TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 24 / 25 İlkİlk ... 14202122232425 SonSon
Toplam 366 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Songül D Avatarı

Son Giriş
    12.09-2019
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Sanem başkan
    Kisalik daha da azalsin diye aşağıdan almisalmış yani ��

Üye
    wolky1 Avatarı

Son Giriş
    09.01-2020
    Saat
    08:25
    Yaşadığı Yer
    Bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese merhaba , Benim sol kalçam çocuklugumda gecirdigim bi dusme sonucu cıktı ,oyle boyle 24 e kadar geldim.. Ufak bi aksamam ve bacakta hafif bi incelme disinda herhangi bi problemim yoktu taki son 1.5 sene oncesine kadar. Hayatimda yasadigim bazi psikolojik olaylar neticesinde kendimi bacagimi fazla yordum vekendimi eve hapsettim.Bir anda bacagimin şekli semali bozulmaya basladi ve incelme kemik erimesi ve kisalma ileri derece artti, İnanin hayatim zehir zemberek oldu pantolon dahi giyemez oldum ve suan zOr yurur durumdayim, 1 senedir istanbuldayim.

O hastane bu doktor derken biri perthes dedi biri femur basi kirigi dedi suan Baltalimaninda iyi bir doktor buldugumu saniyorum yeni bir mr istedi bu ay sonu onu teslim edip net bi karar alinacak insallah. Ancak benim sorum sizlere şu olacak , şayet ameliyat olursam bu kısalik, kalcada ve ayni zamanda bacaktaki sekil bozuklulugnu incelmeyi giderecek mi. Yani bacagimin yapisi eski halini alip saglam kalca ve bacak gibi dolgun olacakmi , benim aklmdaki tek endise bu şuanda

lutfen ameliyat olanlariniz yada guzel bilgi sahibi olanlariniz bu mesajimi durustce ve ozenerek cevaplarsa cok sevinirim. Hayatim 1.5 senedir alt ust olmus durumda eve mahkum kaldim neredeyse sosyal hayati unuttum.. Bakkala bile zor gidiyrum şhorttan baska birsey giyemiyorum. Allah kimseye yasatmasin Sagligiyla imtihan olmak cok zor..

Allah yardimcimiz olsun, hepinize iyi gunler

Üye
    Sosın Avatarı

Son Giriş
    19.09-2018
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nerde ameliyat oldunuz

Ne güzel özetlenmiş

Üye
    Sanem başkan Avatarı

Son Giriş
    05.09-2019
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. Yürüteci bırakınca koltuk değneğini ameliyatli tarafimizdami kullaniyoruz ne kadar süre kullanmamiz gerekiyor bilgisi olan yardimci olursa sevinirim ☺

Üye
    Cemile3737 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2019
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sayfadaki arkadaslara slm hepimizin ortak bir sorunu var bende 1 ay oldu sol kalcama protez takildi ilk 10 gun cok zordu ama yavas yavas agrilar azaldi bir haftam var kontrole gidicem su an halen volkirla yuruyorum 6 ay sonra sag kalcamdanda olucam cocukluktan kaynaklanan kalca cikigi proplemim vardi 50 yasindayim hep en son care dediler ameliyat icin agrilarim dayanilmaz haldeydi daha yeni oldugum icin anlamiyorum agrim azaldi ama protezi hissediyirum zaman zaman axda olsa agri var size sormak istedigim bisey var ameliyatli ayagimda ödem oldu sis su an normalmi bilgisi olan varmi rabbim herkese sifa versin

Üye
    Sanem başkan Avatarı

Son Giriş
    05.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ameliyatli bacakta şişlik ve morluk normal endişe etmeyin.

Üye
    Cemile3737 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2019
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim

Üye
    ASGOKCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Gökçeyurt
    Son Giriş
    03.03-2019
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

Merhaba, bende 2013 yılında kalça protezi ameliyatı oldum. Baltalimanı Kemik Hastanesinde oldum. Doç. Bilal Demir yaptı ameliyatı. Ameliyattan sonraki gün ayağa kaldırıp yürüttüler. 1 ay sonra tek koltuk değneğine geçtim. 4. ayda koltuk değneğini tamamen bıraktım. Geçirdiğim iş kazsında Siyatik Sinir yaralanması da olduğundan kalıcı düşük ayak var. Düşük ayak için Reflex afo kullanıyorum.

Doktorum bana; eğer protezi kaza veya düşüp kırmazsam benimle mezara gideceğini söyledi. Şu an hiçbir sıkıntım yok. Doktorun tavsiyesini harfiyen uyguluyorum.

