Sayfa 10 / 98 İlkİlk ... 678910111213142060 ... SonSon
Toplam 1459 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pınar cavlak Avatarı

Son Giriş
    18.12-2009
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba oğlumun kolunda şu andailizarov takılı çok zor geçiyor günler henüz 5 yaşında çivi dibi bakım en doğru ne ile yapılıyo arkadaşlar bu konuda tecrübelerinize ihtiyacım var allah hepimizin ayrı ayrı yardımcısı olsun

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

batikon kullanıyorum ben. Dipleri temizlerkende özel makaslarından kullanıyorum am dibi temizleyebiliyorum hafta da bir de demirlerimi deriye değdirmeden tabiki oksijenli suyu gazlı beze döküp temizliyorum batikon sürerken demirlere bulaştığından orayıda temiz tutmak gerekir. Tabi kullanılan gazlı bezlerde önemli hastanelerde özel içinde 3-4 tane gazlı bez olan paketlerden kullanılıyor bence eczanede ona benzer bir bez alıyorum. gazlı bezle ne kadar az temas olursa o kadar iyi olurmuş. Geçmiş olsun

Üye
    BEYAZKARTAL Avatarı

Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    BİLECİK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar.
    Benim sağ bacağım polio nedeni ile 2.5 cm kısa idi.yaşım 32.bunca sene korktum.ama yürüyüşümle dalga geçenler nedeniye bu yaz kafaya koydum amaliyat olmayı.önce internetten baya araştırdım.burdaki yazılardan çok faydalandım.hepsini okudum.olumsuz yazanda var olumlu yazanda var.ama bana kara vermemde çok faydalı oldu.internetten sonra hastane hastane dolaştım.eskişehir osmangazi ün.hastansine gittim.kafam yatmadı.konya meram tıp fakültsi hastanesine gittim.burda prof.dr. Ibrahim tuncay a muayene oldum.kendisi bu konuda akademik olarakta çalıştını söyledi.hocayı araştırdım.hastaları memnundu.abd de ilirozov yöntemi için eğitim almış orda uygulamış.konuya hakim biri.yinede araştırmam devam ettim
    bütün özel hastanelerin ortapedi bölümlerini dolaştım sordum soruşturdum.
    Kafama takılanları geldim hocaya tekrar danıştım.
    özellikle çivi dibi intihabı konusunda çok yedirgindim hoca beni ikna etti.garanti verdi.
    Muayene olduğum çoğu doktor bacak uzatmanın iyi olmayacağını yapılamayacağını söylediler ama ben umudumu kaybetmedim.
    20 ağustos 2009 tarihinde amaliyat oldum.
    Ha birde benim bacak kısalığından başka ayak bileğinde deşekil bozukluğu vardı.

Amaliyatla bacağıma ilizorov yöntemi aletleri takıltı.ayakbileğine de hereketli parça takıldı.15 yerden deldiler.amaliyattan 1 hafta sonra günde 1 tur ile uzatma işlemine başladım.yani günde 1 mm uzatma gerçekleşti.ramazan bayramında uzatma bitti iki bacak birbirine denk hale geldi.ayak bileğinide düzeltmek için 1 tur sıkıyordum.ama çok ağrı yaptı.15 eylülde ikinci amaliyatı oldum.ayakbileğinde ki hareketi engelleyen kıkırdaklar oluşmuş zamanla onlar alındı.ama çok ağrıdı kafayı yiyecektim.neyseki hergün iğne yaptılar rahatladım.ekimin 21 ine kadar ayak bileğini sıkma işlemi yaptım halada devam ediyorum ağrı yok .bu tarihte ayağa kalktım.ayakta durabiliyorum.koltuk değnekleri ile yavaş yavaş adım atıyorum.
    çivi diplerini hergün alkol ile temizliyorum.çivi diplerinde oluşan kan pıhtılarını kurdanla alıyorum.bunlar çok önemli ihmale gelmez.benim çivi dibinde intihap yaptı.antibiyotik kullandım 2 hafta geçti.yani kortuğumuz gibi çivi intihabı çok feci bişey değil.tedavisi var.korkmayın.
    şu an yaklaşık 2.5 ay oldu hiç ağrım yok sadece ayakbileği şiş buz koyuyorum.buda normalmiş.
    Amaliyat olacak arkadaşlara tavsiyem hastane ve hoca çok önemli iyi araştırsınlar.kip iyi olması lazım.bu kaadarda kendiniz çok dikkatli olmanız lazım.
    Bunları yaparsanız tedaviniz fazla sıkıntılı olmaz
    sigara içmeyenlerin şansı çok büyük sigara içmeyeceksiniz ve içenlerin yanında da durmayacaksınız.bolbol kalsiyum alacaksınız.
    Fazla bi zorluğu yok.bence tedavinizden vaz geçmeyin ertelemeyin.
    Konu ile ilgili isteyen olursa yardımcı olabilirim.

