Sayfa 41 / 98 İlkİlk ... 313738394041424344455191 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 601-615 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar selam bugun doktora gittim asistanları vardı. . uzama olduğu için normaldir dediler. benim sadece tek çivi dibinde akıntı oluyor. antibiyotiktde 1 haftadan beri kutu bittiği için kullnmadım . hoca kullnmasan da olur dedi. akıntı olunca ortopedi servisine gittim. antibiyotik istedim. aguantan mı ne onu yazdı. kimseyi bulamıyorsun hastanede arefe olduğu için. hasan hoca yok tatilde zaten. telefonunu da vermiyorlar görüşelim. ayağımda şişlik var ama ağrı yok şimdilik. çivi dibini gazlı bazle temizliyor sarıyorum 5 ,6 saat geçmeden hafiften akıntı oluyor. ve sargı bezini ıslatıyor. şimdi antibiyotik kullanmaya başladım acaba akıntıyı keser mi.

Üye
    nizo5 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar epeydir foruma katılmıyorum ama sizin yazdıklarınızı takip ediyorum.uzun acılı ve sancılı bir dönemin sonlarına doğru geliyorum.sol bacağımda 7 cm kısalık vardı hasan haoca içerden mekanik uzatma tekniği uyguladı çok zorlu bi süreçti makinanın çalışmadığı dönemler oldu ama acılara dayanarak daha sert çevirmelerle makineyi ağustos başında sonlandırdık bacaklarım eşitlendi sabah uyanınca onları aynı boyda görmek bile her şeye değer şimdi bol sütlü yoğurtlu kısacası calcium ve fosforlu yiyeceklerle geçiyor günlerim evdeyim henüz basmıyorum 16/09/2011 kontrolüm var bakalım hoca ne diyecek.mersin gibi sıcak bir yerde 7 cm lik altlıklar ve ayağımda botlarla 13 yıl geçirince şu 4 aylık acı değermi derseniz değer ilk iş kendime spor ayakkabı ve sandelet aldım kızımla koşamadım ama 1 yaşında oğlum var onunla koşabileceğimi düşünmek bile tüm acılara değer.tüm ameliyat olan ve olacak arkadaşlara allah şifa ve sabır versin.moonlike kardeşim mesajlarını sürekli okuyorum kelimelerinde tedirginliğini psikolojik sendromlarını hissedebiliyorum seni anlayabiliyorumda çok zor durumdasın daha doğrusu sen kendini o hale sokmuşsun.dün akşam bir belgesel izledim konusu düşünebilen hissedebilen robotlar hk.sonuç şu anki milenyumteknoloji dünyayı avucuna toplayan teknoloji ürünler bilgisayarlar bile en az düşünen bir böcek kadar bile düşünemiyor dolayısıyla bu robot olayı belki yüzlerce yıl sonra anlatmamın sebebi insanın yaptığı ve yapacağı sınırlı ve haddi kadar eğer ameliyat olursan en iyisi bile olsa hiç bir zaman allahın verdiği gibi olmayacak bacağın bence çoğunu kendin büyütüyorsun kimin ne dediği önemli deği senin nasıl bir insan olduğun önemli dürüst namuslu bir hayat yaşa inançlı unutma ainstayn ın boyu kimseyi ilgilendirmiyor ama buluşları insanlığı kökünde etkiliyor kendinle barışık ol sevdiklerine ve allahına sımsıkı sarıl o paracı itleride boş ver onlar amaeliyattan alacakları kısımla ve iyi geçerse seni tez kobayı olarak kullanmayı düşünür iyi yada kötü durumda sen hep kendinle başbaşa olacaksın.benden kardeş tavsiyesi vargit işine gücüne bak.kendinize iyi bakın

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla moonlike sana bişey dememeye karar verdim ben. bu kadar korkuyla Allah yardımcın olsun diyorum o kadar.
    muratkardes, agumentin antibiyotik zaten onu kullandığında etki eder baya. Akıntının olması normal sonuçda sen hareket ettikçe derinde demirde aşağı yukarı oynuyo sonuçta. cihazı yeni taktırdın bacağının şiş olması çok normal. hareket ettikçe iner. yatak hareketi verdi mi sana fizyoterapist? onlar çok işe yarıyo şişliğin inmsinde. uzandığın yerde yapıyosun zorluğu yok ama ödemini alıyo. birde sana tavsiyem pansumanını yaparken haftada bir demirlerini oksijenli suyla temizle sakın derine değdirme sadece demirlerini. Demirler devamlı batikon olduğundan onlarından temizlenmesi gerekiyomuş ve birşey daha aldığın gazlı bezlerin 5 li paketlerde olan bezler olmasına özen göster mikrop kapmaması açısından çok daha iyi

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlike;

çok sönük bir hayatım var diyorsun. merak ediyorum canlı capcanlı bir hayatı neye bağlıyorsun. ayrıca uzun boylu olunca insanın canlı bir hayat garantisi olacağını nereden biliyorsun. herkesin kendine göre dertleri var. beklentilerini yüksek tutma. beklentilerin ne kadar yüksek olursa o kadar hayal kırıklığına uğrarsın. 'kesin zarar görme' meselesine gelince. ameliyat olursan kesin zarar görürsün demedim ben. ama hiç bir şeyin garantisi yok. boyumu uzatayım derken sağlığından olabilirsin dedim. bu bir ihtimal cümlesi. hiçbir zaman kesinlik arz etmez..

