Sayfa 17 / 97 İlkİlk ... 71314151617181920212767 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    1-İZMİR Avatarı

Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    12:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mavimsi;

Merhaba, bende de bacak kısalığı var. Ameliyat olmak istiyorum. Ama sürecin uzun olması, çok eziyetli olma ve başarısız olma beni düşündürüyor. Hatta 5-6 yıl önce düşünmüştüm. Ama sonra vazgeçtim. Bu kadar kısa sürede (27 günde 4 cm uzadığını) hiç duymadım. Hangi hastanede hangi Dr'a oldun ameliyatı? Ben çünkü hala araştırıyorum ve artık ameliyat olmak istiyorum.

Merhaba Melike, geçmiş olsun. Umarım şu anda iyisindir. Ben bacak kısalığı için ameliyat olmak istiyorum. Ama hala sorular net değil kafamda. 4,5 cm lik uzatma ne kadar sürede gerçekleşti. Hangi hastanede hangi dr yaptı ameliyatı? Uzatma sürecinde sürekli eve kapanmak mı gerekecek ? ...... cevaplarsan sevinirim...

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1-İZMİR;

selam Ben olmadim ama bende doktora gittimde ever banada on cm 4 aydan az dedi sanirim fiksator farming hem overuse hem disari civi cakiyor

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar nasıl 7cm bukadar kısa sürede uzatılıyor anlamadım ben bu yeni bir yontem sanırım ilizarov denilen bir cihaz takılıyor kalın kemikleri amaliyatla kesiliyor oradan uzatılıyor benimki bu sekilde uzatıldı.

Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba
    ilizarov yöntemi hakkında Dr. Mehmet KOCAOĞLU diye bilirim. Ben oldum mu hayır olmadım ama oğlumu yaptırmayı düşünüyorum.
    Hekim çapa'da görevli idi. Galiba ayrılmış ama bu konuda çapa uzman bir hastane diyebilirim.
    Ayrıca arkadaşların dediği gibi tedavi süresi çok eziyetli bakımı çok çok çok önemli.
    Yalnız oğlum takibe alındığından yaşının küçüklüğünden dolayı 5 yaşını bekliyoruz. Hekimlerin söylediği yakınlarda daha da güzel gelişmeler var diyorlar.
    Son olarak gerekli ise İlizarov düşünebilecek bir operasyon.
    Herkese geçmiş olsun derim.

Üye
    mavimsi Avatarı

Son Giriş
    09.12-2010
    Saat
    19:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba 1-İZMİR,
    Ben de sizin gibi 5 yıl önce karar verip korkmuştum. Ama sonra cesaretimi toplayıp ameliyatı oldum. Yakınlık açısından Adana Ortapedia Hastanesini tercih ettim. Prof. Mahir Gülşen doktorum. Benim hem alt bacağımda hem üstte cihaz takılı. Ayda 2 cm ben de 4 cm oluyor tabi. Evet eziyetli ve uzun bir süreç. Burdaki herkes 6-7 ay cihazla dolaştıklarını, kemik uzayıp kaynadıktan sonra cihazın çıktığını söylüyor. Benim doktorum üçüncü ayda cihazı çıkarıp çivi takacağını söyledi. Buna çok sevindim. 7 ay cihazla dolaşmak yaşam açısından çok zor olacaktı. Haftaya alt bacağımdaki cihaz çıkacak ameliyatla, asıl kısalık üst bacakta olduğundan bir ay daha uzatmaya devam edeceğiz, sonra üstteki cihaz çıkacak ve çivi takılacak.

Üye
    1-İZMİR Avatarı

Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    12:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mavimsi;

Merhaba, deneyimin için teşekkürler... Umarım herşey istediğin gibi olur. Geçmiş olsun.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzama ve kemiğin kaynaması 7-7.5 ayda gerçekleşti. Benim kemik gelişimim çok yavaşdı yanlız herkesin ki farklı bunu da göz önüne alın derim ben. Prof. Dr. sefa müezzinoğlu doktorum ve konak hastanesinde oldum. Eve falan kapanmanıza gerek yok aksine ne kadar gezerseniz cihazla yaşamaya o kadar kolay alışırsınız deneyerek öğrendim malesef bunu. 10 cm uzamayı nasıl 4 ayda yapıcaklar anlayamadım bende? yeni bi sistem mi geliştirdiler? normalde kemik kaynayana kadar çıkartmıyolar da yani başka sorunlar olmaması için ?