Üye
    selnda Avatarı

Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    10:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar diğer drların hepsini geçin,ben 3.5 ay önce prof. dr cebrail alekberova ameliyat oldum,kendimde drum zaten,kendisi 2 ayda bir azerbeycandan izmire geliyor,hipokrat tıp merkezinde çalışıyor,bu adam türkiyeye ilk bu ameliyatı ilizarovu getiren adamdır,en az 10000 vakası var,bende hem femur hem tibiada 3.5 er cm kısalık vardı şimdi bacaklar eşitlendi ama dizde kireçlenme oldu dizimi eskiden 90 derece açabiliyodum,şimdi ancak 30 derece açabiliyorum ..yarın inşallah eletler çıkıcak aşil tendonuda kısa olduğu için aşiloplasti ameliyatı olcam,ben bu ameliyatı olan kişi olarak 8 cm in altında kısalığı olanlara kesinlikle tavsiye etmiyorum,aletlerle yaşamak insanın psikolojisni bozuyor,üstüne komplikasyonlarıda oluyor,cesaret işi ,hem hastanın hemde hasta yakınlarının çok sabırlı olması gerekiyor...

----------

çivi dibi bakımı en güzel bildiğin serum fizyolojikle yapılıyor bence ben ara ara serum ara arada batticon kullandım,serumla bacağımı bile yıkadım ,serum artı el temizleme jeliyle bacağımı 3 günde bir yıkadım ,3 ay boyunca tavsiye ederim..

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tıbbi olarak 2-2.5 cm altındakilere ameliyat zaen önerilmiyor ama diğerleri mecburi. Benim 6 cmdi ve daha 20 yaşındayım bu ameliyatı olmazsam ileride protez taktırmam gerekeceğini ve daha ciddi sorunlara yol açacağını söyledi tüm doktorlar biri hariç. Ona göre estetik amaçlı istiyormuşum ameliyatı ameliyat zor olduğu için ve benim açılı uzatma olduğu için farklı oluşundan kendine güvenemedi sanrım. Bu ameliyatın kolay olmadığını zorluklarını bilerek oluyorsunuz zaten. Ben ameliyatı olmadan öncede girmiştim bu siteye olmayın diyen de çok oldu ama nedenlerine baktığımda biçoğunun nedeni kendi hatalarından kaynaklandığını gördüm kas kısalığı dizi yeterince kıramamak gibi. Doktor seçimide önemli tabiki. benim şu an kemik gelişimim yavaş tamamlandığından ve bir kısmı kemikleşip bir kısmı kemikleşmediğinden tedaviyi hızlandırmak için başka bir yöntem uygulıcaz. Bacağımdan alınacak kemikle boşluk doldurulcak cihaz bacağımda durucak 1-2 ay daha ama olsun sonuçta daha çabuk iyileşicem. Eğer kocaelide bu ameliyatı olucak olan varsa kesinlikle prof. dr sefa müezzinoğlu diyorum. Hasta için en iyisini yapmaya çalışan birisi.

