Sayfa 25 / 97 İlkİlk ... 152122232425262728293575 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 361-375 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    12:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arif Bey geçmiş olsun. Bende polio sekeliyim .Sol bacakta yıllardır doktorların 6cm dediği ameliyat safhasında 8cm olduğunu öğrendiğimiz kısalık vardı. Onasıl oldu demeyin hala çözemedim. İzmirde Dokuz Eylül Ünv.Hasan Havaıtçıoğluna ameliyat oldum. Uzatma bitti şuanda tam olarak kaynaması bekleniyor. Benim bacağımda hem kısa , hem ince hemde kas gücü zayıftı .Ama uzatma olduk şimdi fizik tedavi yapıp kas gücünü artırmaya çalışıyorum. Tabiki uzatma bittikten sonra kas gücü normal olan Kemal bey gibi hiç bişey belli olmıyacak gibi olmuyor. Kaslar zayıf olduğu için eskisi kadar olmasada biraz daha aksama kalıyor. Ama sanırım azimle ve sürekli kuvvetlendirme ile minimuma inebilir. Fakat her doktor kaslar yüzünden uzatma miktarını kendi ayarlamak istiyor. benim istanbulda gittiğim doktor 8 cm lik kısalık için 5-6cm uzatabilirim kasların zayıf demişti , Diğerleri de dizin kitlenmeye bilir demişti fakat Hasan hoca 1cm fark bırakarak uzattı . Şu çok şükür kitlenmeme gibi problem yok Allah ilerdede böyle bir sorun göstermez inşallah. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışabilir. Geçmiş olsun

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar selam ben bazen yazıyorum bazen yazamıyorum ama benimde süreç kısalıyor parayı temin ettim 60 000 tl içerden mi dışardan mı bu soru kaldı aklımda doktorumuz mehmet kocaoğlu beni bilen bilir ben sağlıklıyım ama boyum erkek için oldukça kısa 156 cm kozmetik olacak bende bende bankada muhasebeciyim 1 aydan sonra işe gitmem gerekiyor butun gun oturuyorum kesinlikle kalkmam sart degil çok rahatım banka genel müdürlük çünkü.içerden mii dışasrdan mı daha cabuk işe dönerim ve içerden olan 10 ve üzeri mümkün mü? sizce ne yapmalıyım çok korkuyorum ama genel müdürlükte herkesten kısayım çocuk gibi duruyorum yasım 30.korkumu yenmeye calısıyorum hastaneye gidip o ameliyatı olmak intihar gibi geliyor ancak 10 cm uzarsam yeniden dogmus gibi olacagım.lütfen yasrdım temmuz gibi planlıyorum tek sorun iş.

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzatma süreci olarak 2 sininde bir farkı yok , konfor olarak ve enfeksyon riski olarak içerden çok daha iyi bir yöntem. Fakat uzatma süresi ve uzunluğu her 2 sistemde de aynı oluyor. Yanlız burda sadece konfor mu demeyin gerçekten çok büyük konfor farkı oluyor. Heleki 1 ay sonra işe gidecem diyorsan içerden sistem çok iyi olur. Ben İzmirde Dokuz Eylül de Hasan Havıtçıoğluna oldum içerden sistemi.

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaslar icerden önerecegim bende doktora zaten havitcioğlunun tavsiye ettigi doktor istanbul da metin küçükkaya .peki sizce otomatik içerden olanda 10 cm verebilirler mi ? ve narkoz hariç sizce ölüm veya sakat kalma riskim çok mu ?

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktor konusunda Hasan hocayı öneririm kesinlikle türkiyede 3 kişiden biriymiş zaten.Moonlike ilk önce size vereyim cvp 60bin tl demişsin ama deli para(dediğim doktor 60bin tlye hastanede tanıştığım bi abiye sıfırdan içeriden mekanik bacak taktı) ben 5bin tlye bitirdim işi.1 ay sonra işe gitmem gerekir demişsin içeriden olursa gidersin(dışarıdan olanın bakımı çok zor enfeksiyon kaptırırsın içeriden olanın enfeksiyon riski %0) işine zorluk çekmezsin fazla.benim içeriden 7 cm uzadı 10 cmde olur.valla ölüm riski sıfır dicem onuda allah bilir sakat kalma riskinde senin sansın olur kardeşim ama bence oda yok.
    nöbetçi kardeşim:
    benim bacağımda ince kaslar zayıf onuda fizik tedaviyle halledecez bu kemiğin arası ne kadar sürede dolar bilgin varmı 7cm benimkisi?

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emre her insana göre farklı sürede dolar , yemene , içmene , uykuna dikkat etmen gerekir...

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saol kardeşim

Üye
    kemal06 Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emre bey benim 4 cm di kemiğin yarısı çok şükr dolmuş durumda aralıgın sonunda ameliyat olmuştum ve geri sayıma başladım kısmet olursa haziranın ilk haftası cihazı cıkaracaklar şu an da vucut agırlıgımın yarısını vererek yürümeye başladım sanırım sizin kaslarla ilgili bir probleminiz de var benim böyle bir problemim yoktu bir ay gibi bir sürem kaldı sizin ameliyatınız farklı doktorunuz ayagınızın üstüne bastırıyormu sizin 7 cm kısmet olursa sanırım sizin yazın sonuna dolar bir de dizinizi kırabiliyormusunz

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevindim valla çok geçmiş olsun bişey kalmamış sizin en son kntrolümde koltuk deyneğini sadece destek olarak kullan dedi yavaş yavaş basmamı söledi.bu beklemesi öldürüyor insanı sabredecez artık napalım. dizimi kıvıramıyorum 90 derecede kalıyor zaten bi 2 ay sonra falan dizimdende ameliyat olacam kıvırma hareketi yapmıyorum şu anda sadece kaslarım zayıf kas haraketi yapıyorum senin adınada sevindim kurtuluyorsun artık çokk çokk gecmiş olsun kardeşim.

Üye
    sedat76 Avatarı

Gerçek Adı
    sedat
    Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar genellikle kemik uzatma ameliyatları genc ve küçük yaslarda yapılması tavsiye edilir.günümüzde teknoloji ilerledi ama yinede riskli bir ameliyat.evet haklısınız kısalıga baglı eklem bel sırt agrıları yasanır.ama birde vücut anatomisi ve iskelet sistemi belli bir yaşta oturmuş oluyor..eskiden 18 yasına kadar yapılırdı.ama şimdi 35 yasındada yapılıyor....ama yinede gayet riskli bir amleyat arkadaslar....özel hastanerde gelişmiş teknolojiler kullanılmakta...

Üye
    kemal06 Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb emre bey:
    daha önce bende sizin gibi koltuk degneğinden destek alıp yavas yavas basıyordum sonra artırdı doktor darısı size inş.en kısa sürede kemiğiniz arası dolar siz iyi 90 derece dizinizi kırabiliyormusunuz zaten doktorumun bana söylediğide 90 dereceye kadar kırabilirsin demişti ama ben biraz ihmal biraz da ağrıyo filan die hareket yapmadım şu an hiç kırılmıyor düm düz duruyor dizim 10-20 derece kadar kırabiliyorum fizik tedavide bagırta bagırta acarlar heralde

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kemal kardeşim kendin kıvırmaya çalış fizik tedavicilerin eline düşme derim ben biliyorum çünkü hiç dinlemiyolar acıyormuş acımıyormuş falan diye ya zaten 100 derece kıvırsam yeter bana

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana da 100 derece açsam yeter diyodumda çok da yetmiyo söyliyim bende tembellik yapmıştm 20 derece açmıştım 2 hafta sonra gene aynı açınca doktorum bi bağırmıştı bana 4 gün sonra 90 derece olucak dedi bu bacağı ya sen kırarsın ya ben dedi sonunda da. 0 4 gün sabahdan akşama ağlaya ağlaya çalıştım. bide benim eğrilikde vardı o da düzeltildiğinde diz kapağımdaki dikiş yeni alınmıştı. yüz üstü yatma şansımda yok yani 4 gün hayatım boyunca unutamam. Ağlayarak devam ettim beni gören yetmez mi artık derdi ama ben inatla devam ederdim 4 gün sonra doktora gittiğimde 85 i zorluyodum en sonunda da 120-130 derece açabildim öyle deva ediyodum bigün düştüm yolda ayağım kaydı tam dizimin üstüne oturur gibi o dünden sonra daha da açıldı dizim ve öyle yatıp yatıp egzersiz yapmayınca o an rahat gelse de sonra cefasını fena çekiyosunuz denemiş yaşamış biri olarak söyliyim.

Üye
    nizo5 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb kardeş ben 15 gün önce hasan beye ameliyat oldum başarılı geçti evede yeni geldim tedavinin başındayım nasıl bi süreç beni bekliyor bilmiyorum numaramı versem görüşebilirmiyiz saygılar 0541 905 04 01 nizamettin gürpınar

Üye
    saynz Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende ameliyat oldum şişli etfalde oldum 6 cm uzatıldı 13 sene oldu bir şikayetim yok tedavi 15 ay sürmüştü oldukça sabır gerektiren bir durum Allah yardımcın olsun.

Sayfa 25 / 97 İlkİlk ... 152122232425262728293575 ... SonSon

Başlığın Etiketleri