Sayfa 15 / 17 İlkİlk ... 511121314151617 SonSon
Toplam 254 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nm6767 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    04:35
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, oncelikle gecmis olsun revizyon amelyatinizi oldunuz mu? Ben de eylul ayinda Nejat hocaya revizyon ameliyati olacsgim da sizin doktorunuz kimdi,bu konuda tecrubelerinizi merak ediyorum benim durum biraz ilerlemis protez kemige zarar vermis ,hatta iki kalcayi ayni anda yapalim dedi biri revizyon digeri yeni takilacak cok guven verdi ama hayirlisi insallah..iyi gunler

Üye
    Cyber_ Avatarı

Gerçek Adı
    Aydın
    Son Giriş
    16.09-2016
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamun Aleykum yaşım daha 17 ve bendede AVN (Avasküler Nekroz) vardı 3 yıl agrıyla gezdım ve sonra babam ile birlikte özel hastaneye gıttık röntgen,mr felan cekdırdım ve doktor amelıyat olmam gerekdıgını soyledı bende 2-3 ay düşündükden sonra amelıyat olmaya karar verdım amelıyatta seramik seramik protez taktı amelıyat oldugum gunun sabahı direk kalkıp gezdım bı sıkıntı yokdu.Eve geldım amelıyattan sonra ilk 10 gun cok zor gecıyor ama onun sonrasında gayet rahat oluyorsunuz bence devlette amelıyat olmayın ozele gıdın zaten sıgortanız varsa protezı sigorta karsılıyor suan agrılarımdan eser yok keske daha once yaptırsaydım.ayrıca amelıyattan sonra bacagım bıraz uzundu 1 ay oldu suan uzunlugu gıttı ve desteksız gezebılıyorum merdıvenlerı ınıp cıkabılıyorum ınerken amelıyatlı bacagıma basıyorum cıkarken amelıyatsız bacagıma basarak cıkıyorum.

Amelıyattan sonra atlamak agırlık kaldırmak vb. şeyler yasak dendı bu hayatımı bıraz kotu etkıledı bıtek bu sıkıntı baska hıcbırsey sıkıntı deıl ne agrı var nede baska sıkıntı bursa da TURAN TURAN hastanesınde KAYHAN TURAN hocada amelıyat oldum kendısı hem cana cok yakın hemde cok iyi hayatımda gördugum en ıyı doktor, ALLAH razı olsun cok ıyı yaptı amelıyatımı.

Üye
    KRALEX Avatarı

Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun CYBER
    dikişlerin alınana kadar pansuman süreci oluyor mu oluyorsa hastaneye gitmen gerektimi

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    08:01
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@KRALEX, normal şartlarda dikiş alınması diye bir olay yok artık. Kullanılan dikiş iplikleri kendiliğinden kaybolup gidiyor. Ameliyat sonrası hastanede 4-5 gün kalırsın ve çıkarken doktorun zaten ameliyat yerini kontrol eder ve yeni pansuman yapılır. Herhangi bir aksilik yok ise 10-15 gün içinde pansumana gerek kalmaz. Ancak hastane çıkışı sonrasında doktorun pansuman yenilenmesi ihtiyacı görürse, bunu kendin yapmamanı tavsiye ederim. Çünkü protez ameliyatlarında en önemli konu hiçbir şekilde enfeksiyon kapmamaktır. Bu nedenle bu işi bilenlere emanet etmek lazım. Ayrıca pansuman tamamen sökülüp doktorun banyo yapabilirsin demediği müddetçe ameliyat yerini kuru tutmak da bir diğer önemli konudur. Geçmiş olsun dileklerimle, sağlıcakla kalın...

Üye
    Portakal Çiçeği Avatarı

Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba... Ben lupus hastasıyım. Kortizon kullanımı nedeniyle AVASKÜLER NEKROZ oldum. Sol kalçamda yürürken ağrıyla topallama oluyor. Protez takılacak. Ama karar veremiyorum. Protezden sonra da topallarmıyım? Hiçbir zaman yerde oturamıycak mıyım? Şuan ağrılarım dayanılmaz değil. Ama topallamak istemiyorum. Ameliyat olan arkadaşlar acaba aksamaları tamamen geçti mi? Ağrılar hala var mı? Teşekkür ederim....

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    08:01
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Portakal Çiçeği, Açıkçası avasküler nekroz hakkında çok bilgim yok. Ancak şu kadarını söyleyebilirim: Şayet bacak boylarınızda bir kısalık söz konusu değilse ameliyat sonrasında bacak kaslarınız iyice güçlendiği zaman yürüyüşünüz tamamen düzelir, hatta kalçanızda protez olduğunu kimse anlayamaz. Ameliyat sonrasında ağrılarınızdan tamamen kurtulursunuz. Yerde oturmak yasak değildir, bu yanlış anlaşılıyor biraz; çömelerek oturmak yasak, yoksa bacaklarınızı düz uzatarak yere tabiki oturabilirsiniz. Yasak olan kalçanın çalışma açısını aşırı daraltacak ya da genişletecek, yani ekleminizi zorlayacak ve belki de çıkmasına sebep olabilecek, çömelmek, bağdaş kurarak oturmak, ayak ayak üstüne atmak gibi hareketlerdir. Sağlıcakla kalın...

