Sayfa 42 / 98 İlkİlk ... 323839404142434445465292 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 616-630 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gene mi emboli ben onu unutmustum ya of evet gareket edersen sorun olmazmis oyle diyorlar

Yani bu ameliyat olumle dans resmen

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muratkardeş;

benim sağ bacakta bilek eğriliği ve bacak kısalığı nedeniyle ilizarov takılı. tek ameliyatta takıldı ve hem bilek düzeltildi hem bacak uzatıldı. dört ayı tamaladım. bayramdan sonra röntge çekip durumu göreceğiz. sen ne zaman oldun amliyatı. anlaşılan bu emboli konusunda benim dokor dışında diğerleri hep tedbirli davranmış. bana kan sulandırıcı verilmedi. zaten emboliyede hareketsiz kaldığım ilk 20 gün içinde yakalandım. sen sen ol ağrısada egzersiz ve yürüyüşe önem ver. zaten 30 gün sornra rahatlıyacağın için yardım almadan kendin yapacaksın.

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim doktor bastan riskler icinde saydi emboli diye narkoz bide iltihap.sizin tek bacak ben nasil hareker edicem doktor yurursun dedi bir ay sonra degneklerle iki bacak ayni anda yapacak benim anlayamadim.kesin emboli olabilir bende o Aman ama adamin 400e yakin kozmetik uzatmasi var arkadaslar.kafayi yemeSem bu ara hic yemem isten izin aldim 5den sonra gun almam lazim bu cesareti nasil gostericem allah bilir ya murat arkadasimiz ciddwn cesur biri bide aolemde yanimda benim ozel hastane ama ben hala tirsiyorum uyku yok.sifir zaten.

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dün akşamdan sabaha kadar mide bulantısından uyuyamadım. gündüzde devam etti. ishal de oldum. üşüttüm herhalde. çok rahatsız oldum. şimdi mide bulantısı yok gibi .ama midem ,bağırsaklar sanki sindirim yapmıyor.karnım hep tok gibi. bol bol su içiyorm. bi de şu antibiyotik var augmentın çok etkili bir ilaç , onun etkisi de olabilir araştırdım. bu ilaç mide ve bağırsaklardaki sindirime zarar veriyor. ben ameliyatı ceycey bu ayın 10ağustos unda oldum. aslında ben içerden uzaktan kumanda ile oldum sisitem çalışmadı bir daha oldum anteni değiştirdi. yine çalışmadı . fiksatör taktı ilk ameliyat 22 haziranda. yani 1 ameliyat olacağıma 3 ameliyat oldum. moonlike ameliyat ne zaman

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kan sulandırıcı zaten ameliyatdan sonra hemen vurmaya başlıyolar bende 15-20 tane yemiştim tadevi süresince kullanmaya gerek yok ki. illa yürümeniz gerekmiyo ki yattığınız yerden kaslarınızı çalıştıracak hareketler yaparsanızda etkili olur. yatak hareketlerine hemen başlıyosunuz zaten doktor söyler bunları.

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muratkardeş;

yeni olmussun. geçmiş olsun tekrardan. Allah yardımcın olsun. Sindirim sisteminden bahsetmissin. Sen bahsedince aklıma geldi. Unutmuşum. O da bende sıkıntıya sebep olan bir diğer durum. Emboli teşisi konulduğu gün bağırsaklarımda gaz birikmesine bağlı şişlikte tespit edilmişti. Doktor karnıma elini bastırdığında avazım çıktığı kadar bağırmış doktorun elini itmiştim. Bu durum en çok narkozun etkisi. ama antibiyotiklerin de sindirim sistemini alt üst ettiğini bilmeyen yok. bulantı kusma ve ishal. bunlar antibiyotiğin etkisi. bırakınca geçer...

melikeee;

bir kere emboli olmuşsan gerek var. senin gibi tedbiren vurulmuyor bana. tedavi amaçlı vuruluyor. kan sulandırıcı iğne zamanla damardaki pıhtıyı yok ediyor. ayrıca bir kere pıhtı atmışsa bir kere daha atma riski çok yüksek. bizde olmadı diye hiç kimsede olmaz diye bir genelleme yapamyız dimi. sen 20 gün kullandın diye öbürüde 20 gün kullanıp bırakırsa bir daha emboli olmaz diye bir şey söyliyemeyiz. sonuçta bacak kaslarına tam anlamıyla hakim olamıyorsun sana takılan alet dolayısıyla ve geriliyor kaslar. yürümeye de gerek yok diyemessin çünkü doktorlar ne kadar çok yürür, üstüne basarsan o kadar çabuk iyileşirsin diyor. yürüyüş yapmak kemikleri kuvvetlendiriyor..