Üye
    molfeus Avatarı

Gerçek Adı
    eren
    Son Giriş
    18.11-2009
    Saat
    13:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a herkese çok geçmiş olsun selnda sanada çok geçmiş olsun benimde ayağıma hem uzatma hemde düzeltme ameliyatı uygulandı çok zor oldu benim içinde bende ayağımı hiç bükemiyordum ayağım 30 derecelik açıda sabitlenmişti dizimi ne açabiliyordum nede bükebiliyordum 3 ay sonra tekrar kontrole gittiğim zaman bana sakat kaldığımı söylediler ama ben hiç yılmadım hergün hergün ayağımı 1-2 cm daha fazla bükmeye çalıştım ve ayağımı bükerken her zaman ağlamışımdır çok ağrılarım olduğu için ama bi kaç ay sonra baktımki ayağımı işte tam olarak bükebiliyorum yani birazda sizin elinizde egzersizlerinizi hiç aksatmayın doktorun dediklerini harfiyen uygulayın arkadaşlar ALLAH hepimizin yar ve yardımcımız olsun

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sıcak bişeyle sararsanız daha rahat kırarsnız bnde denedim. Ve acı karşısında kesinlikle pes demeyin arkadaşlar acınızın son eşiğine kadar dayanın ağlasanızda bırakmayın bende 20 derece kırabiliyoken 80-85 dereceye çıkattım 4 günde. Ve olabildiğince sık yapın egzersizlerinizi doktorum en azından 2 saatte bir çalışman gerekir demişti. Zaten kırdıkca kırdıkca bacak açılıyor hiç kıramamaktansa bikaç gün acı çekmek daha iyi bence.

Üye
    firefox_333 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2010
    Saat
    00:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melikeee;

Merhaba, bende geçen sene bu ameliyatı oldum ve geçen bayramdan sonra fiksatör çıkartıldı bacağımdan. Ancak sizinde başınıza geldiği gibi, benimde bacağım şuan 25-30 derece katlanıyor. F.Tedaviye başladık ancak inanılmaz acılar çekiyorum. Siz 4-5 günde 80 derece'ye geldi diye yazmışsınız ancak 5 gün olmasına rağmen 5-10 derece ancak fark etti bende.

Ben yaklaşık 1 sene yattım, ilk 4-5 ay bacağımı kanapeden sallandırıp, babamın yardımıyla egzersiz yaptım ama daha sonraları deri yırtılması, kemik batması v.s durumlarından dolayı bıraktırdım. Anlıyacağınız bacağım 6-7 ay egzersiz kaldı.

F. tedavide ki acıyı en az'a nasıl indirebiliriz? Ağrı kesiciler de galiba işe yaramıyor, minoset plus diclafom v.s atıyordum ama yinede müthiş ağrıyor.

Cevaplarsanız sevinirim, iyi günler.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun. Ben ameliyatı oldukdan sonra 1-1.5 ay sonra kırdım ondan dolayıda olabilir. Ben annemle çalıştım sabah kalktığım zaman başlıyodum kırmaya koltuğa oturup önceleri ben kendim kırabildiğim kadar kırıyodum zaten kaslarımda açılıyodu biraz biraz sonra annemle çalışıyoduk iki saatte bir 40-45 dakikayı buluyordu. Tabi orda 4-5 günde kırdığımı yazdım ama bu hiç kolay olmadı. Ağlayarak kırmaya devam ediyodum dayanabildiğim kadar dayanamadığımda bikaç dakika dinlenip gene devam ediyodum. Bacağımı çok zorladığımdan çalışmadan sonra hemen düzeltemiyodum bacağımı kırık kalıodu ağrı devam ediyodu ama sonuçda yaptım çok inat etmişdim çünkü. Sonradan da bir tanıdığımız hastanede çalışıyor krem vermişti onu sürüyodum ağrı olan yerlere ama kremin adını hatırlamıyorum malesef. Benimde 4.5 ay oldu şimdi eskisi gibi çalışmadığımdan dizimi hala 80-85 derece kırabiliyorum tek avantajım çalışmaya başladığımda 90 ve birazdaha üzerini kırabilmem. Bana burdan başka bir kişi de sıcak suya havluyu batırdıkdan sonra suyunu sıkıp havluyu bacağına sararak çalışıtığını söyledi baya işe yaramış oda 1 hafta da normale döndüm demişti tabi acı oluyor ama kasları rahatlattığından daha kolay oluyormuş kırmak. Yani dizinizi eski haline getirmenizin tek yolu sık sık çalışmak 5 günde 5 derece kırabildim demişsiniz olsun devam edin zamanla zamanla diziniz açılıcakdır zaten başka bir yöntemide yok malesef 2 saatte bir yarım saat çalışmayı deneyin sabahkiyle akşamki kırışınız arasında muhakkak fark olucakdır zamanla. Benim tavsiye edebilceklerim bu kadar tekrar geçmiş olsun...

