Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 4101112131415161718 SonSon
Toplam 268 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vet07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit Akın
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @mytuncer hocam sizin ağrılarınız ne durumda? Düzelmiştir umarım. Ne zamandır aklımda merak ediyorum

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    13.05-2017
    Saat
    08:28
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@foolow
    Ben de ameliyat olalı 7,5 ay oldu ve hala aksamam tam geçmedi. Ameliyat öncesinde 6,5 cm kısalığım vardı. Açıkçası egzersizlerimi biraz ihmal ediyorum. Erzurum'da yaşıyorum, her yer kar buz, bu nedenle fazla yürüyüş de yapamıyorum. Bazen sırf yürüyüş için avm lere gidiyorum. Ama önümüzdeki günlerde fizik tedaviye gitmeyi düşünüyorum. Faydası olduğunu söylüyorlar. Umarım tamamen düzelirim.

@vet07
    İlginiz için teşekkür ederim. Sinir ağrılarım ve uyuşukluk az da olsa devam ediyor. Kullandığım ilaç dozunu azaltıyorum, yakında bırakacağım. Çok sabır gerektiren bir süreçmiş, onu öğrendim. Daha önce anlattığınız kadarıyla siz iyisiniz sanırım, bir sorununuz yok galiba. Tekrar geçmiş olsun. Yazın Antalya'da denk gelirse tanışabiliriz belki...

Üye
    ersev35 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadslar.34 yasindayim ve sag ayagimda 4 cmlik kisalik var 1bucuk ay once sol ayagimdan kirecleme oldugu icn protez takildi persembe gunude sag ayagimdaki 4 cmlik kisaligin giderilmesi icn ameliyat olucam fakat kisalik olan ayagimdan kucukken gecirdigim 7 ameliyattan sonra kaslarda gucsuzluk ve kemklerinde zayif oldugunu ameliyatinda zorlu gececegini soyluyo doktorum 1 bucuk aydir yatmak ya da ew icinde volkirla yurumek bunalttiki normalde yerimde duramzdm kac ayda ayaga kalkabilcezzzz?bu arada izmirde oturuyorum ve ozel su hospitilda ameliyatlarimi olcam bu hastanede ameliyat olan birileri varmi???

Üye
    68asksaray Avatarı

Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaslar hepinize gesmis olsun sizlerin bilgisine ihtiyacim var bende de kacak cikili var amaliyat olacam ankara hacettepe de amaliyat olan varmi aranizda ordaki doktorlar nasi biri

Üye
    WOLFBOUN Avatarı

Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2000 yılında talihsiz bir kaza sebebiyle kalçamı kırmıştım. zaman ilerleyince sağ kalçam kireçlendi dayanılmaz ağrılar yaşamaya başladım. bacağım 4 cm kısa kaldı. yaşım daha genç 30 uma gelmedim. 3 ay önce nejat hoca ameliyat etti ve protez takıldı. kısalığı anca 2 cm ye düşürebildi ameliyat sonrasında kısalığı kapatmaya çalışırken sinirlerim izin vermemiş falan filan dedi. ameliyat sonrası ilk süreç hızlı geçti walkerı 2 hafta kullandım sonra çift baston kullanmaya başladım. doktorum bana 1 ay sonra bastonu at dedi. bastonu atmaya çabaladım fakat inanılmaz bir diz ağrısı. adım atarken iğne batması şeklinde bir diz ağrısı oluyordu. zaman geçtikçe diz ağrım biraz azaldı şimdi de protez takılan bölgede ağrı başladı kasıklarımda batma falan oluyor. kısa mesafede desteksiz yürüyorum fakat hala bastonsuz dışarı çıkmıyorum. doktorum kontrollerde ağrılara bir cevap veremiyor. en iyi protez takıldı en iyilerden diye bilinen hocada ameliyat oldum iyi bir hastanede ameliyat oldum proteze şu ana kadar gözüm gibi baktım ama genel olarak şu an çok da memnun değilim durumumdan.

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elif hanım geçmiş olsun,

kaç yıl oldu protez takılalı, durumunuz nasıl şuan?

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba mehmet 1125 geçmiş olsun,
    şuan nasılsınız ağrılr devam ediyormu?
    kalça protezinden sonra yaşamınız nasıl, ameliyat dönemini anlatmış herkes, ameliyat döneminde ağrı olabilir önemli ola aeliyattan sonra yani dktorların normal hyatınıza dönebiliriniz dediği tarihten sonrası, bu tarihten sonra nasıl günlük hayatınız , normal br insan gibi yürüyebiliyormusuunuz , oturabiliyormsunuz, yatabiliyormusunuz , yani şöyle söylim, çalışıyorsunuz diyelim o an kalanızda protez olduğunu hatırlatan bir durum, ağrı neyse artık varmı? ailenizle muhabbet ediyorsuuz, arkadaşlarınızla geziyorsunuz kafanızda benim kalçamda protez var takıntısı oluyormu, yada butakıntıya sebep olacak şikayetlr oluyormu? dışardan insanlar bacağınızda problemmi var neden öyleyürüyorsun dyolarmı?

lütfen kalça protazi olanlar cevap yazsın,bende bu giişle olmak zorunda kalacağım.kafamız çok karışık.

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun sametcan,
    bazı hareketler kısıtlanıyor ama geçici derken kaç y mesela?
    kaçıncı aydan sonra normal bir insan gibi olunyor, kaçıncı ayda ayak ayak üstüne atılbiliyor

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende katılıyorum beklemenin anlamı yok ne kadar yaşayacağımızın garantisi varmı?
    şuan yaşıyosak ve imkn varsa neden acı çekerek geçirelim bu güzel günleri. bana yürümek genç yaşta lazım.
    bende düşünüyorum protezi artık, ağrım yok ama aksamam var ve uzun ayakta kalırsam ağrı oluyor.