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam ceycey sonuk derken inan kotu birsey paran var arkadaslarinla ayni duzeydesin onlar giyinirken gezerken bakiyorsun sana cok sig bir algi gelmesin ama 165olsam agzimi acmazdim ama erkek gibi bile durmuyorsun 155komik derecede kisa demek istedigim omur boyu bunu kafa takacam calismak para kazanmak istemiyorum tatilde gir facebook a birde bana bak tio olarak anlarsin biraz derdimi herkes iyi gorunmek ister o zaman sacina jole bile surme mesela.yani bu isten uzatilarak yirtma olyimmi sordum.baasari yuksekse omur biyu uzulmekten iyidirmrlike bile sıkıldı cok korkagum gercektennnn

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlike ameliyatı kafana takam okadar bu işi hocalar onlarca kişiye yapıyor ve bu ameliyatta sorun çıkan yok gibi. ama uzun ve sabır gerektiren süreç. ağrılı bir süreç değil unutma. sen sadece normal orta boylu olayım düşüncesindesin. ben ayrıca şöyle de düşünüyorum bir ayağım iyişeşecek, ondan sonr adiğer ayağımı yapmayı düşünüyorum.çünkü iki bacağın birden olursa tekerlekli sandalye ile yürütüleceksin. benim biliyorsun devamlı yürütecek kimse yok ondan tabi hoca kabul ederse. sen de bu kadar çok kafana takma olacaksan ol. bana sorarsan ol.

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi sen okadar olaydan sonra ol diyorsan olacam cidden 24saat takiyorum.tekerlekli sandalye teleffuz etmediler cunku yurumek daha iyiymis.sen ogun iltihap diyince nerden girdik bu ise diyince hastanelik oldum bu ameliyati silince bitiyorum.bilmiyorum o ayilinca felegin sasacak diyorlar.iki tane birden ama dedigim gibi benim hocanin.iki seans yaptiklari var 10cm yapip sonra bir 7cm daha ve bunlar bayan.evet allah yardim etsin agri olmamasi ilginc cidden..

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

antibiyotiği 2. içişimde akıntı biraz durdu.

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlike;

ağrı olmadığını kim söyledi. ilk üç gün ağrı adamı resmen bağırtıyor. sonrasında ise ağrı sızı otuz gün sürüyor. ama otuz gün sonra pimlerin eti ısırması olmasa orda olduğunu bile unutursun. bende böyle oldu en azından

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

agumentin güçlü bi antibiyotik zaten. doktor bana vermişti çıktığımda sonrasında akıntı olunca gene vermişti 1 kutu anlaşılan benimkiler baştan almış önlemini herşeyin ameliyatdan sonrada 20 tane kan sulandırıcı vurulmuştum nedenini çözemesem de

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: melikeee Mesajı Gör
    agumentin güçlü bi antibiyotik zaten. doktor bana vermişti çıktığımda sonrasında akıntı olunca gene vermişti 1 kutu anlaşılan benimkiler baştan almış önlemini herşeyin ameliyatdan sonrada 20 tane kan sulandırıcı vurulmuştum nedenini çözemesem de
    ameliyattan sonra bana da antibiyotik verildi. hatta iki kutuydu. her birisini günde iki kere tok karnına kullanıyordum. yaklaşık olarak 3 bin dört bin miligrama tekabül ediyordu. kan sulandırıcı ise emboli riskine karşı tedbiren vurulmuş. onları vurup kanını sulandırmasalardı benim gibi emboli olup 15 - 20 gün hastane köşelrinde sürünebilirdin o ameliyatlı halinle. emboli hareketsizlikten oluyor. ameliyat nedeniyle belli bir süre hareketsiz kalacağın için emboliye yakalanma riski var tüm bacak ameliyatlarında... ama günümüzde artık bilgisayar teknolojisi ve internetin yaygınlaşmasıyla sağlıklı insanlarında ölümüne sebep olabiliyor. Geçenlerde 12 saat bilgisayarda oyun oynayıp hareketsiz kalan bir Amerikalı genç emboliden hayatını kaybetti. hemde ben emboli olduğum şu günlerde. Emboli olup ardından böyle bir ölüm haberi almak nasıl bir psikolojhiye sürükler varın siz düşünün. halime şükrettim açıkçası..

bu arada emboli kanın akciğere pıhtı atması. ciğere bıçak saplanmıi gibi ağrı yapar insanın nefesini keser... eğer ana arter bir damara pıhtı atmış ise Allah muhaffaza felce hatta ölüme sebebiyet verebilir. ciddi bir risktir...

