Sayfa 8 / 18 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 268 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MERVECE Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    23:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili nekroz bende 6 ay önce kalça protezi ameliyatı oldum.Ameliyattan önce çok acılarım vardı.Hem kireçlenmeden dolayı hemde bacak kısalığından dolayı.Bu protez ameliyatından sonra acılarım ve ağrılarım geçti çok şükür.Yalnız ameliyatın avantajı olduğu kadar dezavantajı var.1,5 yaşında bir bebeğinizin olduğunu yazmışsınız.İyileşme sürecinde hem size hem bebeğinize bakabilecek birileri var mı?En az 2 ay birilerinin size bakması gerekiyor.Eğilemiyorsunuz,çömelemiyorsunuz,diz çökemiyorsunuz.Onun haricinde acısız ve ağrısız yürümek harika bir duygu.Bebeğiniz büyüyünceye kadar dayanabilirim diyorsanız baston kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.Acil şifalar diliyorum.

Ben Ankara dışında oturuyorum.Ankara Hacettepe Üniversitesi'nin hocalarından Prof.Dr.Bülent Atilla'ya ameliyat oldum.Yalnız ameliyatı özel hastanede yapıyor.Bu ayrıntıyıda dikkate alın lütfen.İleride sağ kalçamdan da ameliyat olmam gerekiyor ve ben yine aynı doktoruma olmak istiyorum.

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    15:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba.Kök hücre hakkında bilgisi olan varmı? Facebook da avn grubundan bir bayan ayak bileğinde avn rahatsızlığın dan dolayı kök hücre tedavisi uygulanmış ve eylül ayından sonra sonuç belli olacak diyor.Dediğine göre Kalça dan AVN olan 3 hastaya da uygulan mış ve 2 si %100 iyileşme sağlanmış diğer hasta da aklımda kalan %70 iyileşme sağlanmış.Türkiyede sadece Cerrahpaşa da uygulanıyor mış.Bildiklerim bu kadar bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.Ben de 7 senedir tek kalçadan AVN hastasıyım.Erteleye erteleye 7 senem geçti Direniyorum protez olmamak için Tavsiyem bacak kaslarınızı kuvvetlendirin ben çok faydasını gördüm 1 2 saat çok rahat yürüyorum ve kilo verin.Hepinize acil şifalar geçmiş olsun.

