Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 155 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    madralı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    29.11-2011
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    balıkesir burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yatmak kadar zor bişey yoktur. gecmiş olsun kardeşim

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

'etilak' yazdıklarınızı çok dikkatli okudum çok geçmiş olsun ve teşekkürler okuduklarım bana ışık tutucak, birde bu şekilde kafamda ameliyat olup olmamakla ilgili gelgitler yaşarken....

Üye
    edoli Avatarı

Gerçek Adı
    edoli
    Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin adina cok sevindim etilak,insallah bir an önce bastonsuz da gezersin....arkadaslar bu ameliyati oldukdan sonra ayakda bir isde calisan oldumu ?zorluk ceken varmi bu konuda,mesela kac saat ayakda agrisiz durabiliyorsunuz?benim isim ayakda mart ayinda ameliyat olucam ,daha sonra calisabilecekmiyim dersiniz ve bu ameliyatdan sonra cocugu olan varmi ?bir problem cikiyormuymus?biraz özel sorular ama cevaplayan olursa cok sevinirim...

Üye
    melanur Avatarı

Gerçek Adı
    Serap Cokcos
    Son Giriş
    30.12-2013
    Saat
    16:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, ben henüz 3 gün önce kalça protezi ameliyatı oldum ve şu anda hastanede koltukta oturup yazabiliyorum. Aylardır ben de bu konuyu araştırıyordum ve çok korkuyordum. Allah'a çok şükür korkularım boşa çıktı, detayları ben de sizinle paylaşmak istiyorum ki sizlerin korkularını bir nebze ortadan kaldırabileyim:
    Hastaneye yatmadan önce tetkiklerim yapıldı. Pazartesi sabah aç karnına hastaneye geldim, güleryüzlü, çok ilgili bir personelle karşılaştım. Beni ameliyata hazırlarken her türlü endişemi geçirmek için ellerinden geleni yaptılar. Saat 13:30'da ameliyata alındım. Daha önceden bir sakinleştirici yapıldığı için ameliyathaneye güle oynaya gittim.

Daha önceden epiduralle ameliyat olacağım bilgisini almıştım, ameliyat sırasında narkoz verilmedi ama uyutuldum. Ameliyathanenin kapısında hiç beklemedim, hemen ameliyata alındım. Uyutulmadan hemen önce belime bir katater takıldı ve epidural yapıldı. 2 saat 15 dakika sonra odadaydım.

Uyanınca hiç ağrı hissetmedim. Belimde sorun olduğundan katater ameliyat sonrasında hemen çıkarılmıs ve bana ağrı kesici serum veriliyordu. Normalde, belinizde sorun yoksa, katater 2-3 gün daha kalıyormus ve kesinlikle hiç ağrı hissedilmiyormuş.

İlk gece sadece mide bulantım oldu, onu da mide ilaçları ile kestiler. Ertesi gün, yani Salı günü öğleden sonra, takriben ameliyattan 24 saat sonra walker yardımı ile birkaç adım atabildim. Çok korkuyordum ama yine ağrım olmadı. Hemşireler yatağa yatırırken ve kaldırırken çok özen gösterdiler ve acı minimum düzeyde oluyor.

Çarşamba günü daha uzun yürüdüm, yine walker yardımıyla odadan dışarı çıktım, odadaki tuvalete dahi gidebildim. Tabi ki bir adet tuvalet yükseltici kullandım.

Perşembe günü, yani bugun kan değerlerimde düşüklük olduğunu belirtip kan verdiler. Şimdi hastane koridorunda bir uçtan bir uca yürüyebiliyorum ve hiç acı hissetmiyorum. Ancak walker yardımını unutmamak gerek

Cumartesi günü taburcu olacağım. En önemli ve merak edilen konulardan biri daha: Tüm bunların maliyeti... Emekli sandığı emeklisiyim. Katkı payı olarak 2500 TL para yatırdım. Doktorum Cengiz Çabukoğlu'na çok güveniyorum ve hepinize tavsiye ediyorum. Herkese geçmiş olsun, lütfen korkmayın, heyecanlanmayın.

Üye
    BALDAN Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    09:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar...(Şu an 37 yaşındayım) Ben aranıza yeni katıldım... Sorun tek taraflı (sağ) dkc
    Hayatım boyunca hiç aksamamıştım... 30 lu yaşlara geldiğimde yürüdüğümde fazla ayakda kaldığımda bacağım ağrımaya başladı... zamanla bu ağrı arttı. daha kısa mesafelerde bile agrımaya başladı.. ama yaşamımı normal ve aksamadan sürdürebiliyordum... Taki bu yıl haziran ayında ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim... ve hamilelik sürecinde 35 kg gibi bir kilo aldım.. hamileyken bacağımdan bir sorun yaşamadım.. ama nasıl olduysan doğumdan 10 gün sonra ben bacağımın üstüne basamaz oldum... halada basamıyorum... biraz zorlarsamda ağrım çok oluyor.. Doktora gittim.. bacağımda zaten sorun olduğu için hamilelikte aldığım kiloları taşıyamamış.. halada kilo fazlam var... dr. acilen kilo vermemi istedi... emar çektirdi.. emara göre kalça gitmiş dedi.. ama hemen ameliyat demedi belkide küçük bebeklerim olduğu için ama ben evin içinde bile zor yürüyorum... biraz zorladın mı ağrılarım çok oluyor...
    Herhalde acilen ameliyat olmam gerekiyor... ama bebeklerim en azında bir yaşına gelsinler diye bekliyorum... ve kilo vermek istiyorum
    Sizlere sorularım...
    1) kilo verince yürümem düzelirmi? ağrılarım azalırmı?
    2) Ankara'da tavsiye edebileceğiniz (Özellikle üniversite hastaneleri) doktor varmı?
    3) Ben Gazi üniversitesinde bir hocaya rastgele gittim ama kendisine daha önce bu ameliyatı yaptıran varmı bu konuda nasıldır bilemiyorum?
    4) Ben devlet memuruyum doğum arkasından ortopediden rapor kullandım... şimdi yıllık izindeyim... yeniden ortopediden bu rahatsızlıkdan dolayı rapor kullanabilirmiyim? (zaten yürüyemiyorum)
    5) Ameliyat hakkında MELANUR VE ETİLAK yazmış... her ikinizide çok geçmiş olsun... siz kaç yaşınızdasınız... ameliyatı tavsiye ediyormusunuz...