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bunu olurken işkence gibi geliyodu fena yakıyodu çünkü iğneler araştırıp da gittik o doktora iyiki de gitmişiz hastayla ilgilenmesi de çok çok iyi
    ilk 3 gün benimde kabusum olmuştu 3 gün yattım zaten hastanede.hatta narkoz etkisi geçince ağrı kesici istemiştim ama bana mısın dememişti ameliyat esnasında verilen ağır bi ağrı kesici varmış ameliyathaneden onu getirtmişti doktorum ben duramayınca 3. gün ayağa kalkmaya çalışmıştım ben hemşire yardımıyla ama ilk acı deneyimimi o zaman yaşamıştım. Çığlık atmamak için nasıl tuttum nasıl yatağa geri yattım hatırlamıyorum. 4. gün sedyeyle gitmiştim eve eve gidince de 4 kişinin yardımıyla ayağa kalkıp 5 metre yürüyebilmiştim o da çok inat etmiştim de o sayede tabi 2 dakkamı alıcak mesafeyi abartısız 40 dakikada gidip gelmiştim ama kalkabilmiştim sonuçda

Üye
    ceycey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melikeee;

işte bu yürümekteki ısrarların ve doktorunun kan sulandırıcı iğne tedbiri seni emboliden korumuş. bense ilk 20- 30 gün tuvalet dışında hiç kalkmadım. sürekli yattım. embolidense hiç haberim yoktu. bir sabah akciğerime saplanan ağrıyla uyandım. direk acile. film tahlil derken sabah gittiğim hastane akşama doğru dörtte teşisi koyabildi. oda tahminen. emboli olmuşsun üniversite hastanesine git dediler. sonra emboli değil galiba biz burda bakalım dediler yatırdılar. bir sürü serum iğne. tabi emboli olabilirdiye birde kansulandırıcı yaptılar. 6 gn yattım çıktım. tabi kan sulandırıcıyı kestiler. ikinci gün yeniden başladı ağrı ve nefes sıkıntısı. bu kez üniversite hastanesine gittik. orda az kalsın yoğun bakıma alıyorlardı. ancak sonra anlaşıldı embolinin ana arterde olmadığı. öyle oluncada iğne verip beşinci gün çıkardılar. bu iğneleride her gün vuracaksın dediler. İstanbul'a dönünce Marmara Üniversitesine gittim. Ordaki Prof'ta günde iki ye çıkardı. iki kere acı çekmemem içinde yüksek miligramlısını verdi. şimdi her gün bir tane vurulmaya devam ediyorum 6 ay devam edecekmişim. taki bacak iyileşip kaslar çalışana ve kanı sağlıklı bir şekilde yukarıya pompalıyana kadar.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende tuvalete gitmek için kalkmıştım zaten dolanabiliyim diye değil ki hatta ilk kalktığımda sürgü kullan bir iki gün demişlerdi de istemeyip zorlamıştım.Kalktığımda nası bi hale geldiysem annemler falan iyimisin diyip durdular sapsarı olmuş yüzüm bide o gün fizyoterapist geldiğinde çok sinirlenmiştim ona, bana senle çok işimiz var mızmızsın demişti. bacağımı kaldırmaya çalışınca bilekden tutup basmıştım çığlığı, ona inat evde çalışıcam dedim kalkıcam dediğimde de ona inat kalkarım ben diyip kalkmıştım. bide başından beri yatak hareketleri yaptım bacağı kaldır indir sağa sola falan birde dediğim gibi düz uzatabilmek için bastırmaya çalıştım herbirini 10 ar kereden başlayıp yapıyodum. tabi ben kaldırmıyodum başkaları kaldırıp indirdi bacağımı ben de zamanla kendim kaldırmaya çalıştım kaslarımın zorlandığını hissediyodum zaten. demek onlarda hem ödemi geçirmede hemde kan dolaşımında etkili olmuş.

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın ceycey korkuttun bizi şu embolimeselesi. bende devamlı yatıyorum yemek ve wc dışı pek birşey yaptığım yok. seninde ayağında fiksatör mü var yoksa ilazarow mu. ben ilk 15 gün FİLAN kullandım sonra kullanmadım bu kan sulandırıcıyı. senin rahatsızlık neydi ceycey

Sayfa 41 / 98 İlkİlk ... 313738394041424344455191 ... SonSon

Başlığın Etiketleri