Sayfa 5 / 11 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 155 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BALDAN Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    09:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Melanur geçmiş olsun..İnşallah herşey yolunda gider...
    Zaten doktorlar banada gelecekte protez adayı olduğumu söylüyorlardı... Hamilelik bu süreci oldukça öne çekti.. şu ana kadar iki doktora gittim.. birisi bebeklerin mamaya geçince hemen ameliyat edelim dedi.. (doğumdan 2 ay sonra gitmiştim) diğeride takip edelim bir yıl sonra yeniden gel hızlı bir şekilde kilonu ver dedi... Ama ben bacağımın beni daha fazla götüreceğini sanmıyorum.... Çünkü dışarı çıkınca hiç yürüyemiyorum.. Evin içinde işimi yapamıyorum... sadece bebeklerle ilgileniyorum... Onlarıda kucağıma alıp bir odadan diğer odaya geçiremiyorum... Güniçinde fazla zorlarsam gece çok ağrım oluyor... Sanırım siz İstanbulda ameliyat oldunuz... Özel hastanemi devlet hastanesimiydi... 2500 tl masrafı malzemeler içinmi yaptınız yoksa doktoramı ödeme yaptınız.... bu ameliyat için çok değişik rakamlar telaffuz ediliyor... 500 tl.den 10000 e kadar.....

Üye
    melanur Avatarı

Gerçek Adı
    Serap Cokcos
    Son Giriş
    30.12-2013
    Saat
    16:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba baldan.evet ben istanbulda pendik şifa hastanesinde ameliyat oldum.2500 tl benim ödediğim katkı payıydı.SGK anlaşmalı bir hastane ben emekli sandığı emeklisiyim.

Üye
    yusuffa Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    29.06-2012
    Saat
    16:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşım kalça protezi amaliyatı femur kemigi eklemesi anlamına gelir nedenini sorarsan ben /o/ameliyatı oldum şu an rahatım amaliyt olalı 4yıl oldui ilersinibende bilmiyorum doklarındahilinde 20 yıl tek kalça kırığı için özür oranı%20 ilik arası derlineklemesi dir izmirden yusuf sanlı şimdiden geçmiş olsun yardıma ihtiyacın varsa yaz

ssk isen iş kanun larına göre 4 yıl öncesi sadece katkı payı 50tl olur ssk protezi temin eder sana yazıyorum ne2500 ne5000 nede100 tl sgk sadece 50tl katkı payı ödersin saygılarımla izmirden yusufsanlı

Üye
    BALDAN Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim melanur ve yusuf
    yusuffa kaç yaşındasın bu ameliyatı kaç yaşında oldun...
    özür oranı yüzde 20 dediğin ne anlayamadım...

Üye
    yusuffa Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    29.06-2012
    Saat
    16:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu an 51 yaşındayım 4yıloldu ameliyatı olalı sakatlık derecen % 20 dir

Üye
    BALDAN Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yusuffa benimde tek tarafda kalça çıkığı var... banada sakatlık derecesi verirler mi?

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Baldan hiçbir şansın yok %20 veriyorlar artık oda bir işine yaramaz

Üye
    wertdof Avatarı

Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2 sene önce sol bacağımdan kalça protezi ameliyatı oldum yaşım 21 di çok erken dayanabildigin kadar dayan dediler bana bende ole yaptım ve ameliyat olduktan sonra kendi kendime dedim ki iyi olmuşum neden daha önce olmadım bu ameliyatı diye diger bacagımdan da olmam gerekiyor ama onun daha zamanı vare gerçekten çektigimiz acılara ağrılara hiç değmiyor diyorlarki ileri yaşta ameliyat ol tamam güzel ama ya gençlik ne olacak ne yapim değişecekse değişirim aslında ameliyat sebebim kızım bi gün salonda uyuya kaldı bende yatagına götüreyim dedim ama aksamam yüzünden uyandı bende ameliyat olmaya karar verdim şimdide aksıyorum diger bacagımdan ama o kadar değil bence bu dünyada yaşadıgın 1 gün 1 gündür diyolar 40 dan sonra ol peki ya 40 ı göremezsem ben kanser tedavisi gördüm 18 yaşındaydım allaha binlerce şükür ki atlattım peki bidaha ki sefere bu kadar şanslı olmazsam napıcam karar sizin ve en önemlisi hayat sizin kardeşim ben protezimden memnunum keşke 2004 te olsaydım da o kadar acıyı ağrıyı geceler boyu ağrılardan acılardan uykusuz luğu çekmeseydim ha bu arada ameliyatı ankara Bahattin Güzel hocamın ekibi yaptı allah razı olsun hepsinden salı sabahı oldum cuma öğlen evime gittim kendime dikkat ettim olduda bitti maşallahhhh (cenabı hak herkese şifa verir inşallah içinde bizede)

Üye
    incisu Avatarı

Son Giriş
    08.01-2011
    Saat
    23:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar 25 gün önce protez gevşemesi tanısı ile amaliyat oldumbenim durumumda olan arkadaşlar deneyimlerinizi yazarmısınız

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Protez gevşemesinin semptomları neler? Kalça ile diz arasında (femurda) ağrı oluyor mu? Protez gevşemesi sonucu olunan ameliyat ile ilk protez takılma ameliyatının farkları neler? Daha mı zor? Fayda gören var mı? Protez komple değiştiriliyor mu?

