Sayfa 38 / 97 İlkİlk ... 283435363738394041424888 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 556-570 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nadia nin rahatligi bana cesaret mi versin korkutsun mu bilmiyorum 3hafta kaldi ameliyata inanin cok korkuyorum emboliden narkozdan ama istiyorumda cok takiyorum cunku.murat bey in sanssizlik simdi benom sisteme dindu iste bana o ikisindinide ayni anda takacak yandan serit gibi bir alet.5gun oldu uzama varmi ?ve agri nasil disaran olanda ben o demirlerin girdigi yerleri dusunemiyorum zaten doktor bana ddisardan ile degnekle yurursun dedi.emboli ise pek yasa bakmiyor aslinda riskler arasinda resmen kemik amiyatlarinda.ne yapicam kalbim falan sikisikyor artik karasizliktan.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben değneksiz basmaya başlamıştım 5. ayda mı ne tam da hatırlamıyorum tabi tam ağırlık vermeden. değnekleri bırakınca da korkudan tam basamıyodum ben aksamam devam etti doktoruma görünceğim zaman veriyodum ağırlık o da azar işitmim diye İki bacakda cihazla çok daha zor olucakdır tabi de gülü seven dikenine katlanır demiş atalarımız. sonunu düşünüp dayanıcaksın herşeye

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani melike hanim eskisi gibi yurumem aksanadan normal uzatma cihazlari cikincami yani 10cm icin 4 ay diyor yoksa daha cok surer mi ? narkoz ve. emboliden gitmeyelim birde agri murat arkadadimiz cok yok diyor biliyorsun obada disardan taktilar.bende iki tane olaxak artik hersey mwhmet kocaoglu nda insallah sakat topal kalmayiz....

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cihazların çıkması ayrı tamamen ağırlık verebilmeniz yani aksamadan basabilmeniz için kemiklerin tam dolması lazım. uzama bitince basarsınız ama değneklerle ve belli bir oranda değneksiz tam basmanız tamamen kemiklerinizin ne kadar sürede tamamen kaynayacağına bağlı

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani o bacaklar kemikte dolunca eskisi gibi calisiyor adim atma falan 4ay uzama surse ciksa kac ayda kendine gelir normal kemik. Eylulde olacam yaza yuruyebilir miyim acaba

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kemiğinizin çabuk kaynaması biraz kemik yapınızla ve önemli ölçüde de yiyip içtiklerinize dikkat etmenizle alakalı. Egzersiz işini sıkı tutarsanız en başından hareketlerinizde herhangi bir sorun olmaz, kemiğiniz dolunca da gayet rahat hareket edebilirsiniz. Egzersizleri sıkı tuttuğunuzda cihaz varkende rahat hareket etmenizi sağlıcakdır bu da çok önemli. Benim diz üstündeydi cihaz ve dizimi yeniden yavaş yavaş açabildim tabi son sistemde nasıl olur bilemem. Ben tembellik de yaptığımdan fazlasıyla sorun olmuşdu benim için ama cihazla çömelebilen hastaları bile görmüştüm egzersizlerni sıkı tutmuşlar en başından. Valla ben temmuzda olmuştum şubat ortaları gibi çıkmıştı cihazım 1 ay sonra doktorum değnekleri at dedi bana ama ben gene de emin olamadığımdan yanımda taşıyodum yürüdüğümde yorulduğumda aksamam oluyodu çünkü nisan sonunda tamamen bırakmıştım. Ama dediğim gibi yeni sistemde nasıl bir işlem izleniyor bilmiyorum. Benimki kadar uzatmadıklarını biliyorum ama kemiğiniz dolarsa yaza bile kalmaz yürürsünüz yani merak etmeyin

