Sayfa 14 / 97 İlkİlk ... 41011121314151617182464 ... SonSon
Toplam 1453 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    basakaslan Avatarı

Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    10:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Rambaldi ne şekilde olacak uzatma işlemi içerden mi koyacak çiviyi yoksa normal sistemlerden mi yapacak.

Üye
    rambaldi Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    17:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

içeriden çivili yöntem için 20 bin euro istiyorlar izmirde 9 eylülde, çünkü bu yöntemi devlet karşılamıyormuş.. ama diğer dışarıdan uzatmada ise 5 bin tl fark veriyrosunuz cebinizden.

Üye
    cahide kargın Avatarı

Son Giriş
    27.06-2010
    Saat
    19:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkdşlr

kızım deniz 6 sene önce trafik kazası geçirdi bir sürü sorun oluştu bunlardan biri de bacak kısalığı
    sağ bacağı uzamadı diğer bacak ile arasında tam 10 cm fark oluştu 9 ay önce ameliyat oldu yeditepe üniversitesi hastanesinde dr. halil ibrahim bekler ameliyatımızı yaptı .
    çok şükür hiç bir sorun yaşamadık çok başarılı bi ameliyat oldu kızım 14 yaşında şu anda
    .bu ameliyat doğru doktor bulunduğunda çok başarılı olabiliyor tabiki çok maşakatli bi süreç.
    ayrıca çok da külfetli ben kızımın bu ameliyatına ve tedavi sürecine yaklaşık 22 000 tl sı harcadım

herkese acil şifalar diliyorum

Üye
    Fırtına Avatarı

Gerçek Adı
    nuran
    Son Giriş
    29.10-2014
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    27

merhaba arkadaşlar,

kızım özge eylül ayında ameliyat olacak inşaallah.. doğuştan femurda kısalık ve kalça çıkığı var.. şu an 9 cm kısalık var..
    yeditepe ünv. gittik dr. iki ameliyatı tek seferde yaparım dedi.. çapa da bir dr. gittik.. önce kalçaya protez takalım, sonra uzatmayı yaparız dedi..
    şu an beklemedeyiz..

ameliyatımızı nerde olacağımıza dair henüz bir karar vermedik..

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler..
    peki bu uygulama cam kemik hastaları içinde uygulanıp uygulanmadığına dair bir bilginiz varmı

Üye
    sinan1506 Avatarı

Son Giriş
    02.07-2010
    Saat
    22:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar öncelikle ameliyat olan herkeze geçmiş olsun ben samsundan yazıyorum medikal işi ile uğraşıyorum samsundaki bütün ortopedi doktorlarıyla ameliyatlara giriyorum. İlizarov ameliyatı son derece zor ve zahmetli ve ince hesaplar gerektiren bir operasyon yani her doktorun yapabileceği bir işdeğil bu işi sırf kendilerini geliştirmek için yapan doktorlar bile var benim size tavsiyem imkanınız varsa samsun 19 mayıs üniversitesi doktoru prof dr yılmaz tomak la görüşebilirsiniz Türkiyenin sayılı ilizarov ameliyatı yapan doktorlarındandır hatta bu konuda diğer doktorlara ilizarovameliyatı hakkında diğer illerde seminer bile veriyo en son bugün bir tane yaptık çok başarılı geçti

Üye
    bahar34 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2016
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben olmadım ama sakatlığımdan önce eğirdir kemik hastalıkları hastanesinde çalışıyor idim oradaki doktorlar bu konunun uzmanı sadece bu kemik rahatsızlığı ile ilgili olduğu için süper bir hastanedir

eğer imkanın var ise tavsiye ederim ben orada kemikleri un ufak olmuş yaşamaz düzelmez denen bir çok hastanın yürüyerek gittiğine şahidim geçmiş olsun

Üye
    rambaldi Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ameliyatı olup geldik sonunda

9 eylül hastanesinde hasan hocaya ameliyat oldum arkadaşlar, şuan anahtar ile çevire çevire uzatmalara başladım henüz şiddetli ağrılar başlamadı bende 1-2 cm den sonra kapım açık tabi ağrılara

bu ameliyatı olacak yada olmak üzere olanlara şimdiden şifalar diliyorum

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iki bacakta birdenmi uzatma birdenim uzatma yapılıyor yoksa tek mi

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    12:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar

Geçen hafta içinde Dokuz eylül Ünv.Hast. de Prof.Dr.Hasan Havıtçıoğluna uzatma ameliyatı oldum. Tedavi 4 ay sürecek 2 ay içinde 2.ameliyatımı olacağım. Allah İnşallah 4 ay sonunda bu iş tamam diye yazabilmeyi de nasip eder. Bu foruma üye olmanın ve daha önce ameliyat olan arkadaşlardan bilgiler almanın faydasını görecez inşallah. Rambaldi rumuzlu arkadaşımız ile yüzyüze buluşma imkanı bulduk gerçekten dünya iyisi bir arkadaş. Allah utandırmasın Allah hepimizin kalbine göre versin inşallah.

Üye
    mehtapp Avatarı

Son Giriş
    16.07-2010
    Saat
    20:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yardım edin lütfen küçükken geçirdiğim cocuk felcinden dolayı sağ bacağın diğerinden 3.5 santim kısakaldı. dün op.dr hacı kutluya muayene oldum aşil tendununda da kısalık olduğundan önce asil tendununu ameliyatı yapacağını söyledi.daha sonrada holyfix yöntemiyle kaval kemiğinden uzatma yapacağını söyledi. yüzde 80 iihtimalle ayağımdaki kısalığın düzelebilceğini söyledi . şimdi burada yazlanları okuyunca bütün cesaretim kırıldı ameliyat olmakla olmamak arasında bir ikilemde kaldım . yaşım 37 ameliyat olan arkadaşlar lütfen yardım edin ne olur sonra ilerde tamamen sakat kalmaktan çok korkuyorum

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece bu kısalığın düzelmesi amacı ile ameliyat olmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla.Neden sadece buysa ameliyat olmamanızı tavsiye ederim.Kemik uzatma ameliyatı sizi korkutmak istemem ama kolay bir ameliyat değildir , kaldıki bütün ameliyatlar öyle bu yüzden ameliyatı bugün hastanaye yatıp yarın dümdüz yürüyerek çıkacağınız bir durummuş gibi düşünmeyin.Vazgeçin kardeşim otuz yedi yaşında bir insansınız bırakın bu tür takıntıları bu yaşa kadar böyle gelmişseniz bundan sonrada böyle devam edin.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    17:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

bir arkadaşım 15 kez kemik uzatma ameliyatı olmuştu, onun kısalığı 15 cm. di, senelerce acı ve azap cekti sonucu hüsran oldu. Sizdeki kısalık çok az ilk ameliyatınızmı olacak ?

Üye
    mehtapp Avatarı

Son Giriş
    16.07-2010
    Saat
    20:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Islık;

ilgi ve alakanız için çok teşekkürler

Üye
    rambaldi Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mehtapp;

3.5 cm lik uzatma için inanın değmez bu kadar eziyete. bende 12 cm kısalık vardı , 2. ameiyatı oldum 4cm fark kaldı şuan. ama gelin birde bana sorun acıalrını

siz siz olun kesinlikle 3.5 cm için birde yaşınız 37 miş, kesinlikle bu ameliyatın eziyetini çekmeyin. 2cm lik içten topluk giyseniz aykkabınızın içine çok güzel yürürsünüz.

saygılar

Sayfa 14 / 97 İlkİlk ... 41011121314151617182464 ... SonSon

Başlığın Etiketleri