Üye
    Fırtına Avatarı

Gerçek Adı
    nuran
    Son Giriş
    29.10-2014
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    27

merhaba arkadaşlar,
    özge bu sene ameliyat olacaktı..

kalça çıkığı ve kısalık var.. 10 yaşına kadar kısalık için (uzatma ameliyatı.. ilizarov..) 2-3 kez ameliyat oldu.. ve son görüştüğümüz doktorlar bu ameliyatların boşuna olduğunu, kalçanın daha çok yukarı çıktığını söylediler.. (kısalık 9 cm)

bu yaz ameliyat için 3-4 doktora gittik.. ve gittiğimiz doktorların hiç biri özgeye ameliyat önermedi.. yaşından dolayı.. özge 20 yaşında.. ağrın, sızın yok, henüz gençsin.. ameliyat olursan (kalçaya protez takılacak) hareketlerin kısıtlanacak dedi.. 40-50 yaşından sonra, ağrılar dayanılmaz olduğunda protez takmayı uygun gördüler.. özge ameliyat olmayı çok istiyor.. wertdof arkadaşımın dediği gibi 40-50 yaşınımı bekleyecek özge.. bu sene okula ara verdik ameliyat yüzünden.. seneye inşl. .. üniversite okuyacak.. ünv. bitiminden sonra protez taktırmayı kesin düşünüyoruz..

arkadaşlar, özgenin bu yaşlarda protez taktırma konusunda sizler ne düşünüyorsunuz?
    wertdof
    arkadaşımız 20 li yaşlarda olmuş ve çok memnun.. bende umutlandım.. siz ne dersiniz?

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Ağrısı yoksa bu ameliyatı neden olmak istiyor? Aynen doktorların dediğine katılırım ben, ağrılar dayanılmaz hale geldiğinde bu ameliyat olunmalı.

Üye
    Fırtına Avatarı

Gerçek Adı
    nuran
    Son Giriş
    29.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    27

merhaba muhammed,
    özge 20 yaşında.. genç bir kız.. sol bacağında 9 cm kısalık var.. şu an ağrı, sızı yok ama fazla yol yürüyünce haliyle yoruluyor.. kendine göre ufak zorlukları var tabi.. ameliyat olmayı ve bacağındaki kısalığın giderilmesini çok istiyor..

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nuran hanım anlıyorum kızınızın ne hissettiğini, tabiki şuan onun için dış görünüş çok önemli, bende o yaşlarda rahatsızlanmıştım ve psikolojim bozulmuştu. Ben 37 yaşımda protez ameliyatımı oldum tam 1 yıl oldu. Açık konuşmam gerekirse ben bile kendim için keşke biraz daha bekleseydim diyorum. Eskiden hayatımda bu kadar yasaklar yoktu şimdi her hareketimde yanlışmı yapıyorum doğrumu yapıyorum , protezi gevşetirmiyim aman düşmiyim gibi tedirginlikler var. Protezde 9 cm kısalığı yok edemiyorlar , 4-5 cm gibi uzatma yapabiliyorlar. Bu ağrılara değermi bilemiyorum, tabiki karar verecek olan sizlersiniz, geçmiş olsun..

Üye
    Fırtına Avatarı

Gerçek Adı
    nuran
    Son Giriş
    29.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    27

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili yabangülü,
    genç bir kıza, protez takıldıktan sonra-ki olumsuz olasılıkları anlatmak çok zor.. elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum.. özge de artık anlamaya çalışıyor.. doktorlar önermediği için özge de fazla üstünde durmadı.. ve ameliyat için diretmedi.. şu an önümüzdeki 4 sene için düşünmüyoruz.. ünv. bitiminde neler olacak bakalım.. hayırlısı olsun hepimiz için inşl. .. protez sonrası yasaklar malum.. özge bunu düşünerek, bilincine vararak karar verecek.. yasakları göze alacaksa ameliyat olacak..

hepimize geçmiş olsun.. sevgiler..

Sayfa 5 / 11 İlkİlk 123456789 ... SonSon