Sayfa 4 / 17 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 254 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cetinkaya'nın tam dediği yerde evet tanım güzel yani "Elini cebine atınca başparmağın olduğu yer değil mi?" Kalıcı bir kramp değil ki ama zaten, yani benimki en fazla 5-10 saniye sürüyor ama o 5-10 saniye hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor, yani o an bacağım kasıktan koparcasına ağrı yapıyor. Kitleniyorum o an birşey yapamıyorum. Sürekli ağrı kesici kullandığımda bu kramplar en aza iniyor.

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım uzun sürüyor geyık arkadasım walla kramp girince protezın şeklını tam olarak hissediyorum valla ))

Üye
    edoli Avatarı

Gerçek Adı
    edoli
    Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülsencim nasil karar verdin bu ameliyati olmaya,benim de cok agrim var.

Üye
    çiçek3 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, bende 40 yaşında doğuştan kalça çıkığı hastalığı olan biriim. Bugüne kadar kalça ağrılarım çok fazla olmuyordu. 3 çocuk annesiyim. Hamilelik dönemlerindede çok fazla sıkıntı çekmedim. Ama şu son bir yıldır ağrılarım dayanılmaz olmaya başladı. Dr. gittiğimde dayanabildiğin kadar dayan dayanamadığın durumda gel kalça protezi takalım dedi. Bende ağrı kesicilerle yada çok fazla kendimi yormamaya dikkat ederek idare etmeye çalıştım.Fakat çevremdeki arkadaşlarımın ve aileminde teşvikiyle sonunda ameliyat olmaya karar verdim. İnşallah bende olumlu sonuçlarla karşılaşırım.
    Benim merak ettiğim ameliyat sonrası oturup kalkmada sıkıntım olurmu. Hemen yürütmeye başlıyoruz diyorlar ama tam olarak 6 ayda iyileşebilirmiyim bastonsuz yürüyebilirmiyim. Şimdiye kkadar bu ameliyatı ertelememin en büyük sebebi çocuklarımın benim bakımıma ihtayacı olmasından. Çünkü yaşları çok ufak 11-9 ve 4 yaşındalar. Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

Üye
    sametcan Avatarı

Gerçek Adı
    enver burak
    Son Giriş
    10.07-2014
    Saat
    20:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun kardeşim korkacak bişey yok ben 6 ay önce oldum ameliyattan 2 ay sonra işe başladım şu an çok iyiyim allaha şükürler olsun tabiki bazı hareketlerin kısıtlanıyor ama geçici, çömelemezsin bağdaş kuramazsın ayak ayak üstüne atamazsın başka bişey yok tavsiye ederim geçmiş olsun allah şifa versin.

Üye
    çiçek3 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün ilk adımımı attım ve fizyoterapist arkadaşımın tavsiyesiyle birlikte dr. gittim. Muayene sonucu iki kalçamıda aynı anda ameliyat edeceğini söyledi. Bir bacağım 5 cm kısa onu diğeriyle aynı seviyeye getireceğini böylelikle de boyumun 7-8 cm uzayacağını söyledi. Ameliyat sonrası içinde 1,5 ay ayaklarımda bir uyuşma gibi acılar çekebileceğimi ama sonrası için tamamen rahat bir yaşantım olacağına dair beni yüreklendirdi. 2 ay içinde de normal hayatıma dönebileceğimi söyledi. Kısacası ben 6 ayı gözüme kestirmiştim. İnanıyorum ki bütün ağrılarım ve sıkıntılarımdan kurtulacam inşallah. Ayın 27 sine ameliyat için randevu verdi. İnşallah herşey yolunda gidecek. Buradanda sizlerle paylaşacam.
    Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Üye
    elif su Avatarı

Son Giriş
    04.09-2011
    Saat
    01:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm elif ben de ameliyat düşünüyorum ama yaşımın çok erken olduğunu söylüyorlar ve ameliyattan sonra belki de bu günlerini de ararsın diyorlar.ama bu yaşınmı aksayarak geçirmek istemiyorum.tecrubelerini paylaşırsan sevinirim

sizede geçmiş olsun sametcan bey.yaş kaçtı bana çok erken olduğunu beklemem gerektiğini söylüyorlar.ama ben en verimli yaşlarımı aksayarak ve ağrıyla geçirmek istemiyorum.ameliyat sonrası da çok tedirgin ediyor.tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

çiçek paylaşırsan çok memnun oluruz.Allah şimdiden şifa versin.

elif tam olarak rahatsızlığın neydi.bir de nerde ameliyat oldun.yaş))