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    21:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muhabbet baya koyulaşmış burada tek bastonla yürüyorum artık sadece destek oluyor bana bastonsuzda yürüyebiliyorum oleyyyyyyyyyyyyyyy

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emre hadi gözün aydın. senin 7 cm miydi. ameliyatı ocakta mı olmuştun. yani 7 ayda değnekleri bıraktın öylemiydi. sağol ceycey şimdi iyiyim hamdolsun. antibiyotiği şimdilik içmiyorm.

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    21:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Murat 7 cmdi kısalık ocakta olmuştum ameliyatı deynekleri bıraktım sayılır artık normal yürüyebiliyom ama aksama var gene alışana kadar oluyormuş okudum yazıları Murat antibiyotiğin yanında vitamin alıyormuydun hap yani fazla antibiyotik ishal eder bağırsaklar kötü olur ben hep vitaminle beraber kullandım bi sorunum olmamıştı

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bi vaz geciyorum bi tekrar donuyorum bu kararsizlik beni mahvediyor kalpten gidicem.zaten gwcenlerde kalp carpintisindan hastanelik oldum ama tansiyon degil.sinir....stres normalde eylul ilk haftasi ama nasil yapicaz allam allam cok korkuyorum ama cokta takiyorum.

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: emre2535 Mesajı Gör
    muhabbet baya koyulaşmış burada tek bastonla yürüyorum artık sadece destek oluyor bana bastonsuzda yürüyebiliyorum oleyyyyyyyyyyyyyyy
    gözün aydın. senin bayağı varmış fark. bir santime bir ay hesabı doğru demkki. benimkide 4,5 cm uzatıldı. dördüncü aydayım ve iki hafta önce tek bastona geçtim. seninkine bakılırsa bende en geç bir aya işlem tamam. tekrar gözün aydın emre..

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardesler bisey sorucam islem tamam dediginiz tamamen yuruyebiliyormusunuz. Dumduz.benim doktor 10-12cm 5 ayda tamam dedi disardan dizin ustu cubuk biciminde fiksator.tekrarliyorum mehmet kocaoglu yoksa beni kandiriyor mu yaptiktan sonra mi sayack.sonkez herkese soruyorum omur boyu ezik ve takintili olmak mi cunku inanin bu boyda ne cok guzel giyime gosterise ne diger erkekler gibi biraz cwkici duymaya imkan yok heryerde cuce olmasanizda 155 cok ama cok kisa yoksa bu ameliyat mi?en kortugum narkoz.ve emboli.doktorumun 169 u 179 yaptigi var cok karistim cok guzel olacam emre biliyor yakisiklilik cok iyi ama bilmiyorummmm cildiricam kararsizliktannnn

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ceycey;

ben senin için demedim tedavi boyunca kullanılması gerekmez diye zaten. baştan önlem alınıp vurulanlar için dedim 7 ay sürse 7 ay kan sulandırıcı vermezler diye. kan sulandırıcı ilaçlarında ne kadar tehlikeli olduğu bilinen birşey. kaslar hareket ederse zaten kan dolaşımı da başlar yatak hareketleriyle de bunlar sağlanırsa başlarda başka risklere girmeye gerek yok diye düşünüyorum demeye çalıştığım bu.

emre;
    ben psikolojik olarak valla uzun süre aksamayı atamamıştım umarım sende olmaz öyle bir durum eğer aklım bacağımda olmazsa aksamıyomuşum yoksa aksıyomuşum annem baya uğraştı bu konuda. halen yorulursam aksarım ara ara gerçi

Üye
    arzux Avatarı

Gerçek Adı
    arzu
    Son Giriş
    08.09-2011
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar ; benim kuzenımın bacagında 8cm kısalık vardı.
    basarılı bir Ameliyat gecırdı her gun 1 milim bacagı uzadı ayda 1cme ulaştı...

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    emre ayağındaki çivileri çıkardınmı. çıkarmadınsa ne zaman çıkacak. birde şunu soracam benin bacak filmdede hoca söyledi 2. cm filan uzadı dedi, şimdi 3 cm e yaklaşmıştır. ama diğer bacağımla karşılatırdığımda sanki hiç uzamamış gibi duruyor. acaba içerden kemik uzuyor da et gerilmiyormu pek anlamadım. emre senin nasıl uzama olurken 7cm ulaştığın zaman et ,kas nasıl bir gelişim gösterdi gerilmesi nasıl oldu.

arzux: geçmiş olsun bu 8cm uzatma diz altımı yoksa diz üstümü odu.

Sayfa 42 / 98 İlkİlk ... 323839404142434445465292 ... SonSon

Başlığın Etiketleri