Üye
    onur1975 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    23:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 kalçam 2 dizim protez özellikle kalça protezinden sonra kesinlikle yatmanız gerekiyor yapıştırma sistemini kullandıkları için bileşiğin donması gerekiyor ve onun icin uzun bir süre yuk vermemeniz gerekiyor oysaki diz protezi farklı hemen ameliyattan sonra cihaza baglayıp hareket ettiriyorlar ertesi gun yurutuyorlar aradaki ayrımı cok iyi yapın bu sizn faydanıza sıkıldım demek cozum degil doktorunuzun sozunu dinlemelisiniz.
    1 yl boyunca bacaklarımın arasına yastık koyarak uyudum bacak bacak ustune atmadım. Tuvalet yukselticisi kullandım bunlar problem edilecek seyler degil zaman kolay geciyor. Ayrıca kasların yeni proteze gore seki alması var en cok o problem ve acı veriyor. Düsünü 32-30 yıl boynca kas ayağa gore sekil almıs 1 anda normal pozisyonuna donyor bu cok acı veriyor ama bende asagı yukarı 8. aydan sonra eksersize birlikte duzeldi.

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    13.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@onur1975, Bir yanlışı düzeltmekte fayda var sanıyorum: Fark diz veya kalça protezi ameliyatı olmanızda değildir, fark takılan protezin çimentolu mu yoksa çimentosuz mu sabitlendiğidir. Eğer çimentosuz protez operasyonu geçirirseniz ameliyattan sonraki gün hemen ayağa kalkar ve hatta bütün ağırlığınızı o ayağa verebilirsiniz. Hangisinin yapılacağına doktorunuz, yaşınıza, kilonuza, kemik yoğunluğunuza vb. bakarak karar verir. Geçmiş olsun dileklerimle...

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mytuncer Merhaba,

özel hastanedemi yaptırmak lazım yoksa devlet hastanesinde, bazıları devlette yaptırma daha iyi ordaki doktorlar çok protez taktıkları için daha deneyimli, özeller ise daha az taktıklarından deneyimleri az diyorlar.
    mesela baltalimanı kemik hastanesinde protez taktırmak daha sağlıklı olurmu?
    birde ben devlet hastanelerinde hastanın ihtiyacına göre değilde standart protez taktıklarını düşünüyorum.ve bu beni korkutuyor,

arkadaşlar İbrahim gökçek-gökçek iksir doğal tedavici aradım biz bu problemi çözdük diyor, 1 set önerdi 4-5 ay kullanacaksın dedi, 1 set 15-20 günlükmüş, fiyatı 340 tl,

deneyen varmı veya düşüncesi olan varmı

Üye
    Ufukyılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    10.09-2016
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç bi doğal yöntem kalçanızı yerine oturtamaz boşuna paranızı çöpe atmayın. Ayrıca şuan kullanılan en iyi protezin amerikan seramik protezler olduğunu biliyorum. Ameliyat olmadan önce herşeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıp bilgi alın. Ve en tedavide en büyük pay sizin. Siz fizik tedavinizi söylendiği gibi yaparsanız okadar çabuk iyileşirsiniz.

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    13.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mesele özel veya devlet hastanesi değildir, mesele doktorun bu işte ne kadar usta olduğu ve hastanenin ne kadar hijyenik bir ortam sağladığıdır. Bir de sizin bahsettiğiniz gibi doktorun kullanacağı protezin çeşidi ve kalitesidir. Devlet hastanelerinde daha fazla operasyon yapıldığı fikrine çok katılmıyorum açıkçası. Varsayalım öyle olsun, sayının fazlalığı kaliteyi de beraberinde getirir tezi de çok doğru değildir bence. Neticede çoğu alanında uzman doktor, tam gün yasası sonrası özele kaydı. Bahsi geçen iksir ilacı konusunda @Ufukyılmaz'a katılıyorum. Vücudunuzun diğer aksamı için bitkisel çözümler geliştirebilirsiniz, ancak kemiği tedavi edici ve yenileyici bir çözüm maalesef yok. Geçmiş olsun dileklerimle...

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba, soğuk preslenmiş çörek otu yağı ve susam yağı,damarlar ve kemik için faydalıymış, birde yumurtayı haşlayıp soyduktan sonra kabuk içindeki zarı alı kabukları rendeleyerek un haline getirip su ile yutulursa kemiklere ciddi faydası varmış.
    birde siyah üzüm çekirdeği tozu, keten tohumu, propolis(arı poleni) ve balık yağı günlük almanızı tavsiye ederim. ve her gün min. 2 su bardağı kefir içmenizi, yoğurt yemenizi, ayran ve maden suyu (soda değil) içmeniz fayda sağlayacaktır.
    ökse otu,karabaş otu,civanperçemi ,alıç bitkisi,zedeçal,devedikeni,hindibag,ısırganotu,ard ıç kullanmakta fayda var,

tuz,şeker ve yağlı yiyeceklerden ,sigara, kafein den uzak durmak lazımmış.

herkese geçmiş olsun.

Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 4101112131415161718 SonSon

LinkBacks (?)

1. 23.08-2011, 13:55
  2. 23.08-2011, 11:41
  3. 23.08-2011, 11:13
  4. 15.04-2011, 16:19