Üye
    çiçek3 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. Ben 4 gün önce çift taraflı kalça protezi oldum sonunda. Hemde ikisini aynı anda yaptı dr. Bende paylaşmak istedim yaşadıklarımı sizlerle. Dr. söylediğine göre çok ağır bir ameliyat geçirmişim. Sol kalça tamamen yapışmış. Sağ kalça yuvanın dışında yukarıda biryerde kendisine yuva yapmış. Sol bacağımı 6 cm uzatmışlar kalça yerine oturduğu için. Sağ bacağımdan da 2 cm kısaltmışlar şimdi ikiside aynı boya geldi. Gelelim ameliyat sonrasına. Ameliyatım epidural anestezi ile yapıldı. Ameliyatın ortasında ben gözümü açtım dr. konuştum bu yüzden ayılmam sorunsuz oldu. hemen ayıldım ne boğaz ağrısı nede mide bulantısı çektim. Ameliyatım 5 saat sürmüş 8 saatte yoğun bakımda kaldım. akşama odama aldılar. Ayaklarım ve belim sanki bir beton epidurallaa ağrı kesici salıyorlardı otomatik olarak. <ilk 2 gün çok sıkıntı çektim. Ağrı sızı hiç duymadım ama hareketsiz kalmak beni çok sıktı. Bugün 4. günüm fizyoterapistim sayesinde ilk defa yürüteçle ayağa kalktım. Bir iki adım attım ama çok zorlandım. Koltukta oturmak iyi geldi ama. Sol bacağımdaki sinirler gerildiği için sol ayağımı ve kalçamı kontrol edemiyorum. Ama birkaç haftaya kadar düzeleceğini söyledi.
    İşin zoru gitti kalanı artık sabır işi. Umarım bilgilerimin sizede faydası olur.

Üye
    BoKSöR Avatarı

Gerçek Adı
    oguz
    Son Giriş
    22.12-2011
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecen hafta pazartesi gunu sol kalçamdan amelıyat oldum 5 aydır kırık kalça ile duruyordum zaten gecirmiş oldugum trafık kazasından dolayı baska bır tercıhım olmadı yaşım 20 ve sporcuyum bu yuzden cok kafama takıldı ılk baslarda ama zamanla rahatladım...Ameliyatım 7 saat sürmüş ve başarılı geçmiş anestezi olarak tamamen uyutuldum yogun bakım gereksınımı duymamıs doktorum hatta amelıyattan hemen sonra uyandırdılar beni...fiziki olarak iri oldugum ıcın bıraz zorlamışım dr ları benım kalçam darbe aldıgı ıcın baldırımdakı falan kas ezılmelerınden olsa gerek ben kendım hareket ettıremıyorum ayagımı 3 gun kadar sıddetlı agrı oldu ameşlıyat sonrası 2. gun ayak egzersızı basladı 4. gun yardım alarak uzerıne basmadan kalktım koltuk degneklerı ıle yıne basmadan 2-3 adım attım cok agrılı oldu Herkez 20 gunde deyneklerı bıraktıgından 2 ayda tamamen yurudugunden falan bahsetmıs benım protez farklı sanırım 4 ay gibi bir surecte uzerıne basabılecegım soylendı takılan protez buyuk başlı metal olan protezlerden seramık falan deyıl doktoruma guvenıyorum en ıy ve en dayanıklı takacagını soyledı yasımdan ötürü şimdi evımdeyım 8 gun kadar hastanede kaldım gelırken ambulans la geldım arabaya falan bınecek durumda degıldım biraz once bıraz oturdum oturmak rahatlatıyoır bıraz ayaga kalktım 2 adım attım agrıdan devam edemedım benım bu kadar cok agrı cekmem kaslardakı ezılmelerden olabılır sonucta arac dısı bır kaza gecırdım ve ölümden döndüm gelısmeleri bu baslık altında paylasırım sımdılık herkeze gecmıs olsun.....

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    15.02-2017
    Saat
    04:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun ogz_07 umarım bu iyileşme sürecini kolayca atlatırsınız, benimde protez ameliyatı olmam gerekiyor sizin gibi. Normalde benim de doktorum genç olduğum için 1 ay içerisinde işime dönebileceğimi söylemişti sizin süreciniz için 4 ay denmiş bu biraz uzun evet ama zaten ameliyatın 7 saat sürmüş, normalde 1 saat sürdüğünü biliyorum demekki sizin kırığınız durumundan kaynaklı böyle. Sizden örnek vererek şunu söylemek istiyorum ben ve benim durumumda olanları protezi genç yaşta olmamaları konusunda bazen doktorlar bile uyarıyor ve piskolojimiz etkileniyor, siz ummadığınız anda trafik kazası geçirip 20 yaşınızda ameliyat olmuşssunuz. Bu ameliyatın olunması gerekiyorsa olunmalı zaten bildiğim kadarıyla ispatlanmış başka bir tedavi seçeneği yok protez olması gerekenler için en azından bu durumun bir çaresi var ve bu forumdanda okuduğum kadarıyla geneli memnun ameliyat sonrasından buda beni cesaretlendiriyor.