Üye
    BALIM34 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    00:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar benım sol kalçamdan totol protez var 20 yıl once takıldı şimdiye kadar hiç bir ağrım olmadı fakat on gündür üstüne basamıyorum. Ne düşme oldu nede herhangi bir kaza durup dururken ağrımaya başladı. İlaç içince rahatlıyorum fakat etkısı geçince yürüyemıyorum. Buda beni çok üzüyor benim iki buçuk yaşında oğlum var. Maşallah çok ta afacan ve iki gün once doktora gittim bu protezdeki başlık plastık yeri olan aşınma yapmış değişecek dedi ama nasıl olucak bilmiyorum bebeğim küçük bana ihtiyacı var. Aranızda protezı değişen arkadaslar varmı nezaman sürede iyileştiler bunu bilmek isterim fakat tekrar başka bir dr. Daha gideceğim şimdi oda görsün diye geçen senede bu zamanarda çok ağrıdı ve iyileşti soğuktanmı oldu bilmiyorum yada sinirlermi kasıldı malum benim afacan yerinde duramıyor ilgi istiyor yoruluyorum ondanmı oldu diyorum çok üzülüyorum şimdi ağrım olunca lütfen benı aydınlatın ne yapmam lazım. Herkese geçmiş olsun yüce Rabbim hepimize ya şafi c. c ismi ile şifa versin.

Üye
    Nissa Avatarı

Gerçek Adı
    Gunay
    Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatos merhaba sen Ankara'da hangi Dr.a ve hangi hastanede ameliyat oldun. Memnun musun? öneriyor musun? Teşekkürler.

Selam Kaya abi Prof. Dr. Bülent ERDEMLİ Ankara'da sanırım. Üzerinden 1 yıl geçti şimdi nasılsın. Aksamadan ve ağrısız yürüyor musun. Hareketlerin hala kısıtlımı. hangi hareketler kısıtlı. Normal hayatına dönebildin mi. Her iki kalça için Bütün maliyet ne oldu. Sorularıma cevapların için şimdiden teşekkürler. Sağlıkla kal.

Üye
    rdenge Avatarı

Son Giriş
    12.01-2016
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avn hastalığının ne olduğunu çok iyi biliyorum.Bizim de başımıza geldi.Malesef zor bir hastalık.Fakat ameliyatlık hale geldiyse başka çaren yok.Femur başı protez olmadan iyileşemez.Günümüzde protez ameliyatlarından kokmana gerek yok.Artık çok iyi malzemeler yapılıyor.Dikkat etmen gereken asıl konu ameliyatı yapacak olan hekim.Malesef bazı hekimler en iyi malzemeleri kullanamıyorlar.Bu konuda sana gönül rahatlığıyla vereceğim bir isim var Dokuz Eylül Üniversitesi Prof. Dr Vasfi Karatosun.Gözün kapalı git sağlığına kavuş.Çünkü biz çok memnun kaldık. @A_GEYİK

Üye
    MURSEL Avatarı

Gerçek Adı
    Mürsel
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@çiçek3

Merhaba,
    Aynı ayak ağrılar bende de var, 1.5 ay oldu ameliyat olalı, sizin ağrılarınız ne zaman geçti ?

Üye
    ahamei Avatarı

Gerçek Adı
    ömer dülger
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ELİF75

Geçmiş olsun
    Hangi Hastane ve hangi doktor bilgi verirmisin.

Üye
    Serwan_b Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    26.06-2016
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim agrılar dayanılmaz hale gelince ameliyat oldum
    bacakta 5 cm kısalık vardı
    sol bacak total kalça protezi seramik
    sonuç:
    2 sene oldu ameliyat olalı
    agrı yok
    topallama hala var .alışkanlıktan ama
    çok rahatım
    ilk 3 ay biraz sıkıntılı (enfeksiyon)
    sonrası harika
    merhaba yeni bir hayat

Üye
    mito1172 Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

@Serwan_b

nerhaba öncelikle geçmiş olsun. benimde 6 ay oluyor sol kalçadan sizin gibi seramik protez takıldı ağrım yok az da olsa arada kas ağrılarım oluyor kaslarım güçlü olduğu için çabuk yürüdüm ama korku var tabi hala engelli olduğum için düşebiliyorum istemeden. neyse 2 yıl ağrı çekince artık dayanamayıp doktora gidince öğrendim doğuştan kalça çıkığım varmış ve bu ağrılar 35 yada 40 yaşından sonra başlarmış bazıları da hiç ağrısız ömür boyu gidermiş benim 42 yaşında başladı 2 yıl geçer diye umut ettim çünkü kalça çıkığı olduğunu farkında bile değildim kısalık az olunca 2,5 cm imiş ve engelli olduğum için yürüyüşüm öyle sanırdık neyse 6 ay oldu sorun yok kontrole gittim 2 gün önce ve 2 yıl sonra gel dedi artık. sadece yere pek oturma dedi bunu erken olduğu için mi söyledi yoksa ömür boyu mu bilemiyorum çünkü ya düşersem diye sorduğumda düş birşey olmaz dedi kafam karıştı. sizin 2 yıl olmuş sizede yere oturma dendi mi? teşekkürler şimdiden

Üye
    Serwan_b Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    26.06-2016
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

futbol bile oynuyorum
    her şey serbest

Üye
    mito1172 Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Serwan_b

cevap kısa olmuş ama sanırım 2 yıl olduğu için her şey serbest dediniz neyse teşekkürler yinede

Sayfa 15 / 17 İlkİlk ... 511121314151617 SonSon

LinkBacks (?)

1. 23.08-2011, 13:55
  2. 23.08-2011, 11:41
  3. 23.08-2011, 11:13
  4. 15.04-2011, 16:19