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Melike katılıyorum sana kemiğin kaynaması insanların kemik yapısına bağlı yediklerimize dikkat etmemiz lazım valla ben sahsen dikkat etmedim sütle aram hiç yok peynir fazla yemem sigara kullanıyorum ama çok şükür ocakta oldum ameliyatı kemiğin arası dlmuş yarım cm falan kaldı yaklaşık 1 aydırda calsiyum sandoz kullanıyorum çok çok faydalı kemiklerimiz için bidde keçi sütü benimde hareketlerimde hiç bi kısatlamam olmadı dizim zaten tam kıvrılmıyor 100 derecede buda bana yeterli zaten ileride fizik tedavisine baslıyacağım ben ayağıma uzun süreden bası basıyorum gecen haftada tek bastona düştüm normal yükte verebiliyorum bi kaç sefer bastonsuz yürüdüm gayet iyi ama Melike senin dediğin gibi korkuyor insan yüklenmeye biraz aksıyorum gibi geliyor bana hocaya sordum yok dedi bana biraz kısa geliyor yürüye yürüye düzelecek galiba Murat bekle beni hastanede yakında dizden 3. operasyonumu olacağım

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaslar cok konustum ama surec geldi 5 eylul yada o hafta ameliyattayim.is yerinede halettim iki ay ucretsiz izin.simdi olay su sizcetek operayonla kitlenmeden bu isi 6ayda 10 cm bitirme olayim yuzde kac.doktorun hergun gelen fizik tedavicisi ve pansumanncisi var.sizce sonuca etkisi olurmu?iki bacak korkum tavan yapti ama 166 cm olucam.

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlike senin bacağını yani kaval kemiğini ve ya uyluk kemiğini tek başına 10 cm uzatırsa vucudunda dengesizlik olur. onun için hoca 10 cm uzatmaz. yani tek kemikte 10 cm fazla oluyor birde riskli. en fazla 7 cm civarı uzatır.

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat riski nedir bilmiyorum ama bir link gondermistim sana kendisi 10 11 hatta uygunsa 12 cm e cikiyor valla ben 7 yaparsa kabul etmezdim cok kisayim oran olayina bakacaz dedi.ama 11 cm yaptigi var tek seferde 10cm neden riskli olsunki...

Bu arada sen nasilsin agri sizi zorluk ve taktilar mi ikinci aleti bana ikisi takilacak ayni anda yurume ve agri nasil sende.amiyattan cikinca sisme agri nasildi ve igrenc dimi deriye giiren.demirler.birde melikede benim doktorun sekreteride soylemisti hergun hareketleri yaparsan ciktigi an yurursun.uzama oluyor mu bu arada 1mm hergun.korkuyu nasil yenicem bilmiyorum giris korkusu yiruyerek gir hasta cik.dayanilmaz agrilar yok dimi

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moonlike acı bir kaç gün bilemedin bir kaç hafta oluyor acı dan şikayetim yok çok şükür sıkıntım zaman geçmiyor , birde hareket kısıtlılığı

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muratkardeş;

murat cok ilginc o kadar metal ve aci olmamasi.benim iki tane takacak ama disardan daha iyiymis cok arastirdim bak tek seferde cidden daha cok cm sagliyor.ben narkozdan emboliden korkuyorum uyucam kalkamicam kalkimcada igrenc iki bbacak.senin daha tek bacak cift olunca bana ise bir aydan sonra gidersin dedi memurum sonucta oturma.sende basladilar mi hareketlere aman dikkat et ikinci operasyon ne zaman ve kisisel kannat nedir bu noy kompleksini cekmeye deger mi yoksa tam manyaklik mi bu is? 156yim korkunc duygu

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gençlik naberrrr tedaviler nasıl gidiyo

Üye
    muratkardeş Avatarı

Son Giriş
    11.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi emre , senden , ramazan ya ilk defa orucumu tutamadım bu yaşıma kadar üzülüyorm. zaman su gibi akıp gitse da iyileşsek...

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam murat benim sorulari gordun mu abi uykum kacmaya basladi hergece disardayim sanki herseyi son kez yapiyormus gibiyim birde sorulari baksana sagol insallah iyilesecez

Sayfa 38 / 97 İlkİlk ... 283435363738394041424888 ... SonSon

Başlığın Etiketleri