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    12:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melike sanırım 10 cm uzatma için 100 gün yeterli 20 -30 gün de biraz durması beklenebilir . Şimdi genelde uzatma biter bitmez aletleri çıkarıp kemiğin içine çivi atıyorlar. Herhalde daha konforlu falandır diye .

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi de o ne kadar sağlıklı? benimde şu an kemiğinin içinde platin var ama biz bekledik. Gerçi doktorum banada söylemişdi uzama bitince çıkartabilirsim cihazı ama kemik tam kaynamamış olucakdı başka sorun olmasın diye bekletiyorum dedi onun içi rahat edene kadar bende bekleyelim dedim

Üye
    mavimsi Avatarı

Son Giriş
    09.12-2010
    Saat
    19:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nöbetçi benim durumum aynen senin dediğin şekilde ilerliyor. Çivi takıldıktan sonraki kısmı ben de merak ediyorum. Yine koltuk değnekleriyle mi yürüyeceğim kaynayana kadar onu da haftaya göreceğim ....

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kemik içindeki platin, kemiğin yamuk kaynamasını engelliyor evet ama kemik ağırlık kaldırabilcek kadar kaynamadan değneksiz olarak basamıyosun bildiğim kadarıyla . Bu kadar kısa sürede cihazın çıktığını duyunca bende yeni bir yöntem geliştirdiler sanmıştım meğer doktorumun uyguladığı yöntemmiş çoğu doktor platin koymadan yapıyodu bu ameliyatı sonunda onlarında bu yönteme geçebilmelerine sevindim aslında hasta için en doğru yöntem bence

Üye
    noob Avatarı

Son Giriş
    05.03-2011
    Saat
    15:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle merhaba arkadaşlar. ben 96 senesinde ilizarovla ameliyat oldum ve o zamanki ayak kısalıgım 5 bucuk cm idi. ameliyatım basarısızdı ve kısalıgım bu yasımda 12 cm oldu. Ve internette gezinirken bi doktora rastladım ismi ''HACI KUTLU'' kendi buldugu holyfix yontemiyle dunyaya nam salmıs bi doktor kendisi Türkiyenin her kosesinden hastası var. Ekimin ilk haftası aradım muane oldum ve tek problemin bu olsun bana dedi 1 hafta sonrasına ameliyat tarihi aldım ve ameliyatımı oldum. Sadece femur kemiğiden kısalık vardı kemik 2 yerden birden kesildi ve gunde 2 mm uzatma (ayda 6 cm) uzama mevcut. benim 7 cm ayagım uzadı sadece 5 cm kaldı bi kac aya Allah nasip ederse uzatmam biticek. Ve inanın ilizarov kadar berbat acılı bi yontem değil. youtube ye HACI KUTLU yazıp videolarını ve googlede arastıra bilirsiniz. eklemeyi unuttum holyfix yontemiyle ameliyattan sonra 3 gün içerisinde ayaga kaldırıp yürütüyorlar. cok afedersiniz altınıza sürgü tutma diye bişey yok gidip tuvaletinizi normal şekilde yapıyorsunuz ve duşunuzu alabiliyorsunuz. kemik kaynayana kadar bu cihaz ayakta kalıyor ve kemik kaynadıktan sonrada cihazı cıkartıyorlar ayagın içinde platin vs gibi hic bir metalyel kalmıyor. ben cok mutluyum Allah hepinize inşallah acil şifalar versin.

Üye
    zeynepp18 Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben akandroplezi hastasıyım. akandroplezilerde kemik kaynaması daha mı güç oluyo. ve de daha mı riskli ?? bilgisi olan varsa.. (teşekkürler şimdiden)

Üye
    dilektuba Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

noob;

arkadaşım peki doktorun çalıştığı hastane nerde izmirde mi hangi hastane herhangi bir risk varmı bu konuda bişi dediler mi sana benim sol ayak 2 cm kısa bu ameliyatı olsam mı ?ben ilizarov ameliyatı da olmuştum ama büyümeye bağlı olarak 2 cm daha kısalık oluştu

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dilektuba benimde aynı bende uzatma oldum ama sankı kısalık var diye düsünüyorum ölçüm yaptıracam varsa tekrar uzatacam.mümkünse tabi

Sayfa 17 / 97 İlkİlk ... 71314151617181920212767 ... SonSon

Başlığın Etiketleri