Üye
    harry19 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2009
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar.
    benim yaşım 19 ben de de sol bacakta yaklaşık 2-2.5 cm kadar kısalık var.aşırı derece sorun olmuyor tabi ama uzun süren yürüyüşlerden sonra ya da futbol oynarken rahatsızlık duyuyorum.bazen de yürürken hafif topalladıgımın farkında oluyorum.nasıl bir tedavi yolu uygulanabilir?ilizarovla diğer bacağın uzatılmasını pek istemiyorum.acaba sol bacaktan kemik alınıp ayak 2 cm kadar yukarı çekilir mi?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.bir de ricam lütfen 2.5 cm varken hiç denemene gerek yok gibi yazılar yazmayın çünkü gerçekten huzursuzluk yaratıyor.saygılar sevgiler iyi forumlar

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kemiğin en dolgun olduğu yer kalça kemikleriymiş bacakda diil o da çok fazla ağrılı oluyomuş. Benimde kalçadan aldılar boşluğa yerleştirdiler ancak kalça kemiğinin ön kısmından aldılar bnde arkadan alındığında aşırı derecede canı yanıyomuş insanın bu ameliyatı olan birisi sakın kalçadan aldırma demişti ama dediğim gibi kalça kemiğinin neresenden alınacağı önemli. 2.5 cm uzatma çok uzun sürmez sanırım kemiklerinde sağlamsa 1 ayda uzatma tamamlanır kemiklerin gelişince de zaten cihazı çıkartırlar. Yapabilceğin en iyi şey birkaç doktorla görüşmen bence çünkü onlardan ilizarov yada başka bir yöntemle yapılıp yapılamıcağını öğrenebilirsin. Tedavi yöntemin netleştikden sonra aynı ameliyatı olanlarla görüşüp bilgi alman daha iyi olur bence.

Üye
    selnda Avatarı

Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam melike bacğını kırma işlemine ilizarov aletleri varkenmi başladın?yoksa aletler çıktıktan sonramı?benim kemikler kaynadı 3 ay 10 günde hem femur hem tibiayı kaynattım,ameliyat olucak arkadşlara tavsiyem ameliyatı yazın olsunlar,güneş ışınlarına bacağı temas ettirmek bence kemiği daha erken kaynatıyo,bide uzatma ameliyatından sonra aşiloplasti ameliyatı olan varmı?

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ameliyatı oldukdan 10-15 gün sonra başladım cihaz tabiki vardı. Zaten cihazla gayet rahat çömelebilen hastaların resimlerini de gördüm ben. Tabi ben o kadar kıramıyorum şu anda. Zaten cihazın çıkmasını beklemek hem kemiği kireçlenidirir hem de en önemlisi kasların kemiğe yapışıp uzamayı engellemesine neden olur demişti doktorum.

Üye
    selnda Avatarı

Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben cihaz takıldıktan 1.5 ay sonra başladım hareketlere,bende hem femur hem tibiada vardı aletler,keşke cihazlar varken biraz daha zorlasaydım kırsyadım kemiği,eskiden 90 derec açılan diizm şimdi 40 derece açılıyo,off ya ne kadar salaklık etmişim,

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    doktorun söylememişmiydi kırman gerekir diye senin iki cihazla daha zordur ama zorlamazsan olmuyo malesef ağlaya ağlaya kırdım ben şimdi 100 derece oldu cihaz çıkınca daha da kırarım gibi geliyo bacağımı daha rahat kullanıcağımdan. zorlamaya dvm et azar azar da olsa muhakkak kırılır zamanla öyle hasta çok duydum ben 6-7 ay geçtikden sonra başlayıp en azından 90 derece kırabilenler olmuş acısı çok daha fazla oluyo ama başka yöntemi yok malesef

Sayfa 10 / 98 İlkİlk ... 678910111213142060 ... SonSon

Başlığın Etiketleri