1- Bacak bacak üstüne atmıyorum.

2)- Tuvalette kesinlikle klozet kullanıyorum.

3)-Namaz kılarken sandalyede kılıyorum. Yani protezi zorlamamak lazım. Önce başka bir özel hastanede ünlü bir prof. bacağımı kesmeye kalktı.

Bilal hocayı tavsiye ile buldum. Bana, eğer sinirin düzelirse sana halı sahada top oynatırım diye çok iddialı konuştu. Hoca insan psikolojisini çok iyi biliyor. Ortepedide pekçok iyi ve ünlü doktor var. Ama ben Türkiyede Doç. Bilal Demir'i tek geçerim. Ameliyat sonrası nekahat dönemi kişiden kişiye göre değişiyor. Bazılarında çok ağrı olurken bazılarında daha az ağrı oluyor. Total Kalça Protezi tek taraflı olursa % 25 engel oranı veriliyor. Çift taraflı olursa % 40 engel oranı veriliyor. Tek taraf Total Kalça protezinin İşgücü kaybı oranı % 58. Bu da maluliyet için yetmiyor.

Üye
    gülsüm123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Crooz Mesajı Gör
    Ben sol kalça protezi oldum bundan 6 ay önce ve şuan cok iyiyim .
    kaç yaşında oldunuz acaba. ve hangi hastanede oldunuz

Üye
    Özlem Aras Avatarı

Son Giriş
    11.11-2018
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben 25 yaşındayım çok sancı ve kramplar olduğu için ameliyat olma karar aldım ama çok korkuyorum Samsun medicalpark hastanesinde Prof Dr Turgut Nedim karaismailoğluna randevu aldım alanında çok iyi bi doktor ama ameliyat sonrası neler yaşarım bana bilgi verirmisiniz

Üye
    Sanem başkan Avatarı

Son Giriş
    05.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ASGOKCE iyi yapılmış bir kalça protezine engel orani vermiyolar bütün fonksiyonlar yerindeyse

Üye
    ASGOKCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Gökçeyurt
    Son Giriş
    03.03-2019
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

@Sanem başkan , Total Kalça Protezi ne kadar iyi yapılırsa yapılsın; Tek taraflı olursa % 25, çift taraflı olursa % 40 engel oranı alır. Ben tek taraflı Total Kalça Protezi oldum. 11 defa heyete girdim hepsi de % 25 verdi. Oran verilmez diye bir konu yok. Kitabı iyi okusunlar. Kalça protezi kaza sonrası yapılırsa oluşan diğer arızalara ayrıca puan verilir.

Üye
    Tpz Avatarı

Son Giriş
    22.08-2019
    Saat
    07:32
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Sanem başkan mrb 1 ay önce kalca protez amaliyati oldum. Ve amaliyat yerim surekli sisiyor. Doktorumun asistanina sorduğumda atesin yoksa sorun yok bol bol buz koyun dedi ama yinede benim aklımda neden sisiyor sorusu var o nekadar sorun yok desede ben korkuyorum. Bilginiz var mi acaba ? Yada bilgisi olan arkadaşlar bu durumu yaşamış arkadaşlar varsa benide bilgilendirebilirmi çünkü gercekten pskolojik olarak cok kötüyum enfeksiyon kapmaktan tekrar amaliyat olmaktan çok korkuyorum.

Üye
    dogus_83 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2019
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    3

@Tpz

şişlik normal hatta şöyle söylim 6 aydan önce tam olarak şişlik inmiyor, bende ameliyattan sonra sizin gibi hissetmiştim doktorumda aynısını söylemişti. Orada uzun süre bir katılık hissedeceksiniz normal bir durum

Üye
    Tpz Avatarı

Son Giriş
    22.08-2019
    Saat
    07:32
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mrb arkadaşlar ben 2 ay önce DKC sebebiyle amaliyat oldum. Wokeri bırakali 1 hafta oldu. Amaliyat ayagimi uzun hissediyorum. Elimi pelvis bolgeleme koydugumda ise amaliyat olduğum taraf alttarafta kalıyor yine eşit değil. Sizde böyle seyleri farkettiniz mi ? Düzelir mi bunlar aynilarini yasayan var mi acaba ?

Sayfa 24 / 25 İlkİlk ... 14202122232425 SonSon

LinkBacks (?)

1. 23.08-2011, 13:55
  2. 23.08-2011, 11:41
  3. 23.08-2011, 11:13
  4. 15.04-2011, 16:19