Üye
    hakancan21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    17.01-2011
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm yabangulu ben 3yıl önce her 2 iki kalcama platin takıldı cok rahat yuruyorum azbir aksaklık var oda önemli degil agrılarıma karşılık kemik erimsine baglı idi enkısa zamanda ol ameliyatıda prof. yapsın gecmis olsun

Üye
    edoli Avatarı

Gerçek Adı
    edoli
    Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba baldan,öncelikle hayirli olsun bebislerin.benim de simdi 5 aylik bir bebegim var bende hamilelikde aldigim kilolarda sonra agrilarim cok artti ,ama simdi kilolarimi verdim ama agrilarim da gecme yok belki kemigim hamilelik zamanindan zarar gördügünden belki de kizimi hep tasidigimdan,bebegim büyüdükce onu tasimam benim icin daha zor oluyor.evde yürüdügüm yerde artik hep topallamaya basladim,agrilarim hic gecmiyor ,dizime bilegime kadar iniyor,bende ameliyat olucam ,üzgünüm sana güzel seyler yazamadigim icin ama zamanla hep kötüye gidiyor ,dogal olarak kemik de iflas ediyor zamanla.insallah senin agrilarin gecer

Üye
    BALDAN Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler edoli, Benimde bebeklerim 5,5 aylık ben kilolarımın hepsini veremedim... bende kızlarımı evin içinde taşırken çok zorlanıyorum.. hatta taşıyamıyorum...benimde ağrılarım dizime ve bileğime iniyor...
    Sen hangi şehirdesin nezaman ameliyat olmayı düşünüyorsun... kaç yaşındasın,,, şu an kaç kilosun....
    bebişinde hayırlı olsun...

Üye
    edoli Avatarı

Gerçek Adı
    edoli
    Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagol canim tesekkür ederim ,ben su an 52 kiloyum ve 25 yasindayim ve münih de yasiyorum, ameliyati büyük ihtimal mart ayinda olucam.cok korkuyorum ama sagolsun burdaki arkadaslar sayesinde morelim bir nebze de olsa iyi oluyor,cünki tek burdakiler beni iyi anlayabiliyor...

sen kac yasindasin?

Üye
    BALDAN Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Edoli kilon çok iyiymiş ben 72 kg. mım öncelikle kilomu vermek istiyorum.. Biliyorumki kilomu versemde geçmeyecek ama en azından ameliyata hazırlık olur... Ben nezaman ameliyat olacağıma karar veremedim... ama şu an çok zor durumdayım... sadece evin içinde yaşıyorum dışarı çıkamıyorum... evde bile biraz hareket etsem geceleri çok agrım oluyor..
    öncelikle iyi bir dr. bulmak istiyorum... sen ameliyatı münihtemi olacaksın...

Ben 37 yaşındayım

Forumun kalça çıkığı ile ilgili yerlerini okumaya çalıştım herkes dr tavsiyesi istiyor ama dr. tavsiye eden pek yok...
    ARKADAŞLAR ÖZELLİKLE RİCA EDİYORUM. ANKARADA KALÇA ÇIKIĞI KONUSUNDA İYİ BİLDİĞİNİZ DR. İSMİ ..

Üye
    edoli Avatarı

Gerçek Adı
    edoli
    Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet canim münih de olucam.benimde agrilarim cok kötü aksam yatiyorum,sabah kalkiyorum ama hic gecmiyor ,önceleri gecerdi.

Üye
    BALDAN Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Edoli benimde aynı eskiden ağrırdı ama ıstırahat edince geçerdi... şimdi hiç ıstırahatle felan geçmiyor... senin yaşın çok genç dr. lar nediyor...

Üye
    edoli Avatarı

Gerçek Adı
    edoli
    Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen.ben 17 yasinda kaza gecirdim sol kalcam kirildi ,kaynamisti ama zamanla yüzeydeki kirintilar birbirini yiyor,yani 8 yildir agri ile yasiyorum ama son 1 yil cok feci oldu...onlarda hep bu zamana kadar uzattilar ameliyat zamanini...onlar kendi isini yapamiyacak ,esinle disari cikamayacak evde is yapamiyacak durumda hissedersen zamani gelmistir diyolar,ben simdi isimi yapiyorum ama hep agri ile bence zamani geldi artik haa 3 ay sonra haa 3 yil sonra bu kemik benden gitmeye gidecek diye düsünüyorum...neden bu zamanimi da bu kadar agri ile gecireyim ...ama bende kesin gelecekde bir zaman muhakkak protez takilacak.

Üye
    melanur Avatarı

Gerçek Adı
    Serap Cokcos
    Son Giriş
    30.12-2013
    Saat
    16:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba Baldan bende tebrik ederim önce .)
    .ben .58 yaşımdayım 158 boy 63 kiloyum ameliyata ancak kendin ve doktorunkarar verebilir

Üye
    edoli Avatarı

Gerçek Adı
    edoli
    Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hangi sehirdesiniz,hangi hastanede oldunuz acaba ögrenebilirmiyim

Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon