Sayfa 24 / 97 İlkİlk ... 142021222324252627283474 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    anladım çok tşkür ederim nasıl beslenmem lazım çabuk toparlanmam için

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

genel olarak kırmızı et, kemik suyu hemen her yemeğe, süt, yoğurt,bol yumurta

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkür ederim sağol)

Üye
    Büşra' Avatarı

Gerçek Adı
    Büşra
    Son Giriş
    11.04-2011
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaklaşık 1 aydır takip ediyorum burayı ve 4-5 aydır da bu ameliyatı düşünüyorum. Sol bacağımda 4 cm kısalık var ve bu ilerde iş hayatımda önüme çıkacak, bir kız için zor bir durum hele bu devirde önce dış görünüşe bakıldığını düşünürsek eyvahlar olsun denebilir. Yazdıklarınızı okuyorum çok zor olduğunu söyleyen de var çok memnun olan da. Aynı soruları bininci kez sormuş olacağım belki ama İzmir'de okuyorum şuan ve belli bir dönem burada yaşayacağım. Ameliyatı Dokuz Eylülde olmayı düşünüyorum. Ama aklımda sorular var, bu ameliyattan sonra o demirler bacağımda ne kadar kalacak tahminen?Sonrasında bacağımı rahat hareket ettirebilecek miyim? Egzersiz yapılırken olan acılar ne kadar dayanılmaz oluyor? Demirler çıktıktan sonra desteksiz yürümeye ne kadar zamanda başlanıyor? Ameliyatın yaklaşık olarak maddi tutarı ne kadar? Ve en önemlisi aksama kesinlikle ortadan kalkacak mı?

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

büşra oldum bu ameliyatı ben ocak ayında oldum 7cm kısalığım vardı. olman lazım bu ameliyatı ileride zorluk çekersin bel ağrısı sağ ayağında ağrı uzun yol yürüyememen falan sorularına teker telkr cvp vereyim ameliyatımı izmirde oldum bende 9 eylülde hasan havıtçıoğlu yaptı çok çok memlunum çok güzel ilgileniyo hastalarıyla.bnim uzamam su anda bitti 7cm kemiğin arası dolacak onu bekliyoruz benim cihaz tamamen içeriydi hiç bişeyime engel olmadı banyomu yaptım koltuk deynekleriyle dolaşıyorum bi sıkıntı yok fizk tedavisi uyguladım evde kendim oda çok basit nedeni ise içerideki cihazın çalışması aksama tabi kalkacak ortadan fizik tedavi yaparken acım olmadı yukarıda bi arkadaş var NİZO DİYE ona önerdim doktorumu haftaya ameliyat olacak sorun olursa yazabilirsin

Üye
    Büşra' Avatarı

Gerçek Adı
    Büşra
    Son Giriş
    11.04-2011
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İçim rahatladı desem peki bu ameliyatın yapılamamasına neden olacak bir şeyler var mıdır? mesela bende spina bifida var

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    12:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Moonlike ben de İzmir Dokuz eylül De Prof.Dr Hasan Havıtçıoğluna ameliyat oldum . Gerçekten şu ana kadar işler tıkarında Doktorumuzda gayet iyi bu iş üzerine bir çok araştırması ve çalışmaları var. İçerden sistemide yapıyor. İstersen kendisi ile bir görüş .

Üye
    nur sahin Avatarı

Gerçek Adı
    onur şahin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1994 yılında bu ameliyatı duydum 7 cmdizaltı kısalığım vardı ve operasyon gayet başarılı oldu 7 cm uzatıldı. Ayakta ufak tefek deformeler oldu ama bu cok önemli değil tedavi 18 ay sürdü. sabır gerektiren bir süreç. İst Unv Çapa Tıp da oldum Mehmet KOCAOĞLU doktorumda şimdi ordamıdır bilmiyorum. ameliyar sonrası 5 yılkadar kontrolümn vardı ve bitti şimdi rahatım bilek kısmımda az bir sorun kaldı istesem onu da hallederceklerini söylemişlerdi. Ben gerek duymadım.Keşke olsaydım dememek için bunu kabul ettim. Omurgada srunum yok.Doktorlar operasyon sonrasında başına glecekleri tek tek anlatıyorlar kararsenin....16 yıl önce yapılan bir operasyon tıp dahada ileriledi söyleyecekelrim bu kadar

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb nöbetçi benim doktorumda hasan havıtçıoğlu ocakkta oldum ben ameliyatımı bende çok memlunum doktorumdan hersey çok güzel gidiyo gecmiş olsun sanada