Üye
    BoKSöR Avatarı

Gerçek Adı
    oguz
    Son Giriş
    22.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nesli06;

öncelıkle türkiyede bu amelıyatı 1 saatte bence kımse yapmaz normal suresı 2 saat olarak belırlenmıs zaten genelde de 4 saat cıvarı suren bır amelıyat benım agır ırı yapılı olmam etkılemıs olabılır hatta kı doktorum yordu bızı demıs xD evet 20 yasındayım kazadan sonra 2. ay yatarak gırdım 20 yasıma bende cok korktum sonucta sporcuydum saglıgımda hemde lısanslı boks amerıkan futbolu gıbı agır sporlar yapıyordum fızıgıme onem verıyordum tıp dılınde bu bır sakatlık olunca zor oldu kabullenmek ancak zamanla anladım kı cokta sorun yaratmıyor hatta kosabılecegımı bıle soyledı protezı amerıkadan getıren şahıs sadece dıkat gerektıryor bana kalırsa kos bıle gerekıyorsa ama ömrü kısalır zıplama gıbı aktıvıtelerı yapma dedı
    doktorum ise cok efendı bır ınsan babam konustu amelıyat oncesı ve ozel olarak o hoca gırdı amelıyatıma hastaneye hoca ıcın belırlenmıs mıktar yatıyor ama bu tarz amelıyatlr ozellıklede genc ısen ıy bır hastane ıy bır elde yapılması sart okulum olan akdeniz unı. hastanesınde oldum tedavımı hep kazadan snra dahı ambulans oraya goturmus ıyde yapmıslar su an 13. gunum agrılar azaldı hatta yatakta kendımı yarı oturur pozısyona cekebılıyorum ,hergun yurumeye calısıyorum deyneklerle ılk baslarda 1-3 adımda kaldım cunkı saglam ayagınızı basmanız sahı otekı kalcanıza agrı verıyor dun bıraz ıydı 10 adım kadar yurudum cok sıddetlı degıldı agrım fazla acele etmıyorum cunkı ılk 3 hafta cıkma olasılıgı yuksek eklemın dıkat edıyorum amelıyatta takılan 3 dren hortumu vardı sonuncu doluyor dıye gec cekıldı su an halen bır vucut sıvısı seklınde haff akıntı var ordan ıns enfeksıyon fln cıkmaz allahın ıznı ıle doktoruma bıldırıcem salı herkeze acıl sıfalar dılıyorum bu baslık altında gelısmelerı yazacagım iy gunler dılerım

Üye
    NİKURA Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar ben 93 yılında sanırım tehşis AVN her iki kalcama platin takıldı doktorum bana protezi ne kadar geç takarsak senin için daha iyi beim bu güne kadar sağ kalça hareketi kısıklığından başka şikayetim olmadı protez kulanan arkadaşların tecrübelerini bizimle paylaşması güzel herkeze sağlıklı mutlu günler dilerim

Üye
    çiçek3 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, ameliyat olalı bugün 13 gün oldu. Fakaf ayaklarımdaki uyuşukluk ve karıncalanma hissi hiç geçmedi. Ayak bileklerimden aşağısı sanki beton gibi sürekli uyuşuk ve karıncalı. Birde sağ kalçamda arasıra giren bir ağrı oluştu. Ayağımı oynatmaya yeltendiğimde aniden bir sancı geliyor. Böyle durumla karşılaşanız varmı. Normal bir durummudur. Şu uyuşukluk bir geçse okadar rahatlıyacamki anlatamam. Fizyoterapaistim bunun normal olduğunu çok ağır bir ameliyat geçirdiğimi biraz daha sabır etmem gerektiğini söylüyor. İnşallah geçer.

Üye
    BoKSöR Avatarı

Gerçek Adı
    oguz
    Son Giriş
    22.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çiçek3;
    bnimde 16 gun oldu sanırım kaza gecireli de 6 aya yaklasıyor emın olun 6 aydır o uyusukluk var gecici bir çözümü var masaj cok rahatlatıyor evdekıler bıktı artık ayagıma masaj yapmaktan ağrılar geciyor hatta doktorum 7.gunde herseyı kestı agrı kesıcı hap bıle kullanma dedı ayga kalkınca oluyor sol ayagım amelıyatlı sağ ayagıma basınca o bıle agrıyor kalçadan kaldıkı daha kaslar falan toparlamadı benım ayak hareketlerım hıc yok denecek gbı 6 ayda epey kslar bıtmıs olsa gerek yardım alrak yatak egzersızlerını yapıyorum bn ustune basmıyacagım sizinki nasıl acaba ?

Üye
    grmn Avatarı

Son Giriş
    26.04-2011
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar hepinize gecmiş olsun annem kalça protezi amlyatı olduda aksamları ağrı ve titremeler oluyomuş ve anı zamanda ses kısıklığı vebikaç defada kusmuş buna benzer durumlarla karşılaşanınız oldumu yaklasık 10 gun once amelyat oldu.....

Sayfa 4 / 17 İlkİlk 1234567814 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 23.08-2011, 13:55
  2. 23.08-2011, 11:41
  3. 23.08-2011, 11:13
  4. 15.04-2011, 16:19