve uzatma oldu aynı ameliyatla ikisini hallettik. Belki de o düşünceyle olabilir birde bazı hastalarda uzama devam edebiliyomuş bazen 1 cm kısalık sorun değil belli bile olmaz takılma ona eşit diye düşün ve aksamayı at kafandan çünkü düşünürsen aksamayı atman daha zor olabilir

murat; sen anladığım kadarıyla kafana göre içip bırakıyosun agumentin de dahil hele de hiçbir antibiyotiği doktorun bırak demedikçe bırakmaman gerekir. Kullan bırak bağışıklık kazanır vücut ve işe yaramaz artık. akıntın az bi akıntı olucakdır kabuk bağlardı benim akıntıdan çok sorun diil o sadece rengine dikkat et birde çok fazla akıntı olmamasına

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasan hocanın yanından 2,3 saat önce geldim ana bilim başkanı olmuş akıntımı söyledim olur dedi normal antibiyotik hiçbir ilaç kullanma dedi. bir başka hocayla asistanları detaylı konuşunca o gelen akıntı kanın yan ürünü gibi birşey dedi yeterli et filan yenmeyince oluyormuş. ama ben et hergün nerde bulcam normal yiyorum. rapor aldım bide kurbana kadar.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o ne demek yahu o zaman benimde senin gibi olmam lazımdı ben eti bırak yemeği zor yerdim. Protein içiyodum ben et yemediğimden ıyy onu da nası içiyodum bi ben bilirim ya neyse bide annem sağolsun hergün meyveli yoğurt hazırlıyodu başka türlü sade yoğurt yemediğimden birde hergün mutlaka yumurta yiyodum ben istemiyorum artk derdim. doktorum bana günde kaç yumurta yiyosun demişti hatta ciğer falan baya yararlıymış ben hiç sevmem kırmızı et pek sevmem zaten. Protein takviyesi de ne kadar yarıyodu bilemem tabi de keçi sütüyle karıştırıp içiyodum hergün bir bardak 20 gün dayanabildim ona da kemiksuyu tüket bol bol bak onu bulabilrsin sanırım her yemeğinde çorbasına falan katanlar çokmuş. Bayağı da faydalıymış

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Prof.Dr Tuncay CENTEL

UZATMA - Nedenler

Alanında dünyanın en seçkin ve en iyi doktorlarından birisidir.

Almanca, İngilizce ve çok az İspanyolca bilmektedir. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), Avrupa Pediatrik Ortopedi Derneği (EPOS) ve Avrupa Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Birlikleri Federasyonu (EFORT) üyesidir. Pediatrik Ortopedi Derneği'nin kurucu üyesi ve başkanıdır. Bir dönem TOTBİD Keçiören Şubesi (Pediatrik Ortopedi) Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür. İlizarov Yöntemleri Uygulama ve Araştırma Derneği (Türk ASAMI) kurucu üyesidir. Halen Journal of Pediatric Orthopaedics B 'nin Yayın Kurulu'nda görev yapmaktadır.İletişim
    dr@tuncaycentel.com

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muratkardeş;

Murat ameliyattan sonra kontrollerim haftada birdi hoca uzamanın nasıl gittiğine bakıyordu daha sonralarda 15 günde bir ayda bir gel dedi öyle...

Valla arkadaşlar benim beslenmem çok kötüydü doğru dürüst bişey yemiyordum ama sorunsuz atlattım Muratada dediğim gibi her gün birer tane calsiyum sandoz içiyorum bide keçi sütü getirtim onuda içiyorum çok güzel tavsiye ederim zaten en faydalısı keçi sütü anne sütüyle eş değermiş aklınızda bulunsun Melike inşallh dediğin gibidir arkadaşım bu diz ameliyatımda onuda sölücem

Vural arkadaşımız bi link paylaşmış bakın isterseniz benim yöntemim bu fizik tedaviyle uzadı daha bir çok bilgi mevcut UZATMA - Kallotazis / Yeni Gelişmeler

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar eczanede dikkatimi çekti naturline diye kapsül şeklinde cam şişede bitkisel bir ilaç aldım. içerisinde öğütülmüş ardıç meyveli. zerdeçallı vs. var. kemik iyileşmelerine filan iyi geliyor yazıyordu üzerinde. aldım içiyorum. birde bunu içitiğim zaman akıntı kesildi. tabi yüzde yüz emin değilim.

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlardan iki bacağını birden uzatan varmı , varsa iki bacak ile nasıl yürüyor. lütfen paylaşın.

Sayfa 44 / 97 İlkİlk ... 344041424344454647485494 ... SonSon

Başlığın Etiketleri