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    12:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar Emre . Ben de geçtiğimiz yaz dönemindebaşladım ameliyatlara , şu ana kadar bir problem yok gibi gözüküor. Doktorumuz sağolsun çok titiz ve işinde çok başaralı . Zaten bildiğim kadarı ile Türkiyede ilk ilizarov ilgili içerden sistem , mekanik sistem gibi araştırmaları Prof.Dr.Hasan Havıtçıoğlu ve grubu yapıyordu. Tvde görmüştüm sanırsam 2006-2007 falandı . Sende içerden sistemle olmuşsun bende içerden yapılan sistem ile oldum emliyatımı gerçek ten çok farklı , ben hem içerden hem dışardanı olduğum için arasındaki farkı çok iyi biliyorum . tekrar geçmiş olsun daha güzel günler geçirmen dileği ile .. Arkadaşlar içerden yani uzaktan kumanda sistemi ile ilgili sorusu olanlara elimizden geldiği kadar yardımcı olabiliriz.

Üye
    ARİF DENİZ Avatarı

Gerçek Adı
    ARİF DENİZ
    Son Giriş
    08.07-2013
    Saat
    20:02
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ,
    Bacak uzatma ile ilgili,
    Uzun zamandır yazdıklarınızı okudum...Bazı arkadaşlarım bu ameliyatlardan memnun, bazı arkadaşlarım memnun değil ama genel olarak çoğunluk memnun... en iyi doktorunda çoğunluk olarak izmirden dokuz eylül ün. doktorlarından hasan havıtcıoğlunun olduğunu söylüyorsunuz..
    Şimdi benim sorum size,
    Benimde sağ ayağımda polio sekele var 8- cm kısa ben bu ameliyatı olursam kaç ay yatakta kalırım evliyim bi çocuğum var çalışmak zorundayım mesleğim muhasebecilik masa başı işim var işimin vucut bakımından kolaylığından dolayı (ilizarov'la uzatma) ameliyatlıyken işe gidebilirmiyim ve bu ameliyat kaç liraya maal oluyor sosyal güvencem ssk bilgi verirseniz çok sevinirim umarım içinizden biri bana bu konularda yardımcı olur...
    Hepinize kolay gelsin görüşmek üzere..

Üye
    kemal06 Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARİF DENİZ:
    mrb arif bey bende 4 cm kısalık vardı aralık ayının sonunda fiksatör ile uzatma oldum öncelikle şunu söyleyim hiç yatmadım ameliyattan sonra sağ bacagımda bir problem olmadıgı için koltuk değneğiyle hemen yürüdüm ama işe gidecek kadar iyi degildim çünkü dizimi tam kıramıyordum ayagımı uzatarak oturuyorum sol ayağımın üstüne basmıyordum benim işim masa başı degil ama sizi işe götürüp getirecek biri gerekir az da olsa ağrısı sızısıda oluyor tabi benimde sosyal guvencem ssk ama ben doktoru kendim bulup özel yazanesıne gittim bana ortalama 6 milyara maal oldu tabi bunun dışında pansuman malzemeleri vs. ufak tefek masraflarda oluyor.şuan 4. aya girdim doktor vucut ağırlığının yarısını basabilirsin dedi ve tek koltuk değneğiyle yürüyorum ama daha cihazım cıkmadı benim ameliyatımdan farklı içerden çivi sistemiyle ameliyat olanlarda var o nasıldır bilmiyorum ben şuan 4 aydır raporluyum ve doktorum kısmet olursa yazın sonuna işe başlıyabileceğimi söylüyor

Üye
    ARİF DENİZ Avatarı

Gerçek Adı
    ARİF DENİZ
    Son Giriş
    08.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kemal06
    Merhaba kemal bey bendeki durum size uygunmu bilmiyorum ama benimki kısa zayıf ve kas gücü diğerine göre çok az yani bastonsuz yürüyebiliyorum ama yinede şansımı deniyecem doktorunuzla böyle kas gücüyle alakalı bi konuşma falan geçtimi..

Üye
    kemal06 Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arif bey sizin durumunuz sanırım farklı benim kaslarla ilgili bir problemim yoktu çocukken geçirdigim trafik kazası sonucu 4 cm kısalık olustu bunun dışında hiç bir problemim yoktu ameliyattan önce benim kısalıktan başka bir sorunum yoktu ayakkabının içine koydugum ekle dışardan kısalık belli bile olmuyordu doktorumla kaslarla ilgili hiç bir şey konuşmadık

Üye
    ARİF DENİZ Avatarı

Gerçek Adı
    ARİF DENİZ
    Son Giriş
    08.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşk ederim kemal bey bu riski göze almak çok zor ama umarım allahım bana bir çıkar yol gösterir

Sayfa 24 / 97 İlkİlk ... 142021222324252627283474 ... SonSon

Başlığın Etiketleri