Üye
    sibel2411 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.
    Biraz uzunca bir yazı oldu ama bazı sorulara yanıt olabilir diye düşünerek tüm iyileşme sürecimi anlatmak istedim.
    Ben sol kalça protezi ameliyatı olalı 8 hafta oldu. ilk ameliyat olduğum zamanda yazmıştım ve arkadaşlar sağolsunlar çok yardımcı olmuşlardı. Dediğim gibi daha 2 ay bile olmadı. Ameliyattan önce kısa olan bacağım 4 santim uzadı. ilk zamanlar ameliyat olan sol bacağım sağdan daha uzunduve bu beni çok kızdırıyordu. ama 8 haftada çok büyük ölçüde aynı boya geldiler. böyle bir sorunu olan endişe etmesin.Süreç şöyle oldu. 1 hafta uzamadan kaynaklanan sinir ve kas gerilmesi ağrılarım oldu. 2. hafta bu ağrılar yavaş yavaş azalmaya başladı. 3. haftada hemen hemen hiç ağrım kalmadı. ben ikinci günden itibaren yürüteçle yürümeye başladım. Kişisel ihtiyaçlarım için. 3 hafta sonra dikişlerimi aldırdım ve yürüteci bırakıp tek koltuk değneğine geçtim. Değneği sağlam ayağım tarafında tutuyordum. bu arada 3. hafta dikiş aldırmaya giderken merdiven indim ve çıktım. tek tek tabi. inerken ameliyatlı, çıkarken sağlam ayağı kullandım. Bu arada yürümelerim sıklaştı. gelen misafirlerle balkona çıkıp oturmaya, çay içmeye başladım. evin koridorlarında gitgel yürüyüş yaptım. bu bahsedilen topuğu yerden kaldırmadan ayağı yukarı çekme ya da dizi altına havlu koyup yere doğru bastırma egzersizlerini yaptım. 1. ayım dolduğunda biraz ağrım oldu. galiba üşüttüğüm için protez ağrı yaptı. bunun üzerine 2 hafta yatakta daha çok kalarak dinlendim veağrılarım geçti. 1 buçuk ay sonunda doktoruma kontrole gittim. filmde herşeyin yolunda olduğu görüldü. doktorum çok çok iyi dedi. ben bunun üzerine 1 buçuk aydan sonra koltuk değneğini de attım ve tek başıma yürümeye başladım. başta topallamalarım çok oldu. kasların güçsüzlüğünden sanırım. Buarada dizi yere doğru bastırma hareketini ve de yana yatarak ameliyatlı bacağı yukarıya kaldırıp bekletme hareketini yaptım. yatarken yana dönüp yatmaya başladım. Bacaklarımın arasına yastık koymadan yatabiliyorum ama ben rahat olduğu için koymayı tercih ediyorum. Şu an 8 hafta oldu. ben merdivenlerden normal bir insanın inip çıktığı gibi çıkabiliyorum. istediğim kadar oturabiliyorum ve yürümem epey düzeldi. başta iyi yürüyorum sonra kaslar yorulunca topallamam çoğalıyor ama ben geçeceğini düşünüyorum. Ve hiç ağrım yok. Yatağımı da bugün itibariyle toplattım. artık evdeki herkes gibi tv izlerken yatarak değil oturarak izleyeceğim. Tuvalet yükselticimi hala kullanıyorum çünkü rahat ediyorum. ama misafirliğe falan gittiğimde normal klozette kullanabiliyorum. beslenme olarak kas gelişimi için protein almaya çalışıyorum. süt yoğurt yumurta et balık tavuk... banyomu uzun süredir kendim yapıyorum. belden aşağıya eğilmemek gerekiyor. tabiki bacak bacak üstüne atma falan yok.
    Ben kendime göre başarılı bulduğum iyileşme sürecini sizinle paylaşmak istedim. Doktorum Ali Baktır. Kayseri özel modern dünya hastanesinde oldum ameliyatımı. ama doktorum yakında özel muanehanesine geçecek. bi kaç sene sonra sağ tarafımdan da olmam gerekecek ve ben aynı doktora olmak istiyorum.

Benim de bir kaç sorum var. Ameliyatlı bacağımdaki hafif morluk hala geçmedi. doktorum normal dedi. sizce??
    Normal bir yürümeye ne kadar süre sonra kavuşurum.
    Tecrübe edenler cevaplarsa sevinirim.

Üye
    Hayrullah Altunel Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrullah
    Son Giriş
    15.10-2011
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam

Bende AVN Hastasıyım kanlandırma ve greft operasyonu geçirdim ameliyattan sonra avn problemi kalmadı fakat greft alınan yerde çökme oluştu elle belirgin şekilde(greft alınan kemikte )

bu çökme normalmidir çökme büyüyebilirmi
    bu konuda bilginiz varmı
    şimdiden Teşekkürler

Üye
    SEVİL POLAT Avatarı

Gerçek Adı
    Sevil Polat
    Son Giriş
    16.09-2011
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben iltahaplı romatizma hastasıyım. Romatizma için kullandığım ilaçlar kalçamda kemik erimesi (femur başı avasküler nekroz) oluşturdu.Şimdi Dr.larım bana kalça protezi takacaklarmış.Böyle bir ameliyat geçiren varsa aranızda bana tecrubeleri yazabilirmi rica etsem ...?

Üye
    Hayrullah Altunel Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrullah
    Son Giriş
    15.10-2011
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm protezinin ömrü en fazla 15 yıl daha sonra yine sıkıntı çıkabilir.onun için kanlandırma denilen operasyonu olup protezi ertelemek lazım ben knlandırma oldum şu an gayet iyi sonuç verdi iyi düşünüp öyle karar verin proteze geçmiş olsun

Üye
    ibo5 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2012
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar;

Metalurji bilimi günümüzde çok ilerledi,özellikle seramik-seramik protezlerin ( iyi kullanmak şartı ile ) 25-30 yıl hatta ömür boyu sorunsuz kullanılabileceği söyleniyor.15 yıl kullanılabilen protez devri bitti artık...

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaş lar bugün doktorum seramik protez takıcaz dedi.Ben metal protez ler daha iyi diye biliyordum.32 yaşındayım.Seramik ile metal protez lerin birbirinden artıları eksileri neler dir?

Üye
    ibo5 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1) Seramik-Seramik protezlerin,metal protezlere göre aşınma oranları çok daha az .
    2) Seramik protezlerin ömrü metal protezlere oranla çok daha uzun.
    3) Büyük başlı seramik protezlerin,yerinden çıkma olasılığı metallere göre çok daha düşük.
    4) Seramik protezlerin esnekliği metallere oranla daha yüksek,çömelebiliyorsunuz.
    5) Metal protezlerin sürtünmeden kaynaklanan küçük metal parçacıkları kana karışabiliyor,seramikte bu sorun yok.
    6) Seramik,elmastan sonra gelen sürtünmeye en dayanıklı element.
    7) Seramik,özellikle genç hastalarda, günümüzde en çok tercih edilen protez türü.

Bu bilgileri bana doktorum verdi ben de bir hafta sonra tek taraflı kalça protezi ameliyatı olacağım ve ben de de (seramik-seramik)
    protez kullanılacak.Herkese geçmiş olsun.

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler

Hangi Hastane de ameliyat olucaksın?

Üye
    mehmetkandakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    SAFRANBOLU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk karşılıyormu protezi yani seramik olanı

Üye
    ibo5 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul Cerrahi Hastanesin'de ameliyat olacağım,SGK her tür protez'in masraflarının tamamını karşılıyor.Özelde olacaksanız "SADECE"
    protez masraflarının tutarını SGK ile anlaşmalı özel hastaneler size yansıtmadan kendileri direk SGK dan alıyorlar.Ameliyata karar vermiş arkadaşlar bu tür özel hastaneleri bizzat araştırıp ameliyat ücretleri ve doktorları hakkında bilgi alabilir çünkü fiyat unsuru her hastaya göre değişmekte (yaş ve sağlık sorunları gibi)

Üye
    nuray_arsln Avatarı

Gerçek Adı
    nuray arslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kalça protezi ameliyatı olanlar.çok korkularım var bu ameliyatla ilgili.daha doğrusu ameliyat sonrası yaşıyacaklarımdan korkuyorum.topallamadan yürüyebilecekmiyim?
    evlilik hayatımı etkiliycekmi?
    ömür boyunca eğilip doğrulamıyacakmıyım?
    lütfen cevaplarınızı bekliyorum

Üye
    Gökmavim Avatarı

Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim romatızmaya bağlı olaraktan kalça protezi olmaihtimalım vardı ama olmadım şu an rahatım ama ilerde olmayı düşünebilirim.

Üye
    hasretcan Avatarı

Son Giriş
    11.11-2014
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşar hepinize geçmiş olsun.Görüyorum ki benim yaşadığım tedirginlikleri birçoğunuz yaşamışsınız. Ben de kalça protezi ameliyatı olmaya karar vedim ve yazılanları okudukça yalnıız olmadığımı anladım.Ben Adana Ortopedia Hastanesinde amaliyat olamyı düşünüyorum.Bu hastanede Prof. Emre Toğrul'a ameliyat olan arkadaşım varsa lütfen deneyimlerini benimle paylaşsın.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sayfa 8 / 18 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 23.08-2011, 13:55
  2. 23.08-2011, 11:41
  3. 23.08-2011, 11:13
  4. 15.04-2011, 16:19